Cestovní pojistky by měly být naprostým základem ve chvíli, kdy se rozhodneme cestovat do zahraničí. Můžeme si je sjednat samostatně, stejně jako je můžeme dostat také zdarma. Jak? Třeba proto, že máme u naší banky kreditní kartu, ke které je daná pojistka k dispozici zcela zdarma. Podívejme se společně na to, zda dané cestovní pojištění stačí. Obecně můžeme říci, že v mnoha případech skutečně ano. Problémy ale nastat mohou a tak se zaměřme na to, na co si dát pozor.

 

Jak je to s platností dané cestovní pojistky?


I když máme kreditní kartu, rozhodně to neznamená, že by k ní bylo dostupné cestovní pojištění na celý rok . U těch základních je to maximálně několik desítek dní. Na to je dobré myslet, pokud cestujete více. V takovém případě se může stát, že jste svůj limit již vyčerpali a při následující cestě tak letíte zcela nepojištění. Podobný problém může nastat i v případě, kdy letíte do země, na kterou se daná pojistka nevztahuje. Obecně totiž platí, že běžné kreditní karty nás pojistí hlavně v Evropě. Plánujeme-li tedy cestu třeba na sever Afriky, již to může být docela velký problém, který bychom měli vyřešit ještě před odjezdem. porovnání cestovního pojištění

 

Roli hrají i limity nebo rozsah pojištění


I zde bychom měli být na pozoru. Limity totiž udávají, kolik peněz za nás pojišťovna v případě pojistné události zaplatí. Čím jsou větší, tím více jistot máme. Bohužel ne všechny banky mohou ke svým kreditním kartám dávat tolik, kolik je na současném pojistném trhu běžné.
Zapomínat nesmíme ani na rozsah pojištění. Rizika spojená s nutným ošetřením a dalšími věcmi bývají základ. Zde se bát nemusíme. Problém ale může nastat, pokud chceme i asistenční služby, pokud chceme pojistit svá zavazadla a sportovní vybavení, nebo i naši odpovědnosti. I zde se můžeme setkat s tím, že se na to rozsah pojistky nevztahuje. A tak zjistíme, že cestovní pojištění ke kartě vlastně nevyhovuje.