Sledování televize v zimě

Zima u televize – nejlepší TV balíčky

5. 11. 2021
|
Délka čtení: 10 min.

Zimní počasí přímo vybízí k času strávenému u televize. Dlouhé večery vám zkrátí populární TV balíčky. Víte, čím se nabídky hlavních poskytovatelů digitálních televizí liší? Podívejte se, jak vybrat televizní balíček tak, aby splňoval vaše představy.

Kouzlo digitální televize

Přestože sledování televize patří k oblíbeným zálibám již desítky let, v určitých aspektech se tato činnost proměnila. Zatímco dříve jste naladili jen několik televizních stanic a byli závislí na pevně stanoveném programu, dnes máte jako divák daleko větší svobodu výběru. Jedním ze symbolů této změny je digitální televize. Výhody digitální televize jsou zřejmé. Jednoduché fungování přes internet, široká nabídka stanic, zpětné zhlédnutí, sledování na více zařízeních najednou nebo videotéky plné filmů.

Zaměřme se na digitální televize tří velkých hráčů O2, T-Mobilu a Vodafonu. Poskytovatelů sice existuje více, ale digitální televize zmíněných společností lze zařadit do balíčků s mobilními tarify a domácím internetem. Z pohledu zákazníka je tato varianta pohodlnější a především cenově výhodnější než zajišťování jednotlivých služeb.

Rodinné tarify se v Česku rozjížděly pomalu

Rodinné tarify jsou v zahraničí etablovanou a oblíbenou volbou. Na českém trhu se však dlouho neprosazovaly. Velký podíl na tom mají samotní operátoři, kteří až v posledních letech začali rodinné tarify trochu více propagovat. Již dříve existovaly tarify, které určitým způsobem zvýhodňovaly více či méně početné skupiny. Nicméně rodinné balíčky tak, jak je známe dnes, se objevily až před pár lety.

Jako první přišel s rodinným tarifem v roce 2015 Vodafone, který se v České republice dá v této oblasti označit za průkopníka. Až o dva roky později představilo rodinný tarif O2 a ještě o rok déle T-Mobile.

Hledáte nového poskytovatele internetové televize?

Zanechte nám svůj kontakt a naši specialisté vám s výběrem nového poskytovatele internetové televize rádi zdarma poradí.

Nemusíte se bát zbytečné administrativy, případnou změnu vyřešíme za vás.

O2 TV: Lídr digitálních televizí

O2 se prostřednictvím své O2 TV stala průkopníkem digitálních televizí v ČR. Na rozvíjení své platformy pracuje nejdéle a stále se v této oblasti dá v tuzemsku považovat za lídra. O2 TV ve srovnání se svými konkurenty jako jediná přichází s vlastním obsahem – například sportovními pořady. Právě sport tvoří jednu z domén O2 TV. Společnost totiž disponuje exkluzivními právy na vysílání významných událostí. Třeba českou fotbalovou ligu jinde neuvidíte.

O2 TV pořídíte ve třech různých variantách – bronzové, stříbrné a zlaté. Základní bronzový balíček obsahuje 65 kanálů. Na stříbrné O2 TV naladíte 105 stanic a na zlaté dokonce 137. Pokud máte zájem o specifické kanály, nemusíte nutně objednávat zlatý tarif. Možná vám postačí jeden z rozšiřujících balíčků. Ty jsou zaměřeny například na sportovní, filmové či zahraniční stanice v originálním znění. Kromě toho O2 za příplatek nabízí rodinné sledování, které vám umožní digitální televizi zapnout až na třech zařízeních zároveň.

T-Mobile TV: Široká škála stanic na šesti zařízeních najednou

V rámci zkoumané velké trojky přišel T-Mobile s digitální televizí jako druhý. Oproti O2 nedrží společnost v ruce tak silné trumfy v podobě exkluzivních práv nebo vlastní tvorby – pravděpodobně nejvýraznější výhodu v porovnání s konkurencí tvoří dokumentární program BBC Earth. Nicméně stejně jako u ostatních služeb T-Mobile těží ze široké nabídky a přijatelných cen.

