Dívka s klíči od nového auta

Jak vybrat ojeté auto do 100 000 Kč?

Ojetinu se vždy vyplatí vybírat s určitou obezřetností. U vozů do 100 000 Kč to platí dvojnásob, protože do této kategorie spadají především starší auta. Určitě se ale pod touto cenovou hranicí dají sehnat i zajímavá a spolehlivá vozidla, která vám budou dobře sloužit a kromě úvodního servisu nebudou vyžadovat více než běžnou údržbu.

Porovnat povinné ručení

Kde koupit ojeté auto?

Starší auta máte možnost koupit na různých místech a překážkou vám nemusí být ani státní hranice. Nejlepším místem jsou autorizovaní prodejci, kteří dbají na nákup a prodej solidních vozů s prověřenou historií. V ceně do 100 000 Kč ale mají dost omezený výběr. Dalšími možnostmi jsou velké autobazary a soukromí prodejci, u kterých je nutné důkladnější prověřování. Dovoz ze zahraničí pak realizujte pouze přes specializované a opravdu solidní dovozce. Bez pořádných zkušeností se totiž můžete velmi nehezky spálit a koupit třeba i kradené auto.

Vůz před nákupem důkladně prověřte

Než si s prodejcem auta plácnete, investujte pár stovek či tisíc do důkladného prověření vozu. Statistika je totiž neúprosná. Až čtvrtina českých aut byla někdy poškozena a zhruba třetina má stočený tachometr. Spousta prodejců ojetin o tom ale pomlčí. S fyzickou kontrolou vám pomůže zkušený automechanik nebo autorizovaný servis, který díky diagnostice dokáže odhalit i většinu skrytých vad. U obyčejných značek vás taková kontrola přijde na zhruba patnáct stovek. Při nákupu ojetiny jde možná o tu nejlepší investici vůbec. Nekoupíte díky ní vrak, který později spolkne spoustu peněz.

Za zkontrolování určitě stojí také VIN kód. Základní ověření zvládnete i sami. Kód by měl být stejný na všech částech auta, kde se nachází a ve všech dokladech. Umístění VIN kódů se u různých modelů liší, ale zpravidla jej najdete pod čelním sklem, na výrobním štítku automobilu a na některé z nosných částí karoserie. Pomocí VIN kódu můžete ověřit také historii vozu a ujistit se, že se nenachází v databázi kradených vozidel. K prověření historie můžete využít například služeb VinCheck, Cebia nebo carVertical. Základní ověření je u některých společností zdarma, za podrobnější informace zaplatíte řádově několik set korun.

Mnoho dokáže odhalit i zkušební jízda

Pokud prodejce nemá co skrývat, zkušební jízdu vám vždy umožní. Kdyby proti ní něco měl, hned víte, že od něj auto radši nemáte kupovat. Zaměřte se na zvláštní zvuky, účinnost brzd, funkčnost tlumičů a kvalitu řízení. Jestliže s řízením nemáte moc zkušeností, požádejte o pomoc zdatnějšího řidiče nebo mechanika, kterého byste s sebou stejně měli mít kvůli prověření vozu.

Nepodceňte kupní smlouvu

Kupní smlouva na auto by měla obsahovat více než jen cenu a pár údajů o vás, prodejci a vozidle. Je vhodné v ní uvést i barvu, přesný stav tachometru či případné známé závady. Měla by být uvedena i informace, jestli auto v minulosti bouralo. Čím více údajů, tím lépe. Pokud byste kvůli zakoupenému autu museli v nejhorším případě do soudního sporu, dobře napsaná smlouva vám může značně pomoci.

Pozor na naleštěnou bídu

Při vybírání auta do 100 000 Kč se určitě vyhněte prémiovým značkám a modelům. Jejich nízké ceny, které jsou často zlomkem původní hodnoty, vždy plně odpovídají jejich špatnému stavu. Následná údržba těchto vozů by vás ve většině případů vyšla na násobky pořizovací ceny. Některé díly se navíc mohou těžko shánět, což servis ještě více komplikuje a prodražuje.

