Povinné ručení Ford

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte na e-mail

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

povinné ručení

Povinné ručení pro Ford

Ford

Společnost Ford, celým názvem Ford Motor Company, je americká nadnárodní automobilka založena roku 1903 Henry Fordem. Začátkem 20. století patřil Ford spolu s General Motors a Chryslerem do tzv. Velké detroitské trojky. Právě tyto společnosti na automobilovém trhu v té době dominovaly.

Zakladatel automobilky, Henry Ford, zavedl sériovou výrobu automobilů a stejně tak i hromadný management průmyslové pracovní síly, když zrealizoval montážní linku. Ta byla nápadem Eliho Whitneyho. Díky tomuto vynálezu bylo možné do provozu uvést velmi levnou a spolehlivou výrobu. Časem se způsob výroby pomocí montážních linek rozšířil a dnes je využíván ve všech výrobních továrnách. Rozvoj sériové výroby tak byl milníkem nejen pro značku Ford, ale i pro automobilový průmysl jako takový.

Dnes patří mezi nejznámější modely značky Ford věhlasná jména jako Ford Mustang, v Evropě pak Ford Mondeo, Focus nebo Transit. Škála modelů Ford je velmi široká a zavděčí se komukoliv, kdo hledá rodinný vůz, auto pro podnikání nebo menší vůz do města.

Povinné ručení pro Ford

Co se povinného ručení týče, oproti jiným vozům není Ford nijak specifický. Sjednání povinného ručení pro Ford je velmi jednoduché a zvládnete jej snadno i online. Porovnejte si nabídky jednotlivých pojišťoven a zjistěte, která se vám vyplatí nejvíce.

Cena pojistného se bude mimo jiné odvíjet i od pojistných limitů, které si můžete navýšit, nebo je nechat na minimální zákonné hranici 35 milionů korun. Výši limitů si ale dobře promyslete – nejlevnější povinné ručení neznamená vždy nejlepší. V rámci nehody pojišťovna uhradí škody jen do výše pojistného limitu a ten zákonný někdy nemusí stačit. Proto je dobré sjednávat pojistný limit alespoň 2krát vyšší.

Hodláte často jezdit na venkov nebo na hory, či do lesa? Doplňkové připojištění jako je pojištění skel a pojištění srážky se zvěří se vám v těchto případech jistě budou hodit. Na cesty s rodinou pak doporučujeme pojištění osob ve vozidle stejně jako pojištění zavazadel ve vozidle. Kromě toho zvažte i úrazové pojištění pro řidiče.

Nejčastější modely Ford, které se nechávají pojistit

Ford Focus

Ford Mondeo

Ford Fiesta

Ford S-MAX

Ford Ecosport

Ford Tourneo Custom

Ford Capri

Ford Mustang

Ford Ranger

Ford Galaxy

Ford Edge

Ford GT

Ford Escape

Ford Mustang GT

Ford Kuga

Ford Transit

Ford Fusion

Ford C-MAX

Ford Ka

Ford Puma

Blog

 • Domácí solární elektrárna - solární panely na střeše domu
  19. května 2023|Petr Woff
  Kolik vás bude stát domácí solární elektrárna?

  Fotovoltaické panely bývají napojeny na Když započítáme dotaci, celý systém stojí zhruba 166 000 až 495 000 Kč. Domácí solární elektrárna vám vyrobí levnější elektřinu a pokud zateplíte svůj dům, fotovoltaika vám poslouží také jako výhodnější náhrada za plynový kotel. Díky provozním úsporám se vám pravděpodobně vrátí investiční náklady a ve výsledku vyděláte statisíce Kč.

 • Nastavení kotle
  17. května 2023|Monika Šaríková
  Nový kotel: Jak dosáhnout maximální úspory?

  Dosloužil vám starý kotel na tuhá paliva a pořídili jste si nový? To je krok nejen k⁠ ekologickému vytápění, ale většinou také k úspoře nákladů. Víte, na co byste si měli dát při výběru nového kotle pozor a jak ho nastavit, tak aby se vám provoz vyplatil?

