Zdražení a cena elektřiny MND

Největší česká těžební společnost ropy a plynu

Počet odběrných míst:

  • Elektřina: 126 401

  • Plyn: 112 931

Chci změnit dodavatele
Elektřina - žárovka a zástrčka

Jaká je cena elektřiny u dodavatele MND?

Situace na trhu s energiemi je dramatická –⁠ dodavatelé citelně zdražují elektřinu kvůli rychle rostoucím cenám na burze. Výjimkou není ani dodavatel MND –⁠ nové ceníky vydal již v září. Společnost MND dokonce po nějaký čas nenabírala nové zákazníky, nicméně od poloviny října zase přijímá nové odběratele z řad domácností. Ceny elektřiny u MND si jednoduše porovnáte s ostatními dodavateli pomocí online kalkulačky. Nicméně všeobecně platí, že ke zdražení elektřiny se museli uchýlit takřka všichni dodavatelé. O kolik zvýšili ceny pro domácnosti? To závisí především na jejich nákupní strategii.

Dodavatelé nakupují elektřinu na burze s delším či kratším předstihem. Obvykle větší dodavatelé mívají konzervativní strategii –⁠ pořizují zásoby elektřiny dlouho dopředu a dokupují ji průběžně tak, <jak získávají nové zákazníky. Naopak jiní dodavatelé chtějí nabídnout co nejnižší ceny, a tak vyčkávají s nákupem na období, kdy se elektřina obchoduje velmi levně. Bohužel teď je vývoj na burze přesně opačný a ani v nejbližších měsících se nezdá, že by se situace měla změnit. Právě kvůli tomu musí dodavatelé dříve nebo později reagovat a změnit ceníky pro domácnosti.

Vybíráte si právě teď nového dodavatele? Není to vůbec jednoduché, protože se ukazuje, že ne všichni dodavatelé jsou schopni dostát svým závazkům. Společnost MND patří mezi alternativní dodavatele elektřiny, celkem obsluhuje asi 75 tisíc odběrných míst. MND nabízí obvykle smlouvu na dobu neurčitou, to znamená, že ji můžete kdykoliv vypovědět. K takové smlouvě si můžete sjednat ještě extra balíček, u nějž máte garantovanou cenu elektřiny. Ceny elektřiny u MND si noví zákazníci mohou zafixovat do konce roku 2022. Rádi vám poradíme, jak se vyznat v ceníku MND a zda je dodavatel výhodný ve srovnání s ostatními. Využijte našeho poptávkového formuláře nebo kontaktujte přímo naše specialisty telefonicky na 800 444 455.

Chci změnit dodavatele
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.