Cestovní pojištění – srovnání cen

Co zahrnuje základní cestovní pojištění

Cestovní pojištění poskytuje finanční zajištění v případě úrazu či nemoci v zahraničí, tedy mimo území ČR. Pojišťovny mají v nabídce hned několik variant s různou mírou pojistné ochrany. Nejlevněji vychází základní cestovní pojištění.

Cestovní pojištění je doporučováno na jakoukoliv cestu do zahraničí, ať už cestujete na jeden jediný den, týden či několik týdnů. Při výběru vhodného cestovního pojištění je vhodné přihlížet k vybrané lokalitě, délce cesty, plánovaným aktivitám apod. Lepší než jet nepojištění je základní cestovní pojištění za pár korun na den, které kryje hlavní finanční rizika.

Rozsah základního cestovního pojištění

Základní cestovní pojištění zahrnuje pojištění léčebných výloh a většinou i repatriaci a základní asistenční služby. Pojistné limity se u základního balíčku pohybují okolo 1,5 až 2 milionů korun.

Pojištění léčebných výloh - jedná se o náklady nezbytné pro ošetření a léčbu (tj. lékařské ošetření na místě, převoz do zdravotnického zařízení, vyšetření, hospitalizace, operace, léky apod.)

Repatriace či převoz ostatků do ČR

Asistenční služby - zprostředkování pomoci například při hledání vhodného zdravotnického zařízení, překladatelské služby apod., asistenční služby lze využít nonstop 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce

Základní balíček většinou neobsahuje žádné další pojištění (např. pojištění zavazadel, úrazové pojištění či pojištění odpovědnosti), to je třeba si připojistit za příplatek.

Nabídky na cestovní pojištění se však mezi jednotlivými pojišťovnami liší. Může za to konkurenční boj. Některé pojišťovny tak v rámci základního balíčku mohou nabízet daleko lepší rozsah a vyšší pojistné limity než jiné pojišťovny.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2