Žena s ovladačem sleduje internetovou televizi

Internetové televize: Kterého poskytovatele zvolit?

Internetová televize se mezi diváky těší stále větší popularitě. Není divu, své oblíbené pořady si můžete pustit kdykoliv a na mnoha různých zařízeních. Jaké jsou výhody a nevýhody internetové televize a který poskytovatel nabízí nejlepší podmínky?

Internetová televize aneb chaos v termínech

Přestože pojem internetová televize působí poměrně jednoznačně, v užívání termínu panuje chaos. Než se pustíme do jeho rozplétání, potvrďme alespoň to, co očekáváte – internetová televize vám umožňuje sledovat televizní programy na základě internetového připojení. Nyní se zaměřme na dva způsoby, které se u internetového vysílání používají. Jedná se o IPTV a OTT.

 • IPTV (Internet Protocol Television): IPTV k vysílání využívá distribuční síť poskytovatele nebo partnerské sítě. Nejde tedy o internetové vysílání. Například IPTV službu O2 TV lze sledovat jen v síti O2. Výhoda IPTV spočívá v tom, že televize má v provozu přednost před ostatní datovou komunikací. Při náhlém zpomalení internetu se nejdříve přeruší stahování na připojeném telefonu, aby televize mohla běžet dál. Pro sledování IPTV potřebujete speciální set-top-box, přičemž každý televizor vyžaduje svůj vlastní.

 • OTT (Over the Top): OTT služba využívá k distribuci obsahu veřejnou síť. Pro její čerpání nemusíte být klientem daného poskytovatele. OTT službu O2 TV tak můžete sledovat i v případě, že máte internet od konkurence. K příjmu OTT nepotřebujete set-top-box, stačí vám chytrá televize, počítač, tablet nebo klidně jen mobil. Televizní vysílání není v datovém proudu nijak zvýhodněno, což se může negativně projevovat ve stabilitě či kvalitě přenosu.

 

Za pojmem internetová televize se někdy v textech skrývají oba koncepty, ale často pouze OTT. K chaosu přispívají i samotní poskytovatelé, kteří termíny různě zaměňují. Některé internetové televize se prezentují jako IPTV, přestože fungují na druhém principu. V textu budeme pojem internetová televize používat souhrnně pro IPTV a OTT.

Srovnání nabídek

Internetové televize: Co nabízí operátoři?

Zjistěte, jaké televizní tarify nabízí největší operátoři - O2, T-Mobile a Vodafone - s orientací v jejich produktech a balíčcích vám rádi pomůžeme.

Chci se dozvědět víc o internetových televizích

Jaké jsou výhody internetové televize?

Internetová televize způsobila revoluci ve sledování pořadů. Přišla totiž s konceptem tzv. nelineárního vysílání. Tento typ vysílání není závislý na sestaveném televizním programu – v rámci nabídky si sami zvolíte pořad a čas sledování. Pořady si podle potřeby zastavíte, pustíte zpětně nebo přeskočíte zdlouhavé reklamy. V archivu a online videopůjčovnách máte kdykoliv k dispozici mnoho filmů a seriálů.

K výhodám internetové televize patří také snadná instalace. Stačí vám přístup k internetu a v některých případech ještě set-top-box. OTT služby, které dnes převažují, navíc bez problému naladíte na notebooku, tabletu či telefonu. Sledovat své oblíbené pořady tak můžete i na cestách.

V čem spočívají nevýhody internetové televize?

Za nevýhodu internetové televize se dá označit placení paušálních poplatků, které vám vysílání zpřístupní. Přestože ve většině evropských zemí jsou placené televizní služby běžné, v ČR stále velká část diváků spoléhá na bezplatné vysílání. Pro určitou skupinu diváků, typicky seniory, bývá obsluha internetové televize složitější. Ze své podstaty je pak internetová televize zcela závislá na připojení k internetu. Ve chvíli, kdy vám nefunguje internet, nebudete sledovat ani televizi.

Internetová televize může snižovat rychlost internetu na ostatních zařízeních. Se sledováním televize proto počítejte při výběru internetu do domácnosti. Nároky na rychlost internetu se liší v závislosti na poskytovateli a kvalitě obrazu.

Požadavky na rychlost internetu

Pro HD rozlišení se obvykle doporučuje 5–10 Mb/s. Na přenos obrazu ve 4K kvalitě potřebujete alespoň 25 Mb/s.

Uvedené hodnoty se vztahují na jedno zařízení a jsou využity výhradně na internetovou televizi. Zvolená rychlost internetu musí zohledňovat i další způsoby využití.

