Holčička na telefonu

Vybíráte mobil pro své dítě? Poradíme vám!

Žijeme ve světě plném moderní techniky, kterou vnímají a používají i naše děti. Rády sledují pohádky a programy v televizi, při cestě na dovolenou je v autě často zabavujeme iPadem nebo naším smartphonem. Není proto divu, že dítka zatouží i po vlastním mobilu. S jeho pořízením se pak pojí spousta otázek. Kdy je vhodný čas mobil dítěti pořídit? Jak a podle čeho ho vybrat? Jaké jsou výhody a nevýhody pořízení mobilního telefonu dětem? Všechny důležité odpovědi na tyto otázky najdete v našem článku.

Výhody a nevýhody mobilního telefonu u dětí

Než se pustíme přímo do výběru mobilního telefonu, je dobré si předem zrekapitulovat všechny výhody a nevýhody, které mobilní telefon dětem přináší, co je hezkým benefitem a na co si naopak dát pozor.

Výhody

 • S dítětem můžete být neustále v kontaktu.

 • Dítě má možnost nouzového volání.

 • Můžete sledovat jeho přesnou polohu.

 • Na trhu najdete spoustu vzdělávacích aplikací, které mohou pomoci při studiu, rozvoji logiky a tak dále.

 • Mobil pomáhá udržovat sociální kontakt s vrstevníky.

Nevýhody

 • Používání mobilu zhoršuje koncentraci na jiné činnosti. Třeba když děti u oběda projíždějí sociální sítě a nesoustředí se na jídlo. Takové chování způsobuje roztěkanost a nesoustředěnost, což se pak může projevit i při studiu.

 • Pokud si s mobilem nebo tabletem často hrají i velmi malé děti, například batolata, může u nich dojít k pomalejšímu vývoji řeči.

 • Nadměrné používání mobilního telefonu může způsobovat závislost.

Fyzické a zdravotní hrozby

Nezapomínejte ani na zdravotní rizika

Když se oči příliš dlouho zaměřují na krátkou vzdálenost (například u sledování displeje), některé z očních svalů se přetěžují, jiné zase leniví. To může vést k bolestem hlavy, nespavosti i ke zhoršení zraku.

Při hraní her a používání aplikací se často zapojují jen určité prsty. Kvůli tomu může dojít ke změně přirozeného vývoje motoriky.

Je-li dítě příliš fixované na mobil nebo počítač a nemá moc pohybových aktivit, může to vést k obezitě, problémům s páteří a celkovému snížení fyzické zdatnosti.


Suma sumárum – mobilní telefon může být dobrý sluha, ale zlý pán. Proto je důležité si s dětmi stanovit určitá pravidla, aby se z nich nestaly malé smombie (tedy smartphone zombie = mobilní zombie).

Kdy dětem koupit první mobil?

Určitě není kam spěchat, ale vzhledem k sociálnímu tlaku, kdy „mobil už mají všichni kamarádi“, je to někdy těžké. Není proto divu, že telefon dnes už mají i prvňáčci coby povinnou výbavu do školní brašny. Někdo dokonce pořizuje mobilní telefon už dětem, které chodí do mateřské školy. Máme ale za to, že tohle je opravdu příliš brzy. Ze statistik pak vyplývá, že nejčastěji dostanou první mobil děti ve věku od 8 do 10 let, a ve 12 ho už mají téměř všichni školáci.

Správný věk pro pořízení prvního mobilu dítěti je přibližně 8 až 10 let. Je to však velmi individuální. Záleží na soudnosti dítěte a jeho schopnostech vnímat sociální vazby s okolím. Chlapci ve věku 6 až 8 let sice bývají při ovládání telefonu technicky o něco zručnější než děvčata, na druhou stranu dívky jsou v tomto věku sociálně vyspělejší, a tedy zralejší pro aktivní telefonickou komunikaci. Chtějí-li mít rodiče jistotu, že jejich dítě plně pochopí principy a pravidla používání mobilního telefonu, doporučuji spíše vyčkat, než se unáhlit,“ uvádí dětský psycholog PhDr. Petr Beroušek.

