Muž drží mobil

Jak vybrat internet do mobilu a domácnosti?

Internetové připojení se stalo nedílnou součástí našich životů. Díky internetu získáváme informace, procházíme sociální sítě, ale také telefonujeme či sledujeme televizi. Víte, jak jsou jednotlivé činnosti náročné na spotřebu dat a umíte podle svých potřeb zvolit správný tarif nebo balíček? Poradíme vám, jak vybrat internet do mobilu a domácnosti.

Mobilní data: Jaký jste uživatel?

Nejdříve se zaměříme na mobilní data. Ta se starají o to, že jste na svém chytrém telefonu nepřetržitě online. V nabídce mobilních operátorů narazíte na mnoho datových balíčků o různých velikostech.

Mobilní data

Jaké jsou vaše nároky a na co data využíváte?

 • Používáte mobilní data k volání či videohovorům?

 • Posloucháte na mobilu hudbu, sledujete videa nebo se díváte na televizi?

 • Trávíte hodně času na Facebooku, Instagramu a dalších sociálních sítích?

 • Používáte často online mapy?

 • Hrajete online hry?

 • Streamujete obsah?


Uvedené činnosti patří k těm datově nejnáročnějším. Pokud se jim pravidelně věnujete, sáhněte po větších datových balíčcích nebo neomezených mobilních datech. Naopak jestli si na mobilu jen čtete zprávy a vyhledáváte dopravní spojení, vystačíte si s menšími datovými objemy.

Jak zjistit, kolik dat potřebuji?

Nejjednodušším způsobem, jak zjistit, kolik dat potřebujete, je mít představu o vlastní spotřebě. Kolik jste v minulém měsíci spotřebovali dat? Museli jste si v uplynulých měsících internet dokupovat? Výborný přehled o spotřebě dat získáte přímo ve svém chytrém telefonu. V nastavení, zpravidla v sekci Mobilní data, naleznete položku Využití dat. Zde uvidíte statistiky o spotřebovaných datech.

Statistiky kdykoliv vynulujete a spočítáte si tak spotřebu mobilních dat pro konkrétní období. Kromě toho se dozvíte, jak se na spotřebě podílely jednotlivé aplikace. Pokud se vám nechce za data připlácet, můžete na základě těchto údajů přizpůsobit své aktivity a datově náročné činnosti nechat na dobu, kdy jste připojeni na Wi-Fi.


V závislosti na spotřebě byste měli být schopni adekvátně zvolit datový balíček. Jinak budete v průběhu zúčtovacího období nevýhodně dokupovat data, případně zbytečně platit za velký datový objem, který nevyužijete. Na konci měsíce by vám měla zbýt pouze drobná rezerva, která vám pokryje odchylky ve spotřebě dat.

Zorientujte se v jednotkách

Pro výběr správného datového balíčku je důležité, abyste se vyznali v uváděných jednotkách. Poskytovatelé mobilních dat operují nejčastěji s gigabajty (GB). U menších balíčků nebo v přehledu využití dat ve vašem mobilním telefonu se setkáte spíše s megabajty (MB). Vzájemný vztah těchto jednotek je následující: 1 GB = 1024 MB.


Tablet a znaky

Jaká je spotřeba dat průměrného uživatele?

Průměrná měsíční spotřeba dat na jednu SIM kartu s datovými službami v roce 2020 poprvé překročila hranici 3 GB. Vyplývá to ze statistik Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Meziročně tato hodnota narostla o celých 77 %. Částečně se na tom nepochybně podepsaly restrikce spojené s pandemií koronaviru, nicméně k nárůstu průměrné měsíční spotřeby dat dochází dlouhodobě. Jen pro představu – v roce 2015 si průměrný Čech vystačil s 573 MB na měsíc. O pět let později již potřeboval 3147 MB.

Mobilní data bez limitů

Nenechte se omezovat mobilními daty

Pravidelně na konci měsíce bojujete s nedostatkem mobilních dat a hledáte v okolí volně přístupnou Wi-Fi?