Nejlepší internetová televize? Záleží na vašich prioritách

Internetovou televizi nabízí řada poskytovatelů. Patří mezi ně tři hlavní mobilní operátoři, tedy O2, T-Mobile a Vodafone, ale také společnosti, které se zaměřují primárně na televizní vysílání. Do této skupiny se řadí například Telly, Skylink, Lepší.TV nebo Kuki. Těžko některého z poskytovatelů vyzdvihnout, nejlepší internetová televize bude v očích každého diváka vypadat trochu jinak. Záleží, jakou důležitost přikládáte následujícím parametrům:

 • Programová nabídka: Počet programů, jejich zaměření a kvalita obrazu u jednotlivých stanic.

 • Archiv vysílání: Jak dlouho po odvysílání vám internetová televize umožní zpětné zhlédnutí (zpravidla okolo 7 dní).

 • Nahrávání pořadů: Kolik hodin záznamu si můžete uložit a zhlédnout kdykoliv (i po uplynutí doby určené pro zpětné zhlédnutí).

 • Počet streamů: Na kolika zařízeních zároveň lze internetovou televizi sledovat.

 • Zátěž linky: Jakou rychlost internetu si pro televizi musíte vyhradit.

 • Cena: Výše paušálního poplatku a další výdaje spojené například s pronájmem set-top-boxu.


Nejlevnější internetová televize se skrývá v balíčcích služeb

Uvažujete o zřízení internetové televize? Nejlevnější nabídky na vás čekají v rámci balíčků služeb.

Jedná se o komplexní řešení od jednoho poskytovatele, které kromě internetové televize zahrnuje také mobilní tarify a pevný internet.

Chci si spočítat ceny výhodných balíčků služeb

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Mladá žena na nafukovací matraci s mobilním telefonem v ruce
  Tarify
  07. ledna 2023|Petr Pohůdka
  Předplacené karty vs. paušální tarify: Kdy dává „předplacenka“ smysl?

  Nechcete za mobilní služby platit měsíční paušál? Stále zde existuje alternativa v podobě předplacených karet. Pro koho se takové řešení hodí, jaké přináší výhody a který z hlavních operátorů nabízí nejlepší předplacenou kartu?

 • Žena se sluchátky telefonuje
  Tarify
  12. prosince 2022|Petr Pohůdka
  Jaké jsou telefonní předvolby do zahraničí?

  Svět je propojen více než kdy dříve a určitě i vám se občas stane, že potřebujete zavolat na zahraniční číslo. Aby se vám hovor podařilo uskutečnit, musíte znát telefonní předvolbu dané země. Jak telefonní předvolby fungují a na co byste si při volání do zahraničí měli dát pozor?

 • Mobilní telefon v ruce - žena něco hledá v mobilu
  Tarify
  03. prosince 2022|Petr Pohůdka
  Úložiště v mobilu: Interní paměť, microSD karta nebo cloud?

  Technologie se rychle vyvíjí a co platilo dnes, může být zítra úplně jinak. Jednou z oblastí, která v posledních letech zažila výrazné změny, je úložiště v mobilu. Na dříve velmi rozšířené paměťové karty narazíte spíše zřídka, uživatelům často stačí interní paměť, případně jsou zde online úložiště. Kam a jak můžete v dnešní době ukládat data z mobilu?

 • Wi-Fi vz. neomezená data a hotspot - Sedící lidé s telefony v rukou
  Tarify
  22. listopadu 2022|Petr Pohůdka
  Wi-Fi vs. neomezená data a hotspot: Je čas zrušit pevný internet?

  Předplácíte si u operátora tarif s neomezenými daty? Pak už vás možná napadlo, že byste si v domácnosti vystačili jen s nimi. Ostatní zařízení připojíte přes mobilní hotspot a pevný internet zcela zrušíte – kdo by v dnešní době nechtěl trochu ušetřit? Dává ale takové řešení vůbec smysl?

 • Žena fotí telefonem vánoční stromek
  Tarify
  11. listopadu 2022|Petr Pohůdka
  Vánoční nabídky operátorů: Jakou nadílku pro vás připravili hlavní operátoři?

  Zákazníci si zvykli, že vánoční dárky dostávají nejen od svých nejbližších, ale také od mobilních operátorů. Poskytovatelé mobilních služeb na Vánoce každoročně připravují zajímavé akce a odměny. Co si pro vás přichystali v letošním roce?

 • Mobilní tarify v ČR a EU - Ruka držící mobilní telefon
  Tarify
  10. listopadu 2022|Petr Pohůdka
  Mobilní tarify v ČR a Evropě: Proč Češi platí nejvíce?

  Cena mobilních tarifů v ČR je nejvyšší v rámci celé Evropské unie. Neslavné prvenství Česku přisoudila obsáhlá analýza Evropské komise. Proč jsou nejdražší tarify právě u nás, kolik si oproti zákazníkům v ostatních zemích připlatíme a kdy se konečně začne blýskat na lepší časy?