Mobil pro předškoláka

Jak jsme zmiňovali výše, děti, které chodí do mateřské školky, telefon ještě nepotřebují. Pokud jim chcete dát přístup k edukačním hrám, pořiďte si raději rodinný tablet, který je k tomuto účelu vhodnější.

Mobil pro nástup do školy

Začátek školní docházky je pro dítě velkým krokem. Musí si zvyknout na zcela nový režim: ranní vstávání, sezení v lavici, domácí úkoly a nejen to. Proto může být mobil vhodným komunikačním prostředníkem. Hodí se například ve chvílích, kdy vyučování skončí o něco dřív, nebo když chce dítě ještě na návštěvu ke kamarádovi.

V tomhle případě tedy bude stačit obyčejný „tlačítkáč“ pro volání a psaní SMS. Pokud si chcete trochu šplhnout, podívejte se po modelu, který má mp3 přehrávač a také pěkně vypadá. Spolužáci někdy dokážou dávat dost nevybíravou kritiku, a je proto dobré poradit se při výběru modelu i se svým potomkem. A nezapomínejte, co nedožene přirozený vzhled mobilu, zvládne hezký kryt.

Mobil pro dítě od 10 let

Pokud máte doma odrostlejšího školáka, měli byste mu pořídit smartphone, který zvládne už i nějaké ty aplikace a hry. Tím pádem je potřeba brát ohled i na odpovídající výkon, aby se telefon při používání nesekal. A uvidíte, že dítku uděláte velkou radost, když ho zapojíte do procesu výběru. Stanovte například určitý finanční limit a nechejte potomka vybírat.

Nejspíš se setkáte i s požadavkem na iPhone. Nebojte, dá se sehnat i zánovní, a tím pádem za příznivější cenu. Případně kupte jiný smartphone a opatřete ho hezkým obalem, který vyřeší absenci nakousnutého jablka na zadním krytu.

Výběr telefonu pro dítě - grafika

Podle čeho vybrat první mobilní telefon?

Rozhodně se nemusíte bát toho, že by byl telefon pro děti příliš složitý. Sami uvidíte, že se s ním naučí zacházet velmi rychle, a ještě něco přiučí i vás. Zároveň určitě nemusíte kupovat nový přístroj. Dá se říct, že první mobil je testovací. Nejspíš ho čeká pár karambolů, takže bude bohatě stačit i nějaký poděděný kousek.

Na první mobil si dítě musí zvyknout. Naučit se, jak s ním zacházet, jak se k němu chovat, hlídat si stav baterie, tarif a tak dále. Je to vlastně hezký způsob, jak děti naučit odpovědnosti za svěřenou věc a hospodaření s penězi (tarifem). A až tohle všechno ratolest zvládne, můžete společně vybrat nějaký nový kousek.

Tarif pro děti a studenty

Hledáte mobilní tarif pro své dítě?

Mobilní operátoři mají v nabídce nejrůznější tarify určené přímo pro děti nebo studenty. Jejich ceny si snadno porovnáte v naší kalkulačce. Se zřízením nového telefonního čísla vám rádi zdarma pomůžeme.

Chci si spočítat ceny dětských a studentských tarifů

Cena mobilu

Cenu přizpůsobte svým finančním možnostem i věku dítěte. Těm menším bude klidně stačit „tlačítkáč“, větší budou chtít smartphone a s přibývajícími roky pak i nové funkce. Na přesnější informace o cenách se můžete podívat do naší srovnávací tabulky.

Odolnost telefonu

U menších dětí se vyplatí koupit telefon, který zvládne i nějaký ten pád. Možností je v tomto případě několik:

 • robustní telefon (většinou se jedná o outdoorové mobily, které se ale nemusejí líbit všem);

 • robustní kryt;

 • zánovní telefon, u kterého pády nebudou tolik bolet.


