Půjčit si peníze v Olomouci není tak složité, jak se může na první pohled zdát. Ať už potřebujete peníze v hotovosti nebo si je chcete nechat poslat na bankovní účet, veškerou administrativu můžete jednoduše zahodit za hlavu a vše vyřídit z pohodlí domova. Dáváte přednost osobnímu setkání na pobočce? Žádný problém! Poradíme, jak vybrat nejvýhodnějšího poskytovatele půjčky Olomouc a jaké možnosti v tomhle městě máte.

Do banky nebo k nebankovní společnosti?

Drtivá většina zájemců o půjčku míří v první řadě ke své bance. Tady je ale často překvapí poměrně náročný a zdlouhavý schvalovací proces, stejně jako vyšší nároky na bonitu klienta nebo jeho finanční minulost. Pokud bankovní úředník zjistí, že je klient pro banku příliš rizikový jeho žádost bez pardonu zamítne.

V takovém případě má klient možnost požádat o pomoc některou z nebankovních institucí, které v Olomouci operují. Nebankovní půjčky jsou často spojeny s mírnějšími podmínkami schválení půjčky, stejně jako bohatým portfoliem půjčkových produktů. Vybírat si můžete například z půjček bez registru, dokládání příjmu nebo těch, které vám vyplatí v hotovosti.

Účelu přizpůsobte druh půjčky

Důvodů, proč pátráte po nejvýhodnější půjčce v Olomouci, je nespočet. Možná jenom potřebujete překlenout nepříznivé období do další výplaty. Nebo se váš zaměstnavatel, či klient opozdil s výplatou finančních prostředků a vy jednoduše potřebujete uhradit výdaj, který prostě nepočká.

V takovou chvíli vám přijdou vhod půjčky online, které sjednáte bez toho, abyste museli opustit pohodlí vašeho domova. Do jednoduchého formuláře navolíte objem (někde i splatnost) půjčky, zadáte osobní údaje a dál budete pokračovat dle instrukcí vybrané bankovní nebo nebankovní společnosti.

Peníze jsou v tomto případě připisovány na bankovní účet žadatele ihned po schválení žádosti. Pokud bankovní účet nevlastníte a chcete si nechat vyplatit půjčku na ruku, jednoduše si vyberete hotovostní půjčky. Potřebný obnos finančních prostředků vám doveze kurýr na předem smluvené místo, nebo si je vyzvednete třeba v trafikách či na vybraných čerpacích stanicích.

V nabídce nebankovních společností se často objevují i půjčky bez dokládání příjmu. To ale v žádném případě neznamená, že příjem mít nemusíte. Společnosti, které tento typ půjček nabízí, mají nicméně vlastní způsoby a mechanismy, jak ho ověřit i bez nutnosti potvrzení od vašeho zaměstnavatele.

Pokud potřebujete jen pár tisícovek do další výplaty, vyplatí se oslovovat nebankovní společnosti, které tyto mikropůjčky nabízí. Často můžete narazit i na výhodnou akci „první půjčka zdarma“, kdy za první půjčku u vybrané společnosti vrácenou v termínu neplatíte žádné úroky ani další poplatky. Potřebujete-li větší obnos finančních prostředků, oslovit můžete jak banky, tak nebankovní společnosti, které v Olomouci operují.

Výhody půjček Olomouc

  • Možnost získat peníze v hotovosti i na bankovní účet

  • Řada bankovních i nebankovních nabídek

  • Půjčky i pro rizikové klienty

Nevýhody půjček Olomouc

  • Bez pravidelného a doložitelného příjmu půjčku nezískáte

  • U výplaty peněz na bankovní účet je nutné účet příjemce ověřit

  • Vyšší úroky u půjček pro rizikové klienty


Potřebujete poradit s výběrem vhodné půjčky v Olomouci? Porovnejte si bankovní i nebankovní produkty nebo použijte kalkulaci splátek a vyberte si produkt, který vám sedne!