Zdražení a cena elektřiny innogy

Patří mezi největší společnosti na evropském trhu

Počet odběrných míst

 • Elektřina: 558 943

 • Plyn: 1 181 978

Elektřina - žárovka a zástrčka
logo innogy

Jaká je cena elektřiny u dodavatele innogy?

Ceny elektřiny na burze letí vzhůru, a tak se zdražení promítlo i do ceníků dodavatelů, včetně innogy. Zatímco v loňském roce se jedna megawatthodina prodávala přibližně za 40 eur, což je cca 1.050 Kč, v tom letošním se velkoobchodní ceny elektřiny pohybují na trojnásobné až čtyřnásobné hladině. Logicky se tak zdražení ukáže i v cenících dodavatelů, innogy zvyšuje ceny od listopadu. Některým alternativním dodavatelům způsobilo zvýšení cen elektřiny na burze dokonce existenciální problémy –⁠ v současné době se proto vyplatí vybrat si spíše většího a stabilního dodavatele. Porovnejte si dodavatele elektřiny innogy s ostatními společnostmi.

Děsí vás zdražení elektrické energie o desítky i stovky procent? Zvýšení ceny elektřiny za megawatthodinu se naštěstí promítne do konečné faktury přibližně jen z poloviny. Druhou polovinu totiž tvoří regulovaná složka, která obsahuje především poplatky za distribuci. Tato regulovaná část je pro všechny odběratele na daném distribučním území stejná a ani v příštím roce by se neměla zásadně zvýšit. To znamená, že pokud se například každá spotřebovaná kilowatthodina elektřiny zdraží na dvojnásobek, v konečném vyúčtování pocítíte zvýšení asi o padesát procent.

Zdražení elektřiny se nevyhnulo ani zákazníkům innogy. Dodavatel se specializuje na dodávky plynu, ale také elektřinu dodává do půl milionu odběrných míst. Patří tedy mezi dominantní dodavatele na českém trhu. Innogy ceníky se budou měnit od listopadu pro produkt Standard, u něhož mají zákazníci smlouvu na dobu neurčitou. Zvolit si však můžete také z produktů Garance na 12, 24 nebo 36 měsíců, kde innogy cenu fixuje po stanovenou dobu. Porovnání cen elektřiny u innogy s ostatními dodavateli vám usnadní naše kalkulačka, nebo se obraťte přímo na naše specialisty. V dnešní době drastického zdražování elektřiny je důležité mít férového dodavatele, na nějž se můžete spolehnout. Pomůžeme vám ho vybrat.

Srovnaný magazín

 • Krádež auta - zloděj otevírá zámek na dveřích
  21. září 2023|Petr Woff
  10 nejčastěji kradených automobilů: Najdete v seznamu svoji značku?

  Moderní auta jsou stále sofistikovanější, ale pozadu nezůstávají ani zloději. Dříve používali hrubou sílu, která by jim dneska nestačila, takže se naučili různé elektrikářské a programátorské finty. V absolutním bezpečí není žádný vůz, některé modely však mizejí častěji než jiné. Jaké riziko hrozí Škodovce, Volkswagenu, Fordu a dalším automobilům?

 • Platba kreditní kartou
  19. září 2023|Magdaléna Kubečková
  Využijte kreditní kartu na maximum

  Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?

 • Žárovka s mincemi v pozadí
  18. září 2023|Petr Woff
  Dodavatelé nabízejí energie pod cenovým stropem. Komu se vyplatí?

  Energie na evropských burzách zlevnily, a proto dodavatelé vydali nové ceníky. Společnosti ČEZ, E.ON, innogy, PRE nebo Pražská plynárenská nabízejí elektřinu a zemní plyn pod cenovými stropy, které stanovila vláda. Není však jisté, zda se v blízké budoucnosti dočkáme ještě výraznějších slev. Proto zvažte, jestli v současnosti uzavřete delší cenovou fixaci, nebo volnější smlouvu.

 • Zabezpečení motorky - zámek na kolo
  17. září 2023|Petr Pohůdka
  Zabezpečení motorky: Jak zastavit zloděje

  Lankové a řetězové zámky, zámek kotoučové brzdy s alarmem nebo GPS lokátor. Zabezpečení motorky proti krádeži má různou podobu. Který způsob ochrany je nejlepší? Záleží na konkrétní situaci. Nejlépe uděláte, když zkombinujete více prvků.

 • Figurka Lego
  15. září 2023|Jana Březinová
  LEGO, akční figurky a další sběratelské kousky. Jak je pojistit?

  V kostičkách LEGO nebo pár sběratelských kartičkách můžete mít doma stovky tisíc korun, a tak by vám nemělo chybět kvalitní pojištění. Netradiční sběratelské předměty můžete zahrnout do běžného pojištění domácnosti nebo je pojistit jako sbírku – pak se vám bude hodit znalecký posudek.

 • Kalkulačka a papíry s grafy
  13. září 2023|Petr Woff
  Sankce za předčasné splacení hypotéky mají stoupnout až na desetitisíce Kč. Jak se jim vyhnete?

  Vláda chce dovolit bankám, aby pokutovaly svoje klienty za předčasné splacení hypotečních úvěrů. Někteří občané by potom museli uhradit navíc až 2 % z předčasně splacené části celkové jistiny. V navrženém zákoně jsou však popsány situace, kdy můžete hypotéku bezproblémově umořit ještě předtím, než skončí její fixace. Pokuta se vám vyhne, třeba když prodáte svou nemovitost nebo se rozvedete. 

 • Muž na motorce
  11. září 2023|Jana Březinová
  Pojištění na motorku: Jak se liší od pojištění auta?

  Povinné ručení na motorku je levnější oproti autu, naopak za pojištění havárie si výrazně připlatíte. Neměli byste podcenit pojištění odcizení, protože motorky se více kradou. Co dalšího byste měli vědět o pojištění motorky?

 • Žena sedí s nohama v ponožkách u topení
  09. září 2023|Petr Pohůdka
  Topná sezona začíná: 5 tipů, na co nezapomenout

  Údržba kotle a komínu, odvzdušnění radiátorů nebo správné nastavení termostatu. Na topnou sezonu se raději připravte s dostatečným předstihem – zejména pokud potřebujete využít služeb profesionálů. Dobrá příprava vám navíc může přinést významné úspory. Na co před startem topné sezony nezapomenout?

 • Žena s účty počítá na kalkulačce
  08. září 2023|Jana Březinová
  Víte, co je kontokorent a kdy se vyplatí?

  Kontokorentní úvěr – zkráceně „kontokorent“ vám dovolí jít do minusu na vašem běžném účtu. Poskytne vám finanční rezervu a umožní zaplacení nečekaného výdaje, když si nechcete brát klasickou půjčku. Komu se kontokorent vyplatí a kdo by se mu měl raději vyhnout?

 • struktura-vydaju
  07. září 2023|Petr Woff
  Struktura výdajů domácnosti: Kolik a za co utrácejí chudí, průměrní a bohatí Češi?

  Tuzemské domácnosti platí především za bydlení a potraviny, následuje doprava a rekreace. Česká společnost je poměrně rovnostářská, ale přesto najdeme významné rozdíly mezi chudšími a bohatšími občany. Například nedávné zdražení elektrické a tepelné energie pociťují silněji senioři než průměrní a vysokopříjmoví zaměstnanci. Porovnejme, jakou strukturu mají výdaje našich domácností.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.