Zkušební jízda novým autem

První servis ojetiny může být zásadní

Na prvním servisu po nákupu ojetiny se určitě nevyplatí šetřit. Jeho zanedbání by pro vaše auto totiž mohlo být fatální. I když má auto dobře vedenou servisní knížku, doporučuje se hned po nákupu vyměnit minimálně olej v motoru, olejový filtr, kabinový filtr a filtr sání. Za zvážení stojí také proplach motoru dekarbonizační sadou. U benzinového motoru vyměňte ještě svíčky. Nejeden mechanik by vám u všech nově pořízených ojetin doporučil také výměnu rozvodů. U běžných aut vás vyjdou na cca 5 až 10 tisíc korun a nebudete riskovat fatální poškození motoru. Za zvážení pak stojí výměna oleje v servořízení, diferenciálech nebo převodovce. Některá auta budou potřebovat i výměnu brzd či nové pneumatiky. Hodit se může také protikorozní nástřik karoserie. Auto vám díky němu může sloužit výrazně delší dobu a vůz bez koroze se vám v budoucnu bude i mnohem lépe prodávat.

I u obyčejných vozů je tedy třeba počítat s celkovými náklady ve výši několika desítek tisíc Kč, které se vám ale časem nepochybně vrátí. Navíc máte jistotu, že řídíte auto v dobrém technickém stavu, které vás jen tak nenechá ve štychu a je bezpečné.

Nezapomeňte na povinné ručení

Povinné ručení si radši sjednejte hned před první cestou novým vozem. S pomocí online srovnávače to zvládnete i přes telefon a vyhnete se zbytečnému papírování. Po nákupu auta sice ještě může platit pojištění, které měl sjednané jeho původní majitel, ten ho ale může ke dni prodeje s okamžitou platností zrušit. Pokud byste bez platného pojištění způsobili nehodu nebo narazili na silniční kontrolu, riskujete velké nepříjemnosti. Z hlediska formalit byste tedy povinné ručení měli vyřešit ještě dříve než samotný přepis automobilu.

Nejlepší ojetiny do 100 000 Kč

I za málo peněz můžete sehnat velmi dobré a spolehlivé auto. Mezi nejlepší ojetá auta do 100 000 korun patří česká, francouzská či japonská auta. Na původu tedy nutně nezáleží, na slabší kusy můžete narazit i u těch nejspolehlivějších výrobců. Vždy si tak vybírejte spíše konkrétní modely, které jsou prověřeny dlouhými roky provozu. Jaké vozy v současné době stojí za pozornost?

Toyota Yaris

Toyota obecně platí za velmi spolehlivou značku a malý hatchback Yaris není výjimkou. Pod hranicí 100 000 Kč narazíte především na jeho druhou generaci, která stojí za to především s motorem 1.0 VVT-i nebo 1.3 VVT-i. Pokud o něj předchozí majitel standardně pečoval, může vám ještě dlouhé roky sloužit a do servisu s autem nejspíš budete jezdit jen kvůli pravidelné údržbě. Interiér vás svou kvalitou a použitými materiály asi neohromí, ergonomicky je na tom ale skvěle a podstatné je, že se nekazí použitá elektronika.

Ford Focus

Ford Focus je českým řidičům dobře známý pro své skvělé jízdní vlastnosti. Za méně než 100 000 Kč seženete zachovalé kusy spadající do jeho druhé generace. Za pozornost stojí především benzinová motorizace 1.6 16V 74 kW, ve které po koupi stačí vyměnit rozvody a následně pravidelně měnit olej. A pokud Ford Focus přece jen bude potřebovat nějaký servisní úkon, mile vás překvapí jeho cena. Náklady na údržbu i servis jsou totiž srovnatelné například se základními modely od Škodovky a vaši peněženku tak určitě nevysají.

Renault Clio

Francouzská auta u nás nemají nejlepší pověst. Přitom se mezi nimi najde spousta povedených kusů. Jedním z nich je i Renault Clio třetí generace, který za méně než 100 000 Kč v pohodě seženete i v ukázkovém stavu a s nízkým nájezdem. Pokud vám Renault Clio III padne do oka, sáhněte po verzi se základním motorem 1.2 55 kW a manuální převodovkou. Snadno se udržuje, servis není drahý a zručnější jedinci zvládnou spoustu úkonů i sami.