Digitální televizi poskytuje T-Mobile ve 4 různých balíčcích. Nejoblíbenější Tarif M přináší 125 kanálů. Zvolit můžete ještě tarify S, L a XL s 91, 146 a 155 stanicemi. Se všemi variantami získáváte zdarma možnost sledování na dvou set-top boxech a dalších čtyřech zařízeních. K dispozici máte rovněž doplňkové balíčky, kterými si tarify obohatíte například o programy HBO, zahraniční stanice nebo kanály pro dospělé.

Vodafone TV: Pro filmové a seriálové nadšence

Vodafone vlastní digitální televizi na českém území představil až jako poslední. Na začátku svoji nabídkou nijak výrazně nevybočoval.

Partnerství s Netflixem

To se změnilo partnerstvím s populárním Netflixem. Zákazníci Vodafone TV tak získávají přístup k mnoha seriálům a filmům. Další prémiovou aplikací, na kterou Vodafone láká klienty, je Amazon Prime Video – opět se stovkami filmů a seriálů.


Vodafone TV si můžete pořídit ve třech verzích. Na základní TV Klasik naladíte 60 programů. TV Komfort jich přináší 115 a TV Komplet 145. Tarify lze rozšířit pomocí mnoha balíčků zaměřených například na filmy, dokumenty, sport nebo hudbu. V jednu chvíli smíte Vodafone TV sledovat maximálně na 6 zařízeních.

Své si najde každý uživatel

Nabídky všech tří společností se zásadně neliší – cenová válka se nekoná. Stříbrná O2 TV se 105 kanály vás měsíčně vyjde na 449 korun. Tarif M od T-Mobile, který obsahuje 125 stanic, stojí 499 korun/měsíc. TV Komfort, srovnatelnou variantu od Vodafonu se 115 programy, pořídíte samostatně za 429 korun měsíčně.

Na cenu se tedy příliš ohlížet nemusíte, stačí si ujasnit priority a projít si seznamy televizních stanic, které tito poskytovatelé nabízí. Fanoušci sportu, zejména pak fotbalu, stěží najdou lepší možnost, než jim dává O2 TV. Milovníky seriálů a filmů zase upoutá partnerství Vodafonu s Netflixem. Pokud vám jde ale například o zpravodajské kanály, velké rozdíly nečekejte.


T-Mobilu do značné míry chybí tahák, který má O2 v podobě O2 TV Sport a Vodafone v Netflixu. Společnost na svých webových stránkách láká hlavně na kanály HBO a fotbalovou Ligu mistrů, ale totéž mají v repertoáru i konkurenti. Některé uživatele může při rozhodování ovlivnit nedávné ukončení spolupráce mezi O2 TV a kanálovou skupinou AMC. Chcete-li naladit Spektrum, Sport 1, Sport 2, Minimax či JimJam, pak musíte volit mezi T-Mobilem a Vodafonem.

Nejvýhodnější balíček najdete na Srovnejto.cz

Uvažujete o zařazení digitální televize do vašeho balíčku služeb? Nechte si od nás srovnat nabídky. Zadejte své požadavky do online kalkulačky a během okamžiku uvidíte, na kolik vás balíček vyjde.

Naši operátoři se s vámi poté telefonicky spojí a představí vám všechny možnosti včetně neveřejných nabídek. Kompletní služba je pro vás k dispozici zdarma.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Předání vánočních dárků
  25. září 2023|Nikola Zatloukalová
  S těmito tipy vás vánoční nákupy nezruinují

  Vánoce znamenají nemalé výdaje nejen za vánoční dárky, ale i potraviny nebo výzdobu. Kromě nákupního seznamu, online nakupování a pořizování dárků v průběhu celého roku vás zachrání následující tipy.

 • motorkář v Alpách
  23. září 2023|Petr Pohůdka
  Jak vybrat výbavu na motorku na dlouhé cesty

  Kvalitní a bezpečné oblečení, uzamykatelné kufry na motorku nebo povinná výbava přizpůsobená navštěvovaným zemím. Vícedenní výlety na dvou kolech vyžadují delší přípravu. Jaká výbava vám na dlouhých cestách přijde vhod?

