Když vyrážíme do zahradničí, měli bychom mít sjednánu cestovní pojistku . Ta nás nejenom finančně ochrání v mnoha situacích, ale nabídne nám také možnosti asistence. Přesně s tímto totiž přicházejí asistenční služby cestovního pojištění. Co konkrétně pomou nabídnout a v čem jsou jedinečné? Na to se společně podíváme. Hned na úvod však musíme říci to, že nám v případě jakýchkoliv problémů ulehčí život. Stačí totiž zavolat na konkrétní linku, kde nám výhradně český operátor poradí.

porovnání cestovního pojištění

 

Zabezpečí vše, co potřebujeme


V první řadě jsou zde asistenční služby cestovního pojištění hlavně proto, aby pro nás zabezpečili vše potřebné, co můžeme v případě pojistné události potřebovat. Je to třeba zajištění lékaře, je to výběr zdravotnického zařízení, stejně jako to může být zajištění i případných převozu. Stejně tak v rámci asistence získáváme informace o tom, jak je na tom náš zdravotní stav a zda vše postupuje podle plánu. Stejně tak nám ale asistenční služby mohou v případě potřeby zajistit také přítomnost tlumočníka, nebo se zaměřit i na vyřešení našeho problému, pokud aktuálně nevíme, jak se v dané situaci zachovat. I to jsou možnosti, kdy plně stačí jenom zavolat na zákaznickou linku.

 

 

 

Může jít o doklady, zavazadla nebo peníze
Výše uvedené příklady patří hlavně mezi ty základní, které se vztahují k tomu, jak nám asistenční služby cestovního pojištění mohou konkrétně pomoci. Pojišťovny však jdou ještě mnohem dále. V souvislosti s letem a jeho zpoždění nám mohou zajistit ubytování, auto, transfer, stejně jako zajistí změnu našich schůzek. Poskytnou ale i informace o tom, jak postupovat v případě ztráty dokladů a zajistí, aby získání nových bylo bez problémů. Nechybní ale ani možnost toho, kdy nám je zabezpečen v případě potřeby zkušený advokát, stejně jako nám mohou být zajištěny i peníze, pokud ty naše stávající byly odcizeny, nebo ztraceny.