Volkswagen Golf V

VW Golf je jedním z nejznámějších a nejprodávanějších automobilů na světě. Při hledání kusů do 100 000 Kč dnes v bazarech narazíte většinou na jeho pátou a šestou generaci, u které ale počítejte s vysokým nájezdem. Vhodnější volbou je tak určitě starší generace, která bude díky lepšímu stavu spolehlivější. Oproti předchozím Golfům u ní došlo k výraznému vylepšení motorizací a jízdních vlastností. Navíc ji netrápí žádné notorické neduhy. Pokud toužíte po naftovém motoru, volte robustní jednotku 1.9 TDI. Nejspolehlivější dostupnou motorizaci je ale benzinová motorizace 1.4 16V s výkonem 55 nebo 59 kW.

Prodejce předává zákaznici nový vůz

Škoda Citigo

Nejmenší vůz od české Škodovky přináší nečekaně vysokou odolnost. Netrpí na korozi a všechny dostupné motorizace se povedly. Pozor si však dejte na kusy, které sloužily v kurýrních službách. Pod hranicí 100 000 Kč se dnes nachází jak varianty se základním benzínovým motorem 44 kW a slabší výbavou, tak i varianty s pohonem na CNG. Už benzinová varianta si vezme jen pár litrů na 100 ujetých kilometrů, provoz na plyn pak bude ještě levnější. ŠkodaŠkoda Citigo, jak ostatně její název napovídá, se hodí především na jízdu po městě. Na maximální povolenou dálniční rychlost se sice bez problému dostane, ale je třeba počítat s hlukem v kabině a menším pohodlím. Čtyři dospělí se do auta sice vejdou, ale na dlouhé cesty to není.

Škoda Fabia

Pokud potřebujete o něco větší auto než je Citigo, ale chcete zůstat u jednoduchého a spolehlivého modelu od tuzemské automobilky, Škoda Fabia druhé generace by mohla být tou správnou volbou pro vás. Obzvlášť motor 1.4 16V s výkonem 63 kW platí za velmi vydařený a pokud je v něm včas měněn olej a rozvody, bude pravděpodobně jezdit, dokud nezrezne karoserie. Na Fabii snadno seženete náhradní díly, servis najdete i v zapadlých koutech země a jezdit budete za pár litrů. Pro českého řidiče tak jde o jedno z nejlepších aut, které si do 100 000 Kč může pořídit.

Škoda Octavia

Opomenout samozřejmě nemůžeme ani tu nejžádanější ojetinu u nás. Škoda Octavia se skvěle prodává i jako nová, ale v bazarech je zájem ještě enormnější. Pod stanovenou hranicí 100 000 Kč sice seženete hlavně starší Octavie první generace, které toho mohou mít poměrně dost za sebou, ale pokud si s výběrem dáte záležet, můžete najít i velmi slušný kus. V inzerci pátrejte hlavně po spolehlivých benzinových motorizacích 1.4 16V a 1.6i. Motor 1.4 MPI je sice také držák, ale jeho výkon je pro velkou Octavii příliš nízký. Legendární naftový motor 1.9 TDI s rotačním čerpadlem, který dokáže jezdit i za 4 litry nafty na 100 kilometrů, už dnes může být docela riskantní koupí. Berte ho pouze v případě, že budete mít možnost ověřit kompletní historii vozu.

Monika Šaríková Více článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Muž stojí u nabíjejícího se elektroauta
  Auto
  11. prosince 2022|Jana Březinová
  Jak získat dotace na elektromobil v ČR

  V současné době se dotace na elektromobily nabízí pouze pro státní firmy, obce, školy či neziskové organizace. Plánovaná podpora pro firmy byla zrušena, jelikož program nesplňoval podmínky Evropské komise. Běžní občané a podnikatelé se tak dotace na elektromobil nedočkají ani v roce 2022.

 • Policejní kontrola - dechová zkouška s alkohol tester
  Auto
  10. prosince 2022|Jana Březinová
  Jak vybrat alkohol tester

  Rádi byste ráno po bujarém večírku usedli za volant, ale nejste si jistí, jestli nenadýcháte? Se zjištěním zbytkového alkoholu v krvi vám pomůže alkohol tester. Vybírejte obezřetně, spoustu přístrojů nedosahuje dostatečné spolehlivosti. Na co byste se při koupi alkohol testeru měli zaměřit?

 • Automechanik upevňuje rámeček pod SPZ
  Auto
  30. listopadu 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Vše o SPZ: K čemu slouží, jak řešit její ztrátu a vybrat si ji na přání?

