Cestovní pojištění – srovnání cen

Cestovní pojištění a doklady

Ať už vyrážíte do zahraničí na jeden den nebo celé týdny, chybět by vám nemělo dobré cestovní pojištění. Nemoci či úrazu sice zabránit nedokáže, za pár korun vám však poskytne finanční jistotu při zajišťování odpovídající lékařské péče. Co vše je s vyřízením cestovního pojištění spojené a jaké doklady budete potřebovat?

Snadno a rychle - cestovní pojištění online

Jedním z prvních produktů, které lze vyřídit online, bylo právě cestovní pojištění. Ideálním pomocníkem jsou srovnávače online, které vám seřadí nabídky od různých pojišťoven. Ať už jste v práci, doma nebo na obědě v restauraci či už dokonce odjíždíte na dovolenou, vyřízení cestovního pojištění vám zabere pouze pár minut.

Při výběru pojištění nehleďte pouze na cenu, ale sledujte především rozsah pojištění a pojistné limity. Plánujete-li provozovat sportovní aktivity, rozhodně si připlaťte za rizikové sporty. Vyplatí se to. Cestujete-li jako rodina s dětmi, určitě vybírejte mezi výhodnými rodinnými balíčky cestovního pojištění. Cestujete-li často, sjednejte si celoroční cestovní pojištění.

Cestovní pojištění a potřebné doklady

Sjednání cestovního pojištění není žádná administrativní honička. Potřebovat budete pouze občanský průkaz a často ani ten. Při vyplňování online formulář je zpravidla nutné vyplnit pouze následující osobní údaje - jméno a příjmení, adresu trvalého bydliště, datum narození a e-mail.

Poté je třeba vyplnit datum odjezdu a příjezdu a cílovou destinaci. V případě, že pojišťujete více osob najednou, což lze, budete o každém z nich potřebovat znát stejné informace. Aby pojištění platilo od požadovaného dne, je doporučeno pojistné uhradit online prostřednictvím platební karty, Taková platba proběhne okamžitě a pojištění může být platné již od následujícího dne.

Doklad o cestovním pojištění

Na e-mail vám obratem přijdou doklady o pojištění - pojistná smlouva a kartička pojištěnce. Kartičku je vhodné vytisknout a uložit si ji do peněženky. Můžete si ji nechat uloženou v telefonu či e-mailu, ale pouze v případě, že se k dokumentům v případě potřeby vždy dostanete.

Na kartičce kromě údajů o vás jako pojištěném a pojištění najdete také telefonní číslo, na které v případě potřeby volejte.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2