Povinné ručení Ford C-MAX

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte na e-mail

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

povinné ručení

Jak najít nejlevnější povinné ručení pro Ford C-MAX?

Ford C-MAX je praktické rodinné auto spadající do kategorie MPV. V prodeji bylo od roku 2003 a ačkoliv šlo o v Česku poměrně oblíbený vůz, americká automobilka výrobu v roce 2019 kvůli nedostatečným prodejním výsledkům ukončila. V nabídce Fordu tak aktuálně najdete pouze větší sourozence C-MAXu - model S-MAX a Galaxy.

Velký, ale dobře ovladatelný

Ne všechny větší vozy kvůli svým rozměrům dokáží nabídnout dobrý pocit z řízení. Ford C-MAX ale v tomto směru rozhodně zapadá do nadprůměru. Svými jízdními vlastnostmi se blíží spíše menšímu a obratnému modelu Focus, se kterým sdílí velké množství dílů.

Interiér je praktický, nabízí velké množství odkládacích přihrádek i prostoru pro všechny cestující. Sedačky jsou dostatečně pohodlné a člověku nezačnou být nepříjemné ani na dlouhých cestách. Přístrojová deska zaujme svou nadčasovostí a kvalitním zpracováním. Zavazadlový prostor nabízí 460 litrů a můžete ho citelně zvětšit sklopením zadních sedaček, které je z auta případně možné úplně vyjmout.

V nabídce se po roce 2010 objevila prodloužená verze Ford Grand C-MAX, která kromě ještě prostornějšího interiéru přinesla také boční posuvné dveře a třetí řadu sedaček. Tu je možné sklopit do roviny, pokud je zrovna potřeba převézt náklad místo cestujících.

Oblíbená a spolehlivá ojetina

Vzhledem k ukončené výrobě už Ford C-MAX seženete pouze z druhé ruky. Řadí se mezi poměrně oblíbené vozy, nabídka je dostatečně široká a ceny nejlevnějších kusů padají pod magickou hranici 50 tisíc korun.

Jde o celkově spolehlivý vůz, u starších kusů je ale třeba dávat pozor na poruchové dieselové motory. Nejcitlivějším je konkrétně verze 1,6 TDCi. U vozů vyrobených po roce 2010 byla kvalita problematických naftových jednotek značně vylepšena, ale i tak je dobré vybírat s rozvahou. Benzinové agregáty jsou o poznání spolehlivější a nenachází se mezi nimi žádný kus s vyloženě špatnou pověstí.

Nejlevnější povinné ručení pro Ford C-MAX najdete pomocí internetu

Hledáte co nejlevnější povinné ručení pro Ford C-MAX? Nebo máte specifické požadavky, které ne každé povinné ručení splňuje? S hledáním optimálního produktu vám v obou případech pomůže online kalkulačka.

Díky kalkulačce získáte během chvíle jasný přehled o aktuální nabídce povinného ručení. U každé kalkulace najdete nejen cenu, ale také maximální výši pojistného plnění a další podrobnosti. Oproti srovnávání jednotlivých nabídek na vlastní pěst tak ušetříte spoustu času.

Na stránce s výsledky najdete tip od pojišťovacího experta, který vám na základě dostupných údajů doporučí jedno konkrétní povinné ručení. Pokud upřesníte informace o způsobu používání vozidla a ročním nájezdu, tip se ještě více přizpůsobí vašim potřebám.

A proč se vlastně i prakticky totožné produkty cenově liší? Konečnou cenu zpravidla ovlivňují stejné parametry - například motorizace, hmotnost, stáří či model vozu. Jednotlivé pojišťovny ale k výpočtu používají odlišný postup. Téměř shodné povinné ručení tak může napříč trhem stát velmi rozličné částky.

Srovnaný magazín

 • stromecek-na-aute
  03. prosince 2023|Petr Woff
  Jak dovézt živý vánoční stromek bez dopravní nehody

  K vánočním svátkům patří pěkný smrček, jedlička nebo jiný jehličnan, který postavíte a nazdobíte ve své domácnosti. Vhodného adepta seženete lehce, otázka však zní, jak dopravíte živý vánoční stromeček do svého bydliště. Srovnejme, kolik stojí profesionální přeprava a jak naložíte stromek do svého auta, aby následná cesta neskončila dopravní nehodou.

