Sledování televize v zimě

Zima u televize – nejlepší TV balíčky

Zimní počasí přímo vybízí k času strávenému u televize. Dlouhé večery vám zkrátí populární TV balíčky. Víte, čím se nabídky hlavních poskytovatelů digitálních televizí liší? Podívejte se, jak vybrat televizní balíček tak, aby splňoval vaše představy.

Kouzlo digitální televize

Přestože sledování televize patří k oblíbeným zálibám již desítky let, v určitých aspektech se tato činnost proměnila. Zatímco dříve jste naladili jen několik televizních stanic a byli závislí na pevně stanoveném programu, dnes máte jako divák daleko větší svobodu výběru. Jedním ze symbolů této změny je digitální televize. Výhody digitální televize jsou zřejmé. Jednoduché fungování přes internet, široká nabídka stanic, zpětné zhlédnutí, sledování na více zařízeních najednou nebo videotéky plné filmů.

Zaměřme se na digitální televize tří velkých hráčů O2, T-Mobilu a Vodafonu. Poskytovatelů sice existuje více, ale digitální televize zmíněných společností lze zařadit do balíčků s mobilními tarify a domácím internetem. Z pohledu zákazníka je tato varianta pohodlnější a především cenově výhodnější než zajišťování jednotlivých služeb.

Rodinné tarify se v Česku rozjížděly pomalu

Rodinné tarify jsou v zahraničí etablovanou a oblíbenou volbou. Na českém trhu se však dlouho neprosazovaly. Velký podíl na tom mají samotní operátoři, kteří až v posledních letech začali rodinné tarify trochu více propagovat. Již dříve existovaly tarify, které určitým způsobem zvýhodňovaly více či méně početné skupiny. Nicméně rodinné balíčky tak, jak je známe dnes, se objevily až před pár lety.

Jako první přišel s rodinným tarifem v roce 2015 Vodafone, který se v České republice dá v této oblasti označit za průkopníka. Až o dva roky později představilo rodinný tarif O2 a ještě o rok déle T-Mobile.

Hledáte nového poskytovatele internetové televize?

Zanechte nám svůj kontakt a naši specialisté vám s výběrem nového poskytovatele internetové televize rádi zdarma poradí.

Nemusíte se bát zbytečné administrativy, případnou změnu vyřešíme za vás.

Chci internetovou televizi

O2 TV: Lídr digitálních televizí

O2 se prostřednictvím své O2 TV stala průkopníkem digitálních televizí v ČR. Na rozvíjení své platformy pracuje nejdéle a stále se v této oblasti dá v tuzemsku považovat za lídra. O2 TV ve srovnání se svými konkurenty jako jediná přichází s vlastním obsahem – například sportovními pořady. Právě sport tvoří jednu z domén O2 TV. Společnost totiž disponuje exkluzivními právy na vysílání významných událostí. Třeba českou fotbalovou ligu jinde neuvidíte.

O2 TV pořídíte ve třech různých variantách – bronzové, stříbrné a zlaté. Základní bronzový balíček obsahuje 65 kanálů. Na stříbrné O2 TV naladíte 105 stanic a na zlaté dokonce 137. Pokud máte zájem o specifické kanály, nemusíte nutně objednávat zlatý tarif. Možná vám postačí jeden z rozšiřujících balíčků. Ty jsou zaměřeny například na sportovní, filmové či zahraniční stanice v originálním znění. Kromě toho O2 za příplatek nabízí rodinné sledování, které vám umožní digitální televizi zapnout až na třech zařízeních zároveň.

T-Mobile TV: Široká škála stanic na šesti zařízeních najednou

V rámci zkoumané velké trojky přišel T-Mobile s digitální televizí jako druhý. Oproti O2 nedrží společnost v ruce tak silné trumfy v podobě exkluzivních práv nebo vlastní tvorby – pravděpodobně nejvýraznější výhodu v porovnání s konkurencí tvoří dokumentární program BBC Earth. Nicméně stejně jako u ostatních služeb T-Mobile těží ze široké nabídky a přijatelných cen.

