mobilní-aplikace

Jaké mobilní aplikace oceníte na dovolené?

Chystáte se na letní dovolenou? Vhodné aplikace ve vašem telefonu vám mohou cestování výrazně usnadnit. Pomohou vám například s plánováním pobytu, přesuny, výběrem dobré restaurace, ale také s řešením krizových situací. Jaké aplikace byste si měli před dovolenou nainstalovat do svého mobilu?

Mapy a navigace

Na dovolené rozhodně nechcete bloudit a trávit na cestě více času, než je nutné. S rychlým nalezením cílové destinace vám pomohou online mapy a navigace. Tou nejznámější a nejpoužívanější aplikací z této kategorie jsou bezesporu Mapy Google, které najdete předinstalované na zařízeních s Androidem.

Při cestách po Česku vám velmi dobře poslouží také Mapy.cz od Seznamu. Alternativu zmíněných aplikací do auta představují například Sygic nebo Waze. Posledně jmenovaná appka vás upozorní i na radary a kontroly dopravní policie.

Aplikace dopravců

Na dovolenou nejedete autem, ale využíváte služeb autobusových, vlakových či leteckých dopravců? Všechny tyto subjekty budou mít s největší pravděpodobností vlastní mobilní aplikaci. V ní máte pohromadě všechny potřebné jízdenky či letenky, uvidíte zde přesné časy odjezdů a dozvíte se o případném zpoždění.

U aerolinek slouží aplikace rovněž k online check-inu. Dále si nezapomeňte stáhnout aplikace lokálních dopravců. Starosti i peníze vám může ušetřit třeba appka místních dopravních podniků nebo Uber či Bolt.

Roam like at home

Nelamte si na dovolené hlavu s tarifem

Víte, že od roku 2017 ve všech státech EU, Norsku, Lichtenštejnsku a na Islandu nezaplatíte nic nad rámec poplatků, které platíte i v Česku?

Svůj mobilní tarif v těchto zemích využíváte za stejných podmínek jako u nás. Nemusíte tedy složitě hledat volně přístupné Wi-Fi, pořiďte si tarif s neomezenými daty a užijte si zahraniční pobyt bez starostí.

Chci mobilní tarif s neomezenými daty

Booking a spol.

Se zorganizováním noclehu vám pomohou aplikace, které zprostředkovávají ubytovací zařízení. K těm nejznámějším patří Booking.com nebo Airbnb. Možností je však daleko více – podobnou službu vykonají i Trivago, Hotels.com či Agoda. Za rezervaci ubytování přes mobilní aplikaci na vás u některých poskytovatelů čeká drobná sleva.

Předpověď počasí

Svůj program na dovolené určitě chcete přizpůsobit počasí. Byla by škoda naplánovat si jediný výlet zrovna na den, kdy bude pršet. Aplikací, které vám poskytnou přesnou předpověď počasí s podrobným výhledem na příští hodiny a dny, je celá řada. Mezi ty nejoblíbenější se řadí The Weather Channel, Yahoo Weather, Počasí & Radar nebo Windy.

Tripadvisor, Yelp aneb večeře na jistotu

Jste v cílové destinaci a rádi byste si zašli na oběd či na večeři. Jak vybrat dobrou restauraci, když to zde vůbec neznáte? Nemusíte se spoléhat jen na svůj instinkt nebo posuzovat kvalitu daného podniku podle aktuálního počtu strávníků.

Náš tip

Kde se najíst?

Vsaďte na některou z aplikací, v níž najdete hodnocení restaurací. Na základě recenzí ostatních uživatelů si o zamýšleném místě uděláte lepší obrázek, případně půjdete rovnou na jistotu.

Širokou škálu hodnocení nabízí aplikace Tripadvisor, Yelp a Foursquare.

Překladač je základ

Pokud se vydáváte za hranice České republiky, rozhodně by ve vašem telefonu neměl chybět překladač. Aplikace se hodí i v případě, že se bez problémů domluvíte anglicky. Osoba, s níž budete komunikovat, totiž anglicky hovořit nemusí a jako záchrana vám poslouží rychlý překlad do místního jazyka. Tou nejlepší volbou je aplikace Google Překladač. Appka vám umožní přeložit jednotlivá hesla, celé věty, ale poradí si také s textem na vyfoceném obrázku.

