Jak nejlépe a nejlevněji zaparkovat při odletu na dovolenou - Žena na letištním parkovišti

Jak nejlépe a nejlevněji zaparkovat, když odlétáte na dovolenou?

Vyrážíte na vysněnou dovolenou letadlem, ale na letiště se plánujete dopravit automobilem? Pak budete pravděpodobně přemýšlet, jestli oslovit známého, který vás na letiště doveze nebo rovnou zaparkovat v blízkosti odletového terminálu. Zvolíte-li druhou možnost, poradíme, jak najít nejlepší parkování na letišti a neutratit zbytečně moc peněz.

Výhodné zájezdy i letenky ze zahraničí

Po dvouleté pauze způsobené covidem a souvisejícími opatřeními zažívá cestovní ruch velký boom. Ten se paradoxně odráží nejen na chuti turistů cestovat do známých i vzdálenějších destinací, ale zejména na cenách letenek i celých pobytů. Jejich zvyšující se ceny má na svědomí nejen obrovská poptávka, ale také krize způsobená konfliktem na Ukrajině, která jde ruku v ruce se zvyšujícími se cenami energií, materiálů i služeb.

Vzhledem k výše uvedenému se mění také preference zákazníků leteckých společností i cestovních kanceláří. Ti totiž stále častěji čekají s nákupem dovolené na poslední chvíli a využívají nabídky last minute zájezdů. Spousta cestovatelů také vyměnila komfort cestovních kanceláří za cenově dostupnou dovolenou bez cestovky.

Cestovní pojištění

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění.

Chci ušetřit na cestovním pojištění

Odlety z okolních států nejsou problém

Řada turistů volí jako výchozí letiště sousední Vídeň, Katovice, Drážďany nebo Norimberk, kde mohou narazit na cenově výhodnější letenky i celé letecké zájezdy do oblíbených dovolenkových destinací. Pokud jste sami na výhodný zájezd ze zahraničního letiště natrefili, vždy si dobře propočítejte, zda se vám cesta na letiště vyplatí.

Uhradit totiž budete muset nejen náklady za benzin nebo naftu, ale často také dálniční známky a poplatky za jízdenky a parkování na letišti, nebo v jeho bezprostředním okolí. Ve finále je také potřeba počítat s jistou časovou rezervou, kterou musíte věnovat cestě na výchozí letiště a případnou jazykovou bariérou.

Parkoviště nemusí být přímo u letiště

Ať už se rozhodnete pro odlet z Česka nebo zahraničního letiště, pravděpodobně budete přemýšlet, jak se v nabídce parkování u letiště bezpečně zorientovat a zvolit parkoviště, na kterém bude vaše vozidlo v bezpečí, a vy nebudete vystaveni zbytečnému stresu.

Tady je potřeba zmínit, že nejjednodušší a zpravidla také nejdražší možností je zaparkovat přímo na letišti. K tomu jsou uzpůsobeny nejen hlídané parkovací plochy, ale také krytá stání a celé parkovací domy. Ceny se ale v hlavní sezóně pohybují zhruba o 20 – 40 % výš než v případě, kdy zvolíte vzdálenější parkoviště v okolí.

To bývá často dále od areálu letiště, což ale nemusí být nutně na škodu. I v tomto případě jsou parkoviště hlídaná a oplocená. Navíc tady zaparkujete mnohem levněji. Starosti si nemusíte dělat ani s transferem na samotné letiště, které většinou zajišťuje přímo personál parkovišť (je v ceně parkovného).

Jednoduše vůz zaparkujete, vyplníte potřebné dokumenty (často je lze vyplnit i online), naložíte zavazadla do transportního vozu a necháte se odvézt na nedaleké letiště.

Parkování na letišti - Zaparkovaná auta v krytém parkovišti

Jak vybrat vhodné parkoviště?