Na odolnost mobilu nezapomínejte ani u smartphonů. Zvlášť náchylné k poškození jsou skleněné displeje. Na smartphone určitě opatřete:

 • Standardní typ krytu nebo flip kryt. Jedná s o „knížkový“ typ, který chrání i displej. I tak ale doporučujeme pořídit ochranu displeje, protože ne vždy je flip při pádu zavřený a ne vždy musí displej náraz ustát.

 • Tvrzené sklo na displej. Můžete vyzkoušet i levnější fólii, ale sklo je zkrátka spolehlivější.

 • Uvažovat můžete také o voděodolném pouzdru na mobil.

Velikost mobilu

Zvlášť u menších ratolestí je potřeba brát v potaz velikost dětských rukou. Rozhodně tedy nekupujte žádnou velkou placku, ale telefon přiměřených rozměrů, který děti bez problému udrží i v jedné ruce.

Výkon mobilu

Ten bude vaše potomky zajímat hlavně v souvislosti s aplikacemi a hrami. Dražší telefony je zvládnou bez problému, ty levnější si s nimi poradit nemusejí. Výkonnější telefon by měl disponovat pamětí alespoň 2 GB RAM a vnitřní pamětí 16 GB. Platí zde ovšem přímá úměra, že vyšší výkon rovná se vyšší cena.

Výdrž baterie mobilu

Očekávejte, že děti na telefonu budou trávit poměrně dost času, takže je lepší vybrat mobil s vyšší kapacitou baterie (alespoň 4 000 mAh). Případně přikupte i power banku, protože dobíjení mobilů ve školách nebo na kroužcích může být poněkud komplikované. S kvalitnější baterií budete mít jistotu, že se potomkovi vždy dovoláte. A to i v případech, kdy měl dlouhý hovor s babičkou a potom si ještě zahrál Minecraft.

Zvuk

Děti si na telefonu rády pouští hudbu a videa, takže zcela jistě ocení i kvalitní zvuk.

Tarif

Můžete pořídit dobíjecí SIM kartu nebo zvolit tarif. U první varianty je dobré, že se dítko naučí hospodařit se svěřeným limitem. Zároveň je tu ale riziko, že když ho neuhlídá, nebude se vám moci dovolat. U tarifu se tohle nestane, ale na konci měsíce vám zase může přijít tučná faktura.

Náš tip

Vysvětlete dětem, jak mají telefon používat

Je dobré dětem vysvětlit, jak mají telefon využívat.

 • Není to hračka.

 • Používat ho v případech potřeby.

 • Nevyužívat drahé prémiové služby.


Samozřejmě je dobré mít přehled o množství provolaných minut, počtu odeslaných SMS a vyčerpaných dat. Případně můžete zvolit funkci zablokování zmiňovaných prémiových služeb.

Připojení k internetu

Chcete-li dítěti povolit přístup k internetu, kupte mu smartphone. Z něj se bez problémů připojí na Wi-Fi a dále je na vašem uvážení, jestli potomkovi zaplatíte i mobilní data. Pokud však chcete mít online přehled o pohybu dítěte, bez dat to určitě nepůjde.

Přehled o pohybu

Abyste měli přehled o pohybu svého dítěte, musíte mu pořídit telefon s GPS nebo koupit jiné chytré zařízení. Může jít například o klíčenku, která umožňuje sledování polohy. Dáte ji jednoduše na klíče nebo batoh svého dítka a sami si do mobilu stáhnete aplikaci pro sledování.

Stejnou funkci nabízejí i speciální chytré hodinky, které jsou také propojeny s aplikací v telefonu. Existují i modely, ze kterých je možné volat a posílat SMS zprávy. Dále se u nich setkáte i s funkcí „bezpečné zóny“. Jedná se o jakousi formu virtuální hranice, při jejímž překročení dostanete hlášení.

