Cestovní pojištění – srovnání cen

Cestovat do zahraničí bezpečně chce každý z nás. S tím souvisí také nutnost konkrétní pojistné ochrany. Ta by měla být prioritou každého z nás. I proto sahá historie cestovního pojištění poměrně daleko.

A to v podstatě do období, kdy bylo cestování poměrně běžné a kdy lidí nechtěli riskovat problémy spojené především se ztrátou svých věcí. Nyní se však rozsah nabízených typů ochrany výrazně zvětšil.

Historie cestovního pojištění byla spojena i s vývojem

Pokud se nyní rozhodneme sjednat si pojistku, máme na výběr z celé řady možností. Jak ukazuje historie cestovního pojištění, dříve bylo možné pojistit hlavně své věci. Dnes je základem pojištění léčebných výloh, které zaplatí i všechny výdaje spojené s návštěvou lékaře. Stejně tak umíme pojistit i vaši odpovědnost, nebo třeba nabídnout i asistenční služby různého druhu. Včetně těch právních.

Sjednání online je hitem

Samotná historie cestovního pojištění byla spojena s možností, sjednat si ochranu jenom v pobočce pojišťovny. Dnes už není problémem si vše navolit jednoduše online. Tedy z pohodlí vašeho domova. Můžete si zvolit termín, rozsah ochrany, stejně jako i cílovou zemi. Nechybí ani možnost zahrnout rizikové a adrenalinové aktivity – letní nebo zimní.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 78