Zdražení a cena elektřiny ELIMON

Výhradně český dodavatel elektřiny a plynu

Počet odběrných míst

  • Elektřina: 6 665

  • Plyn: 5 306

Elektřina - žárovka a zástrčka
loog ELIMON

Jaká je cena elektřiny u dodavatele Elimon?

Alternativní dodavatel Elimon ceny elektřiny zvýšil od září. Bohužel vzhledem k situaci na trhu s elektřinou není možné zaručit, že v nejbližší době nedojde u ceníků Elimon k dalším změnám. Meziročně se velkoobchodní cena elektřina přibližně ztrojnásobila a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by v následujících měsících měla výrazně klesnout. Zdražením elektřiny na burze trpí v podstatě všechny domácnosti kromě těch, které si ještě stihly zafixovat výhodné ceny elektřiny. Jestliže se potýkáte se zdražením elektřiny u Elimon a chcete zjistit, zda byste u jiného dodavatele mohli platit méně, srovnejte si nabídky pomocí online kalkulačky. Myslete však na to, že v dnešní nejisté době nejsou nízké účty vše. Dodavatel by měl být především důvěryhodný a spolehlivý.

Zatímco v první vlně pandemie covid-19 se ceny energií držely velmi nízko, s obnovením ekonomiky se utrhly ze řetězu. Vyšší poptávka po elektřině a enormně vysoké ceny za emisní povolenky způsobily nevídaný nárůst velkoobchodní ceny elektřiny. Zatímco loni na podzim se jedna megawatthodina prodávala za 40 eur, tedy asi 1.040 Kč, o rok později se prodává za 120 eur, v přepočtu 3.120 Kč. To se samozřejmě muselo promítnout do ceníků dodavatelů, a tak zdražuje Elimon i další dodavatelé. Bohužel odborníci předpokládají, že k poklesu cen by mělo dojít nejdříve v létě 2022. Přesto se ceny již nejspíš nedostanou zpět na úroveň kolem 40 eur.

Zvýšení cen elektřiny znamená pro některé domácnosti tisíce i desetitisíce korun ročně navíc –⁠ růst cen se projeví zejména u vytápění. Pokud je to i váš případ, můžete se porozhlédnout po novém dodavateli, samozřejmě za předpokladu, že nemáte uzavřenou smlouvu na dobu určitou. Obraťte se na naše pracovníky a nechte si porovnat ceník Elimon s ostatními dodavateli. Provedeme vás změnou dodavatele a poradíme, na co byste si měli dát pozor. Kontaktujte nás telefonicky na lince 800 444 455 nebo si nechte připravit nezávaznou nabídku na míru.