Blog
Tarify
Sledování televize v zimě

Zima u televize – nejlepší TV balíčky

05. listopadu 2021|Petr Pohůdka|

Zimní počasí přímo vybízí k času strávenému u televize. Dlouhé večery vám zkrátí populární TV balíčky. Víte, čím se nabídky hlavních poskytovatelů digitálních televizí liší? Podívejte se, jak vybrat televizní balíček tak, aby splňoval vaše představy.

Kouzlo digitální televize

Přestože sledování televize patří k oblíbeným zálibám již desítky let, v určitých aspektech se tato činnost proměnila. Zatímco dříve jste naladili jen několik televizních stanic a byli závislí na pevně stanoveném programu, dnes máte jako divák daleko větší svobodu výběru. Jedním ze symbolů této změny je digitální televize. Výhody digitální televize jsou zřejmé. Jednoduché fungování přes internet, široká nabídka stanic, zpětné zhlédnutí, sledování na více zařízeních najednou nebo videotéky plné filmů.

Zaměřme se na digitální televize tří velkých hráčů – O2, T-Mobilu a Vodafonu. Poskytovatelů sice existuje více, ale digitální televize zmíněných společností lze zařadit do balíčků s mobilními tarify a domácím internetem. Z pohledu zákazníka je tato varianta pohodlnější a především cenově výhodnější než zajišťování jednotlivých služeb.

Rodinné tarify se v Česku rozjížděly pomalu

Rodinné tarify jsou v zahraničí etablovanou a oblíbenou volbou. Na českém trhu se však dlouho neprosazovaly. Velký podíl na tom mají samotní operátoři, kteří až v posledních letech začali rodinné tarify trochu více propagovat. Již dříve existovaly tarify, které určitým způsobem zvýhodňovaly více či méně početné skupiny. Nicméně rodinné balíčky tak, jak je známe dnes, se objevily až před pár lety.

Jako první přišel s rodinným tarifem v roce 2015 Vodafone, který se v České republice dá v této oblasti označit za průkopníka. Až o dva roky později představilo rodinný tarif O2 a ještě o rok déle T-Mobile.

O2 TV: Lídr digitálních televizí

O2 se prostřednictvím své O2 TV stala průkopníkem digitálních televizí v ČR. Na rozvíjení své platformy pracuje nejdéle a stále se v této oblasti dá v tuzemsku považovat za lídra. O2 TV ve srovnání se svými konkurenty jako jediná přichází s vlastním obsahem – například sportovními pořady. Právě sport tvoří jednu z domén O2 TV. Společnost totiž disponuje exkluzivními právy na vysílání významných událostí. Třeba českou fotbalovou ligu jinde neuvidíte.

O2 TV pořídíte ve třech různých variantách – bronzové, stříbrné a zlaté. Základní bronzový balíček obsahuje 65 kanálů. Na stříbrné O2 TV naladíte 105 stanic a na zlaté dokonce 137. Pokud máte zájem o specifické kanály, nemusíte nutně objednávat zlatý tarif. Možná vám postačí jeden z rozšiřujících balíčků. Ty jsou zaměřeny například na sportovní, filmové či zahraniční stanice v originálním znění. Kromě toho O2 za příplatek nabízí rodinné sledování, které vám umožní digitální televizi zapnout až na třech zařízeních zároveň.

Sledování fotbalu v TV

T-Mobile TV: Široká škála stanic na šesti zařízeních najednou

V rámci zkoumané velké trojky přišel T-Mobile s digitální televizí jako druhý. Oproti O2 nedrží společnost v ruce tak silné trumfy v podobě exkluzivních práv nebo vlastní tvorby – pravděpodobně nejvýraznější výhodu v porovnání s konkurencí tvoří dokumentární program BBC Earth. Nicméně stejně jako u ostatních služeb T-Mobile těží ze široké nabídky a přijatelných cen.

Digitální televizi poskytuje T-Mobile ve 4 různých balíčcích. Nejoblíbenější Tarif M přináší 125 kanálů. Zvolit můžete ještě tarify S, L a XL s 91, 146 a 155 stanicemi. Se všemi variantami získáváte zdarma možnost sledování na dvou set-top boxech a dalších čtyřech zařízeních. K dispozici máte rovněž doplňkové balíčky, kterými si tarify obohatíte například o programy HBO, zahraniční stanice nebo kanály pro dospělé.

Vodafone TV: Pro filmové a seriálové nadšence

Vodafone vlastní digitální televizi na českém území představil až jako poslední. Na začátku svoji nabídkou nijak výrazně nevybočoval. To se změnilo partnerstvím s populárním Netflixem. Zákazníci Vodafone TV tak získávají přístup k mnoha seriálům a filmům. Další prémiovou aplikací, na kterou Vodafone láká klienty, je Amazon Prime Video – opět se stovkami filmů a seriálů.

Vodafone TV si můžete pořídit ve třech verzích. Na základní TV Klasik naladíte 60 programů. TV Komfort jich přináší 115 a TV Komplet 145. Tarify lze rozšířit pomocí mnoha balíčků zaměřených například na filmy, dokumenty, sport nebo hudbu. V jednu chvíli smíte Vodafone TV sledovat maximálně na 6 zařízeních.

Sledování TV s popcornem

Své si najde každý uživatel

Nabídky všech tří společností se zásadně neliší – cenová válka se nekoná. Stříbrná O2 TV se 105 kanály vás měsíčně vyjde na 449 korun. Tarif M od T-Mobile, který obsahuje 125 stanic, stojí 499 korun/měsíc. TV Komfort, srovnatelnou variantu od Vodafonu se 115 programy, pořídíte samostatně za 429 korun měsíčně.

Na cenu se tedy příliš ohlížet nemusíte, stačí si ujasnit priority a projít si seznamy televizních stanic, které tito poskytovatelé nabízí. Fanoušci sportu, zejména pak fotbalu, stěží najdou lepší možnost, než jim dává O2 TV. Milovníky seriálů a filmů zase upoutá partnerství Vodafonu s Netflixem. Pokud vám jde ale například o zpravodajské kanály, velké rozdíly nečekejte.

T-Mobilu do značné míry chybí tahák, který má O2 v podobě O2 TV Sport a Vodafone v Netflixu. Společnost na svých webových stránkách láká hlavně na kanály HBO a fotbalovou Ligu mistrů, ale totéž mají v repertoáru i konkurenti. Některé uživatele může při rozhodování ovlivnit nedávné ukončení spolupráce mezi O2 TV a kanálovou skupinou AMC. Chcete-li naladit Spektrum, Sport 1, Sport 2, Minimax či JimJam, pak musíte volit mezi T-Mobilem a Vodafonem.

Nejvýhodnější balíček najdete na Srovnejto

Uvažujete o zařazení digitální televize do vašeho balíčku služeb? Nechte si od nás srovnat nabídky. Zadejte své požadavky do online kalkulačky a během okamžiku uvidíte, na kolik vás balíček vyjde. Naši operátoři se s vámi poté telefonicky spojí a představí vám všechny možnosti včetně neveřejných nabídek. Kompletní služba je pro vás k dispozici zdarma.

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).