V okrese Jičín, v Královehradeckém kraji leží obec Úlibice. Kromě přírodní rezervace Úlibická bažantice, která se pyšní původním lužním porostem a starými duby, zde najdeme také stanici STK, na kterou můžete spolu se svým autem zajet, když vám končí technická.

Nepodceňujte přípravu

Před samotnou technickou kontrolou byste měli svůj vůz nechat zkontrolovat zkušeným automechanikem, který se na něj podívá a zjistí, co by mohlo technickou ohrozit a tyto problémy nejlépe na místě odstraní. Zkontrolovat by měl především stav pneumatik, hladinu provozních kapalin, všechna světla a brzdy. Vy si mezitím můžete překontrolovat malý a velký technický průkaz spolu se zelenou kartou a složení povinné výbavy.

Jak opravdu ušetřit?

Ještě před tím, než se budete objednávat na STK, zeptejte se, zda si můžete spojit emisní a technickou kontrolu dohromady. Některé stanice vám mohou nabídnout lepší cenu. Můžete také ušetřit na povinném ručení. Ptáte se jak? Jednoduše. Pomocí naší kalkulačky si můžete porovnat cenu povinného ručení u konkurence a třeba zjistíte, že můžete platit míň, než platíte za povinné ručení teď.