Zdražení a cena elektřiny ČEZ

Největší dodavatel elektřiny v ČR

Počet odběrných míst

  • Elektřina: 2 691 334

  • Plyn:  535 218

Elektřina - žárovka a zástrčka
logo ČEZ

Jaká je cena elektřiny u dodavatele ČEZ?

Cena elektřiny u dodavatele ČEZ roste, a to zejména pro nové zákazníky. Další zdražení elektřiny u ČEZ přijde i v roce 2022, od 1. ledna zdražuje elektřina na neurčito –⁠ na vině je raketový růst cen elektřiny na burze. Zatímco v loňském roce jedna megawatthodina stála 40 eur, nyní se prodává za 100 až 160 eur. To se podepsalo nejen do zvýšení cen pro domácnosti, dokonce začínají krachovat první alternativní dodavatelé. V dnešní době byste si tak měli vybírat dodavatele nejen podle nejnižší ceny –⁠ zaměřte se především na férové podmínky a spolehlivost dodavatele. ČEZ patří mezi nejstabilnější dodavatele elektřiny na českém trhu. Porovnejte si ceny ČEZ s ostatními dodavateli pomocí praktické kalkulačky.

Jaký je vztah mezi cenami elektřiny pro domácnosti a zdražením elektrické energie na burze? Dodavatelé nakupují elektřinu s větším či menším předstihem, záleží na jejich strategii. Bohužel v posledních měsících atakuje cena elektřiny na burze rekordy, a proto museli všichni dodavatelé elektřiny zdražit a změnit své ceníky pro domácnosti. Pokud stihnul dodavatel nakoupit dostatek elektřiny s velkým předstihem, když se ještě obchodovala za nižší ceny, mohl zdražit pouze o několik procent. U některých menších dodavatelů však vidíme zdražení o desítky i stovky procent, protože nákup na burze tyto firmy nechaly na poslední chvíli. U dodavatelů elektřiny, kteří poskytli svým zákazníkům fixaci na několik let a nenakoupili zásoby dopředu, tato situace může vést až ke krachu.

ČEZ Prodej je největší dodavatel elektřiny v České republice. Navíc je součástí polostátní energetické skupiny ČEZ, a tak se předpokládá, že by měl být na současnou situaci dobře připraven. Ceníky ČEZ se změnily od října, ale nedá se zaručit, že neproběhne ještě další vlna zdražování. ČEZ stále přijímá nové zákazníky a je tak jednou z alternativ, pokud teď hledáte nového dodavatele elektřiny. Ceny elektřiny u ČEZ si můžete zafixovat na jeden, dva nebo tři roky, případně se rozhodnout pro smlouvu na neurčito. Porovnejte si ceny u ČEZ s dalšími dominantními dodavateli. S výběrem vhodného produktu a změnou dodavatele vám pomůžeme –⁠ nahrajte své poslední vyúčtování do formuláře a získejte nezávaznou nabídku. Veškeré náležitosti vyřídíte z pohodlí domova.