Žena řídí podle GPS navigace v mobilním telefonu

Aplikace do auta: Které appky patří do povinné výbavy?

1. 6. 2023
|
Délka čtení: 4 min.

Pamatujete si na jízdy autem před rozšířením chytrých telefonů? Čtení v papírových mapách, tázání kolemjdoucích a časté bloudění bylo téměř na denním pořádku. Tyto časy jsou z velké části pryč i díky mobilním aplikacím. Jaké appky patří do povinné výbavy dnešního řidiče?

Android Auto nebo CarPlay

Na úvod nijak nepřekvapíme. Abyste aplikace do auta mohli používat pohodlně, potřebujete buď Android Auto, případně CarPlay u systému iOS. Díky těmto platformám připojíte telefon k vozidlu. Podporované aplikace pak máte k dispozici na středovém displeji auta. Celý systém ale zvládnete ovládat za pomoci hlasového asistenta, vy se můžete plně soustředit na řízení. Jednoduchým povelem si necháte zahrát třeba písničku na přání.

Na silnici nesmíte vyjet bez povinného ručení. Máte vybrané to nejvýhodnější? Srovnejte si nabídky pojišťoven v naší online kalkulačce.

Google Maps a spol.

Mapy s hlasovou navigací představují naprostý základ. Spolehlivě do cíle vás dostane například aplikace Google Maps. Oblíbené jsou rovněž české Mapy.cz. Zajímavou alternativu představuje navigace Waze, na které spolupracují samotní uživatelé. Ti hlásí, kde uvízli v zácpě, narazili na uzavírku nebo policejní hlídku a upozorňují tak ostatní uživatele.

Pumpdroid

Další populární aplikace pro řidiče se jmenuje Pumpdroid (iPumpuj pro iOS) a poskytne vám informace o cenách pohonných hmot na čerpacích stanicích. Na mapě si najdete nejlevnější benzínku v okolí včetně její otevírací doby. V appce dokonce vidíte, jestli byla pokutována ze strany ČOI. Přehled o cenách benzínu nabízí také některé navigace, například Waze nebo Mapy.cz.

Appka na parkování

Ráno vyjdete na ulici a přemýšlíte, kde jste zaparkovali? Pak vám pomůže aplikace ParKing. Stačí označit příslušné místo na mapě. Když potřebujete vyjet, jste k němu navigováni zpět. Aplikace zároveň zaznamenává, kde jste parkovali. Máte tak uložené tipy na osvědčená místa. Pokud hledáte útočiště na přespání, využijte Park4night. V aplikaci uvidíte volná parkovací místa pro karavany či dodávky.

Při cestách do zahraničí nezapomeňte na cestovní pojištění, které vás chrání před nečekanými výdaji za lékařskou péči. Zjistěte, jaká pojišťovna nabízí nejlepší podmínky.

Torque Pro či Carly

Chcete sledovat jízdní data a mít podrobný přehled o výkonu svého vozu? Vyzkoušejte aplikace, které získávají informace z palubní diagnostiky. Appky sledují například spotřebu, zrychlení, varují vás před možnými riziky (např. vysokou teplotou chladicí kapaliny) a upozorňují na nutnou údržbu vozidla. K nejznámějším aplikacím tohoto typu patří Torque Pro či Carly. U vozů Škoda některé z funkcí pokrývá aplikace MyŠkoda.

Záchranka

Samozřejmě vám přejeme, ať nepotkáte žádného silničního piráta ani opilce, který za volantem hazarduje. Je však lepší být připraven než překvapen. Raději si nainstalujte aplikaci Záchranka. Rychle přes ní přivoláte záchrannou službu. Aplikace navíc umožňuje spojení s dispečerem přes video. Přenos obrazu může hrát klíčovou roli při poskytování první pomoci.

Podcast Nepodceňto

První pomoc při autonehodě

Víte, jak zabezpečit místo dopravní nehody nebo koho ze zraněných zachraňovat jako prvního? V našem podcastu Nepodceňto vám poradí Jana Poštová, mluvčí pražské záchranky, a Martin Charvát, záchranář a vojenský lékař.

DailyRoads Voyager

Přemýšlíte nad pořízením autokamery? Podobnou službu vám splní i mobil v kombinaci s aplikací DailyRoads Voyager. Ke snímání poslouží kamera telefonu. V případě nehody nebo jiného incidentu máte k dispozici důležitý důkazní materiál, například pro policii či pojišťovnu. Mimochodem – aplikace pojišťovny se vám v telefonu také neztratí. Můžete díky ní snadno komunikovat s pracovníky pojišťovny nebo zdokumentovat stav vozidla.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Automechanik upevňuje rámeček pod SPZ
  27. února 2024|Jana Březinová
  Vše o SPZ: K čemu slouží, jak řešit její ztrátu a vybrat si ji na přání?

  Když SPZ ztratíte a vyjedete bez ní, hrozí vám zákaz řízení až na 1,5 roku. Připravit vás o ni ale může i policie, když zjistí, že dlužíte za pokuty. Od roku 2016 si můžete navrhnout SPZ na přání. Nesmí obsahovat vulgarity a zaplatíte za ni 10 000 Kč. Co dalšího jste o SPZ (ne)věděli?

