Zdražení a cena elektřiny Yello

Větší alternativní dodavatel elektřiny a plynu

Počet odběrných míst

  • Elektřina: 41 406

  • Plyn: 18 317

Elektřina - žárovka a zástrčka
Logo Yello

Jaká je cena elektřiny u dodoavatele Yello?

Zdražení elektřiny se dotkne také domácností odebírající energii od společnosti Yello. Samozřejmě z výjimkou těch, kteří si sjednali fixaci. Jeden z největších alternativních dodavatelů mění rovněž ceníky elektřiny pro nové zákazníky, a to od října. Za původní ceny elektřiny už Yello nedokáže obsloužit více zákazníků –⁠ v současné době firma nakupuje elektřinu výrazně dráž, a tak musela přistoupit ke změně ceníků. Dodavatel Yello není jediný, na dramatický nárůst cen na burze museli reagovat víceméně všichni dodavatelé. Aktuální ceníky elektřiny od Yello a dalších dodavatelů si můžete porovnat v internetové kalkulačce. Je to jediná šance, jak se rychle zorientovat, aniž byste museli procházet weby jednotlivých dodavatelů.

Proč elektřina o tolik zdražila? V první řadě se cena emisních povolenek vyšplhala na historické maximum. Každá emisní povolenka opravňuje k vypuštění jedné tuny CO2 a slouží jako nástroj k regulaci a modernizaci největších znečišťovatelů v průmyslu i energetice. Při výrobě elektřiny se vyprodukuje velké množství CO2, a to především v uhelných elektrárnách, přičemž v České republice z nich stále pochází asi polovina produkce. Když cena emisní povolenky roste, přímou úměrou stoupá rovněž cena elektrické energie. Pokud k drahým emisním povolenkám přičteme další faktory, jako málo elektřiny z větrných elektráren kvůli počasí, drahý zemní plyn pro výrobu v plynových elektrárnách či rostoucí poptávku po elektřině po pandemii covid-19, dostaneme se na trojnásobné ceny oproti loňsku.

Zdražení elektřiny u Yello se dotkne zákazníků bez fixace. Ti, kteří podepsali smlouvu s garantovanou cenou elektřiny, budou mít i nadále stejné podmínky. Po vypršení smlouvy jim Yello nabídne novou fixaci již za navýšené ceny. Ceníky Yello si můžete porovnat s ostatními dodavateli sami v jednoduché kalkulačce nebo se obraťte na naše pracovníky. S radostí vám spočítají ceny elektřiny u Yello i jiných dodavatelů. Zároveň porovnají jejich spolehlivost a stálost dodávek, abyste si mohli vybrat nejen nejlevnějšího, ale také nejférovějšího dodavatele. Vše vyřídíte z pohodlí domova během chvilky, v žádném případě nemusíte obcházet pobočky jednotlivých dodavatelů. Kontaktujte naše specialisty telefonicky na lince 800 444 455 nebo si nechte připravit nezávaznou nabídku na míru.