Cestovní pojištění – srovnání cen

Levné cestovní pojištění

Češi cestování zbožňují. Už dávno neplatí, že jezdí pouze k “blízkému” moři válet se na pláž. Naopak si vybírají neotřelé lokality a užívají si poznávání vzdálených a neznámých zemí. S cestováním je však spojena celá řada rizik, které lze eliminovat alespoň po finanční stránce. Základem bezpečného cestování je kvalitní cestovní pojištění.

Češi mají oproti cizím zemím jednu ohromnou výhodu. Máme velmi dobrou lékařskou péči, a to takových cenových podmínek, o kterých si obyvatelé většiny cizích zemích mohou nechat leda zdát. České zdravotnictví je kvalitní, a přitom levné. To je také jeden z důvodů, proč někteří Češi vyráží do zahraničí bez cestovního pojištění. Kromě toho, že si nepřipouští žádné problémy, si nedokáží představit, kolik lékařská péče v zahraničí stojí.

Dobré cestovní pojištění zaplatí léčbu i škody jiným osobám

Jenomže realita je taková, že i ošetření menšího úrazu či léčba nemoci v zahraničí vychází na tisíce korun. Cestovní pojištění přitom stojí pouze pár desítek korun na den. Cestovní pojištění vždy vyjde levněji než úhrada případné léčby ze svého. Navíc si cestovní pojištění můžete “vyšperkovat” a ochránit sebe a klidně i celou rodinu před dalšími nebezpečími, které na dovolené číhají.

Základní versus rozšířené cestovní pojištění

Základní cestovní pojištění kryje náklady spojené s léčbou nemoci či úrazu, repatriaci a asistenční služby. Zpravidla se jedná o:

ošetření na místě

převoz do zdravotnického zařízení

operace

léky

Rozšířené cestovní služby mohou zahrnovat další a další rizika. Nejčastěji si lidé k základnímu balíčku sjednávají:

pojištění úrazu

pojištění zavazadel

pojištění storna

pojištění odpovědnosti

Například takové pojištění odpovědnosti je důležitá věc. Škodu totiž můžete způsobit nejen sobě, ale také druhým osobám. Stačí při lyžování neúmyslně srazit jiného lyžaře a neštěstí je na světě. Poškozenému jste povinni zaplatit škodu způsobenou na majetku i na zdraví.

Cestovní pojištění levně a online

Vždy je příjemnější utrácet peníze za zábavu než povinnosti. Najít levné cestovní pojištění ale není vůbec těžké. Stačí využít srovnání online a vybrat si pojištění odpovídající vašim požadavkům hezky z pohodlí domova. Cena cestovního pojištění by ale neměla stát na prvním místě. Cestovní pojištění vás bude stát maximálně jednu večeři v dobré restauraci na dovolené a to je v porovnání s celkovými výdaji zanedbatelná částka.

Důležitý je především rozsah cestovního pojištění a výše pojistných limitů. Než vybrané pojištění odklepnete a zaplatíte, předem se ujistěte, že kryje všechny vaše plánované aktivity. Máte-li rádi rizikové a adrenalinové sporty, určitě se připojistěte. Rozdíl v pojistném činí pouze pár korun a za větší jistotu to stojí.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2