Že je každá půjčka zatížená vysokým úrokem? Omyl! Bezúročné půjčky opravdu existují a nejde o podvod nebo nějakou levárnu. Navíc je nabízí jak banky, tak nebankovní společnosti. Jak takové půjčky fungují a kdo o ně může žádat? Čtěte dál a dozvíte se to!

První půjčka zdarma a s nulovým úrokem

Dlouhou dobu patřila bezúročná půjčka výlučně mezi nebankovní půjčky. Ty se předháněly v tom, která nabídne klientům zajímavější a výhodnější podmínky. A tak se zrodila půjčka bez poplatků a s nulovým úrokem. Šlo o půjčku pro nové klienty, kteří si u vybrané společnosti nikdy dřív nepůjčovali. Aby její služby a přístup otestovali, mohli si půjčit zcela bez úroků a poplatků. A protože se staly bezúročné půjčky poměrně oblíbené, začaly je v poslední době nabízet také banky.

Chci půjčku

Podmínky bezúročné půjčky nejsou pro každého

Abyste mohli bezúročnou půjčku získat, je potřeba oslovit pouze tu společnost nebo banku, která tento typ půjček nabízí (nejde tedy o plošnou nabídku všech bank a nebankovních institucí). Obvykle je potřeba splnit také další obecné podmínky, mezi které patří plnoletost, bydliště nebo trvalý pobyt na území České republiky, či vlastní bankovní účet a mobilní telefon (některé společnosti nevyžadují). Je také potřeba počítat, že částka k zapůjčení je u bezúročné půjčky limitována horní hranicí a její vrácení v termínu závazné.

Co se stane, když poruším podmínky?

Pokud vám bude bezúročná půjčka poskytnuta a vy vypůjčené prostředky nevrátíte v domluveném termínu, pak ztrácíte možnost získání peněz bez úroků a poplatků. Banka nebo nebankovní společnost vám tak bude účtovat úroky a další poplatky dle platného ceníku. Někde existuje možnost odkladu splátek (tzv. splátkové prázdniny), ten ale zpravidla nebývá zadarmo. Opakované odkládání splátek se vám tak může ve finále pěkně prodražit. Vyberte si půjčku s jasně danými podmínkami od ověřených poskytovatelů pomocí srovnání půjček.

Bezúročné půjčky poskytuje i stát

Specifickou kategorií těchto půjček jsou bezúročné půjčky od státu. Typickým příkladem je třeba program Zateplování z roku 2020, v rámci kterého byla zájemcům po splnění podmínek poskytnutá bezúročná půjčka od státu v celkové výši 600 milionů korun. Bezúročné půjčky od státu ale mohli žadatelé čerpat i během epidemie nemoci covid-19. Bezúročná půjčka byla poskytována podnikatelům, kteří byli v rámci svého podnikání znevýhodněni epidemií a souvisejícími opatřeními.

Výhody bezúročné půjčky

 • Promo akce bank i nebankovních společností

 • Půjčka s mírnými podmínkami

 • Nulový úrok a nulové RPSN

 • Bez poplatků

 • Kolik si půjčíte, tolik vrátíte

Nevýhody bezúročné půjčky

 • Pouze pro nové klienty

 • Nutnost vrátit vypůjčené prostředky včas

 • Je potřeba splnit obecné podmínky

 • Nutnost pravidelného příjmu

 • Za porušení podmínek jsou účtovány vyšší sankce

  Spočítat ceny
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.