Zdražení a cena elektřiny E.ON

Jeden z největších dodavatelů energií

Počet odběrných míst

  • Elektřina: 1 217 439

  • Plyn: 259 331

Elektřina - žárovka a zástrčka
logo E.ON

Jaká je cena elektřiny u dodavatele E.ON?

E.ON zdražuje elektřinu od ledna 2022. Zařadí se tak po bok dalších dodavatelů, kteří musí své ceníky elektřiny přizpůsobit situaci na velkoobchodní burze. V současné době se megawatthodina elektřiny nakupuje za přibližně trojnásobné ceny, než tomu bylo v loňském roce. To, jak se takový nárůst promítne do cen pro domácnosti, se ale u každého dodavatele liší. Zatímco někteří začali zdražovat již v průběhu léta, jiní dodavatelé –⁠ mimo jiné právě E.ON, využili předzásobení levnější elektřinou a vyšší ceny zavádí až od nového roku. E.ON do ceníků elektřiny promítne vysoký nárůst cen pouze částečně. Naposledy E.ON zdražoval elektřinu se smlouvu na dobu neurčitou v roce 2018. Porovnejte si ceny elektřiny E.ON s ostatními dodavateli.

Při výběru dodavatele si můžete zvolit z produktů se smlouvou na neurčito nebo s fixací na 12, 24 nebo 36 měsíců. Vyplatí se v současné situaci ceny elektřiny fixovat? Odborníci doporučují rozhodnout se podle nabízené ceny. Pokud vám končí fixace právě teď po několika letech, v dalším období může činit nárůst ceny silové elektřiny i 100 %, a přesto se ve srovnání s ostatními nabídkami jedná o výhodnou cenu. Dodavatelé se teď snaží nabídnout svým stávajícím zákazníkům co nejlepší podmínky. Naopak zákazníci, kteří přechází k novému dodavateli, mohou dostat nabídku na vysokou cenu elektřiny s fixací. V tom případě se fixace spíše nevyplatí a vhodnější je smlouva na neurčito.

Předpokládá se, že situace na trhu s elektřinou by se měla opět stabilizovat a příští léto ceny o něco klesnou. Přesto počítejte s tím, že ceny elektřiny, na něž jsme byli zvyklí před pár lety, se už nejspíš nikdy nevrátí. Do budoucna je také důležité vybrat si dodavatele, který vám zajistí spolehlivé dodávky energií. Stále více zákazníků se uchyluje k dominantním dodavatelům se silným zázemím. E.ON patří mezi největší dodavatele elektřiny na českém trhu, obsluhuje 1,2 milionu odběrných míst. Zjistěte, jaké ceny elektřiny E.ON nabízí a který produkt by byl nejlepší pro vaše potřeby –⁠ s výběrem vám rádi pomůžeme. Zdražení E.ON si můžete porovnat s ostatními dodavateli v praktické kalkulačce nebo se obraťte přímo na naše specialisty na telefonu 800 444 455 či pomocí poptávkového formuláře.