Cestovní pojištění – srovnání cen

Běžná turistická pojistka se hodí ve chvíli, kdy jedete do zahraničí za poznáním, nebo za odpočinkem. Co když máte v plánu i sportovat? V tomto případě by mělo být základem cestovní pojištění rizikové sporty.

To se může vztahovat k aktivitám, jako je třeba skialpinismus v zimě, nebo hloubkové potápění v létě. Rozsah sportů je však mnohem větší. Jsou jich desítky, které jsou spojeny s touto konkrétní ochranou.

Proč je cestovní pojištění rizikové sporty důležité?

Pokud se nám stane úraz v rámci běžné aktivity, pojišťovna zaplatí léčebné výlohy. Pokud při některém z rizikových sportů, nemusí pojišťovna poskytnout žádnou kompenzaci. A to z toho důvodu, že jsme neměli cestovní pojištění rizikové sporty sjednané. Pokud ho sjednané máme, je ochrana jistá. I zde samozřejmě platí, že roli hraje také termín, stejně jako cílová země, nebo i to, jak vysoké jsou limity krytí.

Pojistka nabídne široký rozsah

Není to jenom pojištění léčebných výloh, jelikož daná konkrétní ochrana nabídne mnohem více. Konkrétní cestovní pojištění rizikové sporty může pojistit třeba i vaši sportovní výbavu, stejně jako běžná zavazadla. Stejně tak můžete myslet i na pojištění odpovědnosti, nebo různé asistenční služby. Vše navíc jednoduchým způsobem sjednáte online, za nejlepší ceny na trhu.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 94