Žena s ovladačem sleduje internetovou televizi

Internetové televize: Kterého poskytovatele zvolit?

Internetová televize se mezi diváky těší stále větší popularitě. Není divu, své oblíbené pořady si můžete pustit kdykoliv a na mnoha různých zařízeních. Jaké jsou výhody a nevýhody internetové televize a který poskytovatel nabízí nejlepší podmínky?

Internetová televize aneb chaos v termínech

Přestože pojem internetová televize působí poměrně jednoznačně, v užívání termínu panuje chaos. Než se pustíme do jeho rozplétání, potvrďme alespoň to, co očekáváte – internetová televize vám umožňuje sledovat televizní programy na základě internetového připojení. Nyní se zaměřme na dva způsoby, které se u internetového vysílání používají. Jedná se o IPTV a OTT.

 • IPTV (Internet Protocol Television): IPTV k vysílání využívá distribuční síť poskytovatele nebo partnerské sítě. Nejde tedy o internetové vysílání. Například IPTV službu O2 TV lze sledovat jen v síti O2. Výhoda IPTV spočívá v tom, že televize má v provozu přednost před ostatní datovou komunikací. Při náhlém zpomalení internetu se nejdříve přeruší stahování na připojeném telefonu, aby televize mohla běžet dál. Pro sledování IPTV potřebujete speciální set-top-box, přičemž každý televizor vyžaduje svůj vlastní.

 • OTT (Over the Top): OTT služba využívá k distribuci obsahu veřejnou síť. Pro její čerpání nemusíte být klientem daného poskytovatele. OTT službu O2 TV tak můžete sledovat i v případě, že máte internet od konkurence. K příjmu OTT nepotřebujete set-top-box, stačí vám chytrá televize, počítač, tablet nebo klidně jen mobil. Televizní vysílání není v datovém proudu nijak zvýhodněno, což se může negativně projevovat ve stabilitě či kvalitě přenosu.

 

Za pojmem internetová televize se někdy v textech skrývají oba koncepty, ale často pouze OTT. K chaosu přispívají i samotní poskytovatelé, kteří termíny různě zaměňují. Některé internetové televize se prezentují jako IPTV, přestože fungují na druhém principu. V textu budeme pojem internetová televize používat souhrnně pro IPTV a OTT.

Srovnání nabídek

Internetové televize: Co nabízí operátoři?

Zjistěte, jaké televizní tarify nabízí největší operátoři - O2, T-Mobile a Vodafone - s orientací v jejich produktech a balíčcích vám rádi pomůžeme.

Chci se dozvědět víc o internetových televizích

Jaké jsou výhody internetové televize?

Internetová televize způsobila revoluci ve sledování pořadů. Přišla totiž s konceptem tzv. nelineárního vysílání. Tento typ vysílání není závislý na sestaveném televizním programu – v rámci nabídky si sami zvolíte pořad a čas sledování. Pořady si podle potřeby zastavíte, pustíte zpětně nebo přeskočíte zdlouhavé reklamy. V archivu a online videopůjčovnách máte kdykoliv k dispozici mnoho filmů a seriálů.

K výhodám internetové televize patří také snadná instalace. Stačí vám přístup k internetu a v některých případech ještě set-top-box. OTT služby, které dnes převažují, navíc bez problému naladíte na notebooku, tabletu či telefonu. Sledovat své oblíbené pořady tak můžete i na cestách.

V čem spočívají nevýhody internetové televize?

Za nevýhodu internetové televize se dá označit placení paušálních poplatků, které vám vysílání zpřístupní. Přestože ve většině evropských zemí jsou placené televizní služby běžné, v ČR stále velká část diváků spoléhá na bezplatné vysílání. Pro určitou skupinu diváků, typicky seniory, bývá obsluha internetové televize složitější. Ze své podstaty je pak internetová televize zcela závislá na připojení k internetu. Ve chvíli, kdy vám nefunguje internet, nebudete sledovat ani televizi.

Internetová televize může snižovat rychlost internetu na ostatních zařízeních. Se sledováním televize proto počítejte při výběru internetu do domácnosti. Nároky na rychlost internetu se liší v závislosti na poskytovateli a kvalitě obrazu.

Požadavky na rychlost internetu

Pro HD rozlišení se obvykle doporučuje 5–10 Mb/s. Na přenos obrazu ve 4K kvalitě potřebujete alespoň 25 Mb/s.

Uvedené hodnoty se vztahují na jedno zařízení a jsou využity výhradně na internetovou televizi. Zvolená rychlost internetu musí zohledňovat i další způsoby využití.

