Žena fotí lagunu na smartphone

Zajímavé aplikace na cesty, které (ne)potřebujete

Cestování je dnes i díky mobilním aplikacím jednodušší než v minulosti. Do nutného základu patří třeba mapy s navigací nebo překladač. Některé aplikace na cesty ale vyloženě spadají do kategorie postradatelné. To však ještě neznamená, že je na dovolené nevyužijete. Jak vypadají zbytečné appky, které občas přijdou vhod?

Packing Pro

Po příjezdu na dovolenou vždy zjistíte, že jste něco důležitého zapomněli zabalit? Podobné starosti vám ušetří mobilní aplikace Packing Pro. Appka na základě cílové destinace, počasí a chystaných aktivit vytvoří seznam věcí ke sbalení.

Seznam si podle potřeby můžete upravit, doplnit o vlastní položky a při balení je pak jednoduše odškrtávat. Packing Pro je k dispozici jen pro iOS, uživatelé Androidu mají na výběr z několika alternativ. Za zmínku stojí například PackPoint nebo PackTeo.

Na vašem seznamu by rozhodně nemělo chybět sjednání cestovního pojištění. Jinak se vám léčebné výlohy při případném ošetření mohou pořádně prodražit. Víte, jaká pojišťovna nabízí cestovní pojištění nejvýhodněji?

SkyGuru

Bojíte se létání? Možná by vám pomohla aplikace SkyGuru. Na jejím vytvoření se podíleli samotní piloti. V appce najdete mimo jiné očekávané počasí na dané letecké trase včetně předpovědi turbulencí.

Mobilní aplikace nepříjemným turbulencím samozřejmě nezabrání. Ale mohla by vám pomoct při překonávání strachu. Na případné turbulence se alespoň můžete dopředu připravit. Navíc SkyGuru vám v reálném čase vysvětlí, co se během letu děje a ukáže vám, kde přesně se na obloze nacházíte. Ano – aplikace funguje i v režimu letadlo.

Flush

Aplikace, která dokáže zachránit v prekérních situacích. Procházíte se po městě, již delší dobu marně hledáte WC a začíná se hrát o čas? Flush vám na mapě zobrazí veřejné toalety. Rychle tak uvidíte tu aktuálně nejbližší. K vybranému místu vás dovede navigace.

V appce o veřejných toaletách rovnou zjistíte i bližší informace, například jestli jsou zadarmo nebo zda disponují bezbariérovým přístupem. Podle těchto parametrů si toalety na mapě můžete i filtrovat.

Náš tip

Aplikace pro své fungování vyžadují mobilní data. Máte na dovolenou dostatečně velký datový balíček? A neplatíte za něj příliš?

European Coffee Trip

Nedáte bez kvalitní kávy ani ránu? Pak nejspíš znáte portál europeancoffeetrip.com. Ten v roce 2021 spustil vlastní mobilní aplikaci s mapou evropských výběrových kaváren. Dobrou kávu si tak nemusíte odepírat ani na cestách. Stačí otevřít appku a jít na jistotu.

V aplikaci si vyhledáte kavárny podle své aktuální polohy. Pátráte po podniku, kde připravují i snídaně? Kavárnu, kam můžete bez obav vyrazit s dětmi? Žádný problém, s výběrem správného místa vám pomůže řada filtrů.

PlantNet

Rádi na dovolené objevujete přírodní krásy a často se s rodinou dohadujete, o jakou květinu či rostlinu se jedná? Vaše rodinné spory botanického charakteru rozhřeší mobilní aplikace PlantNet. Appku několika francouzských výzkumných organizací si oblíbily miliony uživatelů po celém světě.

Jak to celé funguje? Neznámou rostlinu jednoduše vyfotíte a snímek v aplikaci odešlete k analýze. Během pár sekund znáte odpověď. Pokud si aplikace není stoprocentně jistá, nabídne vám více možností a jejich pravděpodobnost v procentech.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Krádež auta - zloděj otevírá zámek na dveřích
  21. září 2023|Petr Woff
  10 nejčastěji kradených automobilů: Najdete v seznamu svoji značku?

  Moderní auta jsou stále sofistikovanější, ale pozadu nezůstávají ani zloději. Dříve používali hrubou sílu, která by jim dneska nestačila, takže se naučili různé elektrikářské a programátorské finty. V absolutním bezpečí není žádný vůz, některé modely však mizejí častěji než jiné. Jaké riziko hrozí Škodovce, Volkswagenu, Fordu a dalším automobilům?