Digitální televizi poskytuje T-Mobile ve 4 různých balíčcích. Nejoblíbenější Tarif M přináší 125 kanálů. Zvolit můžete ještě tarify S, L a XL s 91, 146 a 155 stanicemi. Se všemi variantami získáváte zdarma možnost sledování na dvou set-top boxech a dalších čtyřech zařízeních. K dispozici máte rovněž doplňkové balíčky, kterými si tarify obohatíte například o programy HBO, zahraniční stanice nebo kanály pro dospělé.

Vodafone TV: Pro filmové a seriálové nadšence

Vodafone vlastní digitální televizi na českém území představil až jako poslední. Na začátku svoji nabídkou nijak výrazně nevybočoval.

Partnerství s Netflixem

To se změnilo partnerstvím s populárním Netflixem. Zákazníci Vodafone TV tak získávají přístup k mnoha seriálům a filmům. Další prémiovou aplikací, na kterou Vodafone láká klienty, je Amazon Prime Video – opět se stovkami filmů a seriálů.


Vodafone TV si můžete pořídit ve třech verzích. Na základní TV Klasik naladíte 60 programů. TV Komfort jich přináší 115 a TV Komplet 145. Tarify lze rozšířit pomocí mnoha balíčků zaměřených například na filmy, dokumenty, sport nebo hudbu. V jednu chvíli smíte Vodafone TV sledovat maximálně na 6 zařízeních.

Své si najde každý uživatel

Nabídky všech tří společností se zásadně neliší – cenová válka se nekoná. Stříbrná O2 TV se 105 kanály vás měsíčně vyjde na 449 korun. Tarif M od T-Mobile, který obsahuje 125 stanic, stojí 499 korun/měsíc. TV Komfort, srovnatelnou variantu od Vodafonu se 115 programy, pořídíte samostatně za 429 korun měsíčně.

Na cenu se tedy příliš ohlížet nemusíte, stačí si ujasnit priority a projít si seznamy televizních stanic, které tito poskytovatelé nabízí. Fanoušci sportu, zejména pak fotbalu, stěží najdou lepší možnost, než jim dává O2 TV. Milovníky seriálů a filmů zase upoutá partnerství Vodafonu s Netflixem. Pokud vám jde ale například o zpravodajské kanály, velké rozdíly nečekejte.


T-Mobilu do značné míry chybí tahák, který má O2 v podobě O2 TV Sport a Vodafone v Netflixu. Společnost na svých webových stránkách láká hlavně na kanály HBO a fotbalovou Ligu mistrů, ale totéž mají v repertoáru i konkurenti. Některé uživatele může při rozhodování ovlivnit nedávné ukončení spolupráce mezi O2 TV a kanálovou skupinou AMC. Chcete-li naladit Spektrum, Sport 1, Sport 2, Minimax či JimJam, pak musíte volit mezi T-Mobilem a Vodafonem.

Nejvýhodnější balíček najdete na Srovnejto.cz

Uvažujete o zařazení digitální televize do vašeho balíčku služeb? Nechte si od nás srovnat nabídky. Zadejte své požadavky do online kalkulačky a během okamžiku uvidíte, na kolik vás balíček vyjde.

Naši operátoři se s vámi poté telefonicky spojí a představí vám všechny možnosti včetně neveřejných nabídek. Kompletní služba je pro vás k dispozici zdarma.

Chci výhodný balíček

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Mladá žena na nafukovací matraci s mobilním telefonem v ruce
  Tarify
  07. ledna 2023|Petr Pohůdka
  Předplacené karty vs. paušální tarify: Kdy dává „předplacenka“ smysl?

  Nechcete za mobilní služby platit měsíční paušál? Stále zde existuje alternativa v podobě předplacených karet. Pro koho se takové řešení hodí, jaké přináší výhody a který z hlavních operátorů nabízí nejlepší předplacenou kartu?

 • Žena se sluchátky telefonuje
  Tarify
  12. prosince 2022|Petr Pohůdka
  Jaké jsou telefonní předvolby do zahraničí?