Jak ale samotné parkoviště u letiště vybrat? Kromě toho, že by mělo být oplocené a hlídané personálem, by vás mohly zajímat také nadstandardní služby, které zde můžete čerpat. Auto například můžete nechat během dovolené vyčistit nebo zkontrolovat zkušeným mechanikem.

Důležité je také mít zařízené pojištění vozu, který na parkoviště odstavíte. U solidních firem by měla být zodpovědnost za odstavené vozy samozřejmostí. I zde ale můžete narazit. Proto doporučujeme pročíst si obchodní podmínky vybraného parkoviště, případně sjednat si havarijní pojištění, které vaše auto ochrání v případě, kdy jej nechtěně odře majitel jiného vozu. Na takové škody se totiž běžná pojistka parkovišť zpravidla nevztahuje.

Spočítejte si cenu havarijního pojištění vašeho vozu

Abyste měli stoprocentní jistotu správného výběru, zapátrejte také v nejrůznějších fórech a diskuzích, kde se dočtete reálné zkušenosti zákazníků, kteří již služeb vybraného parkoviště využili. Pamatujte, že základem správného výběru není nízká cena, ale maximální důraz na bezpečnost vozu i jeho vybavení, která by měla být kryta komplexní pojistkou.

Parkování letiště Praha

Pokud se chystáte vycestovat na dovolenou z pražského letiště, poradíme, kde parkovat v Praze bezpečně a ideálně také komfortně a levně.

Tou nejdražší variantou je samozřejmě parkování přímo na letišti. V případě krátkodobého stání můžete využít expresní parkoviště před Terminálem 1 nebo parkoviště před Terminálem 2 na estakádě (nadjezdu) u odletů. V tomto případě máte jeden vjezd o délce 15 min zdarma (jednou za 24 hodin), následně je parkování zpoplatněno 100 Kč/30 min.

Využít můžete i venkovní parkoviště před Terminálem 2, které je určeno těm, kdo chtějí doprovodit své blízké k odletu nebo na ně počkat přímo v příletové hale. Hodina zde stojí 80 Kč. Využít můžete i komfortní parkovací dům před Terminálem 1, který je spojen krytou pěší lávkou s Terminálem 2. I v tomto případě cena za stání činí 80 Kč/hod.

Pro dlouhodobé stání přímo na letišti Václava Havla je možné využít parkovací dům přímo u Terminálu 2 (PA) nebo komfortní parkovací dům před Terminály 1 a 2 (PC). Ceny v tomto případě začínají na 1 290 Kč za osm dnů.

Kde dlouhodobě parkovat mimo letiště?

Pouze 15 minut jízdy od letiště Praha. Cena parkování tady začíná na 590 Kč/7 dní. Transfer na/z letiště je zdarma. Parkoviště je pojištěno proti živelným pohromám, vandalismu a krádeži. Možnost nadstandardních služeb (např. autoservis, pneuservis apod.) a nepřetržitá služba 24/7.

Oplocené a hlídané parkoviště nedaleko letiště (Buštěhrad). Cena parkování tady začíná na 1 000 Kč/7 dní. Možnost čerpat slevu u partnerských cestovních kanceláří. Transfer na/z letiště je taktéž zdarma. Zákazníci mohou využívat nadstandardních služeb (např. pneuservis, balení zavazadel apod.).

Parkovací stání jen 5 minut od Letiště Václava Havla po D7 (Makotřasy). Cena parkování tady začíná na 800 Kč za 7 dní. Přeprava zdarma až k terminálům pražského letiště a zpátky. Areál je oplocený a nepřetržitě monitorovaný kamerovým systémem. Možnost čerpat doplňkových služeb (zapůjčení startovacího zařízení, ubytování apod.)

Parkování letiště Brno

V případě, že odlétáte z brněnského letiště, můžete zaparkovat přímo u terminálu. Parkoviště je vybaveno parkovacím systémem se závorami na vjezdu a výjezdu a je 24 hodin pod dohledem ostrahy letiště. Za 7 dnů tady zaplatíte 800 Kč.

