Povinné ručení pro tahač

 • Rychlý výsledek do 2 minut

 • Zelenou kartu obdržíte ihned

 • Úspora až 50 %

  Spočítat ceny
povinné ručení

Bez povinného ručení na silnici raději nevyjíždějte, jinak vám hrozí pokuta a v případě nehody budete muset způsobené škody hradit ze svého. I tahač návěsů musí mít povinné ručení v pořádku. Nejvýhodnější povinné ručení pro tahač získáte jedině online. Porovnejte si ceny povinného ručení pro tahač návěsů a spočítejte si, kolik za něj zaplatíte.

Povinné ručení pro tahač návěsů – jedná se o rizikové vozidlo

Tahače návěsů jsou z pohledu pojišťoven často vnímány jako vysoce riziková vozidla. Na vině je především vysoká hmotnost vozidla – pokud tahač způsobí dopravní nehodu, obvykle škody dosahují milionů korun. Vzhledem k vysoké rizikovosti se cena povinného ručení pro tahač návěsů může vyšplhat opravdu vysoko, a to i v případě, že jezdíte bez nehod.

Spočítat povinné ručení

Cena povinného ručení pro tahač

Cenu pojistného pro povinné ručení na tahač ovlivňují faktory jako jeho hmotnost, rozměry, počet náprav i zdvihový objem a výkon motoru. Dále se zohledňuje také historie firmy, která tahač provozuje, případně řidičská historie, jestliže je vlastníkem vozidla soukromá osoba. Obvykle se cena za pojištění tahače pohybuje v řádech desítek tisíc korun.

Jelikož jsou tahače považovány za vysoce riziková vozidla, výše pojistných limitů se většinou záměrně navyšuje. Zákonný pojistný limit je stanoven na minimální částku 35 milionů korun na škody na majetku a 35 milionů korun na škody na zdraví. Tahač ale dokáže způsobit i mnohem větší škody, proto se u něj výše pojistných limitů doporučuje spíše kolem 100/100 milionů korun a výše. Riziko představují zejména hromadné nehody nebo nehody, při nichž vzniknou poškozeným trvalé následky, za něž se vyplácí vysoké odškodné po několik let.

Spočítejte si cenu povinného ručení pro tahač s naší kalkulačkou povinného ručení a sjednejte si jej online z pohodlí domova. Na povinném ručení pro tahač můžete výrazně ušetřit i díky množstevní slevě – čím více vozidel firma má, tím výhodnější povinné ručení si může sjednat. Pro sjednání pojištění pro více vozidel se obraťte na naše specialisty, kteří vám připraví nabídku na míru vašim potřebám.

Jak sjednat povinné ručení pro tahač?

Možnosti máte hned tři:

 • okamžité sjednání povinného ručení na tahač online,

 • sjednání flotilového pojištění pro několik vozů,

 • sjednání povinného ručení přes úpis za nižší ceny.

Je pro vás rozhodující především rychlé vyřízení povinného ručení pro tahač? Pak využijte naši online kalkulačku a porovnejte si nabídky od různých pojišťoven. Najdete tak pojištění za výhodnou cenu, a zároveň si ho můžete ihned sjednat. Rychle a pohodlně online.

Spočítat povinné ručení

Co je to flotilové pojištění?

Tzv. flotilové pojištění je povinné ručení určené pro firmy a podnikatele, kteří vlastní více motorových vozidel. Využijí ho ale i soukromé osoby, které vlastní pět a více aut. Flotilové pojištění funguje jednoduše – cena pojistného se stanoví pro každé vozidlo individuálně, ale všechny se spravují jednou smlouvou. Když budete prodávat nebo kupovat vozidlo, je nutné ho z pojištění odhlásit, případně přihlásit.

Při sjednání flotilového pojištění získáte množstevní slevu – čím více vozidel si pojistíte, tím zajímavější podmínky vám pojišťovna nabídne. Byla by však škoda omezovat se na nabídku pouze jedné pojišťovny. Nejvíce ušetříte, když si porovnáte nabídky od různých poskytovatelů. Naši specialisté vám připraví porovnání nabídek od různých pojišťoven, kontaktujte je na telefonu 800 44 44 55 či e-mailu: podpora@srovnejto.cz

Připojištění a asistenční služby u povinného ručení pro tahač

Při sjednávání povinného ručení pro tahač byste neměli zapomenout ani na doplňková připojištění. Oceníte zejména připojištění nuceného odtahu na dálnici nebo vyproštění. Mezi další populární připojištění patří úrazové pojištění řidiče či pojištění čelního skla.

Pro tahače existují speciální asistenční služby TIR, které zahrnují například přeložení nákladu. V závislosti na pojišťovně jsou asistenční služby již zdarma součástí povinného ručení na tahač, nebo si je musíte připlatit. S pojistným limitem ve výši 100 milionů korun většinou automaticky získáte i nadstandardní asistenční služby.

