Slyšeli jste už někdy o bezhotovostní půjčce? Jak už její název napovídá, půjde o půjčku, u které není potřeba přebírat peníze v hotovosti. Vše tak probíhá výhradně v bezhotovostní formě prostřednictvím bankovního účtu klienta a poskytovatele. O peníze můžete většinou zažádat online a jejich poskytnutí je pak záležitostí několika hodin, maximálně dnů.

Kdo bezhotovostní půjčky poskytuje?

Bezhotovostní půjčky jsou poskytovány jak bankami, tak nebankovními společnostmi. Pokud míříte do banky, připravte se na to, že bankovní úředník bude chtít znát vaši bonitu i finanční minulost. Jestliže vyhodnotí, že jste pro banku příliš rizikovým klientem, půjčku vám jednoduše neschválí.

V takovém případě vám nezbyde nic jiného, než požádat o pomoc nebankovní společnost. S nebankovními společnostmi se obecně pojí mírnější podmínky poskytnutí i schválení bezhotovostní půjčky, takže ji může získat i žadatel, kterého v bance odmítli.

Překážkou nemusí být ani negativní záznam v registru dlužníků nebo to, že žadatel nechce dokládat účel využití prostředků či svůj příjem prostřednictvím potvrzení od zaměstnavatele. Pravidelný a dostatečný příjem je nicméně jednou z klíčových podmínek pro poskytnutí bezhotovostní půjčky jak u banky, tak nebankovní společnosti.

Snadné vyřízení a rychlé poskytnutí finančních prostředků

O peníze jednoduše zažádáte prostřednictvím online formuláře, kde navolíte objem finančních prostředků k zapůjčení (někde i dobu splatnosti) a po vyplnění osobních údajů žádost odešlete. Pokud bude posouzena kladně, obratem vás bude kontaktovat vybraný poskytovatel bezhotovostní půjčky s dalšími informacemi.

Někde je potřeba zaslat jednokorunový ověřovací poplatek, který má za cíl ověřit bankovní účet žadatele, jinde není tento poplatek vyžadován. Peníze jsou většinou odeslány na bankovní účet žadatele ihned po schválení žádosti nebo podpisu smlouvy, či přijetí ověřovacího poplatku.

Samotné připsání peněz pak závisí na bance, u níž má žadatel účet veden. Pokud se shoduje s bankou poskytovatele, peníze jsou připsány obratem. V opačném případě je potřeba si na ně počkat zhruba 24 hodin (v pracovní den). I tak se řadí bezhotovostní půjčka mezi rychlé půjčky.

Výhody bezhotovostní půjčky

  • Minimum papírování

  • Snadné vyřízení online

  • Půjčky od banky i nebankovních společností

  • Rychlé poskytnutí peněz

  • Půjčka bez doložení účelu

  • Většinou není potřeba dokládat příjem

Nevýhody bezhotovostní půjčky

  • Nutnost stabilního a dostatečného příjmu

  • Nutnost vlastnit bankovní účet

  • Někde je potřeba zaslat jednokorunový ověřovací poplatek

  • Někdy je potřeba si na připsání peněz počkat do druhého pracovního dne