Kde dlouhodobě zaparkovat mimo letiště?

Bezpečné parkování minutu od letiště Brno Tuřany. Cena od 800 Kč/týden. Doprava k terminálům letiště a zpět v ceně a garance nepoškození vozidla.

Parkoviště najdete na Jedovnické ulici a za týdenní parkovné tady zaplatíte 600 Kč. Součástí areálu je autoservis, kde vozu v případě zájmu doplní olej a dokonce provedou i větší opravu karoserie.

Jak nejlépe zaparkovat, když odlétáte na dovolenou - Muž parkující na letišti a vyndavající kufr z auta

Parkování letiště Vídeň

Vídeň je – alespoň tedy co se týče cen letenek – jednou z nejlevnějších metropolí. Kde parkovat ve Vídni výhodně a bezpečně? Tady je několik tipů:

Kousek od letiště najdete parkoviště Parktiger, kde za týden zaplatíte 40 eur. Doporučujeme provést online rezervaci přes oficiální webové stránky.

Toto parkoviště se nachází pouze tři minuty jízdy od samotného vídeňského letiště. V ceně (59 eur/7 dní) máte i transfer na/z letiště. I zde doporučujeme online rezervaci.

Pokud chcete na parkování ve Vídni doopravdy ušetřit, využijte vídeňských garáží, odkud se na letiště dostanete metrem, autobusem nebo tramvají. Za sedmidenní parkování tady zaplatíte cca 650 Kč (25,20 eur).

Parkování letiště Katowice

Podařilo se vám koupit levnější letenky nebo dokonce celý zájezd s odletem z polských Katowic? Pak vás určitě bude zajímat, kde parkovat v Katowicích výhodně a bezpečně.

Parkovat opět můžete na samotném letišti (cca 300 metrů od odletových terminálů A a B za ceny od 200 zlotých), které je oplocené (nehlídané) a uzpůsobené až pro 4 500 vozů. A nebo můžete parkovat na parkovištích v nedalekém okolí.

Jde o pojištěné, oplocené a hlídané parkoviště, které funguje v režimu 24/7. Transfer na letiště, které se nachází zhruba 300 metrů od parkoviště, je v ceně parkovného (od 180 zlotých).

Moderní parkovací stání, která se nacházejí v bezprostřední blízkosti letiště, zahrnují v ceně parkovného (od 150 zlotých) opět transfer na terminál zdarma. Parkoviště je oplocené, monitorované kamerovým systémem a hlídané ostrahou.

Pokud hledáte vskutku luxusní parkoviště, které se nachází pouze dvě minuty od letiště, využijte areálu Peri parking. Transfer je zahrnut v ceně parkovného (od 130 zlotých) a parkoviště je oplocené, hlídané a zastřešené.

Parkování letiště Norimberk

Je vaším výchozím letištěm to v Norimberku? Zaparkovat opět můžete v jeho bezprostřední blízkosti a to na parkovišti Holiday car park P31, které stojí 74 EUR na týden. Místo na parkovišti si můžete zarezervovat na oficiálních stránkách.

Míst, kde parkovat v Norimberku výhodněji moc není. Parkování na soukromých parkovištích se v případě Norimberku příliš nevyplatí, ceny jsou totiž obvykle vyšší než u oficiálních letištních garáží.

Zdarma ale můžete vůz nechat v blízké čtvrti Ziegelstein, oblíbená je především ulice Otto-Lilienthal-Strasse u stanice metra, které jede až na letiště.

Levné parkování při odletu na dovolenou - Hlídané patrové parkoviště na letišti

Parkování letiště Drážďany

Pokud budete přemýšlet, kde parkovat v Drážďanech, opět můžete využít oficiální letištní parkoviště, které je uzpůsobeno pro zhruba 3 000 vozů. Parkoviště je situováno jak v kompletně zastřešeném parkovacím domě, tak i na venkovních stáních.

