Chytré hodinky pro děti - Dítě na lavičce s chytrými hodinkami

Chytré hodinky pro děti: Co všechno umí a v čem pomohou rodičům?

10. 9. 2022
|
Délka čtení: 6 min.

Chytré hodinky slouží jako prodloužená ruka telefonu, ale mohou představovat také jeho alternativu. Stále častěji na ně narazíte i u dětí. K čemu jsou dětské chytré hodinky dobré a v jakých situacích je ocení rodiče?

Dětské hodinky s GPS vám zajistí přehled o pohybu dítěte

Obliba chytrých hodinek pro děti v poslední době výrazně roste. Obchody hlásí meziroční nárůst prodeje až o dvě stě procent. Dětské hodinky lze podobně jako dospělé modely propojit s mobilem. Kromě zobrazení času vám zařízení umožní uskutečňovat hovory, číst zprávy, pořizovat fotografie, měřit sportovní výkony nebo třeba hrát hry. Vybrané dětské hodinky mají slot na SIM kartu a mohou do značné míry zastoupit roli mobilního telefonu.

Jedním z hlavních důvodů narůstající popularity dětských hodinek jsou však bezpečnostní funkce. Podobně jako mobilní telefony pro seniory dětské hodinky často disponují SOS tlačítkem. Po jeho zmáčknutí se automaticky vytočí přednastavená telefonní čísla, tedy typicky mobily rodičů. Eventuálně těmto kontaktům přijde textová SOS zpráva.

Mnoho produktů má zabudovaný GPS lokátor. Rodiče tak mohou v příslušných aplikacích sledovat přesnou polohu svého dítěte a ujistit se, že se nachází v místech, kde by právě mělo. Některé aplikace pro dětské hodinky vám dokonce dovolí nastavit bezpečnostní zóny. Ve chvíli, kdy se dítě vyskytne mimo tyto oblasti, se na vašem mobilu objeví upozornění.

Tarif pro děti a studenty

Hledáte mobilní tarif pro své dítě?

Mobilní operátoři mají v nabídce nejrůznější tarify určené přímo pro děti nebo studenty. Jejich ceny si snadno porovnáte v naší kalkulačce. Se zřízením nového telefonního čísla vám rádi zdarma pomůžeme.

Bezpečnost, nebo neúměrný zásah do soukromí dítěte?

Vybrané dětské hodinky umožňují rovněž vzdálený odposlech. V případě potřeby tak rodič může odposlouchávat okolní zvuky, případně pomocí zabudovaného fotoaparátu na hodinkách pořídit snímek a zobrazit si jej na svém telefonu.

Okolo využívání vzdáleného odposlechu či GPS lokátoru se vedou vášnivé diskuze. Zastánci v těchto funkcích vidí především zvýšení bezpečnosti dětí, odpůrci je považují za nepřiměřené. Jak už to tak bývá, pravda leží spíše někde uprostřed. Obě funkce mohou v krizových situacích velmi pomoci, ale rodiče by je neměli zneužívat. Není nic špatného na tom, když se přesvědčíte, že dítě v pořádku dorazilo ze školy domů. Každodenní odposlouchávání jeho rozhovorů již příliš ospravedlnitelné není. Míra využití těchto funkcí ale nakonec vždy závisí pouze na konkrétním rodiči.

Chytré hodinky pro děti - Kluk na schodech s chytrými hodinkami

V diskuzích na internetu rodiče často probírají použití vzdáleného odposlechu se záměrem prokázat šikanu ze strany spolužáků nebo dokonce učitelů. Pořizování podobných záznamů vyvolává i řadu právnických otázek.

„Co se týče případného nahrávání, tak to je samozřejmě vždy zásah do osobnostních práv daného člověka. Pokud by však nahrání učitele nebo jiného žáka proběhlo za účelem pořízení konkrétního důkazu o šikaně, je takový postup z právního hlediska přípustný,“ upřesňuje pro web ČT24 Filip Rigel, advokát se specializací na školské právo.

Dětské hodinky od 3 let? Spíše zbytečné

Nabídka dětských hodinek je poměrně široká a najdete v ní různé typy produktů. Základní modely pořídíte v řádu stovek korun, ty kvalitnější vás vyjdou na několik tisíc. Samotný výběr se odvíjí hlavně od věku dítěte. Zatímco u menších dětí bude hrát z pohledu rodiče hlavní roli zejména bezpečnostní aspekt, u starších dětí a teenagerů půjde více o nabídku funkcí.

Náš tip

Kdy dítěti pořídit chytré hodinky?

Na trhu narazíte na dětské hodinky, které jsou podle výrobců vhodné již pro děti od 3 let. Jejich koupi samozřejmě nic nebrání, je ale otázka, do jaké míry malý uživatel zařízení využije.

Jako vhodnější chvíle pro koupi dětských hodinek se jeví například nástup do školy nebo okamžik, kdy do ní dítě začne dojíždět bez doprovodu dospělé osoby.

GPS lokalizace jen s aktivní SIM kartou

U menších ratolestí rodiče primárně hledají dětské hodinky s GPS lokátorem. Tato funkce funguje správně jen v případě, že je v zařízení zároveň SIM karta s aktivním datovým tarifem. Pokud dané dětské hodinky zároveň umožňují volání i bez spárování s mobilním telefonem, mohou jej plnohodnotně nahradit. Často se jedná o vhodnější řešení – chytré hodinky se nedají tak lehce ztratit a daleko méně odvádí pozornost dítěte.

Volba hodinek pro odrostlejší děti se již příliš neliší od výběru pro dospělé. Teenageři ocení funkce, které se u hodinek pro nejmenší většinou ani nevyskytují. Jedná se například o některé sportovní funkce nebo možnost bezkontaktních plateb.