  Svět je propojen více než kdy dříve a určitě i vám se občas stane, že potřebujete zavolat na zahraniční číslo. Aby se vám hovor podařilo uskutečnit, musíte znát telefonní předvolbu dané země. Jak telefonní předvolby fungují a na co byste si při volání do zahraničí měli dát pozor?

 • Mobilní telefon v ruce - žena něco hledá v mobilu
  Tarify
  03. prosince 2022|Petr Pohůdka
  Úložiště v mobilu: Interní paměť, microSD karta nebo cloud?

  Technologie se rychle vyvíjí a co platilo dnes, může být zítra úplně jinak. Jednou z oblastí, která v posledních letech zažila výrazné změny, je úložiště v mobilu. Na dříve velmi rozšířené paměťové karty narazíte spíše zřídka, uživatelům často stačí interní paměť, případně jsou zde online úložiště. Kam a jak můžete v dnešní době ukládat data z mobilu?

 • Wi-Fi vz. neomezená data a hotspot - Sedící lidé s telefony v rukou
  Tarify
  22. listopadu 2022|Petr Pohůdka
  Wi-Fi vs. neomezená data a hotspot: Je čas zrušit pevný internet?

  Předplácíte si u operátora tarif s neomezenými daty? Pak už vás možná napadlo, že byste si v domácnosti vystačili jen s nimi. Ostatní zařízení připojíte přes mobilní hotspot a pevný internet zcela zrušíte – kdo by v dnešní době nechtěl trochu ušetřit? Dává ale takové řešení vůbec smysl?

 • Žena fotí telefonem vánoční stromek
  Tarify
  11. listopadu 2022|Petr Pohůdka
  Vánoční nabídky operátorů: Jakou nadílku pro vás připravili hlavní operátoři?

  Zákazníci si zvykli, že vánoční dárky dostávají nejen od svých nejbližších, ale také od mobilních operátorů. Poskytovatelé mobilních služeb na Vánoce každoročně připravují zajímavé akce a odměny. Co si pro vás přichystali v letošním roce?

 • Mobilní tarify v ČR a EU - Ruka držící mobilní telefon
  Tarify
  10. listopadu 2022|Petr Pohůdka
  Mobilní tarify v ČR a Evropě: Proč Češi platí nejvíce?

  Cena mobilních tarifů v ČR je nejvyšší v rámci celé Evropské unie. Neslavné prvenství Česku přisoudila obsáhlá analýza Evropské komise. Proč jsou nejdražší tarify právě u nás, kolik si oproti zákazníkům v ostatních zemích připlatíme a kdy se konečně začne blýskat na lepší časy?

 • Sedící žena s mobilním telefonem v ruce
  Tarify
  04. listopadu 2022|Petr Pohůdka
  Virtuální operátoři: Jsou opravdu levnější?

  Chcete si zajistit mobilní služby, ale nevyhovují vám nabídky velké trojky poskytovatelů? Alternativu představují virtuální operátoři. Na jakém principu fungují, kdy dávají smysl a jací virtuální operátoři v ČR působí?

 • Kde je můj telefon - Zapomenutý telefon na lavičce
  Tarify
  31. října 2022|Petr Pohůdka
  Kde je můj telefon: Aplikace, s kterými najdete ztracený mobil

  Ztracený mobil dokáže způsobit pořádné nepříjemnosti. V telefonu máte mnoho soukromých informací, navíc pořízení nového zařízení není nejlevnější. Možná ale není všem dnům konec a telefon se vám podaří vypátrat. Kromě svého detektivního instinktu se můžete spolehnout na některé mobilní aplikace. Podívejte se, jak najít mobil.

 • Skupinka lidí s telefony, tablety a počítači
  Tarify
  23. října 2022|Petr Pohůdka
  Češi na internetu: Zprávy, nákupy a seriály s českým dabingem

  Bez internetu dnes nedáme ani ránu. Internet nám pomáhá v komunikaci s našimi blízkými, při nákupech, vzdělávání, ale zajišťuje také nepřeberné množství zábavy. Jak se Češi na internetu chovají a jaké zásadní změny v tomto ohledu přinesla pandemie koronaviru?