Nejlevnější parkování na letišti v Drážďanech je součástí tarifu Super Lowcost na venkovním parkovišti P4A. Minimální doba parkování ovšem činí 7 dní (15 eur). Stání je vhodné rezervovat dopředu (nutno počítat s poplatkem), protože v sezóně bývá beznadějně obsazeno.

Jak na zabezpečení vozu proti krádeži?

Závěrem je dobré zmínit, jak auto zabezpečit ve chvíli, kdy ho necháváte doma. Veškeré zbytečné věci z vozu odneste a uschovejte. Vůz samozřejmě zamkněte a v ideálním případě ho zavezte do garáže, případně k sousedovi, který bude během vašeho pobytu doma a vůz tak bude mít pod dohledem.

Do auta připevněte palubní kameru s permanentním záznamem nebo čidlem a nezapomeňte ani na nejrůznější mechanické překážky, které mohou případné zloděje od vloupání odradit.

Pojištění majetku

Při odjezdu na dovolenou je důležité zabezpečit nejen svůj vůz, ale i dům s garáží. Na toto téma si můžete poslechnout epizodu podcastu Nepodceňto.


Vyplatí se investovat například do mechanického zabezpečení v podobě zámku řadicí páky nebo volantu. Oblíbené je i pískování skel, na které se zpravidla umístí takzvaný VIN kód. To sice zloději nezabrání dostat se do vozu, ale kvůli nutnosti výměny takto označených skel se pro něj snižuje cena auta. Zvážit můžete i takzvané pokrádežové systémy, které umožní vůz najít i poté, co jej někdo ukradne.

Zapomínat byste neměli ani na kvalitní havarijní pojištění, které kryje též rizika spojená s krádeží nebo vandalismem. Sjednat ho můžete zpravidla od několika stokorun a to i krátkodobě – třeba pouze na dobu, kdy budete na dovolené.

Při výběru se vyplatí mezi sebou jednotlivé nabídky porovnat a nevybírat vhodný produkt pouze na základě ceny, ale zejména rozsahu pojistné ochrany, rizik a limitů krytí.

Chci si sjednat výhodnější havarijní pojištění
Autorka - Vendula Flassig Vrablová
Vendula Flassig Vrablová Více článků autora

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Rozbité čelní sklo - překvapený člověk uvnitř auta
  Auto
  22. září 2022|Marek Drahorád
  Nejčastější připojištění k povinnému ručení

  Z povinného ručení se v posledních letech stal produkt, který dokáže nahradit i havarijní pojištění. Můžete se totiž připojistit prakticky na všechna rizika, která vašemu autu hrozí. Není proto divu, že zájem o připojištění k povinnému ručení dlouhodobě roste. Jak si vybrat správná připojištění? A která jsou v Česku nejoblíbenější?

 • Nárust cen vlastnictví auta - Papírové složky a klíčky od auta
  Auto
  14. září 2022|Petr Pohůdka
  Nárůst ceny vlastnictví vozu: Jak ušetřit peníze na provozu auta?

  V posledních měsících jsme svědky zdražování benzínu, povinného ručení, náhradních dílů nebo nových aut. Provoz vozidla tak stojí mnohem více než v minulosti. Jakými způsoby lze tyto náklady snížit? Poradíme vám, jak ušetřit peníze na provozu auta.

 • Žena u rozbitého auta
  Auto
  02. září 2022|Petr Pohůdka
  Proč je důležité mít havarijní pojištění i u staršího auta

  Havarijní pojištění auta není na rozdíl od povinného ručení vyžadováno zákonem. Řidiči si proto havarijní pojištění často nesjednají, zejména u starších vozů. Jenže i u ojetých automobilů vás oprava škod může vyjít pěkně draho. V době rostoucích cen v autoservisech to platí dvojnásob. Proč byste havarijní pojištění ojetého auta neměli podceňovat?