Typy telefonů

Tlačítkové - vhodné pro menší děti od 6 do 8 let

Typ telefonuFunkceBaterie (Lithium-Ion)Paměť RAMVestavěná paměťCena

myPhone 7300


MP3, základní fotoaparát, FM rádio, svítilna, kalkulačka, budík


1 200 mAh


32 MB


32 MB


Od 680 Kč


Nokia 3310 2017


MP3, FM rádio, hry, fotoaparát


1 200 mAh


1 GB a méně


16 MB, možnost paměťové karty – dalších 32 GB


Od 1 250 Kč


Blaupunkt Car


Fotoaparát, FM rádio, svítilna, MP3


600 mAh


128 MB


Možnost paměťové karty


Od 700 Kč


Levnější smartphony - vhodné pro menší děti od 8 do 10 let

Typ telefonuFunkceBaterie (Lithium-Ion)Paměť RAMVestavěná paměťCena

Xiaomi Redmi 9A


Fotoaparát, HD video, MP3, rychlonabíjení, MMS, diktafon, kalendář, kalkulačka, FM rádio


5 000 mAh


2 048 MB


32 GB


Od 2 1500 Kč


Huawei P Smart 2019


Fotoaparát, HD video, MP3, snímač otisků prstů, MMS


3 400 mAh


3 072 MB


64 GB, možnost paměťové karty


Od 3 500 Kč


Samsung Galaxy A20e A202F


Fotoaparát, HD video, MP3, snímač otisků prstů, rychlonabíjení, MMS


3 000 mAh


3 072 MB


32 GB, možnost paměťové karty


Od 3 800 Kč


Dražší smartphony - vhodné pro děti od 10 let

Typ telefonuFunkceBaterie (Lithium-Ion)Paměť RAMVestavěná paměťCena

Xiaomi Redmi Note 10


Fotoaparát, HD video, MP3, snímač otisků prstů, rychlonabíjení, MMS


5 000 mAh


4 096 MB


128 GB


Od 4 600 Kč


Honor 9X Pro


Fotoaparát, HD video, MP3, snímač otisků prstů, MMS


4 000 mAh


6 144 MB


256 GB


Od 6 400 Kč


Samsung Galaxy A51 A515F


Fotoaparát, HD video, MP3, snímač otisků prstů, MMS


4 000 mAh


4 096 MB


128 GB


Od 5 900 Kč


Bezpečnost v online světě

Ve chvíli, kdy vaše dítě dostane smartphone a stane se aktivním v online světě i na sociálních sítích, měli byste s ním probrat možné nástrahy. Určitě nemá smysl dávat různé stopky a zakazovat vytvoření profilu na Facebooku nebo Instagramu, protože by se dítě cítilo vyčleněné z okruhu svých vrstevníků.

Mluvte se svými potomky spíš o tom, co na internetu sledují, co se jim líbí a co je zajímá. Uvidíte, že existuje celá řada nejen zajímavých a edukačních zdrojů informací, ale i sociálních profilů s přesahem. Je samozřejmě důležité brát v potaz odpovídající prevenci, seznámit děti s nejznámějšími scamy, stejně jako s rizikem sdílení fotografií a informací. Protože opravdu všechno, co vypustíte do online světa, se stává veřejným. Výjimkou není ani kyberšikana, která je stejně nebezpečná jako ta ve skutečném světě.

K tématu bezpečnosti v online světě existuje i projekt Bezpečně v kyberprostoru, který vznikl ve spolupráci Jihomoravského kraje, Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje a dalších institucí. Jeho cílem je omezit rozšiřování nebezpečných jevů a informovat o možných rizicích online světa. Na webových stránkách www.bezpecnevkyberprostoru.cz najdete řadu zajímavých informací a materiálů ke stažení. Týkají se témat jako sexting, děti v kybersvětě, kyberšikana a bezpečnost ve virtuálním světě.

Pokud chcete mít online aktivity svého potomka pod kontrolou, využijte některou z chytrých aplikací. Ty mohou:

 • spravovat aplikace, které se v telefonu používají;

 • spravovat množství času, který v nich dítě tráví;

 • zamknout zařízení.