Aplikace vaší pojišťovny

Bohužel i na dovolené vás mohou potkat nepříjemnosti. Stejně jako kdykoliv jindy můžete náhle onemocnět, přivodit si nešťastný úraz nebo se stát účastníkem dopravní nehody. V těchto situacích vám přijde vhod aplikace pojišťovny, u které jste si sjednali cestovní či havarijní pojištění. V aplikaci najdete všechny potřebné informace o své pojistné smlouvě. Často přes ni lze s pojišťovnou rovnou komunikovat.

Jednoduše online

Cestovní pojištění na poslední chvíli

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stihnete to během pár minut, klidně z letiště v den odletu.

Sjednat cestovní pojištění

Pro tipy na výlet

Rádi objevujete zajímavá místa v okolí? Tipy na výlety vám přinese hned několik aplikací – již jednou zmiňovaný Tripadvisor, Culture Trip nebo Spotted by Locals. Posledně jmenovaná appka je založena na doporučeních místních obyvatel, takže se dostanete i na méně turistická místa. Samozřejmostí jsou obsáhlejší informace o dané atrakci, podrobnosti o vstupném i cenné rady od ostatních turistů.

Další zajímavé aplikace

Uvedené aplikace patří k těm nejdůležitějším, výčet však zdaleka není konečný. Jaké další aplikace by se vám mohly hodit?

 • Packing Pro: Zapomenete nějakou důležitou věc pokaždé doma? Packing Pro vám vytvoří seznam věcí ke sbalení podle cílové destinace, chystaných aktivit a počasí. Seznam můžete upravovat, doplňovat a při balení jednotlivé položky odškrtávat. Appka je k dispozici jen pro iOS, ale i pro Android existuje řada podobných alternativ (PackPoint, PackTeo).

 • park4night: Pokud hledáte místo, kde rozložit stan nebo přespat v karavanu, vyzkoušejte park4night. Jen kliknete na lokalitu, v níž chcete přenocovat, a aplikace vám nabídne blízká místa v okolí včetně uživatelských recenzí. Počítejte ale s tím, že aplikace není dostupná v češtině.

 • Duolingo: Rádi byste znali alespoň pár základních slovíček a frází v místním jazyce? Stáhněte si Duolingo, oblíbenou platformu pro výuku cizích jazyků.

 • Záchranka: Ta vám v případě nouze umožní přivolat záchrannou službu. Operátor díky GPS lokalizaci okamžitě uvidí, kde se zrovna nacházíte. Aplikace vám kromě ČR pomůže rovněž na slovenských horách, v Rakousku a Maďarsku. V ostatních zemích EU vytočí linku 112 bez odeslání polohových dat.

 • Pohlednice Online: Zajímavá vychytávka České pošty, díky které pošlete originální pohlednici odkudkoliv. Stačí nahrát fotku, doplnit text a Česká pošta pohled vytiskne a doručí na požadovanou adresu.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Ruka s mobilním telefonem nad kontejnerem na tříděný odpad
  Tarify
  05. března 2023|Petr Pohůdka
  Recyklace mobilů: Kde vám zrecyklují starý telefon?

  Celosvětově se v průměru zrecykluje pouze 10 % mobilních telefonů, v České republice ještě podstatě méně – cca 6 %. Přitom se jedná o nejčastěji obměňovanou elektroniku, kterou používáme jen pár let. Jak správně recyklovat mobil a kde vám za starý kus ještě zaplatí?

 • Matka s dcerou leží na posteli a koukají do telefonu
  Tarify
  23. února 2023|Petr Pohůdka
  Vybíráte telefon pro děti? Poradíme vám!