 • Krádež auta - zloděj otevírá zámek na dveřích
  21. září 2023|Petr Woff
  10 nejčastěji kradených automobilů: Najdete v seznamu svoji značku?

  Moderní auta jsou stále sofistikovanější, ale pozadu nezůstávají ani zloději. Dříve používali hrubou sílu, která by jim dneska nestačila, takže se naučili různé elektrikářské a programátorské finty. V absolutním bezpečí není žádný vůz, některé modely však mizejí častěji než jiné. Jaké riziko hrozí Škodovce, Volkswagenu, Fordu a dalším automobilům?

 • Platba kreditní kartou
  19. září 2023|Magdaléna Kubečková
  Využijte kreditní kartu na maximum

  Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?

 • Žárovka s mincemi v pozadí
  18. září 2023|Petr Woff
  Dodavatelé nabízejí energie pod cenovým stropem. Komu se vyplatí?

  Energie na evropských burzách zlevnily, a proto dodavatelé vydali nové ceníky. Společnosti ČEZ, E.ON, innogy, PRE nebo Pražská plynárenská nabízejí elektřinu a zemní plyn pod cenovými stropy, které stanovila vláda. Není však jisté, zda se v blízké budoucnosti dočkáme ještě výraznějších slev. Proto zvažte, jestli v současnosti uzavřete delší cenovou fixaci, nebo volnější smlouvu.

 • Zabezpečení motorky - zámek na kolo
  17. září 2023|Petr Pohůdka
  Zabezpečení motorky: Jak zastavit zloděje

  Lankové a řetězové zámky, zámek kotoučové brzdy s alarmem nebo GPS lokátor. Zabezpečení motorky proti krádeži má různou podobu. Který způsob ochrany je nejlepší? Záleží na konkrétní situaci. Nejlépe uděláte, když zkombinujete více prvků.

 • Figurka Lego
  15. září 2023|Jana Březinová
  LEGO, akční figurky a další sběratelské kousky. Jak je pojistit?

  V kostičkách LEGO nebo pár sběratelských kartičkách můžete mít doma stovky tisíc korun, a tak by vám nemělo chybět kvalitní pojištění. Netradiční sběratelské předměty můžete zahrnout do běžného pojištění domácnosti nebo je pojistit jako sbírku – pak se vám bude hodit znalecký posudek.

 • Kalkulačka a papíry s grafy
  13. září 2023|Petr Woff
  Sankce za předčasné splacení hypotéky mají stoupnout až na desetitisíce Kč. Jak se jim vyhnete?

  Vláda chce dovolit bankám, aby pokutovaly svoje klienty za předčasné splacení hypotečních úvěrů. Někteří občané by potom museli uhradit navíc až 2 % z předčasně splacené části celkové jistiny. V navrženém zákoně jsou však popsány situace, kdy můžete hypotéku bezproblémově umořit ještě předtím, než skončí její fixace. Pokuta se vám vyhne, třeba když prodáte svou nemovitost nebo se rozvedete. 

 • Muž na motorce
  11. září 2023|Jana Březinová
  Pojištění na motorku: Jak se liší od pojištění auta?

  Povinné ručení na motorku je levnější oproti autu, naopak za pojištění havárie si výrazně připlatíte. Neměli byste podcenit pojištění odcizení, protože motorky se více kradou. Co dalšího byste měli vědět o pojištění motorky?

 • Žena sedí s nohama v ponožkách u topení
  09. září 2023|Petr Pohůdka
  Topná sezona začíná: 5 tipů, na co nezapomenout

  Údržba kotle a komínu, odvzdušnění radiátorů nebo správné nastavení termostatu. Na topnou sezonu se raději připravte s dostatečným předstihem – zejména pokud potřebujete využít služeb profesionálů. Dobrá příprava vám navíc může přinést významné úspory. Na co před startem topné sezony nezapomenout?