Cestovní pojištění – srovnání cen

I řidiči velkých kolosů potřebují mít uzavřenou pojistku. A tak je povinné ručení pro tahač nezbytností, ať už je kupován vůz nový, nebo vůz ojetý. V obou případech totiž bez dané pojistky není možný vyjet na silnice – tedy abychom neriskovali pokutu.

Samozřejmě s ohledem na konkrétní typy vozu je povinné ručení pro tahač o mnoho dražší a specifičtější, než pojistka na osobní automobil. Slouží ale ke stejnému účelu, a tím je zaplacení škod, které jeho řidič způsobí při dopravní nehodě a to škod jak na zdraví, tak i na majetku.

Dobré je jít cestou nejnižších cen

Jelikož jsme zmínili, že ceny mohou být vyšší, určitě je dobré neváhat a porovnat si je. Díky tomu může být povinné ručení pro tahač to nejlevnější na trhu, a od toho nejdražšího se může lišit i o tisíce korun měsíčně. A to i v souvislosti se stejným rozsahem dané pojistky, a to hlavně s ohledem na výši pojistných limitů, které dnes bývají u povinného ručení tím nejdůležitějším. A to vše lze porovnat i zvolit online.

Vyplatí se i nadstandard

A co může Povinné ručení pro tahač obsahovat navíc? Třeba to mohou být různé nadstandardní služby, pojištění předního skla, ale i další možnosti připojištění, které chrání auto, ale také samotného řidiče, tedy vás.

 
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 96