I přes nedávnou regulaci na půjčkovém trhu je nabídka finančních produktů stále poměrně bohatá. Proto může být problém se v ní občas zorientovat. Pokud bydlíte v Ostravě a hledáte někoho, kdo vám tady půjčí hotovost nebo bez zbytečných průtahů pošle potřebné prostředky na účet, máme pro vás pár tipů, jak a kde vhodného poskytovatele půjčky hledat.

Půjčit si v Ostravě můžete od banky i nebankovní společnosti

Součástí nabídky finančních produktů jsou jak bankovní půjčky, tak půjčky nebankovní, které poskytují ostatní věřitelé. Pravdou zůstává, že drtivá většina zájemců o půjčku míří v první řadě do banky. Tady je ale potřeba připravit se na poměrně náročný a zdlouhavý schvalovací proces s předem nejasným výsledkem.

Od bankovní půjčky vás můžou odradit taky náročnější podmínky schválení, které spočívají v dobré bonitě, odpovídající finanční minulosti i dostatečném a doložitelném příjmu. Pokud bankovní úředník zhodnotí, že jste pro vybranou banku příliš rizikovým klientem, půjčku vám jednoduše neschválí. V opačném případě se ale můžete těšit z transparentních podmínek a často i nižších úroků.

Pokud jste v bance nepochodili, nezoufejte! V Ostravě funguje několik nebankovních poskytovatelů půjček, kteří půjčí i rizikovým klientům. Ti často nemohou nebo nechtějí doložit příjem prostřednictvím potvrzení od zaměstnavatele, mají negativní záznam v registru dlužníků nebo si třeba potřebují nechat vyplatit peníze v hotovosti.

  • Náš tip: Někteří poskytovatelé hotovostních půjček v Ostravě umožňují klientům vybrat si potřebné finanční prostředky na pobočkách vybraných čerpacích stanic nebo v trafikách.

Riziko, které nebankovní společnosti podstupují, se nicméně musí zákonitě někde projevit. Nejčastěji tak jde o výši úroků nebo hodnotu RPSN, která zpravidla bývá u nebankovních půjček Ostrava malinko vyšší. Pro řadu žadatelů je ale nebankovní půjčka jediným způsobem, jak překonat nepříznivé období a získat peníze navíc.

Jaké další možnosti máte?

O půjčku můžete jednoduše zažádat online nebo zajít osobně na pobočku vybraného poskytovatele. Abyste při výběru vhodného produktu nešlápli vedle, je dobré mezi sebou jednotlivé nabídky porovnat, k čemuž vám snadno poslouží náš online srovnávač půjček. Při výběru se nezaměřujte pouze na výši úroku, ale zejména RPSN, které má mnohem lepší vypovídací hodnotu.

Pěkně z pohodlí domova můžete následně požádat o hotovostní půjčku nebo klasickou půjčku na bankovní účet. K dispozici jsou samozřejmě i půjčky bez registru, dokládání příjmu potvrzením od zaměstnavatele, mikropůjčky sloužící k překlenutí kratšího období např. do další výplaty nebo půjčky bez ručitele, ručení nemovitostí či dokládání účelu jejich využití.

Výhody půjček Ostrava

  • Půjčky v hotovosti i s výplatou na bankovní účet

  • Bohatá nabídka bankovních i nebankovních půjček

  • Možnost sjednat půjčku přímo na pobočce nebo online

Nevýhody půjček Ostrava

  • Banky i nebankovní společnosti vyžadují pravidelný příjem

  • U bezhotovostních půjček je třeba ověřit majitele účtu

  • Spousta produktů, v nichž je občas složité se zorientovat

Potřebujete poradit s výběrem vhodné půjčky v Ostravě? Porovnejte si bankovní i nebankovní produkty pomocí naší online kalkulačky a vyberte si produkt, který vám sedne!