Povinné ručení Ford Capri

 • Srovnání nabídek online

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte ihned

 • Úspora až 50 %

 • Nyní včetně výhodných balíčků
  s havarijním pojištěním

  Spočítat ceny
povinné ručení

Jak najít nejlevnější povinné ručení pro Ford Capri?

Ford Capri je sportovní automobil vyráběný v letech 1968 až 1986. K dostání byl pouze jako třídveřové kupé pro čtyři cestující. Za necelých dvacet let výroby se prodalo přes 1,9 milionu kusů.

Lidový sporťák

Capri měl na trzích mimo USA, především v Evropě, zastoupit Ford Mustang. Spadal do stejné kategorie dostupných, ale zábavných vozů. Vzhled obou aut dokonce navrhl stejný designer, většinu komponentů spolu ale nesdílí.

Na trh se dostaly celkem tři generace Fordu Capri. První se vyráběla od roku 1968 do roku 1974, následující série byla na trhu do roku 1978 a poslední generace byla vyráběna do roku 1986. Vzhled exteriéru i interiéru se průběžně obměňoval, charakteristická silueta ale zůstala vždy stejná.

Desítky verzí a motorů

Ford Capri bylo možné získat v nepřeberném množství verzí i motorizací. Například třetí generace se nabízela v celkem devatenácti variantách a během výroby se navíc objevilo jedenáct limitovaných edicí.

Chci porovnat povinné ručení

Široká byla i nabídka motorů, kterým vždy kraloval pětilitrový osmiválec. Ten se dostal do dvou speciálních edicí. První nese jméno Perana a má ji na svědomí jihoafrická firma Basil Green Motors. Mezi lety 1970 a 1973 vyrobila rovných 500 kusů. Motor byl naladěn na výkon 281 koní a vůz byl přestavěn, aby vyšší výkon dokázal efektivně využít.

Druhá speciální edice byla pojmenována MAKO a vyráběla se v letech 1975 až 1980. Tuto edici si pod svá křídla vzal bývalý závodník stáje Ford Gerd Knözinger. Výkon motoru se zastavil na 247 koních a také tato verze se dočkala přepracovaného podvozku, řízení a dalších komponentů pro lepší ovladatelnost. Tato verze je ještě vzácnější - na silnice se jich dostala pouhá padesátka.

Ford Capri zaujal i tvůrce seriálu Profesionálové. V něm si zahrály rovnou dvě jeho varianty s třílitrovým motorem - stříbrný Series X a zlatý Ghia. Zajímavostí je, že se v několika dílech objevily také vozy české Škodovky, které se před revolucí v zahraničních filmech a seriálech prakticky nemohly vyskytnout.

Kde hledat nejlevnější povinné ručení pro Ford Capri?

Před sjednáním povinného ručení je vhodné porovnat více nabídek. I parametrově podobné produkty se totiž mohou lišit v některých detailech a také svou cenou. Na tu má sice vliv především motorizace, rok výroby, hmotnost, model a výrobce vozu, různé pojišťovny ale přistupují k výpočtu rozdílně. Cenu ovlivní také výše vašeho bonusu, který se v průběhu let zvyšuje, pokud jezdíte bez nehod.

Nejpohodlnějším způsobem, jak najít povinné ručení pro Ford Capri, je využití online kalkulačkyonline kalkulačky. Během chvíle získáte jasný přehled o aktuální nabídce a vybrané povinné ručení si přes web můžete rovnou i sjednat.

Povinné ručení nemusíte vybírat pouze podle ceny. U všech kalkulací najdete také podrobné informace o daném produktu - výši pojistného plnění, dostupná připojištění a seznam nadstandardních pojištění zahrnutých v ceně. V detailech narazíte také na přehled dalších výhod a kompletní pojistné podmínky.

