Cestovní pojištění – srovnání cen

 

Pojistit při zahraniční cestě sebe samotného je základ. Pro nastávající maminky je však nezbytné i cestovní pojištění v těhotenství. To zahrnuje nejenom zdravotní rizika matky, ale také rizika spojená s budoucím dítětem. Jakékoliv zákroky spojené s péčí o dítě tak budou v rámci této pojistky také plně proplaceny. Navíc standardní cestovní pojištění v těhotenství by mělo zahrnovat nejenom výše uvedené, ale i případné náklady na nutný transport zpět do Čech, pokud je to z hlediska zdraví nezbytné.

Výhodnost pojistky si lze porovnat

Výhodou pro každou nastávající maminku je i to, že cestovní pojištění v těhotenství dnes nabízí řada pojišťoven, a tak se doslova nabízí možnost si je porovnat a vybrat tu správnou a výhodnou. A to jak v rámci výsledných cen, tak i v rámci pojistných limitů – tedy částek, které pojišťovna v maximálním případě hradí. Logicky čím větší limity a čím menší cenu cestovní pojištění v těhotenství má, tím lépe. 

Zdravotní rizika nejsou to jediné

Cestovní pojištění v těhotenství však může zahrnovat i další služby, které jsou v rámci běžných zahraničních pojistek poskytovány. Může se jednat třeba o asistenční služby, o pojištění zavazadel a dalších osobních věcí, ale třeba i o pro mnohé nezbytné pojištění odpovědnosti.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 122