Potřebujete peníze na ruku nebo dáváte přednost osobní návštěvě pobočky a bydlíte v Brně? Pokud jste odpověděli ano, pak vás určitě bude zajímat, kdo vám v našem druhém největším městě dokáže půjčit peníze spolehlivě, bezpečně a bez zbytečných průtahů. Protože je nabídka půjček v Brně opravdu rozsáhlá, může být trochu komplikované se v ní zorientovat.

Jaké možnosti v Brně máte?

Nabídka půjček v Brně je opravdu bohatá a vyberou si z ní i ti nejnáročnější klienti. Kromě půjček od banky a půjček u nebankovních institucí tady najdete i půjčky bez dokládání účelu (tzv. bezúčelové půjčky), půjčky v hotovosti ihned na ruku, bezhotovostní půjčky na účet nebo půjčky pro rizikové klienty, kteří nemohou nebo nechtějí doložit svůj příjem, mají negativní záznam v registrech nebo je proti nim vedena exekuce.

U bankovních půjček můžete často počítat s vyššími částkami k zapůjčení a obvykle nižším úrokem i hodnotou RPSN. Na oné pomyslné druhé straně barikády ale často stojí náročnější schvalovací proces a přísnější podmínky. Pokud bankovní úředník vyhodnotí, že jste příliš rizikovým klientem, půjčku vám s největší pravděpodobností neschválí.

V takovém případě se vyplatí požádat o pomoc některou z nebankovních společností, které v Brně fungují. Ty často nabízí mírnější podmínky schválení, vyšší i nižší částky k zapůjčení a bohaté portfolio produktů, z nichž si vybere opravdu každý. Jisté riziko, které nebankovní společnosti podstupují, se ale často projevuje na vyšších úrocích nebo RPSN. Pro žadatele, kterým ale v bance nepůjčí, může být nebankovní půjčka jediným dostupným řešením.

Jak půjčku vybírat?

Abyste při výběru vhodné půjčky Brno nešlápli vedle, je dobré mezi sebou jednotlivé produkty porovnat. K tomu vám poslouží náš online srovnávač, díky kterému ihned víte, kde na vás čeká nejvýhodnější produkt nebo jak vysoký úrok je s vybranou půjčkou spojený.

Vždy oslovujte pouze známé a ověřené společnosti a kromě výše úroku se zajímejte taky o výši RPSN, která má mnohem lepší vypovídací hodnotu. Důkladně čtěte nejen samotnou smlouvu, ale taky obchodní podmínky a pamatujte, že svým podpisem s obsahem těchto dokumentů souhlasíte.

Pokud se během splácení půjčky dostanete do problémů, nestrkejte lidově řečeno hlavu do písku, ale aktivně tuto situaci řešte. Kontaktujte proto poskytovatele půjčky Brno, spravte jej o téhle nepříjemnosti a domluvte se třeba na odkladu splátek (tzv. splátkových prázdninách) nebo novém splátkovém kalendáři.

Výhody půjček Brno

  • Bohatá nabídka bankovních i nebankovních produktů

  • Půjčky na bankovní účet i v hotovosti

  • Možnost sjednat půjčku přímo na pobočce nebo online

Nevýhody půjček Brno

  • Pravidelný a doložitelný příjem

  • Obsáhlá nabídka, ve které nemusí být jednoduché zorientovat se

  • U bezhotovostních půjček je třeba vlastnit bankovní účet

Potřebujete poradit s výběrem vhodné půjčky v Brně? Porovnejte si bankovní i nebankovní produkty pomocí naší online kalkulačky a vyberte si půjčku, která vám doopravdy sedne!