Chci porovnat povinné ručení

Blog

 • žena prodává páru auto v salonů
  Pojištění vozu
  04. dubna 2022|Marek Drahorád
  Jak u ojetého vozu poznat, že je stočený tachometr

  Až třetina ojetin v Česku má stočený tachometr. Třetina nabízených vozů je po bouračce. A třetina má jiný původ, než jaký se uvádí v inzerátu. Nelichotivá tuzemská statistika. Obezřetnost je proto při nákupu auta z bazaru vždy na místě. Poznat stočený tachometr je ale často nelehký úkol a koupě auta se tím komplikuje. Zjistěte, na co se zaměřit, abyste nenaletěli podvodníkům, a jaké nástroje vám při kontrole ojetiny mohou pomoci.

 • manželé stoji u bílého auta v autosalonu
  Pojištění vozuPůjčky a úvěry
  31. března 2022|Marek Drahorád
  Jak vybrat nejvýhodnější financování nového auta?

  Výběr nového auta už máte za sebou? Pak už zbývá vyřešit jen financování. Zjistěte, která z dostupných možností je pro vás tou nejvýhodnější. 


 • nehoda
  Pojištění vozu
  28. března 2022|Míša
  Nabouralo vás ukrajinské nepojištěné auto? ČKP vám škodu zaplatí, víme jak postupovat

  Škodu na vlastním vozidle nemusíte vymáhat po ukrajinských řidičích. Česká kancelář pojistitelů se zavázala za ně škody uhradit. Stačí si připravit záznam o nehodě a požádat o náhradu škody.

 • žena volá asistenční službu
  Pojištění vozu
  17. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Povinné ručení a havarijní pojištění dál zdražuje. Jak na něm ušetřit?

  Koronavirová pandemie, stejně jako válka na Ukrajině, rozkolísaly zcela zásadním způsobem evropský i světový trh. Cenové šoky jdou bohužel ruku v ruce s velkým zdražováním, které se dotkne prakticky každého z nás. Kromě pohonných hmot a energií se zvyšování cen nevyhne ani povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění.

 • autonehoda
  Pojištění vozu
  10. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Víte, jakou ochranu si můžete sjednat v rámci havarijního pojištění?

  Pořízení osobního automobilu nepřináší jen radosti v podobě časové a mobilní nezávislosti, ale také starosti technické a administrativní povahy. K těm se pojí i sjednání kvalitní pojistky. Kromě povinného ručení je vhodné zvážit i možnost havarijního pojištění.

 • ČKP Ukrajina
  Pojištění vozu
  09. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Ukrajinci prchající před válkou mohou díky ČKP jezdit dva měsíce bez povinného ručení

  Válečný konflikt na Ukrajině nutí miliony lidí narychlo opouštět své domovy. Ti, kteří mají to štěstí, prchají ke svým západním sousedům osobními automobily. Často ale nemají sjednané pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tzn. povinné ručení) a nevlastní tudíž ani tzv. zelenou kartu, která jeho zaplacení dokládá. Pokud způsobili nehodu, byl to ještě donedávna zcela zásadní problém.

 • motorkář v Alpách
  Pojištění vozu
  04. března 2022|Jana Březinová
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Chystáte se vyrazit na motorce na vícedenní výlet? Pojedete poprvé do zahraničí a chcete vědět, na co si dát pozor? Máme pro vás tipy, jak se vybavit na dlouhé cesty na dvou kolech.

 • servis a kontrola motorky
  Pojištění vozu
  01. března 2022|Marek Drahorád
  Jak připravit motorku před sezónou?

  Mezi motorkáři se najdou nadšenci, kteří sedlo svého stroje neopouští ani v zimních měsících. Většina ale motorku ukládá k zimnímu spánku. Dlouhé stání však neprospívá žádným strojům a motorky nejsou výjimkou. K přípravě motocyklu po zimní pauze proto přistupujte svědomitě - citelně tím snížíte riziko poruch i nehod.

 • Jak řešit srážku se zvěří?
  Pojištění vozu
  10. února 2022|Monika Šaríková
  Jak řešit srážku se zvěří?

  Nemusíte nutně projíždět lesem či polní krajinou, aby vám pod koly vozu skončilo zvíře. Jak se zachovat v případě, že není možné střetu se zvířetem či divokou zvěří zabránit? Jak řešit vzniklou škodu a lze se proti ní pojistit?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.