Žena fotí lagunu na smartphone

Zajímavé aplikace na cesty, které (ne)potřebujete

Cestování je dnes i díky mobilním aplikacím jednodušší než v minulosti. Do nutného základu patří třeba mapy s navigací nebo překladač. Některé aplikace na cesty ale vyloženě spadají do kategorie postradatelné. To však ještě neznamená, že je na dovolené nevyužijete. Jak vypadají zbytečné appky, které občas přijdou vhod?

Packing Pro

Po příjezdu na dovolenou vždy zjistíte, že jste něco důležitého zapomněli zabalit? Podobné starosti vám ušetří mobilní aplikace Packing Pro. Appka na základě cílové destinace, počasí a chystaných aktivit vytvoří seznam věcí ke sbalení.

Seznam si podle potřeby můžete upravit, doplnit o vlastní položky a při balení je pak jednoduše odškrtávat. Packing Pro je k dispozici jen pro iOS, uživatelé Androidu mají na výběr z několika alternativ. Za zmínku stojí například PackPoint nebo PackTeo.

Na vašem seznamu by rozhodně nemělo chybět sjednání cestovního pojištění. Jinak se vám léčebné výlohy při případném ošetření mohou pořádně prodražit. Víte, jaká pojišťovna nabízí cestovní pojištění nejvýhodněji?

SkyGuru

Bojíte se létání? Možná by vám pomohla aplikace SkyGuru. Na jejím vytvoření se podíleli samotní piloti. V appce najdete mimo jiné očekávané počasí na dané letecké trase včetně předpovědi turbulencí.

Mobilní aplikace nepříjemným turbulencím samozřejmě nezabrání. Ale mohla by vám pomoct při překonávání strachu. Na případné turbulence se alespoň můžete dopředu připravit. Navíc SkyGuru vám v reálném čase vysvětlí, co se během letu děje a ukáže vám, kde přesně se na obloze nacházíte. Ano – aplikace funguje i v režimu letadlo.

Flush

Aplikace, která dokáže zachránit v prekérních situacích. Procházíte se po městě, již delší dobu marně hledáte WC a začíná se hrát o čas? Flush vám na mapě zobrazí veřejné toalety. Rychle tak uvidíte tu aktuálně nejbližší. K vybranému místu vás dovede navigace.

V appce o veřejných toaletách rovnou zjistíte i bližší informace, například jestli jsou zadarmo nebo zda disponují bezbariérovým přístupem. Podle těchto parametrů si toalety na mapě můžete i filtrovat.

Náš tip

Aplikace pro své fungování vyžadují mobilní data. Máte na dovolenou dostatečně velký datový balíček? A neplatíte za něj příliš?

European Coffee Trip

Nedáte bez kvalitní kávy ani ránu? Pak nejspíš znáte portál europeancoffeetrip.com. Ten v roce 2021 spustil vlastní mobilní aplikaci s mapou evropských výběrových kaváren. Dobrou kávu si tak nemusíte odepírat ani na cestách. Stačí otevřít appku a jít na jistotu.

V aplikaci si vyhledáte kavárny podle své aktuální polohy. Pátráte po podniku, kde připravují i snídaně? Kavárnu, kam můžete bez obav vyrazit s dětmi? Žádný problém, s výběrem správného místa vám pomůže řada filtrů.

PlantNet

Rádi na dovolené objevujete přírodní krásy a často se s rodinou dohadujete, o jakou květinu či rostlinu se jedná? Vaše rodinné spory botanického charakteru rozhřeší mobilní aplikace PlantNet. Appku několika francouzských výzkumných organizací si oblíbily miliony uživatelů po celém světě.

Jak to celé funguje? Neznámou rostlinu jednoduše vyfotíte a snímek v aplikaci odešlete k analýze. Během pár sekund znáte odpověď. Pokud si aplikace není stoprocentně jistá, nabídne vám více možností a jejich pravděpodobnost v procentech.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Lyžařky na svahu
  30. ledna 2024|Jana Březinová
  Zimní dovolená v roce 2024 aneb Kam vyrazit na lyže a snowboard?

  Vyrazit za lyžováním a snowboardingem na české hory nebo raději do Alp? Máme pro vás seznam nejlepších středisek a srovnání cen skipasů. Zároveň přidáme tipy, na co si dát pozor, aby se vaše zimní dovolená na horách obešla bez starostí.

