Zdražení a cena elektřiny Centropol

Patří k největším dodavatelům plynu a elektřiny

Počet odběrných míst

  • Elektřina: 223 395

  • Plyn: 66 345

Elektřina - žárovka a zástrčka
logo Centropol

Jaká je cena elektřiny u dodavatele Centropol?

Zdražení elektřiny čeká domácnosti odebírající energie od Centropol. Pro nové zákazníky se platba za elektrickou energii navýší v nejběžnější sazbě D02d asi o 25 %. U jiných tarifů Centropol zdraží elektřinu ještě více. Nejedná se však o jediného dodavatele, který musel změnit své ceníky, také ostatní společnosti zdražují. Důvodem je růst velkoobchodních cen. Na extrémní úroveň se totiž vyšplhala cena komodit potřebných pro výrobu elektřiny –⁠ zemní plyn, uhlí a emisní povolenky. Navíc poklesla výroba z obnovitelných zdrojů, na severu Evropy letos velmi málo foukal vítr. Všechny tyto faktory způsobily, že se ceny elektřiny na burze za poslední rok ztrojnásobily. Aktuální ceny elektřiny Centropol si porovnáte jednoduše pomocí online kalkulačky.

Neobyčejný nárůst velkoobchodních cen způsobil některým dodavatelům problémy. Záleží na jejich nákupní strategii. Pokud dodavatel nakupuje energie konzervativně a dopředu se předzásobuje, dokáže se lépe vyrovnat s cenovými výkyvy. Někteří dodavatelé však spekulují na pokles cen elektřiny, aby maximalizovali svůj zisk a dokázali nabídnout velmi atraktivní ceny pro zákazníky. Ovšem v době, kdy se ceny ztrojnásobily a jejich pokles je zatím v nedohlednu, je tato strategie neúčinná a může to skončit až neschopností dostát svým závazkům. A to především u dodavatelů, kde má hodně domácností fixaci cen elektřiny.

Právě vybíráte nového dodavatele? Porovnejte si ceník elektřiny Centropol s ostatními dodavateli. Při výběru nového dodavatele byste ale neměli brát v úvahu pouze nejnižší ceny, ale také férové chování společnosti. Kromě krachu dodavatele se teď některé domácnosti potýkají s podvody, kdy byly donuceny přejít na méně výhodný tarif, který kopíruje aktuální velkoobchodní ceny. Ve Srovnejto trh energií bedlivě sledujeme a vyhodnocujeme, jak se s obtížnou situací umí dodavatelé poprat. Proto vám dokážeme doporučit spolehlivého dodavatele elektřiny vhodného pro vaše potřeby. Rádi vám spočítáme, jakou cenu elektřiny u Centropol i jiných dodavatelů zaplatíte právě vy. Nahrajte svoje poslední vyúčtování do poptávkového formuláře nebo kontaktujte naše energetické specialisty telefonicky na 800 444 455.