Ještě nemám sjednanou smlouvu a mám doplňující dotazy

Pro tyto případy jsme Vám připravili celou sekci týkající se nejčastějších dotazů před sjednáním smlouvy – sekce Nejčastější dotazy před sjednáním cestovního pojištění.


Co nabízí jednotlivé pojišťovny?

Nabídku jednotlivých pojišťoven si jednoduše porovnáte pomocí praktického srovnání pojišťoven.

Chcete-li si podrobně nastudovat podmínky každé pojišťovny, přejděte na její profil.

Allianz
AXA pojišťovna
Slavia Pojišťovna
Union pojišťovna
Uniqa pojišťovna


Co mám dělat, pokud chci změnit údaj na smlouvě?

Záleží na tom, zda chcete na smlouvě změnit údaj, který má vliv na cenu či nikoliv.
Měníte-li údaj s vlivem na cenu, např. počet osob, datum začátku či konce pojištění, pojistné limity, připojištění – je nutné sjednat vždy novou smlouvu a uhradit ji. Máte-li již předchozí cestovní pojištění zaplacené, ale ještě jste nenastoupili cestu, pošlete prosím e-mail s žádostí o ukončení smlouvy na podpora@srovnejto.cz. Do výpovědi uveďte důvod výpovědi a vaše bankovní spojení pro vrácení peněz. E-mail je potřeba poslat ze stejné e-mailové adresy, jakou jste uvedli při uzavření pojištění.

Měníte-li údaj, který nemá vliv na cenu, např. překlep ve jméně, adrese, rodném čísle – zašlete nám prosím žádost o změnu údajů na e-mail podpora@srovnejto.cz spolu s číslem pojistné smlouvy.


Co mám dělat, když se mi změnil termín zájezdu, ale mám již uhrazené pojištění?

Termín začátku nebo konce pojištění již nelze po uzavření smlouvy měnit. V tomto případě se tedy použije stejný postup jako u změny cenotvorného údaje. Musíte si sjednat novou smlouvu o cestovním pojištění v novém termínu zájezdu.

Původní smlouvu můžete vypovědět e-mailem, pokud ještě pojištění nezačalo platit. Výpověď zašlete na e-mailovou adresu podpora@srovnejto.cz – uveďte číslo smlouvy, důvod výpovědi a svůj bankovní účet pro vrácení platby. E-mail je potřeba poslat ze stejné e-mailové adresy, jakou jste uvedli při uzavření pojištění.


Po zaplacení pojištění mi do e-mailu nepřišly dokumenty

Zkontrolujte si složky Hromadné u schránky na Seznam.cz (v levém sloupci) nebo Promoakce u schránky Gmail (v horní části e-mailové schránky). Další možností je přihlášení do členské sekce.

Nemůžete-li žádným z výše uvedených způsobů dohledat dokumentaci k uzavřenému cestovnímu pojištění, kontaktujte nás prosím na telefonním čísle 800 44 44 55 nebo na e-mailové adrese podpora@srovnejto.cz.


Můžete mi zaslat asistenční kartičku v angličtině?

Asistenční kartičku obdržíte v češtině, protože slouží pouze pro vaši potřebu. Nikde se s ní nebudete prokazovat. Máte-li na cestách zdravotní problém a potřebujete kontaktovat pojišťovnu, zavolejte na číslo asistenční služby a sdělte operátorovi číslo smlouvy.

V případě, že potřebujete např. kvůli vízu prokázat, že máte platné cestovní pojištění, pokračujte k další otázce.


Vystavíte mi potvrzení o platnosti pojištění, např. kvůli vízu?

Ano, zašlete nám požadavek na e-mailovou adresu podpora@srovnejto.cz a my vám od pojišťovny zajistíme potvrzení o platnosti cestovního pojištění v angličtině.


Sjednal jsem si u vás cestovní pojištění, ale jiný makléř mi tvrdí, že online pojištění má nižší limity

Jedná se o časté nedorozumění způsobené nabídkou AXA Pojišťovny. AXA umožňuje online sjednávat větší množství produktů, které jsou odvozené od standardních produktů. V našem srovnání najdete kompletní nabídku pojišťovny a doporučíme vám nejkvalitnější cestovní pojištění. Navíc si ho sjednáte levněji, protože ho uzavřete online.


Mám další otázky, na které jsem nenašel odpověď

Kontaktujte nás telefonicky na čísle 800 44 44 55 nebo e-mailem na adrese podpora@srovnejto.cz. Pokud si nebudeme s vaším dotazem vědět rady, předáme ho přímo odpovědné pojišťovně, abychom vám zajistili maximum informací a vy si vybrali cestovní pojištění, které bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám.


Jedu na dovolenou autem, který produkt byste mi doporučili?

Když jedete na dovolenou autem, vyplatí se kromě cestovního pojištění uzavřít ještě havarijní pojištění na auto. To vám vytrhne trn z paty v případech, kdy budete potřebovat v zahraničí odtah, opravu nepojízdného vozidla nebo ztratíte klíče od auta. Ve spolupráci s pojišťovnou AXA jsme pro vás připravili produkt Dovolená autem, který perfektně kombinuje cestovní pojištění a pojištění vašeho vozu.

Spočítat ceny
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.