 • Padající lyžař
  08. prosince 2023|Petr Pohůdka
  Silvestr na horách: Tohle jsou oblíbená místa Čechů

  Krkonoše, Jizerské hory, Šumava, ale také střediska v rakouských či italských Alpách. Tak vypadají oblíbené destinace Čechů pro Silvestr na horách. Kde strávit Silvestra v rušné společnosti a kam se naopak vydat, když toužíte po klidu?

 • Zahraniční studenti v univerzitní aule
  09. listopadu 2023|Petr Pohůdka
  Cestovní pojištění pro studenty: Potřebujete ho i na Erasmus?

  Čeká vás Erasmus nebo jiný studijní pobyt v zahraničí? Bez cestovního pojištění byste vyrážet neměli. Roční pojištění na míru studentům nabízí UNIQA. Vyjde vás na 2 650 Kč. Pokud se ale v průběhu semestru plánujete zastavit v ČR, mohly by vás zaujmout levnější nabídky konkurence.

 • muz-dostava-ockovani-do-ramene
  04. listopadu 2023|Jana Březinová
  Očkování při cestách do zahraničí

  Cestování do zahraničí už nekomplikují restrikce kvůli onemocnění covid-19, ale přesto byste se před dovolenou měli o očkování zajímat. A to zejména při cestách do exotiky. Očkování vás chrání proti vážným a smrtelným nemocem, do některých zemí vás bez něj ani nepustí.

 • letovisko-egypt
  31. října 2023|Nikola Zatloukalová
  Nejoblíbenější destinace Čechů

  V žebříčku nejoblíbenějších destinací českých turistů tradičně vítězí země, do nichž jezdí vlastním autem – tedy Chorvatsko, Rakousko nebo Slovensko. Které další destinace jsou oblíbené?

 • El Hierro - Kanárské ostrovy
  24. října 2023|Nikola Zatloukalová
  Do tepla v zimě: 8 tipů, kam letos vyrazit

  Máte rádi teplo v zimě? Pak na nic nečekejte a vydejte se na exotickou zimní dovolenou. Podívejte se na Kanárské ostrovy nebo Zanzibar. Jaké jsou tam teploty? A jak je to s podmínkami pro vstup do země?

 • Ospalý muž s kufrem na letišti - jet lag
  18. října 2023|Nikola Zatloukalová
  Jak zvládnout jet lag a nepřijít o půlku dovolené

  Dlouhý let na dovolenou s sebou často přináší jet lag. Ten vás může potkat především při cestování přes více časových pásem. Mezi jeho hlavní projevy patří ospalost. S jeho zvládnutím vám může pomoci nejen melatonin, ale také dostatečný pitný režim.

 • Vánoce v Egyptě - velbloud v santovské čepici
  17. října 2023|Richard Zona
  Vánoční kouzlo ve slunečném Egyptě: Užijte si vánoční pohodu pod palmami

  Vánoční oslavy v Egyptě mají své vlastní tradice, které je poněkud odlišují od těch českých. V první řadě, pro místní obyvatele mají Vánoce hluboký náboženský význam, neboť Egypt je historicky spojen s biblickými událostmi.

 • Nabourané auto
  14. října 2023|Jana Březinová
  Dopravní nehoda v zahraničí: Jak postupovat?

  V roce 2022 Češi v zahraničí způsobili 7028 nehod, nejvíce v Německu a na Slovensku. To představuje téměř 4 % všech nehod. Šance, že budete nehodu při cestách po Evropě řešit, tak rozhodně není zanedbatelná. Nastudujte si předem správný postup. Až vás na místě ochromí stres nebo jazyková bariéra, budete přesně vědět, co dělat.

 • Muž s letenkami, pasem a mobilním telefonem na letišti
  11. října 2023|Nikola Zatloukalová
  Flexibilní letenky: Co to je a na co si při koupi dát pozor?

  Nezrušitelné letenky jsou minulostí. Změna termínu letu i zrušení letenky jsou možné. Dejte si pozor na to, že ne každá změna je zdarma. Například u Emirates začíná cena za změnu letenky na 3 700 Kč. Cena se pak mění v závislosti na tarifu, v němž byla letenka zakoupena. A jak to mají ostatní letecké společnosti?