Dlouhodobá půjčka

 • Půjčka s delší dobou splatnosti

 • Poskytují banky i nebankovní poskytovatelé

Druhy půjček

Dlouhodobá půjčka u banky i nebankovní instituce

Dlouhodobá půjčka je produktem, který najdeme v nabídce bank i nebankovních institucí. Pokud nevíte, kam pro půjčku zamířit, je dobré odpovědět si na několik zásadních otázek.

Pokud se můžete prokázat níže uvedeným, vyplatí se zamířit do banky.

1

Prokazatelný pravidelný a doložitelný příjem

2

Čistá finanční minulost

3

Dobrá bonita

4

Žádné negativní záznamy v registrech

5

Splnění obecných podmínek (plnoletost, vlastní bankovní účet atd.)Připravte se ale na poměrně náročný a zdlouhavý schvalovací proces s předem nejasným výsledkem. Pokud bankovní úředník vyhodnotí, že jste pro banku příliš rizikovým klientem, půjčku vám jednoduše neposkytne. V takovém případě vám nezbyde nic jiného, než zamířit pro pomoc k některé z nebankovních společností.

Ty se často vyznačují mnohem mírnějšími podmínkami u posouzení žádosti i bohatým portfoliem půjčkových produktů. Sem spadá třeba dlouhodobá půjčka bez dokládání účelu, půjčka bez registru a doložení příjmu nebo další půjčky pro rizikové klienty.


Hodnocení
89 ze 100 bodů
Výše půjčky
5 000 - 1 200 000 Kč
Splatnost
12 - 120 měsícůOsobně i online

Dlouhodobou půjčku můžete vyřídit osobně na pobočce banky nebo vybrané nebankovní společnosti. Mnohem jednodušším a rychlejším způsobem je ale její vyřízení online. Pokud se nemůžete v nabídce bankovních a nebankovních půjček zorientovat, doporučujeme využít našeho praktického online srovnávače půjček, který vám během několika mála kliknutí prozradí, kde na vás čeká nejvýhodnější nabídka.


Náš tip

Protože dlouhodobá půjčka představuje závazek na několik (desítek) let, je dobré si k ní sjednat odpovídající pojištění schopnosti splácet. Toto pojištění pomůže např. v případě ztráty zaměstnání, pracovní neschopnosti, plné invalidity nebo smrti. Pojistit můžete i partnera nebo partnerku.


Dlouhodobé půjčky jsou až na pár výjimek poskytovány výhradně na bankovní účet žadatele, který je potřeba ověřit. To provedete pomocí jednokorunového ověřovacího poplatku. Jakmile je žádost o půjčku schválena a účet ověřen, obratem jsou peníze zaslány na bankovní účet žadatele.

Během splácení dlouhodobé půjčky se samozřejmě může stát cokoliv. Pokud byste se tak dostali do komplikací nebo potíží, neprodleně kontaktujte věřitele a domluvte se na odkladu splátek (tzv. splátkových prázdninách) nebo nově nastaveném splátkovém kalendáři. Pokud byste tuto situaci ignorovali, můžete se dostat do mnohem závažnějších potíží, které mohou vyústit až v exekuci.


Výhody partnerské půjčky

Nevýhody partnerské půjčky

  • Dlouhodobý závazek

  • Nutnost pravidelného a doložitelného příjmu

  • V některých případech je potřeba ručitel nebo zástava

Srovnaný magazín

 • Účty za vánoční dárky - žena počítá na kalkulačce
  10. listopadu 2023|Jana Březinová
  Vánoční půjčka – kdy pomůže a kdy se jí vyhnout

  Půjčku na vánoční dárky si loni sjednalo 3 % Čechů, nejčastěji na částku do 10 000 Kč. Bohužel 20 % lidí, kteří si v minulosti na Vánoce půjčili, splácí s problémy a musí žádat o odklad splátek. Existuje tak poměrně vysoké riziko, že vás vánoční půjčka dostane do finančních potíží. Proto si ji dobře promyslete.

 • Trápení placení na internetu
  06. listopadu 2023|Magdaléna Kubečková
  SOS! Poslal jsem peníze na špatný účet. Jak nyní postupovat?