Datový tarif pro dětské hodinky

Vyberte si nejlepší tarif se Srovnejto.cz

Hledáte nejvýhodnější datový tarif pro dětské hodinky? Srovnejte si nabídky hlavních operátorů v naší přehledné kalkulačce. Během okamžiku uvidíte, u kterého z poskytovatelů získáte nejlepší podmínky. Naši specialisté za vás zdarma vyřídí případné sjednání služeb, vy vše vyřešíte z pohodlí svého domova.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Výpočet půjčky
  25. května 2023|Nikola Zatloukalová
  Jak vybrat půjčku? RPSN hodně pomůže, není ale jediným ukazatelem výhodné půjčky

  Nabídky levných a dokonale výhodných půjček na vás útočí ze všech stran. Herci v reklamách slibují nízké úroky, minimální či nulové poplatky, ale i bonusy za řádné splácení. Jak poznáte, že je pro vás půjčka skutečně výhodná? Potřebujete k tomu znát více než jen RPSN.

 • Solární panely na střeše domu
  23. května 2023|Petr Woff
  Půjčka na solární panely nebo tepelné čerpadlo: Vyplatí se?

  Solární panely mají nulové provozní náklady, když vyrábějí elektřinu, zatímco tepelná čerpadla efektivně produkují teplo. Ale málokdo má dostatek volných peněz, aby investoval do těchto moderních technologií. Bankéři proto zájemcům nabízejí speciální úvěry. Srovnejme, kolik stojí půjčka na solární panely nebo tepelné čerpadlo od České spořitelny, Komerční banky, ČSOB a dalších společností.

 • Domácí solární elektrárna - solární panely na střeše domu
  19. května 2023|Petr Woff
  Kolik vás bude stát domácí solární elektrárna?

  Fotovoltaické panely bývají napojeny na Když započítáme dotaci, celý systém stojí zhruba 166 000 až 495 000 Kč. Domácí solární elektrárna vám vyrobí levnější elektřinu a pokud zateplíte svůj dům, fotovoltaika vám poslouží také jako výhodnější náhrada za plynový kotel. Díky provozním úsporám se vám pravděpodobně vrátí investiční náklady a ve výsledku vyděláte statisíce Kč.

 • Nastavení kotle
  17. května 2023|Monika Šaríková
  Nový kotel: Jak dosáhnout maximální úspory?

  Dosloužil vám starý kotel na tuhá paliva a pořídili jste si nový? To je krok nejen k⁠ ekologickému vytápění, ale většinou také k úspoře nákladů. Víte, na co byste si měli dát při výběru nového kotle pozor a jak ho nastavit, tak aby se vám provoz vyplatil?

 • cestování-vozem
  15. května 2023|Petr Pohůdka
  Kolik stojí benzín a nafta? Srovnáváme ceny pohonných hmot v tuzemsku a zahraničí

  Čerpací stanice prudce zdražily, ale stále jsou mezi nimi významné rozdíly. V tuzemsku zůstává nejnákladnější Praha, zatímco nejlevnější benzín a naftu natankujete v Ústeckém a Karlovarském kraji. Za státními hranicemi ušetříte v Polsku a Slovinsku, ale vyšší účty očekávejte v Rakousku. Současné ceny pohonných hmot porovnáváme v grafech, které zachycují celou Českou republiku i Evropskou unii.

 • Muž na papír zapisuje stav plynoměru
  14. května 2023|Petr Woff
  Jaké jsou náklady na vytápění plynem?

  Výrobci kondenzačních kotlů a kominíci zdražili, energie však zlevňuje. Kubík zemního plynu stojí 29 až 102 Kč. Kilowatthodina vyjde na 2,68 až 9,57 Kč. Záleží na vaší spotřebě, na dodavateli a ceníku, který preferujete. V článku srovnáme minimální, průměrné a maximální náklady na vytápění plynem.

 • Turistka si prohlíží maďarský parlament
  13. května 2023|Jana Březinová
  Tipy na dovolenou v Evropě za pár korun

  Hledáte evropské město, kde si užijete fajn prodloužený víkend za cenu, která vás nezruinuje? Máme pro vás dva tipy, kam letos v létě vyrazit za poznáním.

 • Kalkulačka s brýlemi a bankovkami
  11. května 2023|Magdaléna Kubečková
  Začněte spořit na důchod už dnes

  Spoříte si na důchod? Děláte dobře. Příjmy od státu vám zřejmě nebudou stačit. Počet seniorů roste a vlády už léta tápou, z čeho penze v budoucnu financovat. Roky zaslouženého odpočinku vám tak může znepříjemnit citelný pokles životní úrovně. 

 • Dráty vysokého napětí
  09. května 2023|Petr Woff
  Jaké jsou ceny elektřiny v EU? Česká republika zaspala

  Evropská unie věří volnému trhu, takže cena elektrické energie vzniká na velkoobchodních burzách. Jednotlivé členské státy však spotřebitelům připočítávají různé distribuční poplatky a daně, nebo rozdávají dotace. Proto průměrná dánská domácnost zaplatí za kilowatthodinu (kWh) pětkrát více než typická maďarská rodina. Ale nejbouřlivější cenový vývoj zaznamenaly Rumunsko a Česká republika.

 • Bankéř vysvětluje mladému páru
  Banky zpřísnily podmínky úvěrů. Kdo hůř dosáhne na půjčku?

  Před rokem byste půjčku získali bez problémů. Dnes ale banka vaši žádost zamítla. Co banky motivuje ke zpřísnění scoringu? A podle jakých pravidel vlastně posuzují vaši žádost o půjčku?