Povinné ručení Ford Mustang GT

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte ihned

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

  Spočítat ceny
povinné ručení

Americká Ford Motor Company byla založena před více než 100 lety. Nejznámějším prvenstvím firmy je využití manufaktury v automobilovém průmyslu. Zavedením montážní linky tak jako první na světě snížila pořizovací cenu automobilů natolik, že došlo k masovému rozšíření modelu „T“. V roce 1964 ale spatřuje světlo světa ikona jménem Mustang…

Odkaz na legendární americkou stíhačku

Málokdo asi ví, že sporťák od Forda nedostal své jméno po plemenu koně, nýbrž po stíhacím letounu P-51 Mustang z druhé světové války. Tady je krátký souhrn jeho historie: První generace byla vyráběna v letech 1964 až 1973 a v nabídce se objevily šestiválce 2,8 l a 3,3 l a osmiválce 4,7 l o výkonu 200 koní, (později 225 koní).

Milion prodaných Mustangů

První model byl tržním hitem a během dvou let od uvedení se jej prodalo 1 000 000 kusů. Naproti tomu druhá generace z let 1974 až 1978 nebyla vůbec oblíbená a nabízela řadový čtyřválec 2,3 l a V6 2,8 l. Od roku 1975 byl k dostání také osmiválec 4,9 l o výkonu (jen) 142 koní. Auto bylo po marketingové stránce pravým opakem svého předchůdce. Mnohem více se vzdálilo kategorii „muscle car“ a o to více přiblížilo škatulce „poníka“.

Zpátky do minulosti

Třetí Ford Mustang „žil“ od roku 1979 do 1993. Čtvrtá generace byla založena na platformě s označením SN-95 a vyráběla se v letech 1994–2004. Následovala ji pátá generace (2005-2015), která vzhledem silně odkazuje na první generaci. Pod kapotou byly motory 4,0 l V6 o výkonu 200 koní, a pro verzi GT to byly 4,6 l V8 s 300 koňmi nebo vrcholný 5,4 l V8 o výkonu 500 koní pro model Shelby GT500.

Sexy design

Šestá generace (od 2014) je určena celosvětové produkci a zdá se, že má skvěle našlápnuto. Design silně odkazuje na legendární první generaci, avšak ve velmi moderním agresivním vzhledu. Výrobce sází nejen na uhrančivý styl, ale také na silný americký motor V8 o objemu 5,0 l a výkonu 441 koní. K dostání je také 2.3 l čtyřválec EcoBoost o výkonu 314 koní.

Povinné pojištění pro Ford Mustang GT

Vyberte si povinné ručení pro vozidla s velkoobjemovým motorem. Cena pojištění je počítána z objemu motoru, takže může být vyšší. Proto je vhodné mezi sebou jednotlivé produkty porovnat a vybrat si pojištění, které bude nejvíce odpovídat vašim představám a požadavkům. Havarijní pojištění si pak můžete sjednat výhodně s výše zmíněným povinným ručením.

Blog

 • žena prodává páru auto v salonů
  Pojištění vozu
  04. dubna 2022|Marek Drahorád
  Jak u ojetého vozu poznat, že je stočený tachometr

  Až třetina ojetin v Česku má stočený tachometr. Třetina nabízených vozů je po bouračce. A třetina má jiný původ, než jaký se uvádí v inzerátu. Nelichotivá tuzemská statistika. Obezřetnost je proto při nákupu auta z bazaru vždy na místě. Poznat stočený tachometr je ale často nelehký úkol a koupě auta se tím komplikuje. Zjistěte, na co se zaměřit, abyste nenaletěli podvodníkům, a jaké nástroje vám při kontrole ojetiny mohou pomoci.

 • manželé stoji u bílého auta v autosalonu
  Pojištění vozuPůjčky a úvěry
  31. března 2022|Marek Drahorád
  Jak vybrat nejvýhodnější financování nového auta?

  Výběr nového auta už máte za sebou? Pak už zbývá vyřešit jen financování. Zjistěte, která z dostupných možností je pro vás tou nejvýhodnější. 


 • nehoda
  Pojištění vozu
  28. března 2022|Míša
  Nabouralo vás ukrajinské nepojištěné auto? ČKP vám škodu zaplatí, víme jak postupovat

  Škodu na vlastním vozidle nemusíte vymáhat po ukrajinských řidičích. Česká kancelář pojistitelů se zavázala za ně škody uhradit. Stačí si připravit záznam o nehodě a požádat o náhradu škody.

 • žena volá asistenční službu
  Pojištění vozu
  17. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Povinné ručení a havarijní pojištění dál zdražuje. Jak na něm ušetřit?

  Koronavirová pandemie, stejně jako válka na Ukrajině, rozkolísaly zcela zásadním způsobem evropský i světový trh. Cenové šoky jdou bohužel ruku v ruce s velkým zdražováním, které se dotkne prakticky každého z nás. Kromě pohonných hmot a energií se zvyšování cen nevyhne ani povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění.

 • autonehoda
  Pojištění vozu
  10. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Víte, jakou ochranu si můžete sjednat v rámci havarijního pojištění?

  Pořízení osobního automobilu nepřináší jen radosti v podobě časové a mobilní nezávislosti, ale také starosti technické a administrativní povahy. K těm se pojí i sjednání kvalitní pojistky. Kromě povinného ručení je vhodné zvážit i možnost havarijního pojištění.

 • ČKP Ukrajina
  Pojištění vozu
  09. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Ukrajinci prchající před válkou mohou díky ČKP jezdit dva měsíce bez povinného ručení

  Válečný konflikt na Ukrajině nutí miliony lidí narychlo opouštět své domovy. Ti, kteří mají to štěstí, prchají ke svým západním sousedům osobními automobily. Často ale nemají sjednané pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tzn. povinné ručení) a nevlastní tudíž ani tzv. zelenou kartu, která jeho zaplacení dokládá. Pokud způsobili nehodu, byl to ještě donedávna zcela zásadní problém.

 • motorkář v Alpách
  Pojištění vozu
  04. března 2022|Jana Březinová
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Chystáte se vyrazit na motorce na vícedenní výlet? Pojedete poprvé do zahraničí a chcete vědět, na co si dát pozor? Máme pro vás tipy, jak se vybavit na dlouhé cesty na dvou kolech.

 • servis a kontrola motorky
  Pojištění vozu
  01. března 2022|Marek Drahorád
  Jak připravit motorku před sezónou?

  Mezi motorkáři se najdou nadšenci, kteří sedlo svého stroje neopouští ani v zimních měsících. Většina ale motorku ukládá k zimnímu spánku. Dlouhé stání však neprospívá žádným strojům a motorky nejsou výjimkou. K přípravě motocyklu po zimní pauze proto přistupujte svědomitě - citelně tím snížíte riziko poruch i nehod.

 • Jak řešit srážku se zvěří?
  Pojištění vozu
  10. února 2022|Monika Šaríková
  Jak řešit srážku se zvěří?

  Nemusíte nutně projíždět lesem či polní krajinou, aby vám pod koly vozu skončilo zvíře. Jak se zachovat v případě, že není možné střetu se zvířetem či divokou zvěří zabránit? Jak řešit vzniklou škodu a lze se proti ní pojistit?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.