 • Muž hraje počítačové hry
  Tarify
  17. října 2022|Petr Pohůdka
  Hry online: Jak rychlý internet potřebujete na hraní her?

  Užíváte si hry online? Pak potřebujete rychlý a stabilní internet. Právě hraní her patří z pohledu internetového připojení k nejnáročnějším činnostem. Na jaké aspekty byste se měli zaměřit?

 • Jakého vybrat operátora - mobilní ruce s telefony
  Tarify
  12. října 2022|Petr Pohůdka
  T-Mobile, O2 nebo Vodafone? Koho z nich vybrat?

  Českému trhu s operátory dominují tři společnosti – T-Mobile, O2 a Vodafone. Osvědčení operátoři, kteří na první pohled nabízí velmi srovnatelné služby. Koho z velké trojky si vybrat? Je lepší T-Mobile, O2 nebo Vodafone?

 • Ruka s mobilním telefonem v ruce, v pozadí logo T-Mobile
  Tarify
  06. října 2022|Srovnejto.cz
  T-Mobile představil nové tarify i vlastní telefon

  Operátor T-Mobile představil nové tarify pro nefiremní zákazníky. Láká především na přístup k 5G síti a službu Pořád online. Co se změnilo a jaké tarify jsou aktuálně v nabídce?

 • Muž fotí mobilním telefonem
  Tarify
  02. října 2022|Petr Pohůdka
  Jak vybrat nejlepší fotomobil: Neskočte na triky výrobců

  Zatímco na prvních mobilech fotoaparát vůbec nebyl, dnes patří k nejdůležitějším součástem zařízení. Mnoho uživatelů si telefon vybírá právě podle kvality fotoaparátu. Řadíte se mezi ně i vy? Podívejte se, jak vybrat nejlepší fotomobil.

 • Kde sledovat sportovní přenosy - Partička sleduje fotbal v televizi
  Tarify
  24. září 2022|Petr Pohůdka
  Kde sledovat sportovní přenosy?

  Rádi se díváte na sportovní přenosy? V nabídce jednotlivých kanálů se lehce ztratí i pravidelný fanoušek. Stanic zaměřených na sport je mnoho a jejich program se vždy odvíjí od aktuálních vysílacích práv. Poradíme vám, kde sledovat nejpopulárnější sporty.

 • Chytré hodinky pro děti - Dítě na lavičce s chytrými hodinkami
  Tarify
  10. září 2022|Petr Pohůdka
  Chytré hodinky pro děti: Co všechno umí a v čem pomohou rodičům?

  Chytré hodinky slouží jako prodloužená ruka telefonu, ale mohou představovat také jeho alternativu. Stále častěji na ně narazíte i u dětí. K čemu jsou dětské chytré hodinky dobré a v jakých situacích je ocení rodiče?

 • Displej mobilního telefonu - ukazatel baterie
  Tarify
  07. srpna 2022|Petr Pohůdka
  Jak šetřit baterii mobilního telefonu a kdy přistoupit k její výměně?

  Chytré telefony nabízí celou řadu funkcí a vyřídíte na nich prakticky cokoliv. Daní za tyto výhody jsou vysoké nároky na spotřebovanou energii. Ty se z pohledu uživatele projevují především kratší výdrží baterie. Zjistěte, jak šetřit baterii v mobilu, jakým způsobem telefon správně nabíjet a kdy akumulátor raději rovnou vyměnit.

 • Logo O2
  Tarify
  03. srpna 2022|Petr Pohůdka
  Do zdražování služeb se jako první pustilo O2

  V porovnání s loňským rokem si připlatíte za mnoho produktů či služeb. Dražší jsou potraviny, pohonné hmoty nebo energie. Mobilním službám se lavina zdražování zatím vyhýbala. Tento stav jako první změní O2 – navýšení cen vstoupí v platnost od září. O kolik více budete muset vytáhnout ze své peněženky?

