Jedna kapsa prázdná? A ta druhá? Vysypaná! Že přesně nějak takhle vypadá vaše aktuální finanční situace? Navíc se před vámi objevil výdaj, který jednoduše nesnese odkladu? Aby toho nebylo málo, v bance vám nepůjčí a nebankovní instituce se vám zdají příliš drahé. Že z takové situace neexistuje východisko? Možná ano! A jsou jím půjčky ze zahraničí.

Právní úprava půjček ze zahraničí

Pravidla týkající se úvěru poskytnutého spotřebitelům v rámci EU, kteří si půjčují na financování nákupu zboží a služeb harmonizuje Směrnice 2008/48/ES o smlouvách o spotřebitelském úvěru ze dne 23. dubna 2008. Směrnice měla za cíl sjednotit právní předpisy členských států v oblasti spotřebitelských úvěrů a vytvořit skutečný vnitřní trh, kde neexistují překážky volného pohybu úvěrových nabídek.

Směrnice se ale netýká všech úvěrových smluv, ale vztahuje se pouze na smlouvy na částky vyšší než 200 EUR a nižší než 75 000 EUR se splatností delší než jeden měsíc. Směrnice se nevztahuje ani na úvěrové smlouvy, které jsou zajištěny nemovitostí, půjček na nákup pozemku, na smlouvy o pronájmu nebo leasingové smlouvy, u kterých není stanovena povinnost odkupu předmětu smlouvy.

Zároveň pod ní nespadají ani úvěrové smlouvy, kde je úvěr poskytnut bez úroků a jakýchkoli jiných poplatků a netýká se ani takových smluv, podle jejichž podmínek musí být úvěr splacen do tří měsíců a platí se pouze zanedbatelné poplatky (např. debetní karty s odloženou splatností).

Chci nebankovní půjčku

Půjčky, které nespadají do výše zmíněných kategorií a rozmezí, jsou i nadále upravovány vnitrostátními právními předpisy jednotlivých členských států.

Nabídka půjček ze zahraničí je prakticky nulová

I přes výše uvedenou právní úpravu je u nás nabídka půjček ze zahraničí dost omezená. Tento typ půjček totiž nabízí pouze zanedbatelné procento věřitelů. Mnohem častěji tak narazíte na půjčky bez dokládání příjmu potvrzením od zaměstnavatele, půjčky bez nahlížení do registru nebo ty, které jsou žadateli vyplaceny v hotovosti třeba na čerpacích stanicích nebo v trafikách.

Pokud přeci jen na půjčku ze zahraničí narazíte, prověřte jejího poskytovatele, případně produkt srovnejte s ostatními nabídkami na trhu. K tomu vám poslouží náš praktický online srovnávač půjček a kalkulačka. Při výběru půjčky se dívejte nejen na úrok, ale především hodnotu RPSN, která vyjadřuje, kolik za půjčku ve finále zaplatíte.

Výhody půjčky ze zahraničí

  • Sjednocené pravidla pro půjčky v rámci EU

  • I pro žadatele, kterým v bance nepůjčí

  • Možnost bezplatně odstoupit od půjčky do 14 dnů

Nevýhody půjčky ze zahraničí

  • Sjednocené pravidla pro půjčky v rámci EU

  • I pro žadatele, který v bance nepůjčí

  • Možnost bezplatně odstoupit od půjčky do 14 dnů

    Chci si půjčit
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.