Nejlepší internetová televize? Záleží na vašich prioritách

Internetovou televizi nabízí řada poskytovatelů. Patří mezi ně tři hlavní mobilní operátoři, tedy O2, T-Mobile a Vodafone, ale také společnosti, které se zaměřují primárně na televizní vysílání. Do této skupiny se řadí například Telly, Skylink, Lepší.TV nebo Kuki. Těžko některého z poskytovatelů vyzdvihnout, nejlepší internetová televize bude v očích každého diváka vypadat trochu jinak. Záleží, jakou důležitost přikládáte následujícím parametrům:

 • Programová nabídka: Počet programů, jejich zaměření a kvalita obrazu u jednotlivých stanic.

 • Archiv vysílání: Jak dlouho po odvysílání vám internetová televize umožní zpětné zhlédnutí (zpravidla okolo 7 dní).

 • Nahrávání pořadů: Kolik hodin záznamu si můžete uložit a zhlédnout kdykoliv (i po uplynutí doby určené pro zpětné zhlédnutí).

 • Počet streamů: Na kolika zařízeních zároveň lze internetovou televizi sledovat.

 • Zátěž linky: Jakou rychlost internetu si pro televizi musíte vyhradit.

 • Cena: Výše paušálního poplatku a další výdaje spojené například s pronájmem set-top-boxu.


Nejlevnější internetová televize se skrývá v balíčcích služeb

Uvažujete o zřízení internetové televize? Nejlevnější nabídky na vás čekají v rámci balíčků služeb.

Jedná se o komplexní řešení od jednoho poskytovatele, které kromě internetové televize zahrnuje také mobilní tarify a pevný internet.

Chci si spočítat ceny výhodných balíčků služeb

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Chytré hodinky pro děti - Dítě na lavičce s chytrými hodinkami
  Tarify
  10. září 2022|Petr Pohůdka
  Chytré hodinky pro děti: Co všechno umí a v čem pomohou rodičům?

  Chytré hodinky slouží jako prodloužená ruka telefonu, ale mohou představovat také jeho alternativu. Stále častěji na ně narazíte i u dětí. K čemu jsou dětské chytré hodinky dobré a v jakých situacích je ocení rodiče?

 • Displej mobilního telefonu - ukazatel baterie
  Tarify
  07. srpna 2022|Petr Pohůdka
  Jak šetřit baterii mobilního telefonu a kdy přistoupit k její výměně?

  Chytré telefony nabízí celou řadu funkcí a vyřídíte na nich prakticky cokoliv. Daní za tyto výhody jsou vysoké nároky na spotřebovanou energii. Ty se z pohledu uživatele projevují především kratší výdrží baterie. Zjistěte, jak šetřit baterii v mobilu, jakým způsobem telefon správně nabíjet a kdy akumulátor raději rovnou vyměnit.

 • Logo O2
  Tarify
  03. srpna 2022|Petr Pohůdka
  Do zdražování služeb se jako první pustilo O2

  V porovnání s loňským rokem si připlatíte za mnoho produktů či služeb. Dražší jsou potraviny, pohonné hmoty nebo energie. Mobilním službám se lavina zdražování zatím vyhýbala. Tento stav jako první změní O2 – navýšení cen vstoupí v platnost od září. O kolik více budete muset vytáhnout ze své peněženky?

 • Mobil a různý typy nabíječek
  Tarify
  01. srpna 2022|Petr Pohůdka
  Univerzální nabíječka pro všechna zařízení? V EU od podzimu 2024 realita

  Otravuje vás, jak ke každé elektronice potřebujete jinou nabíječku? Od podzimu roku 2024 tyto starosti minimálně v Evropské unii řešit nebudete. V platnost totiž vstoupí nová směrnice, podle které musí mít spotřební elektronika standardizovaný konektor USB-C. Proč EU k tomuto kroku přistoupila a kdo proti přijetí směrnice nejvíce bojoval?

 • mobilní-aplikace
  Tarify
  26. července 2022|Petr Pohůdka
  Jaké mobilní aplikace oceníte na dovolené?

  Chystáte se na letní dovolenou? Vhodné aplikace ve vašem telefonu vám mohou cestování výrazně usnadnit. Pomohou vám například s plánováním pobytu, přesuny, výběrem dobré restaurace, ale také s řešením krizových situací. Jaké aplikace byste si měli před dovolenou nainstalovat do svého mobilu?

 • utopený mobil
  Tarify
  20. července 2022|Petr Pohůdka
  Jak zachránit utopený mobil

  Pobyt u vody k letním měsícům neodmyslitelně patří. Zatímco vy se na příjemné svlažení ve vodě těšíte, váš mobil má oprávněné obavy. Voda mu totiž vůbec nesvědčí. Přestože se jej snažíte chránit sebevíc, ke kontaktu s vodou někdy stejně dojde. Nemusí to však nutně znamenat konečnou. Poradíme vám, jak zachránit utopený mobil.

