Nejvýhodnější půjčka

 • Zaměřte se na RPSN a podmínky

 • Nejvýhodnější půjčku najdete pomocí srovnávače

Druhy půjček
Radíme

Půjčujte si zodpovědně

Než si půjčíte, vyzkoušejte naši kalkulačku a spočítejte si, kolik zvládnete splácet.

Držte se pevných čísel

Zapomeňte na to, která banka je vám sympatičtější nebo čí reklama je vtipnější. Pokud chcete aby byla půjčka výhodná, měli byste se zaměřit na konkrétní podmínky jednotlivých úvěrů. Mezi nejdůležitější údaje patří úrok a roční procentuální sazba nákladů (RPSN).

Úroková sazba vyjadřuje, kolik procent přeplatíte na úrocích. Nejčastěji vztaženo na jeden rok (p. a.). Jedná se v podstatě o odměnu, kterou si věřitel účtuje za půjčení peněz.


Nicméně do konečné ceny půjčky byste měli započítat rovněž další výdaje vyplývající z jejího poskytnutí. Sem patří poplatky spojené s:

 • uzavřením smlouvy

 • vedením účtu

 • správou úvěru

 • s pojištěním schopnosti splácet


Při hledání nejvýhodnější půjčky se zaměřte na RPSN, ve kterém jsou tyto poplatky již zahrnuty. Získáte tak přehled o skutečné ceně vašeho úvěru. Nejlevnější půjčka je ta s nejnižším RPSN. Půjčka s nejnižší úrokovou sazbou tak zdaleka nemusí být tou nejvýhodnější.Zjistěte si další důležité parametry úvěru

Výše RPSN je tím nejdůležitějším ukazatelem na cestě k nejvýhodnější půjčce, ale nikoliv jediným. Při vašem rozhodování bude hrát roli také doba splatnosti, rychlost schválení úvěru nebo flexibilita půjčky – například, že ji můžete kdykoliv splatit bez jakýchkoliv sankcí či na čas přerušit splácení. Setkat se můžete i se společnostmi, které umožňují snižování a zvyšování měsíční splátky podle vaší aktuální finanční situace. Podobné bonusy mohou udělat nejvýhodnější půjčku i z na první pohled dražší nabídky.


Splácet musíte i v horších časech

Nejvýhodnější půjčka je také ta, kterou hravě zvládnete splácet. A to nejen tehdy, když se vám vše daří a pravidelně vám chodí výplata. Ve chvíli, kdy si jednou peníze půjčíte, musíte je zkrátka vrátit. Zejména u dlouhodobých úvěrů berte v potaz, že ve vašem životě mohou nastat nepříjemné události. Můžete přijít o práci nebo být delší dobu nemocní. Povinnost splácet závazek však nezmizí. Myslete na to, když si budete nastavovat výši měsíčních splátek.

Vaše příjmy by měly pokrýt nejen tuto splátku, ale také další nezbytné a mnohdy neočekávané výdaje. Nepřeceňujte svoji schopnost splácet, raději pravidelně a s jistotou plaťte méně, než abyste se dostali do problémů. Mějte vytvořenou finanční rezervu na horší časy. Pokud byste se přece jen dostali do potíží, neprodleně kontaktujte věřitele a spravte jej o aktuální situaci. Domluvit se můžete třeba na odkladu splátek nebo nově nastaveném splátkovém kalendáři. Pamatujte ale, že odklad splátek bývá často zpoplatněný a při opakovaném využívání se může i ta nejvýhodnější půjčka na trhu pekelně prodražit.

Vyhraďte si dostatek času na vybrání té nejvýhodnější půjčky

Půjčka je seriózní závazek, o němž byste se neměli rozhodovat unáhleně a zbrkle. Vymezte si dostatečný čas na prostudování všech dostupných nabídek. Pro snadnější orientaci jsme pro vás připravili přehled s druhy půjček.

Ujasněte si, kolik potřebujete půjčit a kolik jste schopni bez problémů splácet každý měsíc. V neposlední řadě vnímejte, že s půjčením peněz se vždy pojí určitá rizika a ujistěte se, že úvěr plánujete použít skutečně na smysluplnou věc. Nová elektronika, předražené vánoční dárky nebo letní dovolená mezi ně nepatří.


Tip
Výše půjčky
2 000 - 2 500 000 Kč
Splatnost
12 - 120 měsíců
Vybrat
Výše půjčky
5 000 - 1 200 000 Kč
Splatnost
12 - 120 měsíců
Výše půjčky
10 000 - 250 000 Kč
Splatnost
4 - 120 měsíců
Vybrat
 • Tip
  Výše půjčky
  2 000 - 2 500 000 Kč
  Splatnost
  12 - 120 měsíců
  Vybrat
 • Výše půjčky
  5 000 - 1 200 000 Kč
  Splatnost
  12 - 120 měsíců
 • Výše půjčky
  10 000 - 250 000 Kč
  Splatnost
  4 - 120 měsíců
  Vybrat