 • Lze ušetřit na autopojištění - Majitelé auta sčítají škody po nárazu svých vozů
  Auto
  24. srpna 2022|Jana Březinová
  Lze ušetřit na autopojištění při rozložení do vícero splátek?

  Platit povinné ručení ročně nebo čtvrtletně? Pokud jste v minulosti chtěli ušetřit na povinném ručení, bylo to jednoznačné rozhodnutí –⁠ roční platba pojištění totiž vycházela výhodněji. V dnešní době už to tak docela neplatí. Jak k rozložení plateb na menší částky přistupují jednotlivé pojišťovny?

 • Žena fotí dopravní nehodu
  Auto
  22. srpna 2022|Jana Březinová
  Jak ušetřit na autopojištění jako občasný řidič

  Najezdíte ročně sotva pár tisíc kilometrů a chtěli byste ušetřit na povinném ručení? Právě pro vás je určeno pojištění typu „Jezdím málo, platím málo“. Na českém trhu ho nabízí pojišťovna Allianz a Pillow. Zjistěte, jak přesně funguje pojištění podle skutečného počtu ujetých kilometrů a která pojišťovna vám ho nabídne výhodněji.

 • Zdražení povinného ručení 2022 - Kalkulačka, model auta, mince a smlouvy o pojistce
  Auto
  Zdražení povinného ručení 2022 - Na vině je inflace i dražší materiály

  V letošním roce si připlatíme nejen za energie a potraviny, ale i autoservisní práce, součástky a pojištění. Ceny budou kopírovat inflační trendy a růst, proto se během následujících měsíců provoz automobilu citelně prodraží. Co za zdražení povinného ručení může a jak se s ním poprat?

 • Vše co jste chtěli vědět o elektrokolech - Muž na vyhlídce s elektrokolem v horách
  Auto
  Vše, co jste chtěli vědět o elektrokolech

  Elektrokola patří mezi fenomén současnosti s obřím potenciálem a řadou výhod. Jak takové elektrokolo vlastně funguje? Kde ho koupit, jak ho správně nabíjet a maximálně zabezpečit, aby vám sloužilo spoustu let?

 • Řada motoristů se mylně domnívá, že sjednáním povinného ručení auta a havarijního pojištění je jejich vozidlo plně chráněno. Často je pro ně proto nepříjemným překvapením, když pojišťovna odmítne vzniklou škodu uhradit, případně pojistné plnění krátí. Nejedná se přitom o mimořádné případy, ale takové, které mohou potkat téměř každého. Kdy vám pojišťovna odmítne peníze vyplatit, případně vyplatí méně, než jste čekali? Tady je pět situací.
  Auto
  29. července 2022|Marek Drahorád
  Pět situací, kdy vám pojišťovna nezaplatí (nebo nemusí zaplatit) ani když je auto pojištěné

  Myslíte si, že je vaše auto po sjednání povinného ručení a havarijního pojištění plně chráněno? Ve většině případů ano. Mohou ale vzniknout situace, kdy vám pojišťovna pojistné plnění zkrátí, nebo dokonce odmítne vzniklou škodu uhradit. Nejedná se přitom o zcela mimořádné případy, potkat mohou téměř každého. O jaké situace se jedná?

 • Mobil za volantem
  Auto
  19. července 2022|Marek Drahorád
  Sazebník pokut aneb za jaké přestupky nám hrozí nejvyšší postih?

  Pravidla silničního provozu byste měli dodržovat především v zájmu vlastní bezpečnosti a v rámci ohleduplnosti k ostatním. Další motivací ale může být také možný trest. Zjistěte, jaké postihy vám hrozí, pokud pravidla porušíte.