 • žena telefonuje po nehodě u auta ve sněhu
  13. února 2024|Jana Březinová
  Nehody v zimě: Jak jim předcházet a jak si auto správně pojistit

  V posledních letech bývají zimy mírnější, přesto každoročně na namrzlých silnicích zemře kolem 20 osob a asi 1000 se zraní. Řidiči nejsou zvyklí jezdit v zimních podmínkách, a tak je náledí a sníh na vozovce často zaskočí. Na co si dát na silnicích pozor, jaká zimní výbava vám nesmí chybět a jak si auto na zimu správně pojistit?

 • povinné ručení mimo čr
  12. února 2024|Petr Pohůdka
  Povinné ručení v zahraničí: Kde všude vám platí zelená karta?

  Pokud jezdíte po českých silnicích, musíte mít sjednané povinné ručení. V opačném případě vám hrozí vysoká pokuta. Jako potvrzení o sjednání povinného ručení slouží zelená karta na auto. Jak si ale zařídit pojištění auta do zahraničí? Záleží, kam vyrážíte. V Evropě si téměř všude vystačíte se zelenou kartou, jinde musíte uzavřít hraniční pojištění.

 • pohonne-hmoty
  24. ledna 2024|Petr Pohůdka
  Kolik stojí benzín a nafta? Srovnáváme ceny pohonných hmot v tuzemsku a zahraničí

  Ceny pohonných hmot v posledních třech měsících výrazně klesly. Benzín i nafta stojí v průměru okolo 36 Kč/litr. Zlevňuje se především kvůli propadu cen ropy na světových trzích. Nejvyšší ceny jsou tradičně v Praze, naopak nejvýhodněji natankujete v Královéhradeckém kraji. V rámci Evropské unie je nejlevnější benzín v Bulharsku a Rumunsku. Podívejte se na grafy porovnávající současné ceny pohonných hmot v ČR a EU.

 • 10. ledna 2024|Jana Březinová
  Jaké změny platí pro řidiče od 1. ledna 2024?

  Se začátkem roku se řidiči v ČR musí připravit na mnoho novinek zejména v souvislosti s novým zákonem o silničním provozu. Mění se bodový systém i výše pokut. Už s sebou není třeba vozit doklady od auta, velký technický průkaz se dokonce ruší. Dálniční známka zdraží o 800 Kč a na silnice vyjedou už 17letí řidiči. Jaké novinky pro řidiče od letoška platí?

 • Auto po autonehodě
  28. prosince 2023|Jana Březinová
  Víte, jak získat odpovídající odškodnění po dopravní nehodě?

  Poškození při dopravní nehodě mají často nárok na násobně vyšší částky, než jim přiznala pojišťovna. Na vině bývají nesprávně vyplněné formuláře nebo chybějící lékařské zprávy. Navíc někdy o kompenzaci ani nežádají, protože nechtějí viníka popotahovat u soudu. Odškodnění se však řeší přímo s pojišťovnou a vyplácí se z povinného ručení.

 • mladý muž za volantem - jak vybrat první auto
  30. listopadu 2023|Jana Březinová
  Jak vybrat první auto

  Spolehlivé, bezpečné, kompaktní, s nízkou spotřebou. Snadno se s ním manévruje a parkuje. Pár ťukanců se na něm ztratí. Náhradní díly jsou dostupné a levné, stejně jako povinné ručení. Podobně bychom mohli shrnout, jak vypadá nejlepší první auto. Splňuje to třeba Škoda Fabia nebo VW Golf.

 • muž sedící v autě - co najdeme v technickém průkazu
  24. listopadu 2023|Petr Woff
  Co najdete v technickém průkazu?

  Česká republika se digitalizuje, což brzy pocítí řidiči. Úřady vám od roku 2024 nevydají velký technický průkaz v papírové podobě. Informace o svém voze najdete v elektronickém registru, kam se přihlásíte přes internet. Malý technický průkaz zůstane ve fyzické formě. Prozkoumejme, co znamenají kódy v obou dokumentech, a jaké následky má ztráta velkého či malého technického průkazu.

 • funkčnost airbagu
  13. listopadu 2023|Jana Březinová
  Jak fungují airbagy

  Airbagy v kombinaci s bezpečnostními pásy snižují riziko úmrtí o 61 % při čelním nárazu. Nafouknou se během 50 milisekund. Za rychlou reakcí se skrývají chytré senzory pohybu a elektronicky aktivovaná chemická reakce.

 • Muž opřený o auto v autosalónu
  08. listopadu 2023|Petr Pohůdka
  Nejlevnější auta na trhu: Do 300 000 Kč už jen pár modelů

  Nejlevnější nové auto dnes seženete zhruba za 300 000 Kč. V těchto relacích ale počítejte s malým výběrem a skromnější výbavou. Jak nejlevnější auto na trhu vypadá a na co byste při koupi nového vozu neměli zapomenout?