  Žijeme ve světě plném moderní techniky, kterou vnímají a používají i naše děti. Není proto divu, že brzy zatouží po vlastních zařízeních, typicky mobilním telefonu. S jeho pořízením se ale pojí spousta otázek. Jak a podle čeho mobil pro dítě vybrat? Jaké jsou výhody a nevýhody pořízení telefonu dětem? Kdy je vhodný čas na nákup prvního zařízení? Shrnuli jsme pro vás všechny důležité informace.

 • Žena s mobilním telefonem a účty v rukou
  Tarify
  05. února 2023|Petr Pohůdka
  Zdražování mobilních operátorů: Jak se můžete bránit vyšším cenám?

  Jedním z hlavních témat posledních měsíců je jednoznačně zdražování. Tento nepříjemný fenomén se bohužel nevyhýbá ani mobilním službám. Na konci února zdraží Vodafone – poslední z velkých poskytovatelů, který se navýšení cen doposud vyhýbal. Kolik si za mobilní služby připlatíte a jak proti zdražování operátorů můžete bojovat?

 • Mladá žena na nafukovací matraci s mobilním telefonem v ruce
  Tarify
  07. ledna 2023|Petr Pohůdka
  Předplacené karty vs. paušální tarify: Kdy dává „předplacenka“ smysl?

  Nechcete za mobilní služby platit měsíční paušál? Stále zde existuje alternativa v podobě předplacených karet. Pro koho se takové řešení hodí, jaké přináší výhody a který z hlavních operátorů nabízí nejlepší předplacenou kartu?

 • Žena se sluchátky telefonuje
  Tarify
  12. prosince 2022|Petr Pohůdka
  Jaké jsou telefonní předvolby do zahraničí?

  Svět je propojen více než kdy dříve a určitě i vám se občas stane, že potřebujete zavolat na zahraniční číslo. Aby se vám hovor podařilo uskutečnit, musíte znát telefonní předvolbu dané země. Jak telefonní předvolby fungují a na co byste si při volání do zahraničí měli dát pozor?

 • Mobilní telefon v ruce - žena něco hledá v mobilu
  Tarify
  03. prosince 2022|Petr Pohůdka
  Úložiště v mobilu: Interní paměť, microSD karta nebo cloud?

  Technologie se rychle vyvíjí a co platilo dnes, může být zítra úplně jinak. Jednou z oblastí, která v posledních letech zažila výrazné změny, je úložiště v mobilu. Na dříve velmi rozšířené paměťové karty narazíte spíše zřídka, uživatelům často stačí interní paměť, případně jsou zde online úložiště. Kam a jak můžete v dnešní době ukládat data z mobilu?

 • Wi-Fi vz. neomezená data a hotspot - Sedící lidé s telefony v rukou
  Tarify
  22. listopadu 2022|Petr Pohůdka
  Wi-Fi vs. neomezená data a hotspot: Je čas zrušit pevný internet?

  Předplácíte si u operátora tarif s neomezenými daty? Pak už vás možná napadlo, že byste si v domácnosti vystačili jen s nimi. Ostatní zařízení připojíte přes mobilní hotspot a pevný internet zcela zrušíte – kdo by v dnešní době nechtěl trochu ušetřit? Dává ale takové řešení vůbec smysl?

 • Žena fotí telefonem vánoční stromek
  Tarify
  11. listopadu 2022|Petr Pohůdka
  Vánoční nabídky operátorů: Jakou nadílku pro vás připravili hlavní operátoři?

  Zákazníci si zvykli, že vánoční dárky dostávají nejen od svých nejbližších, ale také od mobilních operátorů. Poskytovatelé mobilních služeb na Vánoce každoročně připravují zajímavé akce a odměny. Co si pro vás přichystali v letošním roce?

 • Mobilní tarify v ČR a EU - Ruka držící mobilní telefon
  Tarify
  10. listopadu 2022|Petr Pohůdka
  Mobilní tarify v ČR a Evropě: Proč Češi platí nejvíce?

  Cena mobilních tarifů v ČR je nejvyšší v rámci celé Evropské unie. Neslavné prvenství Česku přisoudila obsáhlá analýza Evropské komise. Proč jsou nejdražší tarify právě u nás, kolik si oproti zákazníkům v ostatních zemích připlatíme a kdy se konečně začne blýskat na lepší časy?