 • Mobil a různý typy nabíječek
  Tarify
  01. srpna 2022|Petr Pohůdka
  Univerzální nabíječka pro všechna zařízení? V EU od podzimu 2024 realita

  Otravuje vás, jak ke každé elektronice potřebujete jinou nabíječku? Od podzimu roku 2024 tyto starosti minimálně v Evropské unii řešit nebudete. V platnost totiž vstoupí nová směrnice, podle které musí mít spotřební elektronika standardizovaný konektor USB-C. Proč EU k tomuto kroku přistoupila a kdo proti přijetí směrnice nejvíce bojoval?

 • mobilní-aplikace
  Tarify
  26. července 2022|Petr Pohůdka
  Jaké mobilní aplikace oceníte na dovolené?

  Chystáte se na letní dovolenou? Vhodné aplikace ve vašem telefonu vám mohou cestování výrazně usnadnit. Pomohou vám například s plánováním pobytu, přesuny, výběrem dobré restaurace, ale také s řešením krizových situací. Jaké aplikace byste si měli před dovolenou nainstalovat do svého mobilu?

 • utopený mobil
  Tarify
  20. července 2022|Petr Pohůdka
  Jak zachránit utopený mobil

  Pobyt u vody k letním měsícům neodmyslitelně patří. Zatímco vy se na příjemné svlažení ve vodě těšíte, váš mobil má oprávněné obavy. Voda mu totiž vůbec nesvědčí. Přestože se jej snažíte chránit sebevíc, ke kontaktu s vodou někdy stejně dojde. Nemusí to však nutně znamenat konečnou. Poradíme vám, jak zachránit utopený mobil.

 • zálohování-telefonu
  Tarify
  12. července 2022|Petr Pohůdka
  Jak na zálohování telefonu

  Mobilní telefon dnes používáme k řadě různých činností, a tak je logické, že v něm máme spoustu důležitých dat a souborů. Ať už jde o fotografie, videa nebo konverzace, jejich ztráta by nás přinejmenším zamrzela. Správným zálohováním však lze těmto nepříjemnostem předejít.

 • pretaceni-kamer
  Tarify
  01. července 2022|Petr Pohůdka
  Přetáčení reklam? Na kanálech Primy na něj zapomeňte

  Od prvního června nemůžete u většiny internetových televizí přetáčet a přeskakovat reklamy při odloženém sledování stanic FTV Prima. Televizní společnost tak reaguje na ztráty příjmů způsobené neodvysílanými reklamami. Konkrétní důsledky pro diváka se však napříč jednotlivými poskytovateli liší.

 • rychlost-internet
  Tarify
  29. června 2022|Petr Pohůdka
  Jak změřit rychlost internetu

  Přijde vám, že internet běží pomaleji, než by měl? Nebo se jen chcete přesvědčit, že poskytovatel zajišťuje garantovanou rychlost internetu? Jasno můžete mít okamžitě –⁠ změřit rychlost internetu zvládnete z domova během několika minut. Předtím, než začnete dělat ukvapené závěry, se ale ujistěte, že dodržujete zásady správného měření.

 • dvojnásobek-dat
  Tarify
  29. června 2022|Petr Pohůdka
  T-Mobile spouští letní kampaň: Čeká na vás dvojnásobek dat zdarma

  T-Mobile prvního července startuje svoji letní kampaň. Operátor si pro zákazníky připravil překvapení v podobě dvojnásobku mobilních dat. Za vyčerpání datového limitu dostanou klienti navíc ještě vodotěsný vak v barvách operátora.

 • Muž surfuje na internetu v mobilu
  Tarify
  23. června 2022|Petr Pohůdka
  Kolik mobilních dat vám spotřebují oblíbené aplikace?

  Správné nastavení datového balíčku není vůbec jednoduché. Pokud nevíte, kolik mobilních dat spotřebují vaše aplikace, riskujete nevýhodné dokupování dat v průběhu měsíce nebo placení zbytečně drahého tarifu. S jakou spotřebou mobilních dat můžete počítat u nejoblíbenějších aplikací?

© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.