  Státní poznávací značky (SPZ) sestávají v Česku z kombinace písmen, arabských číslic a případně mezer či rozdělovacích znamének. „Espézetka” je u nás přidělena ke každému jednotlivému vozidlu podléhající registraci. V autě jsou cedulky se státní poznávací značkou umístěné na přídi a zádi nad nárazníky vozu a slouží k odlišení jednotlivých aut a k jejich individuální dohledatelnosti. Co dalšího jste o SPZ (ne)věděli?

 • Přístrojová deska v autě se svítícími kontrolkami
  Auto
  24. listopadu 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Co říká která kontrolka v autě? U oranžové zbystřete, u červené raději v jízdě nepokračujte

  Pokud je s automobilem něco v nepořádku, potřebuje řidiče spolehlivým způsobem upozornit. A to prostřednictvím kontrolek. Co jednotlivé symboly v autě znamenají? Kdy můžete s opatrností pokračovat v jízdě a kdy je naopak lepší vozidlo hned zastavit a problém odstranit?

 • Zdražení povinného ručení 2022 - Kalkulačka, model auta, mince a smlouvy o pojistce
  Auto
  15. listopadu 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Zdražení povinného ručení a havarijní pojištění 2022 - Na vině je inflace i dražší materiály

  V letošním roce si připlatíme nejen za energie a potraviny, ale i autoservisní práce, součástky a pojištění. Ceny budou kopírovat inflační trendy a růst, proto se během následujících měsíců provoz automobilu citelně prodraží. Co za zdražení povinného ručení může a jak se s ním poprat?

 • Jak vybrat olej do auta? - Otevřená kapota auta a manipulace s motorem
  Auto
  07. listopadu 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Jak vybrat motorový olej do auta? Na značce ani výrobci příliš nezáleží. Důležité jsou jiné parametry

  Podobně jako se člověk neobejde bez vody, automobilové motory nemůžou fungovat bez vhodného oleje. Jak ale vybrat ten správný a nešlápnout vedle? Máme pro vás praktické info i rady, kde motorový olej koupit a jak (často) ho měnit.

 • Muž ovládá telefon na držáku v autě
  Auto
  27. října 2022|Marek Drahorád
  Chytré auto: Proč si ho pořídit a co to vlastně je?

  Chytrá zařízení nás dnes obklopují a mohou nám značně usnadnit život, pomoci chránit zdraví i ušetřit peníze. Auta nejsou výjimkou a výrobci funkce neustále vylepšují v rámci svých infotainmentů i mobilních aplikací. Díky mobilním operátorům ale chytré auto můžete udělat také ze starších modelů.

 • Jak řešit nabourané auto na parkovišti - Poškozený předek auta na parkovišti
  Auto
  14. října 2022|Marek Drahorád
  Jak řešit nabourané auto na parkovišti

  Podle policejní statistiky je náraz do zaparkovaného auta druhým nejčastějším druhem nehody a není divu, že se s poškozením vozu na tomto místě setkal skoro každý řidič. Jak si s podobnou situací poradit, ať už jste ji zavinili vy, nebo jiný řidič? A co dělat, pokud viník od nehody ujede?

 • Rozbité čelní sklo - překvapený člověk uvnitř auta
  Auto
  22. září 2022|Marek Drahorád
  Nejčastější připojištění k povinnému ručení

  Z povinného ručení se v posledních letech stal produkt, který dokáže nahradit i havarijní pojištění. Můžete se totiž připojistit prakticky na všechna rizika, která vašemu autu hrozí. Není proto divu, že zájem o připojištění k povinnému ručení dlouhodobě roste. Jak si vybrat správná připojištění? A která jsou v Česku nejoblíbenější?

 • Nárust cen vlastnictví auta - Papírové složky a klíčky od auta
  Auto
  14. září 2022|Petr Pohůdka
  Nárůst ceny vlastnictví vozu: Jak ušetřit peníze na provozu auta?

  V posledních měsících jsme svědky zdražování benzínu, povinného ručení, náhradních dílů nebo nových aut. Provoz vozidla tak stojí mnohem více než v minulosti. Jakými způsoby lze tyto náklady snížit? Poradíme vám, jak ušetřit peníze na provozu auta.