 • cestování-vozem
  15. května 2023|Petr Pohůdka
  Kolik stojí benzín a nafta? Srovnáváme ceny pohonných hmot v tuzemsku a zahraničí

  Čerpací stanice prudce zdražily, ale stále jsou mezi nimi významné rozdíly. V tuzemsku zůstává nejnákladnější Praha, zatímco nejlevnější benzín a naftu natankujete v Ústeckém a Karlovarském kraji. Za státními hranicemi ušetříte v Polsku a Slovinsku, ale vyšší účty očekávejte v Rakousku. Současné ceny pohonných hmot porovnáváme v grafech, které zachycují celou Českou republiku i Evropskou unii.

 • Muž na papír zapisuje stav plynoměru
  14. května 2023|Petr Woff
  Jaké jsou náklady na vytápění plynem?

  Výrobci kondenzačních kotlů a kominíci zdražili, energie však zlevňuje. Kubík zemního plynu stojí 29 až 102 Kč. Kilowatthodina vyjde na 2,68 až 9,57 Kč. Záleží na vaší spotřebě, na dodavateli a ceníku, který preferujete. V článku srovnáme minimální, průměrné a maximální náklady na vytápění plynem.

 • Turistka si prohlíží maďarský parlament
  13. května 2023|Jana Březinová
  Tipy na dovolenou v Evropě za pár korun

  Hledáte evropské město, kde si užijete fajn prodloužený víkend za cenu, která vás nezruinuje? Máme pro vás dva tipy, kam letos v létě vyrazit za poznáním.

 • Kalkulačka s brýlemi a bankovkami
  11. května 2023|Magdaléna Kubečková
  Začněte spořit na důchod už dnes

  Spoříte si na důchod? Děláte dobře. Příjmy od státu vám zřejmě nebudou stačit. Počet seniorů roste a vlády už léta tápou, z čeho penze v budoucnu financovat. Roky zaslouženého odpočinku vám tak může znepříjemnit citelný pokles životní úrovně. 

 • Dráty vysokého napětí
  09. května 2023|Petr Woff
  Jaké jsou ceny elektřiny v EU? Česká republika zaspala

  Evropská unie věří volnému trhu, takže cena elektrické energie vzniká na velkoobchodních burzách. Jednotlivé členské státy však spotřebitelům připočítávají různé distribuční poplatky a daně, nebo rozdávají dotace. Proto průměrná dánská domácnost zaplatí za kilowatthodinu (kWh) pětkrát více než typická maďarská rodina. Ale nejbouřlivější cenový vývoj zaznamenaly Rumunsko a Česká republika.

 • Pláž v letovisku Kemer v Turecku
  07. května 2023|Jana Březinová
  Levná dovolená u moře: Kde letos neutratíte majlant?

  Plánujete dovolenou na začátek léta, ale jste limitováni objemem finančních prostředků, které během ní můžete utratit? Nezoufejte! Máme pro vás několik tipů na levnou dovolenou u moře i v exotice za cenu, která neudělá díru v rodinném rozpočtu.

 • Nastavení teploty na radiátoru
  06. května 2023|Petr Woff
  Plynové topení: Komu se vyplatí?

  Typická česká rodina potřebuje komfortní vytápění, které není příliš drahé. Pokud kolem jejího domu vede plynovod, relativně levně vychází plynové topení. Potenciální úspora závisí na nutných investicích, na individuální spotřebě a na vybraném ceníku.

 • Žena sedí u stolu s nákupem a účtenkou
  05. května 2023|Jana Březinová
  Kdy bude konec zdražování potravin?

  Ceny některých potravin za poslední rok vzrostly téměř na dvojnásobek, další podražily o desítky procent. Zemědělci, výrobci i prodejci si stěžují na rostoucí ceny energií, přitom ty se v posledních měsících dostávají zpět do normálu. Kdy tedy zdražování potravin skončí?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.