 • zálohování-telefonu
  Tarify
  12. července 2022|Petr Pohůdka
  Jak na zálohování telefonu

  Mobilní telefon dnes používáme k řadě různých činností, a tak je logické, že v něm máme spoustu důležitých dat a souborů. Ať už jde o fotografie, videa nebo konverzace, jejich ztráta by nás přinejmenším zamrzela. Správným zálohováním však lze těmto nepříjemnostem předejít.

 • pretaceni-kamer
  Tarify
  01. července 2022|Petr Pohůdka
  Přetáčení reklam? Na kanálech Primy na něj zapomeňte

  Od prvního června nemůžete u většiny internetových televizí přetáčet a přeskakovat reklamy při odloženém sledování stanic FTV Prima. Televizní společnost tak reaguje na ztráty příjmů způsobené neodvysílanými reklamami. Konkrétní důsledky pro diváka se však napříč jednotlivými poskytovateli liší.

 • rychlost-internet
  Tarify
  29. června 2022|Petr Pohůdka
  Jak změřit rychlost internetu

  Přijde vám, že internet běží pomaleji, než by měl? Nebo se jen chcete přesvědčit, že poskytovatel zajišťuje garantovanou rychlost internetu? Jasno můžete mít okamžitě –⁠ změřit rychlost internetu zvládnete z domova během několika minut. Předtím, než začnete dělat ukvapené závěry, se ale ujistěte, že dodržujete zásady správného měření.

 • dvojnásobek-dat
  Tarify
  29. června 2022|Petr Pohůdka
  T-Mobile spouští letní kampaň: Čeká na vás dvojnásobek dat zdarma

  T-Mobile prvního července startuje svoji letní kampaň. Operátor si pro zákazníky připravil překvapení v podobě dvojnásobku mobilních dat. Za vyčerpání datového limitu dostanou klienti navíc ještě vodotěsný vak v barvách operátora.

 • Muž surfuje na internetu v mobilu
  Tarify
  23. června 2022|Petr Pohůdka
  Kolik mobilních dat vám spotřebují oblíbené aplikace?

  Správné nastavení datového balíčku není vůbec jednoduché. Pokud nevíte, kolik mobilních dat spotřebují vaše aplikace, riskujete nevýhodné dokupování dat v průběhu měsíce nebo placení zbytečně drahého tarifu. S jakou spotřebou mobilních dat můžete počítat u nejoblíbenějších aplikací?

 • Tarify
  11. června 2022|Petr Pohůdka
  Viry v mobilních telefonech: Jak se jim vyhnout?

  Viry nenapadají jen počítače, v ohrožení jsou i mobilní telefony. Největší hrozby zůstávají stejné – ztráta dat a odcizení citlivých souborů nebo přihlašovacích údajů. Víte, jak svůj telefon před viry chránit a co dělat, když se vám to nepodaří?

 • Roaming při cestě do zahraničí - Mladík telefonuje v přístavu
  Tarify
  03. června 2022|Petr Pohůdka
  Roaming při cestě do zahraničí: Na co si dát pozor?

  Vyrážíte na dovolenou do zahraničí? Pak se během pobytu jistě nechcete omezovat v užívání svého mobilního telefonu. Zjistěte, kolik zaplatíte za volání či mobilní data a na co byste si při výletu za hranice měli dát pozor.

 • router
  Tarify
  31. května 2022|Petr Pohůdka
  Rozšíření Wi-Fi po domě: Na jaký způsob vsadit?

  Naše nároky na internet v domácnosti se zvyšují. K Wi-Fi připojujeme stále více chytrých zařízení. Online chceme být ve všech místnostech, ale i na zahradě. Bojujete v některých místech domu se slabým připojením? Poradíme vám, jak můžete signál Wi-Fi rozšířit.

 • Internet věcí - Žena drží mobil a ovládá chytrou domácnost
  Tarify
  11. května 2022|Petr Pohůdka
  Internet věcí: Když spolu zařízení komunikují

  Internet věcí se pomalu stává všudypřítomným. S velkou pravděpodobností jeho výhody využíváte i vy sami nebo se s nimi denně setkáváte v práci. Zjistěte, co to internet věcí je, jak funguje a v jakých oblastech se rozšiřuje.Internet věcí se pomalu stává všudypřítomným. S velkou pravděpodobností jeho výhody využíváte i vy sami nebo se s nimi denně setkáváte v práci. Zjistěte, co to internet věcí je, jak funguje a v jakých oblastech se rozšiřuje.

