Občas se můžou v životě objevit situace, ve kterých si potřebujete půjčit větší obnos finančních prostředků s delší dobou splatnosti. Ta se může pohybovat v horizontu let i několika desetiletí. Typickým příkladem tohoto úvěru je třeba hypotéka. Tu si ale můžete vzít pouze ne konkrétní výdaje. Jak financovat ty, které sem nespadají? Odpovědí je dlouhodobá půjčka od banky nebo nebankovní společnosti.

Dlouhodobá půjčka u banky i nebankovní instituce

Dlouhodobá půjčka je produktem, který najdeme v nabídce bank i nebankovních institucí. Pokud nevíte, kam pro půjčku zamířit, je dobré odpovědět si na několik zásadních otázek.

Pokud se můžete prokázat pravidelným a doložitelným příjmem, máte v pořádku finanční minulost, dobrou bonitu, žádné negativní záznamy v registrech a splňujete obecné podmínky pro poskytnutí půjčky (plnoletost, bydliště nebo trvalý pobyt v ČR, vlastní bankovní účet apod.), vyplatí se zamířit do banky.

Připravte se ale na poměrně náročný a zdlouhavý schvalovací proces s předem nejasným výsledkem. Pokud bankovní úředník vyhodnotí, že jste pro banku příliš rizikovým klientem, půjčku vám jednoduše neposkytne. V takovém případě vám nezbyde nic jiného, než zamířit pro pomoc k některé z nebankovních společností.

Ty se často vyznačují mnohem mírnějšími podmínkami kladného posouzení žádosti i bohatým portfoliem půjčkových produktů. Sem spadá třeba dlouhodobá půjčka bez dokládání účelu, půjčka bez registru a doložení příjmu nebo další půjčky pro rizikové klienty.

Chci si půjčit

Osobně i online

Dlouhodobou půjčku můžete vyřídit osobně na pobočce banky nebo vybrané nebankovní společnosti. Mnohem jednodušším a rychlejším způsobem je ale její vyřízení online. Pokud se nemůžete v nabídce bankovních a nebankovních půjček zorientovat, doporučujeme využít našeho praktického online srovnávače půjček, který vám během několika mála kliknutí prozradí, kde na vás čeká nejvýhodnější nabídka.

  • Náš tip: Protože dlouhodobá půjčka představuje závazek na několik (desítek) let, je dobré si k ní sjednat odpovídající pojištění schopnosti splácet. Toto pojištění pomůže např. v případě ztráty zaměstnání, pracovní neschopnosti, plné invalidity nebo smrti. Pojistit můžete i partnera nebo partnerku.

Dlouhodobé půjčky jsou až na pár výjimek poskytovány výhradně na bankovní účet žadatele, který je potřeba ověřit. To provedete pomocí jednokorunového ověřovacího poplatku. Jakmile je žádost o půjčku schválena a účet ověřen, obratem jsou peníze zaslány na bankovní účet žadatele.

Během splácení dlouhodobé půjčky se samozřejmě může stát cokoliv. Pokud byste se tak dostali do komplikací nebo potíží, neprodleně kontaktujte věřitele a domluvte se na odkladu splátek (tzv. splátkových prázdninách) nebo nově nastaveném splátkovém kalendáři. Pokud byste tuto situaci ignorovali, můžete se dostat do mnohem závažnějších potíží, které mohou vyústit až v exekuci.

Výhody partnerské půjčky:

Nevýhody partnerské půjčky:

  • Dlouhodobý závazek

  • Nutnost pravidelného a doložitelného příjmu

  • V některých případech je potřeba ručitel nebo zástava

Chci si půjčit
© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.