 • cestování s obytným vozem
  Auto
  14. července 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Cestování s obytným vozem: Vše, co potřebujete vědět, než vyrazíte

  Obliba dovolených v obytném voze už několik sezón roste. Pokud i vy letos plánujete pobyt „na čtyřech kolech” a jste v této oblasti absolutními nováčky, určitě vás bude zajímat, jak se na ni co nejlépe připravit. Máme pro vás řadu praktických rad i vychytaných aplikací, které vám pomohou užít si cestování na maximum.

 • cestování-vozem
  Auto
  29. června 2022|Petr Woff
  Kolik stojí benzín a nafta? Srovnáváme ceny pohonných hmot v tuzemsku a zahraničí

  Čerpací stanice prudce zdražily, ale stále jsou mezi nimi významné rozdíly. V tuzemsku zůstává nejnákladnější Praha, zatímco nejlevnější benzín a naftu natankujete v Ústeckém a Karlovarském kraji. Za státními hranicemi ušetříte v Polsku a Slovinsku, ale vyšší účty očekávejte v Rakousku. Současné ceny pohonných hmot porovnáváme v grafech, které zachycují celou Českou republiku i Evropskou unii.

 • Koupě ojetého auta
  Auto
  Dovážíte auto z Německa? Tady je vše, co potřebujete vědět

  Německý trh s ojetinami je v mnoha ohledech slibnější než ten český. Za západními hranicemi se dají pořídit zejména slušná SUV, která v tuzemsku pořád chybějí. Pokud se vydáváte pro auto do Německa, měli byste se pořádně připravit a vyhnout se některým nepříjemnostem. Proto přinášíme podrobného průvodce dovozem auta od našich sousedů.

 • prihlaseni-noveho-vozu
  Auto
  15. května 2022|Marek Drahorád
  Návod, jak přihlásit nové auto

  Jak zvládnout přepis auta tak, aby vám nehrozily žádné problémy? Jaké jsou lhůty, kam vyrazit, jak řešit pojištění a co si vzít s sebou? Přepisu se nemusíte obávat, nejde o nijak složitý proces. Známe všechny potřebné kroky a doklady.

 • Auto
  05. května 2022|Marek Drahorád
  Povinná výbava na motorku v EU 2022

  Víte, co všechno s sebou musíte vozit na motorce? Povinná výbava motocyklu může v roce 2022 překvapit i zkušené jezdce. Přečtěte si, z čeho se skládá povinná výbava v Česku a jak se liší v zahraničních zemích, kam Češi na motorce často vyráží.

 • Mechanik s pneumatikou
  Auto
  Celoroční pneumatiky: Komu se jejich pořízení vyplatí a jak se k nim staví jednotlivé pojišťovny?

  Pořízení automobilu s sebou nese obrovskou dávku komfortu a svobody. Na druhou stranu jsou tyto výhody vykoupeny zodpovědností a řadou povinností, s nimiž souvisí spousta budoucích investic i starostí. Jednou z nich jsou i pneumatiky. Pokud se vám nechce investovat do letních a zimních gum, jsou jistou alternativou pneumatiky celoroční. Kdy má smysl je pořizovat a jak bude pojišťovna řešit případnou pojistnou událost?

 • tankování
  Auto
  Jak ušetřit na pohonných hmotách? Stáhněte si chytrou aplikaci a jezděte chytře

  Ceny pohonných hmot v posledních týdnech překonávaly historická maxima. Důvodem je nejen zdražování ropy na světových trzích, ale i citelné oslabení koruny vůči dolaru. Oboje nepochybně souvisí s propuknutím války na Ukrajině. Jak ušetřit na pohonných hmotách a zároveň auto zbytečně neničit?

 • Koupě ojetého auta
  Auto
  08. dubna 2022|Marek Drahorád
  Vyplatí se koupit nové nebo ojeté auto? Jaké mají klady a zápory?

  Pokud už máte jasno, které auto si chcete pořídit a jak ho budete financovat, zbývá už jen poslední krok, a to samotný nákup vozu. Při něm se můžete vydat dvěma směry - pořídit si zcela nové auto, nebo sáhnout po ojetém. Zjistěte, jaké jsou klady a zápory obou možností a která je tou správnou pro vás.