Spočítat povinné ručení

Blog

 • Dům a domácnost
  02. května 2022|Jana Březinová
  Jak se vyhnout požáru v domácnosti

  Většina požárů v domácnosti způsobí lidská chyba –⁠ neopatrnost, nedbalost nebo ponechání dětí či domácích mazlíčků bez dozoru. Přitom chvilka nepozornosti může zavinit obrovské škody na majetku a především zdraví. Zjistěte, jaké zásady dodržovat, abyste předešli požáru v domácnosti i jak se s ohněm vypořádat, aby byly škody co nejmenší.

 • Pojistná částka nemovitost - domeček s mincemi
  Dům a domácnost
  17. dubna 2022|Jana Březinová
  Jak správně stanovit pojistnou částku u pojištění majetku?

  U pojištění majetku si dejte pozor na správné určení pojistné částky. Jinak se může stát, že bude vaše nemovitost podpojištěná a v případě pojistné události vám pojišťovna neuhradí celou škodu. Pojistnou smlouvu byste také měli pravidelně aktualizovat, aby pojistná částka odpovídala aktuální hodnotě vašeho majetku.

 • lupič páčí okno
  Dům a domácnost
  Jak zabezpečit dům proti krádeži i živlům? Vsaďte na bezpečnostní dveře i kamery

  V průběhu roku 2021 Policie ČR evidovala 24 638 krádeží a 28 321 vloupání. Spolu s dalšími zločiny tak zjistila zhruba 71 400 majetkových trestných činů. Jak dům, byt či chatu zabezpečit a ochránit před zloději a živly?

 • žena ruce nad modelem baráku
  Dům a domácnost
  31. ledna 2022|Jana Poncarová
  8 tipů, kdy vám přijde vhod pojištění domácnosti a stavby

  Ač jste sebeopatrnější, můžou v životě nastat situace, které s vámi zacloumají a způsobí vám škody. Proto existuje pojištění. Pojistit si dnes můžete opravdu cokoliv, co je vám drahé. Vybavení domácnosti, sbírku umění i stavbu samotnou. Vysvětlíme vám, jaký je rozdíl mezi jednotlivými typy pojistek a proč vám v současné nejisté době přijdou vhod.

 • Satelit k televizi
  Dům a domácnost
  25. ledna 2022|Petr Pohůdka
  Satelitní televize: Čím se liší od jiných typů signálu?

  Okolo satelitní televize koluje řada mýtů a polopravd, které zákazníky od tohoto typu vysílání spíše odrazují. Jaká je ale realita? V čem spočívají výhody a nevýhody satelitní televize a co potřebujete pro příjem satelitního signálu?

 • Podpis smlouvy - model domu
  Dům a domácnost
  22. ledna 2022|Jana Poncarová
  Co vše kryje pojištění stavby?

  Každý, kdo má majetek, se ho snaží chránit. Ať už vlastníte rodinný dům, vilu, chatu nebo chalupu, jejich pojištění je na místě. Ukážeme vám, na co vše se vztahuje pojištění stavby a jaké možnosti pojištění nemovitosti aktuálně existují.

 • Matka s dcerou u vánočního stromu
  Dům a domácnost
  21. prosince 2021|Jana Březinová
  Bezpečný domov během Vánoc: Jak se chránit před požáry a jinými katastrofami

  Vánoce by měly být svátky klidu a pohody, někdy se ale kvůli malé chvilce nepozornosti promění v pohromu. To potvrzují i záchranáři, kteří každoročně zasahují u požárů a úrazů. Připomeňte si, jaká rizika na vás během Vánoc v domácnosti číhají a jak jim předcházet.

 • Obývací pokoj se zelenou sedačkou
  Dům a domácnost
  20. listopadu 2021|Vendula Flassig Vrablová
  Na co se vztahuje pojištění domácnosti? Na víc věcí, než byste možná čekali

  Pořídit si vysněný dům nebo byt je v dnešní době takovým malým vítězstvím. Stačí ale jeden nečekaný rozmar přírody nebo návštěva nenechavého zloděje a místo perfektně vybaveného interiéru vám zbydou oči pro pláč. Abyste bezpečně ochránili svůj majetek, je dobré sjednat si pojištění domácnosti. Na co všechno se tahle pojistka vztahuje a proč si ji neplést s pojištěním nemovitosti?

 • energie setreni
  EnergieDům a domácnost
  11. listopadu 2021|Monika Šaríková
  Co dělat, pokud máte vysoké zálohy na energie

  Přestože spousta lidi se teď bude snažit šetřit na spotřebě energií, výsledek se jim projeví až ve vyúčtování. Do té doby bude třeba platit vysoké zálohy, které však spousta domácností momentálně není schopna splácet. Přinášíme vám desatero rad, jak si tuto situaci alespoň trochu zlehčit.

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

Zavolejte mi
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.