Jde například o:

Google Family Link – Umožňuje správu aplikací, které dítě v mobilu využívá, přehled o čase stráveném na mobilu i stanovení večerky, kdy se zařízení zamkne. Možné pouze u mobilních telefonů s Androidem.

ESET Parental Control – Umožňuje blokovat nevhodné webové stránky, určit limit pro přístup na internet či zablokovat aplikace telefonu, pokud dítě nereaguje na SMS nebo telefonát. Navíc umí zjistit přesnou polohu zařízení a zaslat upozornění, když dítě vstoupí do nastavené lokality (například když přijde domů ze školy).

U stahování her a aplikací je pak možné v nastavení aktivovat rodičovskou kontrolu, která pracuje s údajem o věku a věkovou kategorií, která je u dané aplikace nebo hry uvedena.

Děti se fotí mobilem

Pravidla pro používání mobilu

Děti si na mobilních telefonech, iPadech a podobných zařízeních velmi snadno vytvoří závislost. Naučte své potomky se od moderní techniky odpoutat a fungovat i bez ní. Jak?

 • Stanovte si „mobilový“ čas

Určete si přesný čas pro používání mobilu, například určitý počet hodin denně nebo i dny v týdnu.

 • Kdy dát mobil stranou

Určete si chvíle, ve kterých telefony nekompromisně odložíte. Například:

 • u jídla – ať už se jedná o snídani, oběd nebo večeři;

 • minimálně 1 hodinu před spaním (to bychom mimochodem měli odložit veškerou elektroniku);

 • na společných výletech, dovolených a jednoduše ve chvílích, kdy bychom se měli věnovat zážitkům a nebýt místo toho připojení na internetu.


Srovnání mobilních tarifů online

Díky online kalkulačce uvidíte během chvíle přehled nejvýhodnějších tarifů od několika desítek operátorů. Naši specialisté s vámi telefonicky proberou všechny nabídky včetně těch neveřejných, ke kterým byste se jinak nedostali.

Pokud budete mít zájem změnit operátora, vyřídíme za vás veškerou administrativu. Vy tak získáte výhodnější podmínky, aniž byste museli opustit pohodlí svého domova.

Chci si porovnat nabídky mobilních operátorů

Jak je to s mobilem ve školách a na táborech?

O tom, jak k mobilním telefonům přistupuje právě vaše škola, se určitě dozvíte od třídního učitele nebo ve školním řádu. Někde jsou mobilní telefony úplně zakázány, a to dokonce i o přestávkách.

Na táborech je pak často praxe taková, že vedoucí mobily sesbírají a uloží na bezpečné místo. Děti pak telefon dostanou k dispozici každý den na určitý čas, aby mohly zatelefonovat rodičům. Jde o to, aby se ratolesti rychleji a lépe adaptovaly na nové prostředí a telefon pro ně nebyl prostředkem stesku po rodičích nebo neodváděl pozornost od táborových aktivit.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Mladá žena na nafukovací matraci s mobilním telefonem v ruce
  Tarify
  07. ledna 2023|Petr Pohůdka
  Předplacené karty vs. paušální tarify: Kdy dává „předplacenka“ smysl?

  Nechcete za mobilní služby platit měsíční paušál? Stále zde existuje alternativa v podobě předplacených karet. Pro koho se takové řešení hodí, jaké přináší výhody a který z hlavních operátorů nabízí nejlepší předplacenou kartu?

 • Žena se sluchátky telefonuje
  Tarify
  12. prosince 2022|Petr Pohůdka
  Jaké jsou telefonní předvolby do zahraničí?

  Svět je propojen více než kdy dříve a určitě i vám se občas stane, že potřebujete zavolat na zahraniční číslo. Aby se vám hovor podařilo uskutečnit, musíte znát telefonní předvolbu dané země. Jak telefonní předvolby fungují a na co byste si při volání do zahraničí měli dát pozor?

