Cestovní pojištění – srovnání cen

Povinné ručení pro Ford

ford

Společnost Ford, celým názvem Ford Motor Company, je americká nadnárodní automobilka založena roku 1903 Henry Fordem. Začátkem 20. století patřil Ford spolu s General Motors a Chryslerem do tzv. Velké detroitské trojky. Právě tyto společnosti na automobilovém trhu v té době dominovaly.

Zakladatel automobilky, Henry Ford, zavedl sériovou výrobu automobilů a stejně tak i hromadný management průmyslové pracovní síly, když zrealizoval montážní linku. Ta byla nápadem Eliho Whitneyho. Díky tomuto vynálezu bylo možné do provozu uvést velmi levnou a spolehlivou výrobu. Časem se způsob výroby pomocí montážních linek rozšířil a dnes je využíván ve všech výrobních továrnách. Rozvoj sériové výroby tak byl milníkem nejen pro značku Ford, ale i pro automobilový průmysl jako takový.

Dnes patří mezi nejznámější modely značky Ford věhlasná jména jako Ford Mustang, v Evropě pak Ford Mondeo, Focus nebo Transit. Škála modelů Ford je velmi široká a zavděčí se komukoliv, kdo hledá rodinný vůz, auto pro podnikání nebo menší vůz do města.

Povinné ručení pro Ford

Co se povinného ručení týče, oproti jiným vozům není Ford nijak specifický. Sjednání povinného ručení pro Ford je velmi jednoduché a zvládnete jej snadno i online. Porovnejte si nabídky jednotlivých pojišťoven a zjistěte, která se vám vyplatí nejvíce.

Spočítat
povinné ručení

Cena pojistného se bude mimo jiné odvíjet i od pojistných limitů, které si můžete navýšit, nebo je nechat na minimální zákonné hranici 35 milionů korun. Výši limitů si ale dobře promyslete – nejlevnější povinné ručení neznamená vždy nejlepší. V rámci nehody pojišťovna uhradí škody jen do výše pojistného limitu a ten zákonný někdy nemusí stačit. Proto je dobré sjednávat pojistný limit alespoň 2krát vyšší.

Hodláte často jezdit na venkov nebo na hory, či do lesa? Doplňkové připojištění jako je pojištění skel a pojištění srážky se zvěří se vám v těchto případech jistě budou hodit. Na cesty s rodinou pak doporučujeme pojištění osob ve vozidle stejně jako pojištění zavazadel ve vozidle. Kromě toho zvažte i úrazové pojištění pro řidiče.

Nejčastější modely Ford, které se nechávají pojistit

Ford Focus Ford Mustang Ford Kuga
Ford Mondeo Ford Ranger Ford Transit
Ford Fiesta Ford Galaxy Ford Fusion
Ford S-MAX Ford Edge Ford C-MAX
Ford Ecosport Ford GT Ford Ka
Ford Tourneo Custom Ford Escape Ford Puma
Ford Capri Ford Mustang GT
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 98