  Stačí špatně kliknout a peníze mizí na úplně jiný účet. Taky se vám to už stalo? Zachovejte klid. Čísla účtů se tvoří podle daného algoritmu, a je docela náhoda se do něj strefit. Kdybyste zadali omylem existující číslo, stále máte šanci peníze získat zpět. Pokud totiž příjemce peníze nevrátí, může se dopustit trestného činu.

 • Porovnání kreditní karty a kontokorentu - Žena držící před obličejem kreditní kartu
  02. listopadu 2023|Jana Březinová
  Porovnání kreditní karty a kontokorentu

  Potřebujete zaplatit nečekaný výdaj nebo chcete mít finanční zálohu pro všechny případy? Pak vám poslouží kontokorent i kreditní karta. Jedná se o krátkodobé úvěrové produkty, díky nimž si můžete opakovaně vypůjčit až desítky tisíc korun. To mají společné, ale jinak mezi nimi najdete řadu rozdílů.

 • Exekuce - žena s prázdnou peněženkou
  10. října 2023|Jana Březinová
  Co může exekutor zabavit? Peníze i auto ano, ale postel ani psa ne

  Exekutor vám může zabavit peníze i majetek, ale na určité věci sáhnout nesmí. Třeba postel, snubní prsten nebo váš pes jsou před exekutorem v bezpečí.

 • Předání vánočních dárků
  25. září 2023|Nikola Zatloukalová
  S těmito tipy vás vánoční nákupy nezruinují

  Vánoce znamenají nemalé výdaje nejen za vánoční dárky, ale i potraviny nebo výzdobu. Kromě nákupního seznamu, online nakupování a pořizování dárků v průběhu celého roku vás zachrání následující tipy.

 • Platba kreditní kartou
  19. září 2023|Magdaléna Kubečková
  Využijte kreditní kartu na maximum

  Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?

 • Kalkulačka a papíry s grafy
  13. září 2023|Petr Woff
  Sankce za předčasné splacení hypotéky mají stoupnout až na desetitisíce Kč. Jak se jim vyhnete?

  Vláda chce dovolit bankám, aby pokutovaly svoje klienty za předčasné splacení hypotečních úvěrů. Někteří občané by potom museli uhradit navíc až 2 % z předčasně splacené části celkové jistiny. V navrženém zákoně jsou však popsány situace, kdy můžete hypotéku bezproblémově umořit ještě předtím, než skončí její fixace. Pokuta se vám vyhne, třeba když prodáte svou nemovitost nebo se rozvedete. 

 • Žena s účty počítá na kalkulačce
  08. září 2023|Jana Březinová
  Víte, co je kontokorent a kdy se vyplatí?

  Kontokorentní úvěr – zkráceně „kontokorent“ vám dovolí jít do minusu na vašem běžném účtu. Poskytne vám finanční rezervu a umožní zaplacení nečekaného výdaje, když si nechcete brát klasickou půjčku. Komu se kontokorent vyplatí a kdo by se mu měl raději vyhnout?

 • struktura-vydaju
  07. září 2023|Petr Woff
  Struktura výdajů domácnosti: Kolik a za co utrácejí chudí, průměrní a bohatí Češi?

  Tuzemské domácnosti platí především za bydlení a potraviny, následuje doprava a rekreace. Česká společnost je poměrně rovnostářská, ale přesto najdeme významné rozdíly mezi chudšími a bohatšími občany. Například nedávné zdražení elektrické a tepelné energie pociťují silněji senioři než průměrní a vysokopříjmoví zaměstnanci. Porovnejme, jakou strukturu mají výdaje našich domácností.

 • Mladý vyděšený pár prochází účty
  09. srpna 2023|Magdaléna Kubečková
  Podvodné firmy lákají na zázračné investice: 7 tipů, jak nenaletět

  Zaručený výnos s nulovým rizikem? Příliš dobré, aby to byla pravda. Investičních podvodů v ČR přibývá a pachatelé jsou čím dál rafinovanější. Od Ponziho schémat přešli ke kryptoměnám, falešným investičním fondům, podvodným e-mailům a reklamám s Elonem Muskem. Využívají přitom vaši nepozornost, důvěřivost nebo finanční tíseň. Jak poznáte podvodníky?