Cestovní pojištění – srovnání cen

Jak najít nejlevnější povinné ručení pro Ford Capri?

Ford Capri je sportovní automobil vyráběný v letech 1968 až 1986. K dostání byl pouze jako třídveřové kupé pro čtyři cestující. Za necelých dvacet let výroby se prodalo přes 1,9 milionu kusů.

Chci porovnat povinné ručení

Lidový sporťák

Capri měl na trzích mimo USA, především v Evropě, zastoupit Ford Mustang. Spadal do stejné kategorie dostupných, ale zábavných vozů. Vzhled obou aut dokonce navrhl stejný designer, většinu komponentů spolu ale nesdílí.

Na trh se dostaly celkem tři generace Fordu Capri. První se vyráběla od roku 1968 do roku 1974, následující série byla na trhu do roku 1978 a poslední generace byla vyráběna do roku 1986. Vzhled exteriéru i interiéru se průběžně obměňoval, charakteristická silueta ale zůstala vždy stejná.

Desítky verzí a motorů

Ford Capri bylo možné získat v nepřeberném množství verzí i motorizací. Například třetí generace se nabízela v celkem devatenácti variantách a během výroby se navíc objevilo jedenáct limitovaných edicí.

Spočítat havarijní pojištění

Široká byla i nabídka motorů, kterým vždy kraloval pětilitrový osmiválec. Ten se dostal do dvou speciálních edicí. První nese jméno Perana a má ji na svědomí jihoafrická firma Basil Green Motors. Mezi lety 1970 a 1973 vyrobila rovných 500 kusů. Motor byl naladěn na výkon 281 koní a vůz byl přestavěn, aby vyšší výkon dokázal efektivně využít.

Druhá speciální edice byla pojmenována MAKO a vyráběla se v letech 1975 až 1980. Tuto edici si pod svá křídla vzal bývalý závodník stáje Ford Gerd Knözinger. Výkon motoru se zastavil na 247 koních a také tato verze se dočkala přepracovaného podvozku, řízení a dalších komponentů pro lepší ovladatelnost. Tato verze je ještě vzácnější - na silnice se jich dostala pouhá padesátka.

Ford Capri zaujal i tvůrce seriálu Profesionálové. V něm si zahrály rovnou dvě jeho varianty s třílitrovým motorem - stříbrný Series X a zlatý Ghia. Zajímavostí je, že se v několika dílech objevily také vozy české Škodovky, které se před revolucí v zahraničních filmech a seriálech prakticky nemohly vyskytnout.

Kde hledat nejlevnější povinné ručení pro Ford Capri?

Před sjednáním povinného ručení je vhodné porovnat více nabídek. I parametrově podobné produkty se totiž mohou lišit v některých detailech a také svou cenou. Na tu má sice vliv především motorizace, rok výroby, hmotnost, model a výrobce vozu, různé pojišťovny ale přistupují k výpočtu rozdílně. Cenu ovlivní také výše vašeho bonusu, který se v průběhu let zvyšuje, pokud jezdíte bez nehod.

Nejpohodlnějším způsobem, jak najít povinné ručení pro Ford Capri, je využití online kalkulačky. Během chvíle získáte jasný přehled o aktuální nabídce a vybrané povinné ručení si přes web můžete rovnou i sjednat.

Povinné ručení nemusíte vybírat pouze podle ceny. U všech kalkulací najdete také podrobné informace o daném produktu - výši pojistného plnění, dostupná připojištění a seznam nadstandardních pojištění zahrnutých v ceně. V detailech narazíte také na přehled dalších výhod a kompletní pojistné podmínky.

Chci porovnat povinné ručení
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2