Bydlíte v Liberci a potřebujete si tady půjčit? Pak možná budete řešit, jak vybrat toho nejlepšího poskytovatele půjček. Abyste se bezpečně zorientovali v bohaté nabídce produktů, je dobré vědět, co od půjčky očekáváte a jak ji sjednat bez zbytečných rizik a komplikací. Abychom vám výběr půjčky v Liberci usnadnili, poradíme, jaké možnosti máte a přidáme i pár tipů, na co si dát při výběru pozor.

Půjčka vám musí sednout

Protože je nabídek půjček v Liberci opravdu nepřeberné množství, je občas komplikované se v nich bezpečně zorientovat. Pro snadnější výběr je proto dobré odpovědět si na to, co od své půjčky vlastně očekáváte.

Pokud jste si nikdy v minulosti nepůjčovali, máte doložitelný a pravidelný příjem a potřebujete vyšší částku na delší dobu, budou vám pravděpodobně vyhovovat bankovní půjčky. Ty jsou obecně levnější a transparentnější. Na druhou stranu je u nich potřeba počítat s náročnějším schvalovacím procesem a přísnějšími podmínkami. Drtivá většina bank navíc poskytuje pouze vyšší částky k zapůjčení, což může být problém v případě, kdy potřebujete třeba jen překlenout pár dnů do další výplaty.

V takovém případě se hodí spíše nebankovní půjčky, které nabízí nebankovní poskytovatelé. Tyto půjčky se často hodí i pro žadatele s negativním záznamem v registru dlužníků nebo pro ty, kteří nechtějí či nemohou doložit příjem potvrzením od zaměstnavatele. Nebankovní půjčku často vyřídíte online a děsit se nemusíte ani zbytečného papírování a byrokracie. Obvykle stačí vyplnit online formulář a dále pokračovat dle instrukcí vybrané nebankovní společnosti. Menší nevýhodou mohou být vyšší úroky a sankce za případné porušení smluvních podmínek.

Jaké možnosti půjček v Liberci máte?

S nebankovními produkty neodmyslitelně souvisí i bohatá nabídka půjček. Půjčit si můžete třeba jen pár tisícovek do další výplaty nebo větší obnos, u kterého ale nemusíte sdělovat účel využití. K dispozici jsou i produkty pro problémové klienty, kam patří například půjčky bez registru a dokládání příjmu. Počítejte nicméně s tím, že příjem je jednou ze základních podmínek kladného vyřízení žádosti o půjčku. Poskytovatelé, kteří půjčky bez dokládání příjmu nabízejí, mají nicméně vlastní způsoby, jak příjem žadatele ověřit.

K dispozici jsou samozřejmě jak hotovostní, tak bezhotovostní půjčky (tzv. půjčky rovnou na účet). U první zmíněné kategorie vám může potřebný obnos finančních prostředků dovézt kurýr společnosti na smluvené místo. Často si ale můžete peníze vyzvednout taky na vybraných čerpacích stanicích nebo v trafikách. U bankovních půjček přímo na účet je v některých případech potřeba ověřit majitele účtu prostřednictvím jednokorunového ověřovacího poplatku.

Jak půjčku v Liberci vybírat?

V ideálním případě mezi sebou jednotlivé produkty vzájemně porovnejte. K tomu vám poslouží třeba náš nezávislý online srovnávač. Snadno tak zjistíte, kde vám nabídnou nejvýhodnější úrok nebo nejnižší hodnotu RPSN. Často též můžete narazit na promo akci v podobě první půjčky zdarma. Co to znamená v praxi? Pokud jste si u vybrané společnosti dosud nepůjčovali, stačí vrátit dohodnutou částku v termínu a společnost vám nebude účtovat úroky ani poplatky.

Jakmile vyberete poskytovatele půjčky, která vám nastavenými podmínkami sedne, nezapomeňte si pročíst smluvní a obchodní podmínky. Pamatujte, že svým podpisem stvrzujete, že s nastavenými podmínkami souhlasíte. Pokud byste se během splácení dostali do problémů, neprodleně věřitele kontaktujte a spravte jej o aktuální situaci. Domluvit se můžete na odkladu splátek, případně na nově nastaveném splátkovém kalendáři. Pokud byste situaci ignorovali, zaděláváte si na mnohem závažnější problém.

Výhody půjček Liberec

  • Zažádat můžete o peníze v hotovosti i na bankovní účet

  • K dispozici je bankovních i nebankovních nabídek

  • Půjčky bez registru nebo dokládání příjmů

Nevýhody půjček Liberec

  • Nutnost pravidelného a dostatečného příjmu

  • U výplaty peněz na bankovní účet je často nutné zaslat ověřovací poplatek

  • Vyšší úroky u nebankovních půjček pro rizikové klienty

Potřebujete poradit s výběrem vhodné půjčky v Liberci? Porovnejte si bankovní i nebankovní produkty pomocí naší online kalkulačky a vyberte si produkt, který vám doopravdy sedne!