 • Streamovací platformy - sledování filmu
  Tarify
  07. května 2022|Petr Pohůdka
  Streamovací platformy: Netflix, HBO Max, Apple TV+, Voyo a další

  Streamovací platformy zažívají v posledních letech nevídaný boom a nic nenasvědčuje tomu, že by měl ustat. Většina uživatelů si jako první vybaví Netflix, ale na výběr máte z celé řady dalších služeb. Podívejte se na nejoblíbenější streamovací platformy.

 • pripojeni
  Tarify
  03. května 2022|Petr Pohůdka
  Internet na chatu: Zůstaňte online i v odlehlých oblastech

  Chcete zůstat online i na chatě či chalupě? Dnes to není žádný problém, internet naladíte i v těch nejodlehlejších oblastech. Jaké varianty se nabízí? Přečtěte si, jak vybrat internet na chatu.

 • Tarify
  25. dubna 2022|Petr Pohůdka
  Kradou vám internet sousedi? Mýty, legendy a fakta o internetovém připojení

  Okolo internetového připojení koluje celá řada mýtů a legend. Některé z nich se částečně zakládají na pravdě, jiné jsou zcela nesmyslné. Možná i vy jste v souvislosti s internetem slyšeli následující tvrzení.

 • Pár seniorů s mobilním telefonem u počítače
  Tarify
  16. dubna 2022|Petr Pohůdka
  Telefon pro seniory: Podle čeho se orientovat a jaký zvolit tarif

  Mobilní telefon dnes vlastní téměř každý a senioři nejsou žádnou výjimkou. Starší generace však mají specifické požadavky, které je nutné promítnout do výběru zařízení i tarifu. Vybíráte telefon pro seniory nebo pro ně hledáte adekvátní tarif? Pak je tento článek právě pro vás.

 • Bezdrátový router
  Tarify
  09. dubna 2022|Petr Pohůdka
  Jak vybrat router

  Router do značné míry ovlivňuje úroveň vašeho připojení k internetu. Víte, na jaké parametry se při výběru tohoto zařízení zaměřit? Je lepší pořídit si svůj vlastní router, nebo spoléhat na pronajímané modely? Poradíme vám, jak vybrat router.

 • dálkové ovládání televize
  Tarify
  26. března 2022|Petr Pohůdka
  Jak vybrat televizi či projektor

  Uvažujete o koupi nové televize nebo projektoru? Poradíme vám, v jakých situacích se vyplatí televizor, kdy je naopak lepší sáhnout po projektoru a na jaké parametry se při výběru obou zařízení zaměřit.

 • eSim
  Tarify
  21. března 2022|Petr Pohůdka
  eSIM: Co to je a jak funguje?

  eSIM představuje modernější alternativu klasické SIM karty. V čem spočívají výhody eSIM a kde tato technologie naopak naráží na své limity? Zjistěte, jak virtuální SIM karta funguje a jakým způsobem se k ní staví hlavní operátoři.

 • bezpecnost na internet
  Tarify
  14. března 2022|Petr Pohůdka
  Bezpečnost na internetu: Jak se (ne)chovat v online prostředí

  V online prostředí se většina z nás pohybuje každý den. Na internetu čteme zprávy, díváme se na seriály, nakupujeme nebo komunikujeme se svými blízkými. Stejně jako v reálném světě na nás i v tom virtuálním číhají rozličné hrozby. Jste na ně připraveni? Zjistěte, jak si zajistit bezpečnost na internetu.

 • vysílač v noci
  Tarify
  07. března 2022|Petr Pohůdka
  Co je DVB-T2 a kdy potřebujete set-top box

  Standard DVB-T2. Spojení, které jste během posledních let nejspíš zaslechli v souvislosti s televizním vysíláním. Víte, co to DVB-T2 je a jak ho naladit? Jaké změny tento nový standard přinesl a co lze v oblasti pozemního televizního vysílání očekávat do budoucna?

 • mobilní telefon volání
  Tarify
  25. února 2022|
  Na Ukrajinu se dovoláte zdarma

  Největší operátoři v Česku reagují na probíhající ruský útok na Ukrajinu. T-Mobile zrušil veškeré poplatky za hovory a SMS do této země a Vodafone nabízí 100 minut volání zdarma. O2 zařadilo od 25. února volání na ukrajinská čísla do stejné kategorie jako volání v rámci Evropské unie, za minutu hovoru tak volající zaplatí 5,98 korun místo běžných 24,90 korun. Všichni jejich zákazníci se tak mohou zdarma nebo levněji spojit se svými blízkými v oblasti konfliktu.

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).