 • Sedící žena s mobilním telefonem v ruce
  Tarify
  04. listopadu 2022|Petr Pohůdka
  Virtuální operátoři: Jsou opravdu levnější?

  Chcete si zajistit mobilní služby, ale nevyhovují vám nabídky velké trojky poskytovatelů? Alternativu představují virtuální operátoři. Na jakém principu fungují, kdy dávají smysl a jací virtuální operátoři v ČR působí?

 • Kde je můj telefon - Zapomenutý telefon na lavičce
  Tarify
  31. října 2022|Petr Pohůdka
  Kde je můj telefon: Aplikace, s kterými najdete ztracený mobil

  Ztracený mobil dokáže způsobit pořádné nepříjemnosti. V telefonu máte mnoho soukromých informací, navíc pořízení nového zařízení není nejlevnější. Možná ale není všem dnům konec a telefon se vám podaří vypátrat. Kromě svého detektivního instinktu se můžete spolehnout na některé mobilní aplikace. Podívejte se, jak najít mobil.

 • Skupinka lidí s telefony, tablety a počítači
  Tarify
  23. října 2022|Petr Pohůdka
  Češi na internetu: Zprávy, nákupy a seriály s českým dabingem

  Bez internetu dnes nedáme ani ránu. Internet nám pomáhá v komunikaci s našimi blízkými, při nákupech, vzdělávání, ale zajišťuje také nepřeberné množství zábavy. Jak se Češi na internetu chovají a jaké zásadní změny v tomto ohledu přinesla pandemie koronaviru?

 • Muž hraje počítačové hry
  Tarify
  17. října 2022|Petr Pohůdka
  Hry online: Jak rychlý internet potřebujete na hraní her?

  Užíváte si hry online? Pak potřebujete rychlý a stabilní internet. Právě hraní her patří z pohledu internetového připojení k nejnáročnějším činnostem. Na jaké aspekty byste se měli zaměřit?

 • Jakého vybrat operátora - mobilní ruce s telefony
  Tarify
  12. října 2022|Petr Pohůdka
  T-Mobile, O2 nebo Vodafone? Koho z nich vybrat?

  Českému trhu s operátory dominují tři společnosti – T-Mobile, O2 a Vodafone. Osvědčení operátoři, kteří na první pohled nabízí velmi srovnatelné služby. Koho z velké trojky si vybrat? Je lepší T-Mobile, O2 nebo Vodafone?

 • Ruka s mobilním telefonem v ruce, v pozadí logo T-Mobile
  Tarify
  06. října 2022|Srovnejto.cz
  T-Mobile představil nové tarify i vlastní telefon

  Operátor T-Mobile představil nové tarify pro nefiremní zákazníky. Láká především na přístup k 5G síti a službu Pořád online. Co se změnilo a jaké tarify jsou aktuálně v nabídce?

 • Muž fotí mobilním telefonem
  Tarify
  02. října 2022|Petr Pohůdka
  Jak vybrat nejlepší fotomobil: Neskočte na triky výrobců

  Zatímco na prvních mobilech fotoaparát vůbec nebyl, dnes patří k nejdůležitějším součástem zařízení. Mnoho uživatelů si telefon vybírá právě podle kvality fotoaparátu. Řadíte se mezi ně i vy? Podívejte se, jak vybrat nejlepší fotomobil.

 • Kde sledovat sportovní přenosy - Partička sleduje fotbal v televizi
  Tarify
  24. září 2022|Petr Pohůdka
  Kde sledovat sportovní přenosy?

  Rádi se díváte na sportovní přenosy? V nabídce jednotlivých kanálů se lehce ztratí i pravidelný fanoušek. Stanic zaměřených na sport je mnoho a jejich program se vždy odvíjí od aktuálních vysílacích práv. Poradíme vám, kde sledovat nejpopulárnější sporty.

 • Chytré hodinky pro děti - Dítě na lavičce s chytrými hodinkami
  Tarify
  10. září 2022|Petr Pohůdka
  Chytré hodinky pro děti: Co všechno umí a v čem pomohou rodičům?