 • Žena u rozbitého auta
  Auto
  02. září 2022|Petr Pohůdka
  Proč je důležité mít havarijní pojištění i u staršího auta

  Havarijní pojištění auta není na rozdíl od povinného ručení vyžadováno zákonem. Řidiči si proto havarijní pojištění často nesjednají, zejména u starších vozů. Jenže i u ojetých automobilů vás oprava škod může vyjít pěkně draho. V době rostoucích cen v autoservisech to platí dvojnásob. Proč byste havarijní pojištění ojetého auta neměli podceňovat?

 • Lze ušetřit na autopojištění - Majitelé auta sčítají škody po nárazu svých vozů
  Auto
  24. srpna 2022|Jana Březinová
  Lze ušetřit na autopojištění při rozložení do vícero splátek?

  Platit povinné ručení ročně nebo čtvrtletně? Pokud jste v minulosti chtěli ušetřit na povinném ručení, bylo to jednoznačné rozhodnutí –⁠ roční platba pojištění totiž vycházela výhodněji. V dnešní době už to tak docela neplatí. Jak k rozložení plateb na menší částky přistupují jednotlivé pojišťovny?

 • Žena fotí dopravní nehodu
  Auto
  22. srpna 2022|Jana Březinová
  Jak ušetřit na autopojištění jako občasný řidič

  Najezdíte ročně sotva pár tisíc kilometrů a chtěli byste ušetřit na povinném ručení? Právě pro vás je určeno pojištění typu „Jezdím málo, platím málo“. Na českém trhu ho nabízí pojišťovna Allianz a Pillow. Zjistěte, jak přesně funguje pojištění podle skutečného počtu ujetých kilometrů a která pojišťovna vám ho nabídne výhodněji.

 • Vše co jste chtěli vědět o elektrokolech - Muž na vyhlídce s elektrokolem v horách
  Auto
  Vše, co jste chtěli vědět o elektrokolech

  Elektrokola patří mezi fenomén současnosti s obřím potenciálem a řadou výhod. Jak takové elektrokolo vlastně funguje? Kde ho koupit, jak ho správně nabíjet a maximálně zabezpečit, aby vám sloužilo spoustu let?

 • Jak nejlépe a nejlevněji zaparkovat při odletu na dovolenou - Žena na letištním parkovišti
  Auto
  Jak nejlépe a nejlevněji zaparkovat, když odlétáte na dovolenou?

  Vyrážíte na vysněnou dovolenou letadlem, ale na letiště se plánujete dopravit automobilem? Pak budete pravděpodobně přemýšlet, jestli oslovit známého, který vás na letiště doveze nebo rovnou zaparkovat v blízkosti odletového terminálu. Zvolíte-li druhou možnost, poradíme, jak najít nejlepší parkování na letišti a neutratit zbytečně moc peněz.

 • Řada motoristů se mylně domnívá, že sjednáním povinného ručení auta a havarijního pojištění je jejich vozidlo plně chráněno. Často je pro ně proto nepříjemným překvapením, když pojišťovna odmítne vzniklou škodu uhradit, případně pojistné plnění krátí. Nejedná se přitom o mimořádné případy, ale takové, které mohou potkat téměř každého. Kdy vám pojišťovna odmítne peníze vyplatit, případně vyplatí méně, než jste čekali? Tady je pět situací.
  Auto
  29. července 2022|Marek Drahorád
  Pět situací, kdy vám pojišťovna nezaplatí (nebo nemusí zaplatit) ani když je auto pojištěné

  Myslíte si, že je vaše auto po sjednání povinného ručení a havarijního pojištění plně chráněno? Ve většině případů ano. Mohou ale vzniknout situace, kdy vám pojišťovna pojistné plnění zkrátí, nebo dokonce odmítne vzniklou škodu uhradit. Nejedná se přitom o zcela mimořádné případy, potkat mohou téměř každého. O jaké situace se jedná?

 • Mobil za volantem
  Auto
  19. července 2022|Marek Drahorád
  Sazebník pokut aneb za jaké přestupky nám hrozí nejvyšší postih?

  Pravidla silničního provozu byste měli dodržovat především v zájmu vlastní bezpečnosti a v rámci ohleduplnosti k ostatním. Další motivací ale může být také možný trest. Zjistěte, jaké postihy vám hrozí, pokud pravidla porušíte.