 • Mobilní telefon v ruce - žena něco hledá v mobilu
  Tarify
  03. prosince 2022|Petr Pohůdka
  Úložiště v mobilu: Interní paměť, microSD karta nebo cloud?

  Technologie se rychle vyvíjí a co platilo dnes, může být zítra úplně jinak. Jednou z oblastí, která v posledních letech zažila výrazné změny, je úložiště v mobilu. Na dříve velmi rozšířené paměťové karty narazíte spíše zřídka, uživatelům často stačí interní paměť, případně jsou zde online úložiště. Kam a jak můžete v dnešní době ukládat data z mobilu?

 • Wi-Fi vz. neomezená data a hotspot - Sedící lidé s telefony v rukou
  Tarify
  22. listopadu 2022|Petr Pohůdka
  Wi-Fi vs. neomezená data a hotspot: Je čas zrušit pevný internet?

  Předplácíte si u operátora tarif s neomezenými daty? Pak už vás možná napadlo, že byste si v domácnosti vystačili jen s nimi. Ostatní zařízení připojíte přes mobilní hotspot a pevný internet zcela zrušíte – kdo by v dnešní době nechtěl trochu ušetřit? Dává ale takové řešení vůbec smysl?

 • Žena fotí telefonem vánoční stromek
  Tarify
  11. listopadu 2022|Petr Pohůdka
  Vánoční nabídky operátorů: Jakou nadílku pro vás připravili hlavní operátoři?

  Zákazníci si zvykli, že vánoční dárky dostávají nejen od svých nejbližších, ale také od mobilních operátorů. Poskytovatelé mobilních služeb na Vánoce každoročně připravují zajímavé akce a odměny. Co si pro vás přichystali v letošním roce?

 • Mobilní tarify v ČR a EU - Ruka držící mobilní telefon
  Tarify
  10. listopadu 2022|Petr Pohůdka
  Mobilní tarify v ČR a Evropě: Proč Češi platí nejvíce?

  Cena mobilních tarifů v ČR je nejvyšší v rámci celé Evropské unie. Neslavné prvenství Česku přisoudila obsáhlá analýza Evropské komise. Proč jsou nejdražší tarify právě u nás, kolik si oproti zákazníkům v ostatních zemích připlatíme a kdy se konečně začne blýskat na lepší časy?

 • Sedící žena s mobilním telefonem v ruce
  Tarify
  04. listopadu 2022|Petr Pohůdka
  Virtuální operátoři: Jsou opravdu levnější?

  Chcete si zajistit mobilní služby, ale nevyhovují vám nabídky velké trojky poskytovatelů? Alternativu představují virtuální operátoři. Na jakém principu fungují, kdy dávají smysl a jací virtuální operátoři v ČR působí?

 • Kde je můj telefon - Zapomenutý telefon na lavičce
  Tarify
  31. října 2022|Petr Pohůdka
  Kde je můj telefon: Aplikace, s kterými najdete ztracený mobil

  Ztracený mobil dokáže způsobit pořádné nepříjemnosti. V telefonu máte mnoho soukromých informací, navíc pořízení nového zařízení není nejlevnější. Možná ale není všem dnům konec a telefon se vám podaří vypátrat. Kromě svého detektivního instinktu se můžete spolehnout na některé mobilní aplikace. Podívejte se, jak najít mobil.

 • Skupinka lidí s telefony, tablety a počítači
  Tarify
  23. října 2022|Petr Pohůdka
  Češi na internetu: Zprávy, nákupy a seriály s českým dabingem

  Bez internetu dnes nedáme ani ránu. Internet nám pomáhá v komunikaci s našimi blízkými, při nákupech, vzdělávání, ale zajišťuje také nepřeberné množství zábavy. Jak se Češi na internetu chovají a jaké zásadní změny v tomto ohledu přinesla pandemie koronaviru?

