Nabídka bankovních a nebankovních půjček je i přes nedávnou regulaci stále poměrně bohatá. Proto je občas náročné se mezi jednotlivými produkty zorientovat. Pokud bydlíte v našem hlavním městě nebo jeho okolí, pravděpodobně vás budou zajímat zejména půjčky Praha. Poradíme, jaké možnosti tady máte.

Půjčka v Praze od banky i nebankovního poskytovatele

Půjčky Praha mají jednu obrovskou výhodu. Vzhledem k velikosti našeho hlavního města je jejich nabídka opravdu bohatá. Vybírat si navíc můžete jak půjčky od bank, tak ty, které poskytují nebankovní společnosti.

Bankovní půjčky jsou obecně spojovány s náročnějším schvalovacím procesem a přísnějšími podmínkami. Obvykle ale můžete dosáhnout na zajímavý úrok i nižší hodnotu RPSN. Nevýhodou je nicméně skutečnost, že řada bank vám dokáže nabídnout pouze vyšší částky k zapůjčení, což se ne vždy hodí.

Oproti tomu nebankovní půjčky Praha můžete využívat i ve chvíli, kdy v bance neuspějete. Podmínky jejich schválení jsou totiž často mnohem mírnější, než u bankovních půjček. Mnohdy nevadí ani negativní záznam v registrech dlužníků nebo exekuce.

Riziko, které nebankovní poskytovatelé podstupují, se nicméně musí někde promítnout. Proto jsou nebankovní půjčky často zatíženy vyšším úrokem, případně hodnotou RPSN. Vyřídit je ale obvykle můžete online a z pohodlí vašeho domova.

Půjčky v hotovosti i na bankovní účet

O půjčky Praha se můžete zajímat taky z jednoho prostého důvodu a to tehdy, potřebujete-li si nechat peníze vyplatit v hotovosti. V takovém případě vám peníze doveze osobně kurýr na předem smluvené místo, případně si je vyzvednete na vybrané čerpací stanici, či v trafice.

Kromě hotovostních půjček si ale u nás můžete porovnat taky půjčky s vyplacením na bankovní účet. O ty jednoduše požádáte online prostřednictvím intuitivního formuláře, na jehož základě vás bude kontaktovat zástupce vybrané společnosti s dalšími pokyny.

Menší nevýhodou bezhotovostních půjček na účet je skutečnost, že žadatel musí vlastnit bankovní účet, který je potřeba ověřit skrze jednokorunový poplatek. Na druhou stranu peníze jsou na daný účet odesílány prakticky obratem po schválení žádosti a ověření majitele účtu.

Výhody půjček Praha

Nevýhody půjček Praha

  • Nutnost pravidelného a dostatečného příjmu

  • U bezhotovostních půjček je třeba ověřit majitele účtu

  • Obsáhlá nabídka, ve které nemusí být jednoduché se zorientovat

Potřebujete poradit s výběrem vhodné půjčky v Praze? Porovnejte si bankovní i nebankovní produkty pomocí naší online kalkulačky a vyberte si produkt, který vám sedne!