Jičín je okresním městem Královéhradeckého kraje v severovýchodních Čechách. Rozloha města činí 2 493 ha a žije zde přibližně 17 tisíc obyvatel. Jste jedním z nich a vlastníte automobil? Pak budete určitě dřív nebo později řešit, kde mu nechat prodloužit technickou. Máme pro vás tipy, jak na to i adresy a kontakty Stanice technické kontroly Jičín.

Bez platné STK nesmíte na silnici

Technická kontrola auta, známá pod zkratkou STK, je kontrola stavu, v jakém se vaše auto nachází. Její výsledek rozhodne, jestli můžete dál bez potíží brázdit silnice, nebo odhalí nedostatky, které je potřeba napravit. Bez platné STK nesmíte s autem jezdit, stejně jako v případě, když nemáte povinné ručení.

Jeho cenu si můžete snadno porovnat prostřednictvím našeho online srovnávače, který je součástí těchto stránek. Pokud zjistíte, že za povinné ručení platíte víc, nebo vám jinde dokážou nabídnout výhodnější podmínky nebo zajímavější bonusy, můžete si novou pojistku sjednat z pohodlí svého domova online.

Jak se na technickou připravit?

Ale zpátky k samotné technické. Abyste se vyvarovali zbytečných komplikací, je dobré zavézt automobil ještě před samotnou prohlídkou do autorizovaného autoservisu nebo ke zkušenému mechanikovi.

Ten prověří stav pneumatik, brzd, světel, emisí, provozních kapalin i dalších nezbytností a vy si mezitím překontrolujte veškeré dokumenty (velký TP, malý techničák, případně výsledky měření emisí), které budete během technické předkládat a složení povinné výbavy.