 • Muž hraje počítačové hry
  Tarify
  17. října 2022|Petr Pohůdka
  Hry online: Jak rychlý internet potřebujete na hraní her?

  Užíváte si hry online? Pak potřebujete rychlý a stabilní internet. Právě hraní her patří z pohledu internetového připojení k nejnáročnějším činnostem. Na jaké aspekty byste se měli zaměřit?

 • Jakého vybrat operátora - mobilní ruce s telefony
  Tarify
  12. října 2022|Petr Pohůdka
  T-Mobile, O2 nebo Vodafone? Koho z nich vybrat?

  Českému trhu s operátory dominují tři společnosti – T-Mobile, O2 a Vodafone. Osvědčení operátoři, kteří na první pohled nabízí velmi srovnatelné služby. Koho z velké trojky si vybrat? Je lepší T-Mobile, O2 nebo Vodafone?

 • Ruka s mobilním telefonem v ruce, v pozadí logo T-Mobile
  Tarify
  06. října 2022|Srovnejto.cz
  T-Mobile představil nové tarify i vlastní telefon

  Operátor T-Mobile představil nové tarify pro nefiremní zákazníky. Láká především na přístup k 5G síti a službu Pořád online. Co se změnilo a jaké tarify jsou aktuálně v nabídce?

 • Muž fotí mobilním telefonem
  Tarify
  02. října 2022|Petr Pohůdka
  Jak vybrat nejlepší fotomobil: Neskočte na triky výrobců

  Zatímco na prvních mobilech fotoaparát vůbec nebyl, dnes patří k nejdůležitějším součástem zařízení. Mnoho uživatelů si telefon vybírá právě podle kvality fotoaparátu. Řadíte se mezi ně i vy? Podívejte se, jak vybrat nejlepší fotomobil.

 • Kde sledovat sportovní přenosy - Partička sleduje fotbal v televizi
  Tarify
  24. září 2022|Petr Pohůdka
  Kde sledovat sportovní přenosy?

  Rádi se díváte na sportovní přenosy? V nabídce jednotlivých kanálů se lehce ztratí i pravidelný fanoušek. Stanic zaměřených na sport je mnoho a jejich program se vždy odvíjí od aktuálních vysílacích práv. Poradíme vám, kde sledovat nejpopulárnější sporty.

 • Chytré hodinky pro děti - Dítě na lavičce s chytrými hodinkami
  Tarify
  10. září 2022|Petr Pohůdka
  Chytré hodinky pro děti: Co všechno umí a v čem pomohou rodičům?

  Chytré hodinky slouží jako prodloužená ruka telefonu, ale mohou představovat také jeho alternativu. Stále častěji na ně narazíte i u dětí. K čemu jsou dětské chytré hodinky dobré a v jakých situacích je ocení rodiče?

 • Displej mobilního telefonu - ukazatel baterie
  Tarify
  07. srpna 2022|Petr Pohůdka
  Jak šetřit baterii mobilního telefonu a kdy přistoupit k její výměně?

  Chytré telefony nabízí celou řadu funkcí a vyřídíte na nich prakticky cokoliv. Daní za tyto výhody jsou vysoké nároky na spotřebovanou energii. Ty se z pohledu uživatele projevují především kratší výdrží baterie. Zjistěte, jak šetřit baterii v mobilu, jakým způsobem telefon správně nabíjet a kdy akumulátor raději rovnou vyměnit.

 • Logo O2
  Tarify
  03. srpna 2022|Petr Pohůdka
  Do zdražování služeb se jako první pustilo O2

  V porovnání s loňským rokem si připlatíte za mnoho produktů či služeb. Dražší jsou potraviny, pohonné hmoty nebo energie. Mobilním službám se lavina zdražování zatím vyhýbala. Tento stav jako první změní O2 – navýšení cen vstoupí v platnost od září. O kolik více budete muset vytáhnout ze své peněženky?

