Cestovat bez cestovního pojištění do zahraničí se skutečně nevyplácí.

Náklady na léčbu v zahraničí mohou mnohonásobně převýšit náklady na léčbu v České republice. I když mají občané ČR ve státech Evropské unie nárok na zdravotní péči na účet zdravotních pojišťoven, tzv. Evropský průkaz zdravotního pojištění („EHIC“), v mnoha případech je vyžadována vysoká spoluúčast, kterou zdravotní pojišťovny nehradí. Z EHIC také není hrazena repatriace zpět do vlasti. Na cestách hrozí nejenom zdravotní rizika, ale i další rizika jako je např. krádež zavazadel, jejich ztráta při letecké dopravě, riziko neúmyslného způsobení škody třetí osobě, riziko úrazu a další.

Sjednáním cestovního pojištění je možné se pojistit proti většině rizik, která mohou během cest nastat. UNIQA pojišťovna nabízí základní pojištění, které zahrnuje pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb, nebo komplexní cestovní pojištění , které navíc obsahuje i úrazové připojištění, pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel.

Pro náročnější klienty nabízí pojištění i pro případ, vysokohorské turistiky, pojištění na Via Ferraty A-D, paragliding, rafting a jiné sjížděných divokých řek.

Pokud klienti nechtějí přijít o peníze, které uhradili za zájezd, za letenky, nebo za ubytování, je dobré si sjednat připojištění stornovacích poplatků.

Další výhodou je, že se o klienty v případě jakýchkoliv potíží postará asistenční služba, která funguje 24 hodin denně, a to v českém jazyce.

 

I při cestách po Čechách si můžete sjednat cestovní pojištění od pojišťovny UNIQA, které zahrnuje pojištění úrazu, odpovědnosti, pojištění zavazadel. Rodiče s dětmi jistě potěší možnost připojištění zimních sportů a připojištění stornopoplatků.

Na sportovní aktivity v Čechách i v zahraničí si můžete sjednat krátkodobé úrazové pojištění od UNIQA pojišťovny. Vybrat si můžete ze 4 tarifů, pojistit lze více než 200 sportovních aktivit. Cestovní pojištění Uniqa lze sjednat online bez zdravotní prohlídky.