 • Sedící žena s mobilním telefonem v ruce
  Tarify
  04. listopadu 2022|Petr Pohůdka
  Virtuální operátoři: Jsou opravdu levnější?

  Chcete si zajistit mobilní služby, ale nevyhovují vám nabídky velké trojky poskytovatelů? Alternativu představují virtuální operátoři. Na jakém principu fungují, kdy dávají smysl a jací virtuální operátoři v ČR působí?

 • Kde je můj telefon - Zapomenutý telefon na lavičce
  Tarify
  31. října 2022|Petr Pohůdka
  Kde je můj telefon: Aplikace, s kterými najdete ztracený mobil

  Ztracený mobil dokáže způsobit pořádné nepříjemnosti. V telefonu máte mnoho soukromých informací, navíc pořízení nového zařízení není nejlevnější. Možná ale není všem dnům konec a telefon se vám podaří vypátrat. Kromě svého detektivního instinktu se můžete spolehnout na některé mobilní aplikace. Podívejte se, jak najít mobil.

 • Skupinka lidí s telefony, tablety a počítači
  Tarify
  23. října 2022|Petr Pohůdka
  Češi na internetu: Zprávy, nákupy a seriály s českým dabingem

  Bez internetu dnes nedáme ani ránu. Internet nám pomáhá v komunikaci s našimi blízkými, při nákupech, vzdělávání, ale zajišťuje také nepřeberné množství zábavy. Jak se Češi na internetu chovají a jaké zásadní změny v tomto ohledu přinesla pandemie koronaviru?

 • Muž hraje počítačové hry
  Tarify
  17. října 2022|Petr Pohůdka
  Hry online: Jak rychlý internet potřebujete na hraní her?

  Užíváte si hry online? Pak potřebujete rychlý a stabilní internet. Právě hraní her patří z pohledu internetového připojení k nejnáročnějším činnostem. Na jaké aspekty byste se měli zaměřit?

 • Jakého vybrat operátora - mobilní ruce s telefony
  Tarify
  12. října 2022|Petr Pohůdka
  T-Mobile, O2 nebo Vodafone? Koho z nich vybrat?

  Českému trhu s operátory dominují tři společnosti – T-Mobile, O2 a Vodafone. Osvědčení operátoři, kteří na první pohled nabízí velmi srovnatelné služby. Koho z velké trojky si vybrat? Je lepší T-Mobile, O2 nebo Vodafone?

 • Ruka s mobilním telefonem v ruce, v pozadí logo T-Mobile
  Tarify
  06. října 2022|Srovnejto.cz
  T-Mobile představil nové tarify i vlastní telefon

  Operátor T-Mobile představil nové tarify pro nefiremní zákazníky. Láká především na přístup k 5G síti a službu Pořád online. Co se změnilo a jaké tarify jsou aktuálně v nabídce?

 • Muž fotí mobilním telefonem
  Tarify
  02. října 2022|Petr Pohůdka
  Jak vybrat nejlepší fotomobil: Neskočte na triky výrobců

  Zatímco na prvních mobilech fotoaparát vůbec nebyl, dnes patří k nejdůležitějším součástem zařízení. Mnoho uživatelů si telefon vybírá právě podle kvality fotoaparátu. Řadíte se mezi ně i vy? Podívejte se, jak vybrat nejlepší fotomobil.

 • Kde sledovat sportovní přenosy - Partička sleduje fotbal v televizi
  Tarify
  24. září 2022|Petr Pohůdka
  Kde sledovat sportovní přenosy?

  Rádi se díváte na sportovní přenosy? V nabídce jednotlivých kanálů se lehce ztratí i pravidelný fanoušek. Stanic zaměřených na sport je mnoho a jejich program se vždy odvíjí od aktuálních vysílacích práv. Poradíme vám, kde sledovat nejpopulárnější sporty.

 • Chytré hodinky pro děti - Dítě na lavičce s chytrými hodinkami
  Tarify
  10. září 2022|Petr Pohůdka
  Chytré hodinky pro děti: Co všechno umí a v čem pomohou rodičům?

  Chytré hodinky slouží jako prodloužená ruka telefonu, ale mohou představovat také jeho alternativu. Stále častěji na ně narazíte i u dětí. K čemu jsou dětské chytré hodinky dobré a v jakých situacích je ocení rodiče?

 • Displej mobilního telefonu - ukazatel baterie
  Tarify
  07. srpna 2022|Petr Pohůdka
  Jak šetřit baterii mobilního telefonu a kdy přistoupit k její výměně?

  Chytré telefony nabízí celou řadu funkcí a vyřídíte na nich prakticky cokoliv. Daní za tyto výhody jsou vysoké nároky na spotřebovanou energii. Ty se z pohledu uživatele projevují především kratší výdrží baterie. Zjistěte, jak šetřit baterii v mobilu, jakým způsobem telefon správně nabíjet a kdy akumulátor raději rovnou vyměnit.