 • Mobil a různý typy nabíječek
  Tarify
  01. srpna 2022|Petr Pohůdka
  Univerzální nabíječka pro všechna zařízení? V EU od podzimu 2024 realita

  Otravuje vás, jak ke každé elektronice potřebujete jinou nabíječku? Od podzimu roku 2024 tyto starosti minimálně v Evropské unii řešit nebudete. V platnost totiž vstoupí nová směrnice, podle které musí mít spotřební elektronika standardizovaný konektor USB-C. Proč EU k tomuto kroku přistoupila a kdo proti přijetí směrnice nejvíce bojoval?

 • mobilní-aplikace
  Tarify
  26. července 2022|Petr Pohůdka
  Jaké mobilní aplikace oceníte na dovolené?

  Chystáte se na letní dovolenou? Vhodné aplikace ve vašem telefonu vám mohou cestování výrazně usnadnit. Pomohou vám například s plánováním pobytu, přesuny, výběrem dobré restaurace, ale také s řešením krizových situací. Jaké aplikace byste si měli před dovolenou nainstalovat do svého mobilu?

 • utopený mobil
  Tarify
  20. července 2022|Petr Pohůdka
  Jak zachránit utopený mobil

  Pobyt u vody k letním měsícům neodmyslitelně patří. Zatímco vy se na příjemné svlažení ve vodě těšíte, váš mobil má oprávněné obavy. Voda mu totiž vůbec nesvědčí. Přestože se jej snažíte chránit sebevíc, ke kontaktu s vodou někdy stejně dojde. Nemusí to však nutně znamenat konečnou. Poradíme vám, jak zachránit utopený mobil.

 • zálohování-telefonu
  Tarify
  12. července 2022|Petr Pohůdka
  Jak na zálohování telefonu

  Mobilní telefon dnes používáme k řadě různých činností, a tak je logické, že v něm máme spoustu důležitých dat a souborů. Ať už jde o fotografie, videa nebo konverzace, jejich ztráta by nás přinejmenším zamrzela. Správným zálohováním však lze těmto nepříjemnostem předejít.

 • pretaceni-kamer
  Tarify
  01. července 2022|Petr Pohůdka
  Přetáčení reklam? Na kanálech Primy na něj zapomeňte

  Od prvního června nemůžete u většiny internetových televizí přetáčet a přeskakovat reklamy při odloženém sledování stanic FTV Prima. Televizní společnost tak reaguje na ztráty příjmů způsobené neodvysílanými reklamami. Konkrétní důsledky pro diváka se však napříč jednotlivými poskytovateli liší.

 • rychlost-internet
  Tarify
  29. června 2022|Petr Pohůdka
  Jak změřit rychlost internetu

  Přijde vám, že internet běží pomaleji, než by měl? Nebo se jen chcete přesvědčit, že poskytovatel zajišťuje garantovanou rychlost internetu? Jasno můžete mít okamžitě –⁠ změřit rychlost internetu zvládnete z domova během několika minut. Předtím, než začnete dělat ukvapené závěry, se ale ujistěte, že dodržujete zásady správného měření.

 • dvojnásobek-dat
  Tarify
  29. června 2022|Petr Pohůdka
  T-Mobile spouští letní kampaň: Čeká na vás dvojnásobek dat zdarma

  T-Mobile prvního července startuje svoji letní kampaň. Operátor si pro zákazníky připravil překvapení v podobě dvojnásobku mobilních dat. Za vyčerpání datového limitu dostanou klienti navíc ještě vodotěsný vak v barvách operátora.

 • Muž surfuje na internetu v mobilu
  Tarify
  23. června 2022|Petr Pohůdka
  Kolik mobilních dat vám spotřebují oblíbené aplikace?

  Správné nastavení datového balíčku není vůbec jednoduché. Pokud nevíte, kolik mobilních dat spotřebují vaše aplikace, riskujete nevýhodné dokupování dat v průběhu měsíce nebo placení zbytečně drahého tarifu. S jakou spotřebou mobilních dat můžete počítat u nejoblíbenějších aplikací?

© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.