 • žena prodává páru auto v salonů
  Auto
  04. dubna 2022|Marek Drahorád
  Jak u ojetého vozu poznat, že je stočený tachometr

  Až třetina ojetin v Česku má stočený tachometr. Třetina nabízených vozů je po bouračce. A třetina má jiný původ, než jaký se uvádí v inzerátu. Nelichotivá tuzemská statistika. Obezřetnost je proto při nákupu auta z bazaru vždy na místě. Poznat stočený tachometr je ale často nelehký úkol a koupě auta se tím komplikuje. Zjistěte, na co se zaměřit, abyste nenaletěli podvodníkům, a jaké nástroje vám při kontrole ojetiny mohou pomoci.

 • manželé stoji u bílého auta v autosalonu
  Auto
  31. března 2022|Marek Drahorád
  Jak vybrat nejvýhodnější financování nového auta?

  Výběr nového auta už máte za sebou? Pak už zbývá vyřešit jen financování. Zjistěte, která z dostupných možností je pro vás tou nejvýhodnější. 

 • nehoda
  Auto
  28. března 2022|Lucie Dosedělová
  Nabouralo vás ukrajinské nepojištěné auto? ČKP vám škodu zaplatí, víme jak postupovat

  Škodu na vlastním vozidle nemusíte vymáhat po ukrajinských řidičích. Česká kancelář pojistitelů se zavázala za ně škody uhradit. Stačí si připravit záznam o nehodě a požádat o náhradu škody.

 • žena volá asistenční službu
  Auto
  17. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Povinné ručení a havarijní pojištění dál zdražuje. Jak na něm ušetřit?

  Koronavirová pandemie, stejně jako válka na Ukrajině, rozkolísaly zcela zásadním způsobem evropský i světový trh. Cenové šoky jdou bohužel ruku v ruce s velkým zdražováním, které se dotkne prakticky každého z nás. Kromě pohonných hmot a energií se zvyšování cen nevyhne ani povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění.

 • autonehoda
  Auto
  10. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Víte, jakou ochranu si můžete sjednat v rámci havarijního pojištění?

  Pořízení osobního automobilu nepřináší jen radosti v podobě časové a mobilní nezávislosti, ale také starosti technické a administrativní povahy. K těm se pojí i sjednání kvalitní pojistky. Kromě povinného ručení je vhodné zvážit i možnost havarijního pojištění.

 • ČKP Ukrajina
  Auto
  09. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Ukrajinci prchající před válkou mohou díky ČKP jezdit dva měsíce bez povinného ručení

  Válečný konflikt na Ukrajině nutí miliony lidí narychlo opouštět své domovy. Ti, kteří mají to štěstí, prchají ke svým západním sousedům osobními automobily. Často ale nemají sjednané pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tzn. povinné ručení) a nevlastní tudíž ani tzv. zelenou kartu, která jeho zaplacení dokládá. Pokud způsobili nehodu, byl to ještě donedávna zcela zásadní problém.

 • motorkář v Alpách
  Auto
  04. března 2022|Vendula Flassig Vrablová
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Chystáte se vyrazit na motorce na vícedenní výlet? Pojedete poprvé do zahraničí a chcete vědět, na co si dát pozor? Máme pro vás tipy, jak se vybavit na dlouhé cesty na dvou kolech.

 • servis a kontrola motorky
  Auto
  01. března 2022|Marek Drahorád
  Jak připravit motorku před sezónou?

  Mezi motorkáři se najdou nadšenci, kteří sedlo svého stroje neopouští ani v zimních měsících. Většina ale motorku ukládá k zimnímu spánku. Dlouhé stání však neprospívá žádným strojům a motorky nejsou výjimkou. K přípravě motocyklu po zimní pauze proto přistupujte svědomitě - citelně tím snížíte riziko poruch i nehod.

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).