 • Platba kreditní kartou
  19. září 2023|Magdaléna Kubečková
  Využijte kreditní kartu na maximum

  Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?

 • Žárovka s mincemi v pozadí
  18. září 2023|Petr Woff
  Dodavatelé nabízejí energie pod cenovým stropem. Komu se vyplatí?

  Energie na evropských burzách zlevnily, a proto dodavatelé vydali nové ceníky. Společnosti ČEZ, E.ON, innogy, PRE nebo Pražská plynárenská nabízejí elektřinu a zemní plyn pod cenovými stropy, které stanovila vláda. Není však jisté, zda se v blízké budoucnosti dočkáme ještě výraznějších slev. Proto zvažte, jestli v současnosti uzavřete delší cenovou fixaci, nebo volnější smlouvu.

 • Zabezpečení motorky - zámek na kolo
  17. září 2023|Petr Pohůdka
  Zabezpečení motorky: Jak zastavit zloděje

  Lankové a řetězové zámky, zámek kotoučové brzdy s alarmem nebo GPS lokátor. Zabezpečení motorky proti krádeži má různou podobu. Který způsob ochrany je nejlepší? Záleží na konkrétní situaci. Nejlépe uděláte, když zkombinujete více prvků.

 • Figurka Lego
  15. září 2023|Jana Březinová
  LEGO, akční figurky a další sběratelské kousky. Jak je pojistit?

  V kostičkách LEGO nebo pár sběratelských kartičkách můžete mít doma stovky tisíc korun, a tak by vám nemělo chybět kvalitní pojištění. Netradiční sběratelské předměty můžete zahrnout do běžného pojištění domácnosti nebo je pojistit jako sbírku – pak se vám bude hodit znalecký posudek.

 • Kalkulačka a papíry s grafy
  13. září 2023|Petr Woff
  Sankce za předčasné splacení hypotéky mají stoupnout až na desetitisíce Kč. Jak se jim vyhnete?

  Vláda chce dovolit bankám, aby pokutovaly svoje klienty za předčasné splacení hypotečních úvěrů. Někteří občané by potom museli uhradit navíc až 2 % z předčasně splacené části celkové jistiny. V navrženém zákoně jsou však popsány situace, kdy můžete hypotéku bezproblémově umořit ještě předtím, než skončí její fixace. Pokuta se vám vyhne, třeba když prodáte svou nemovitost nebo se rozvedete. 

 • Muž na motorce
  11. září 2023|Jana Březinová
  Pojištění na motorku: Jak se liší od pojištění auta?

  Povinné ručení na motorku je levnější oproti autu, naopak za pojištění havárie si výrazně připlatíte. Neměli byste podcenit pojištění odcizení, protože motorky se více kradou. Co dalšího byste měli vědět o pojištění motorky?

 • Žena sedí s nohama v ponožkách u topení
  09. září 2023|Petr Pohůdka
  Topná sezona začíná: 5 tipů, na co nezapomenout

  Údržba kotle a komínu, odvzdušnění radiátorů nebo správné nastavení termostatu. Na topnou sezonu se raději připravte s dostatečným předstihem – zejména pokud potřebujete využít služeb profesionálů. Dobrá příprava vám navíc může přinést významné úspory. Na co před startem topné sezony nezapomenout?

 • Žena s účty počítá na kalkulačce
  08. září 2023|Jana Březinová
  Víte, co je kontokorent a kdy se vyplatí?

  Kontokorentní úvěr – zkráceně „kontokorent“ vám dovolí jít do minusu na vašem běžném účtu. Poskytne vám finanční rezervu a umožní zaplacení nečekaného výdaje, když si nechcete brát klasickou půjčku. Komu se kontokorent vyplatí a kdo by se mu měl raději vyhnout?

 • struktura-vydaju
  07. září 2023|Petr Woff
  Struktura výdajů domácnosti: Kolik a za co utrácejí chudí, průměrní a bohatí Češi?

  Tuzemské domácnosti platí především za bydlení a potraviny, následuje doprava a rekreace. Česká společnost je poměrně rovnostářská, ale přesto najdeme významné rozdíly mezi chudšími a bohatšími občany. Například nedávné zdražení elektrické a tepelné energie pociťují silněji senioři než průměrní a vysokopříjmoví zaměstnanci. Porovnejme, jakou strukturu mají výdaje našich domácností.