 • mladý muž za volantem - jak vybrat první auto
  30. listopadu 2023|Jana Březinová
  Jak vybrat první auto

  Spolehlivé, bezpečné, kompaktní, s nízkou spotřebou. Snadno se s ním manévruje a parkuje. Pár ťukanců se na něm ztratí. Náhradní díly jsou dostupné a levné, stejně jako povinné ručení. Podobně bychom mohli shrnout, jak vypadá nejlepší první auto. Splňuje to třeba Škoda Fabia nebo VW Golf.

 • muž sedící v autě - co najdeme v technickém průkazu
  24. listopadu 2023|Petr Woff
  Co najdete v technickém průkazu?

  Česká republika se digitalizuje, což brzy pocítí řidiči. Úřady vám od roku 2024 nevydají velký technický průkaz v papírové podobě. Informace o svém voze najdete v elektronickém registru, kam se přihlásíte přes internet. Malý technický průkaz zůstane ve fyzické formě. Prozkoumejme, co znamenají kódy v obou dokumentech, a jaké následky má ztráta velkého či malého technického průkazu.

 • Muž na motorce v helmě
  18. listopadu 2023|Jana Březinová
  Jak vybrat motorku pro začátečníka

  Při výběru vezměte v úvahu kubaturu a výkon motorky, terén, kam se se s ní chystáte, i svůj rozpočet. Poradíme, jestli koupit novou, nebo ojetou motorku a s jakými náklady navíc byste měli počítat. Naše tipy vám přijdou vhod při výběru motorky, ať už máte čerstvé papíry, nebo se k jízdě na dvou kolech vracíte po mnoha letech.

 • funkčnost airbagu
  13. listopadu 2023|Jana Březinová
  Jak fungují airbagy

  Airbagy v kombinaci s bezpečnostními pásy snižují riziko úmrtí o 61 % při čelním nárazu. Nafouknou se během 50 milisekund. Za rychlou reakcí se skrývají chytré senzory pohybu a elektronicky aktivovaná chemická reakce.

 • motorka zima
  12. listopadu 2023|Srovnejto.cz
  Jak připravit motorku na zimu?

  Do zazimování motorky se můžete pustit, jakmile uhodí první ranní mrazíky. Nezapomeňte motorku důkladně umýt, dotankovat a dofouknout pneumatiky. Nechcete motorku ukládat ke spánku? Jízdu na dvou kolech si užijete i v zimních měsících, ale jen s pořádným vybavením.

 • Muž opřený o auto v autosalónu
  08. listopadu 2023|Petr Pohůdka
  Nejlevnější auta na trhu: Do 300 000 Kč už jen pár modelů

  Nejlevnější nové auto dnes seženete zhruba za 300 000 Kč. V těchto relacích ale počítejte s malým výběrem a skromnější výbavou. Jak nejlevnější auto na trhu vypadá a na co byste při koupi nového vozu neměli zapomenout?

 • Liška na silnici před autem
  26. října 2023|Jana Březinová
  Jak řešit srážku se zvěří?

  Ke každé srážce se zvěří přivolejte policii. Na zvíře nesahejte a neodvážejte ho pryč –⁠ to by bylo pytláctví. Škodu na autě vám proplatí pojišťovna, ale jen v případě, že jste si sjednali připojištění střetu se zvěří. To vás vyjde na několik set korun ročně.

 • Muž vyměňuje olej u motocyklu
  25. října 2023|Petr Pohůdka
  Jak připravit motocykl na STK

  Bez platné STK s motorkou na silnici nesmíte. Na rozdíl od automobilů vám ale stačí prohlídka jednou za 4 roky. Pohlídejte si hlavně funkčnost světel, brzd a stav výfuku. Dodatečně instalované díly musí splňovat bezpečnostní a technické normy. Co dalšího byste měli vědět o STK motocyklu?

 • Nabourané auto
  14. října 2023|Jana Březinová
  Dopravní nehoda v zahraničí: Jak postupovat?

  V roce 2022 Češi v zahraničí způsobili 7028 nehod, nejvíce v Německu a na Slovensku. To představuje téměř 4 % všech nehod. Šance, že budete nehodu při cestách po Evropě řešit, tak rozhodně není zanedbatelná. Nastudujte si předem správný postup. Až vás na místě ochromí stres nebo jazyková bariéra, budete přesně vědět, co dělat.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.