 • cestování s obytným vozem
  Auto
  14. července 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Cestování s obytným vozem: Vše, co potřebujete vědět, než vyrazíte

  Obliba dovolených v obytném voze už několik sezón roste. Pokud i vy letos plánujete pobyt „na čtyřech kolech” a jste v této oblasti absolutními nováčky, určitě vás bude zajímat, jak se na ni co nejlépe připravit. Máme pro vás řadu praktických rad i vychytaných aplikací, které vám pomohou užít si cestování na maximum.

 • cestování-vozem
  Auto
  29. června 2022|Petr Woff
  Kolik stojí benzín a nafta? Srovnáváme ceny pohonných hmot v tuzemsku a zahraničí

  Čerpací stanice prudce zdražily, ale stále jsou mezi nimi významné rozdíly. V tuzemsku zůstává nejnákladnější Praha, zatímco nejlevnější benzín a naftu natankujete v Ústeckém a Karlovarském kraji. Za státními hranicemi ušetříte v Polsku a Slovinsku, ale vyšší účty očekávejte v Rakousku. Současné ceny pohonných hmot porovnáváme v grafech, které zachycují celou Českou republiku i Evropskou unii.

 • Koupě ojetého auta
  Auto
  Dovážíte auto z Německa? Tady je vše, co potřebujete vědět

  Německý trh s ojetinami je v mnoha ohledech slibnější než ten český. Za západními hranicemi se dají pořídit zejména slušná SUV, která v tuzemsku pořád chybějí. Pokud se vydáváte pro auto do Německa, měli byste se pořádně připravit a vyhnout se některým nepříjemnostem. Proto přinášíme podrobného průvodce dovozem auta od našich sousedů.

 • prihlaseni-noveho-vozu
  Auto
  15. května 2022|Marek Drahorád
  Návod, jak přihlásit nové auto

  Jak zvládnout přepis auta tak, aby vám nehrozily žádné problémy? Jaké jsou lhůty, kam vyrazit, jak řešit pojištění a co si vzít s sebou? Přepisu se nemusíte obávat, nejde o nijak složitý proces. Známe všechny potřebné kroky a doklady.

 • Auto
  05. května 2022|Marek Drahorád
  Povinná výbava na motorku v EU 2022

  Víte, co všechno s sebou musíte vozit na motorce? Povinná výbava motocyklu může v roce 2022 překvapit i zkušené jezdce. Přečtěte si, z čeho se skládá povinná výbava v Česku a jak se liší v zahraničních zemích, kam Češi na motorce často vyráží.

 • Mechanik s pneumatikou
  Auto
  Celoroční pneumatiky: Komu se jejich pořízení vyplatí a jak se k nim staví jednotlivé pojišťovny?

  Pořízení automobilu s sebou nese obrovskou dávku komfortu a svobody. Na druhou stranu jsou tyto výhody vykoupeny zodpovědností a řadou povinností, s nimiž souvisí spousta budoucích investic i starostí. Jednou z nich jsou i pneumatiky. Pokud se vám nechce investovat do letních a zimních gum, jsou jistou alternativou pneumatiky celoroční. Kdy má smysl je pořizovat a jak bude pojišťovna řešit případnou pojistnou událost?

 • tankování
  Auto
  Jak ušetřit na pohonných hmotách? Stáhněte si chytrou aplikaci a jezděte chytře

  Ceny pohonných hmot v posledních týdnech překonávaly historická maxima. Důvodem je nejen zdražování ropy na světových trzích, ale i citelné oslabení koruny vůči dolaru. Oboje nepochybně souvisí s propuknutím války na Ukrajině. Jak ušetřit na pohonných hmotách a zároveň auto zbytečně neničit?

 • Koupě ojetého auta
  Auto
  08. dubna 2022|Marek Drahorád
  Vyplatí se koupit nové nebo ojeté auto? Jaké mají klady a zápory?

  Pokud už máte jasno, které auto si chcete pořídit a jak ho budete financovat, zbývá už jen poslední krok, a to samotný nákup vozu. Při něm se můžete vydat dvěma směry - pořídit si zcela nové auto, nebo sáhnout po ojetém. Zjistěte, jaké jsou klady a zápory obou možností a která je tou správnou pro vás.

© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.