  Chytré hodinky slouží jako prodloužená ruka telefonu, ale mohou představovat také jeho alternativu. Stále častěji na ně narazíte i u dětí. K čemu jsou dětské chytré hodinky dobré a v jakých situacích je ocení rodiče?

 • Displej mobilního telefonu - ukazatel baterie
  Tarify
  07. srpna 2022|Petr Pohůdka
  Jak šetřit baterii mobilního telefonu a kdy přistoupit k její výměně?

  Chytré telefony nabízí celou řadu funkcí a vyřídíte na nich prakticky cokoliv. Daní za tyto výhody jsou vysoké nároky na spotřebovanou energii. Ty se z pohledu uživatele projevují především kratší výdrží baterie. Zjistěte, jak šetřit baterii v mobilu, jakým způsobem telefon správně nabíjet a kdy akumulátor raději rovnou vyměnit.

 • Logo O2
  Tarify
  03. srpna 2022|Petr Pohůdka
  Do zdražování služeb se jako první pustilo O2

  V porovnání s loňským rokem si připlatíte za mnoho produktů či služeb. Dražší jsou potraviny, pohonné hmoty nebo energie. Mobilním službám se lavina zdražování zatím vyhýbala. Tento stav jako první změní O2 – navýšení cen vstoupí v platnost od září. O kolik více budete muset vytáhnout ze své peněženky?

 • Mobil a různý typy nabíječek
  Tarify
  01. srpna 2022|Petr Pohůdka
  Univerzální nabíječka pro všechna zařízení? V EU od podzimu 2024 realita

  Otravuje vás, jak ke každé elektronice potřebujete jinou nabíječku? Od podzimu roku 2024 tyto starosti minimálně v Evropské unii řešit nebudete. V platnost totiž vstoupí nová směrnice, podle které musí mít spotřební elektronika standardizovaný konektor USB-C. Proč EU k tomuto kroku přistoupila a kdo proti přijetí směrnice nejvíce bojoval?

 • utopený mobil
  Tarify
  20. července 2022|Petr Pohůdka
  Jak zachránit utopený mobil

  Pobyt u vody k letním měsícům neodmyslitelně patří. Zatímco vy se na příjemné svlažení ve vodě těšíte, váš mobil má oprávněné obavy. Voda mu totiž vůbec nesvědčí. Přestože se jej snažíte chránit sebevíc, ke kontaktu s vodou někdy stejně dojde. Nemusí to však nutně znamenat konečnou. Poradíme vám, jak zachránit utopený mobil.

 • zálohování-telefonu
  Tarify
  12. července 2022|Petr Pohůdka
  Jak na zálohování telefonu

  Mobilní telefon dnes používáme k řadě různých činností, a tak je logické, že v něm máme spoustu důležitých dat a souborů. Ať už jde o fotografie, videa nebo konverzace, jejich ztráta by nás přinejmenším zamrzela. Správným zálohováním však lze těmto nepříjemnostem předejít.

 • pretaceni-kamer
  Tarify
  01. července 2022|Petr Pohůdka
  Přetáčení reklam? Na kanálech Primy na něj zapomeňte

  Od prvního června nemůžete u většiny internetových televizí přetáčet a přeskakovat reklamy při odloženém sledování stanic FTV Prima. Televizní společnost tak reaguje na ztráty příjmů způsobené neodvysílanými reklamami. Konkrétní důsledky pro diváka se však napříč jednotlivými poskytovateli liší.

 • rychlost-internet
  Tarify
  29. června 2022|Petr Pohůdka
  Jak změřit rychlost internetu

  Přijde vám, že internet běží pomaleji, než by měl? Nebo se jen chcete přesvědčit, že poskytovatel zajišťuje garantovanou rychlost internetu? Jasno můžete mít okamžitě –⁠ změřit rychlost internetu zvládnete z domova během několika minut. Předtím, než začnete dělat ukvapené závěry, se ale ujistěte, že dodržujete zásady správného měření.

© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.