 • Logo O2
  Tarify
  03. srpna 2022|Petr Pohůdka
  Do zdražování služeb se jako první pustilo O2

  V porovnání s loňským rokem si připlatíte za mnoho produktů či služeb. Dražší jsou potraviny, pohonné hmoty nebo energie. Mobilním službám se lavina zdražování zatím vyhýbala. Tento stav jako první změní O2 – navýšení cen vstoupí v platnost od září. O kolik více budete muset vytáhnout ze své peněženky?

 • Mobil a různý typy nabíječek
  Tarify
  01. srpna 2022|Petr Pohůdka
  Univerzální nabíječka pro všechna zařízení? V EU od podzimu 2024 realita

  Otravuje vás, jak ke každé elektronice potřebujete jinou nabíječku? Od podzimu roku 2024 tyto starosti minimálně v Evropské unii řešit nebudete. V platnost totiž vstoupí nová směrnice, podle které musí mít spotřební elektronika standardizovaný konektor USB-C. Proč EU k tomuto kroku přistoupila a kdo proti přijetí směrnice nejvíce bojoval?

 • mobilní-aplikace
  Tarify
  26. července 2022|Petr Pohůdka
  Jaké mobilní aplikace oceníte na dovolené?

  Chystáte se na letní dovolenou? Vhodné aplikace ve vašem telefonu vám mohou cestování výrazně usnadnit. Pomohou vám například s plánováním pobytu, přesuny, výběrem dobré restaurace, ale také s řešením krizových situací. Jaké aplikace byste si měli před dovolenou nainstalovat do svého mobilu?

 • utopený mobil
  Tarify
  20. července 2022|Petr Pohůdka
  Jak zachránit utopený mobil

  Pobyt u vody k letním měsícům neodmyslitelně patří. Zatímco vy se na příjemné svlažení ve vodě těšíte, váš mobil má oprávněné obavy. Voda mu totiž vůbec nesvědčí. Přestože se jej snažíte chránit sebevíc, ke kontaktu s vodou někdy stejně dojde. Nemusí to však nutně znamenat konečnou. Poradíme vám, jak zachránit utopený mobil.

 • zálohování-telefonu
  Tarify
  12. července 2022|Petr Pohůdka
  Jak na zálohování telefonu

  Mobilní telefon dnes používáme k řadě různých činností, a tak je logické, že v něm máme spoustu důležitých dat a souborů. Ať už jde o fotografie, videa nebo konverzace, jejich ztráta by nás přinejmenším zamrzela. Správným zálohováním však lze těmto nepříjemnostem předejít.

 • pretaceni-kamer
  Tarify
  01. července 2022|Petr Pohůdka
  Přetáčení reklam? Na kanálech Primy na něj zapomeňte

  Od prvního června nemůžete u většiny internetových televizí přetáčet a přeskakovat reklamy při odloženém sledování stanic FTV Prima. Televizní společnost tak reaguje na ztráty příjmů způsobené neodvysílanými reklamami. Konkrétní důsledky pro diváka se však napříč jednotlivými poskytovateli liší.

 • rychlost-internet
  Tarify
  29. června 2022|Petr Pohůdka
  Jak změřit rychlost internetu

  Přijde vám, že internet běží pomaleji, než by měl? Nebo se jen chcete přesvědčit, že poskytovatel zajišťuje garantovanou rychlost internetu? Jasno můžete mít okamžitě –⁠ změřit rychlost internetu zvládnete z domova během několika minut. Předtím, než začnete dělat ukvapené závěry, se ale ujistěte, že dodržujete zásady správného měření.

 • dvojnásobek-dat
  Tarify
  29. června 2022|Petr Pohůdka
  T-Mobile spouští letní kampaň: Čeká na vás dvojnásobek dat zdarma

  T-Mobile prvního července startuje svoji letní kampaň. Operátor si pro zákazníky připravil překvapení v podobě dvojnásobku mobilních dat. Za vyčerpání datového limitu dostanou klienti navíc ještě vodotěsný vak v barvách operátora.

 • Muž surfuje na internetu v mobilu
  Tarify
  23. června 2022|Petr Pohůdka
  Kolik mobilních dat vám spotřebují oblíbené aplikace?

  Správné nastavení datového balíčku není vůbec jednoduché. Pokud nevíte, kolik mobilních dat spotřebují vaše aplikace, riskujete nevýhodné dokupování dat v průběhu měsíce nebo placení zbytečně drahého tarifu. S jakou spotřebou mobilních dat můžete počítat u nejoblíbenějších aplikací?

© 2023 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky, případně platné registrace Energetického regulačního úřadu.