Cestovní pojištění – srovnání cen

Ne každý jezdí do zahraničí jednou ročně na dovolenou. Pokud navštěvujete cizí země pravidelně, v rámci práce nebo studia, vyjde efektivněji využívat cestovní pojištění pro opakované výjezdy. To si může sjednat jak konkrétní osoba, tak i konkrétní firma pro své zaměstnance. Slouží právě k tomu, aby bylo možné vycestovat s náležitou ochranou, a to bez nutnosti před každou cestou novou individuální pojistku sjednávat.

Co by mělo správné cestovní pojištění pro opakované výjezdy obsahovat?

Primárně základní ochranu v podobě pojištění léčebných výloh. To hradí veškeré náklady, které jsou spojeny léčbou pojištěné osoby. Obsahovat ale může i pojištění zavazadel, stejně jako případných pomůcek a nástrojů. Kromě toho se především firmám hodí, když cestovní pojištění pro opakované výjezdy obsahuje i pojištění odpovědnosti konkrétního zaměstnance. A to hlavně v případě škody během práce.

Ceny jsou více než zajímavé

Dnes platí, že i cestovní pojištění pro opakované výjezdy může být velmi levné. Jak jsme zmínili, hodí se právě pro pravidelné i nepravidelné cesty za hranice. Vyjde levněji než pojistka dlouhodobá spočívající s nepřetržitým pobytem mimo naši zemi, stejně jako vyjde výhodněji, než neustále sjednávaná krátkodobá pojistka na konkrétní termín naší cesty.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 116