Cestovní pojištění – srovnání cen

Povinné ručení pro tahač

Bez povinného ručení na silnici raději nevyjíždějte, jinak vám hrozí pokuta až do výše 40 000 korun. I tahač návěsů musí mít povinné ručení v pořádku. Jak získat pro svůj tahač to nejvýhodnější povinné ručení? Porovnejte si ceny povinného ručení pro tahač návěsů a spočítejte si, kolik za něj zaplatíte.

tahac

Povinné ručení pro tahač návěsů

Tahače návěsů jsou z pohledu pojišťoven často vnímány jako vysoce riziková vozidla. Povinné ručení jako zákonné pojištění musí mít sjednané každý majitel vozidla. Vzhledem k vysoké rizikovosti se však cena povinného ručení pro tahač návěsů může vyšplhat opravdu vysoko, a to i v případě, že jezdíte bez nehod.

Cena povinného ručení pro tahač

Cenu pojistného pro povinné ručení na tahač ovlivňují faktory jako jeho hmotnost, rozměry, počet náprav i objem a výkon motoru. Dále se zohledňuje i historie firmy, která tahač provozuje. Avšak částku, kterou za povinné ručení pro tahač zaplatíte nakonec ovlivní i vaše řidičská historie.

Jelikož jsou tahače považovány za vysoce riziková vozidla, výše pojistných limitů se většinou záměrně navyšuje. Zákonný pojistný limit je stanoven na minimální částce 35 milionů korun na škody na majetku a 35 milionů korun na škody na zdraví. Tahač ale dokáže způsobit i mnohem větší škody, proto se u něj výše pojistných limitů pohybuje spíše kolem 100 milionů korun na škody na majetku i zdraví.

Spočítejte si cenu povinného ručení pro tahač s naší kalkulačkou povinného ručení a sjednejte si jej online z pohodlí domova. Na povinném ručení pro tahač můžete výrazně ušetřit i díky množstevní slevě – čím více vozidel firma má, tím výhodnější povinné ručení si může sjednat.

Spočítat
povinné ručení

Co je to flotilové pojištění?

Tzv. flotilové pojištění je povinné ručení určené pro firmy a podnikatele, kteří vlastní více motorových vozidel. Využijí ho ale i rodiny čítající 5 a více aut. Flotilové pojištění funguje jednoduše: Cena pojistného se stanoví pro každé vozidlo individuálně, ale všechny se spravují jednou smlouvou. Proto, když budete prodávat nebo kupovat vozidlo, je nutné ho z pojištění odhlásit, případně přihlásit.

Jak sjednat povinné ručení pro tahač?

Sjednat si povinné ručení pro tahač můžete i přes úpis. V tom případě je možné brát v potaz i další faktory, které ovlivňují cenu, a ta se pak stanoví individuálně pro každý vůz. Výhodou sjednání přes úpis je i možnost nižší ceny.

Při sjednávání povinného ručení pro tahač byste neměli zapomenout ani na doplňková připojištění –oceníte zejména připojištění nuceného odtahu na dálnici nebo vyproštění. Rovněž si sjednejte vyšší pojistné limity, nejlépe ve výši od 50 milionů korun, ideálně však až 100 milionů korun.

Asistenční služby u povinného ručení pro tahač

S pojistným limitem ve výši 100 milionů korun automaticky získáte i nadstandardní asistenční služby. Pro tahače existují i speciální asistenční služby TIR, což jsou speciální asistenční služby pro nákladní dopravy a zaplatíte za ně od 4 000 korun za vozidlo.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 97