Dodavatele plynu si můžete vybrat

Platíte za zemní plyn příliš? Drahého dodavatele plynu nemusíte mít věčně! Trh se zemním plynem je v České republice liberalizovaný, to znamená, že si svého dodavatele plynu můžete svobodně vybrat nebo ho libovolně změnit. Dodavatelé plynu nabízejí rozdílné produkty, které se liší nejen cenou, ale i kvalitou. Udělejte si online srovnání dodavatelů plynu a vyberte si toho pravého. Díky změně dodavatele plynu můžete ušetřit až tisíce korun ročně!

Neplatíte za plyn příliš?

Do 1 minuty najdete nejlepšího dodavatele plynu

Srovnání dodavatelů plynu je jednoduché. Do kalkulačky zadáte údaje o spotřebě a místo bydliště – to je důležité, protože ne všichni dodavatelé plynu působí po celé České republice. Během minuty dostanete seznam nabídek od dodavatelů plynu seřazený od těch nejlepších. Pokud vás zajímá výhradně cena, zvolte si řazení od nejlevnější nabídky.

Nemáte-li k dispozici svou roční spotřebu, zkuste ji alespoň odhadnout. Nebo do kalkulačky dodavatelů plynu zadejte velikost své domácnosti a účel, k jakému zemní plyn využíváte. Získáte tak alespoň představu, jak velká úspora na vás čeká.

Podle čeho vybírat dodavatele plynu?

Desítky nabídek, ale jak v nich objevit tu pravou pro vás? Vždy záleží na vašich preferencích. Jeden dává přednost nejnižší ceně, druhý si raději připlatí za nadstandardní služby. Proto v našem srovnání dodavatelů plynu můžete filtrovat podle několika parametrů, například smlouvy na dobu určitou nebo neurčitou, délky výpovědní doby nebo karmy dodavatele – čím více hvězdiček dodavatel plynu má, tím kvalitnější služby nabízí.

Změnu dodavatele plynu zařídíte online

Zaujala vás některá nabídka a rozhodli jste se pro změnu dodavatele plynu? Nemusíte mít strach ze zdlouhavé administrativy a nepříjemného zařizování. Změna dodavatele plynu je snadná a zařídíte ji rychle a jednoduše z domova nebo kanceláře. Veškeré podklady obdržíte e-mailem a k ruce vám budou naši specialisté na telefonu.

Neomezujte se na největší dodavatele plynu

Mezi největší dodavatele plynu na českém trhu patří:

  • innogy (dříve RWE),

  • E.ON

  • ČEZ,

  • Pražská plynárenská,

  • Bohemia Energy,

  • MND,

  • Centropol.

Celkem ale v České republice působí několik desítek dodavatelů plynu. Menší dodavatelé často dokážou pružněji reagovat na změny na trhu, a tak vám nabídnou zajímavější ceny i podmínky. Zároveň byste však měli být obezřetní, protože se stále můžete setkat s podvodnými praktikami energetických šmejdů.

V našem srovnání najdete pouze prověřené a spolehlivé společnosti. Při výběru nového dodavatele plynu tak můžete být bez obav.

Dodávky vs. distribuce plynu – v čem jsou rozdíly?

Dodávky plynu zajišťuje dodavatel. To je obchodník, který nakupuje zemní plyn na energetickém trhu a prodává ho konečnému odběrateli. Svého dodavatele plynu si můžete svobodně vybrat.

Distribuci plynu zajišťuje distributor. Ten se stará o provoz distribuční soustavy. Distribuce plynu probíhá pod vedením tří společností – tu si vybrat nemůžete, je vám přiřazena na základě lokality.

S distributorem řešíte například žádost o připojení nového odběrného místa. Stejně jako většina dodavatelů plynu komunikuje online, můžete zařídit distribuci plynu online. U největšího distributora k tomu slouží aplikace Distribuce plynu online.

Vybrat nového dodavatele plynu
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.