Zvolte tarif s neomezenými daty. Dnes už neplatí, že za něj zaplatíte tisíce korun. Srovnejte si nabídky největších operátorů v naší kalkulačce jednoduše a on-line.

Chci tarif s neomezenými daty

Spotřeba dat podle různých činností

Jak bylo řečeno, nejrychleji vám data mizí zejména při sledování videí, videohovorech či poslechu muziky. Příliš dat vám na druhou stranu neukrojí čtení novinek nebo posílání e-mailů a textových zpráv. V následující tabulce uvidíte, jak dlouho můžete vykonávat některé běžné činnosti s 1 GB mobilních dat. Mějte na paměti, že se jedná o orientační údaje. Konkrétní hodnoty se liší podle typu stránek, množství grafických prvků, kvality videa a mnoha dalších aspektů.

Činnost1 GB dat

Surfování na internetu

600 webových stránek


Posílání e-mailů a textových zpráv

350 000 zpráv


Sledování/streamování videa v HD kvalitě

30 minut


Sledování/streamování videa v SD kvalitě

2 hodiny


Poslouchání muziky

200 písní


Volání přes Skype

30 hodin


Videohovor přes Skype

4 hodiny


Stahování a aktualizace aplikací

25 aplikací


Zdroj: USmobile.com

Internet do domácnosti: Zapomeňte na objem, tady jde o rychlost

Internet v mobilu dnes rozhodně nestačí. Připojit se chcete i ve své domácnosti. Internet využijete na svých počítačích, tabletech, při sledování digitální televize nebo vytváření chytré domácnosti. Navíc se vždy po příchodu domů můžete připojit na Wi-Fi i na svém telefonu a šetřit tím stále poměrně drahá mobilní data.

Ještě před několika lety fungoval internet do domácnosti podobně jako internet do mobilu. Uživatel si u svého poskytovatele zaplatil určitý objem dat, který mohl čerpat. Zpravidla se jednalo o dva rozdílné limity – jeden pro download (stahování a příchozí data) a druhý pro upload (data, jež uživatel mohl nahrát na internet).

Dříve se přenášelo výrazně menší množství dat a nebyl proto problém je limitem omezit. Nicméně svět internetu a požadavky uživatelů prošly značnou obměnou. Sledování videí ve vysokém rozlišení, streamování či online hraní her tvoří běžnou součást uživatelského chování. I zákazníci, kteří by se označili za méně náročné, přenášejí daleko více dat než v minulosti, protože také obyčejné weby nyní obsahují videa, obrázky, grafiky a jiné audiovizuální materiály.

Rychlost internetu

Víte, jaká je rychlost vašeho internetu?

Změřte si reálnou rychlost vašeho internetu. Pokud vás trápí dlouhé načítání stránek nebo sekání on-line her, zamyslete se nad připojením s vyšší rychlostí. S výběrem nejvýhodnější nabídky a jejím sjednáním vám pomůžeme.

Chci si změřit rychlost internetu

Kilobit, kilobajt a další jednotky

Systém s omezenými daty kvůli tomu přestal vyhovovat. Drtivá většina nabídek dnes pracuje s neomezeným přenosem dat, který je limitován pouze rychlostí připojení. Ta vyjadřuje, jaký objem dat jste schopni stáhnout či odeslat za jednu sekundu. Čím rychlejší internet, tím více datově náročných činností zároveň může ve vaší domácnosti probíhat. Netřeba dodávat, že za rychlejší internet si u poskytovatelů připlatíte.

Rychlost internetu se udává v kilobitech za sekundu (kbit/s, kb/s, kbps) nebo v megabitech za sekundu (Mbit/s, Mb/s, Mbps). Výjimkou ale není ani uvádění rychlosti v kilobajtech (kB/s), případně megabajtech za sekundu (MB/s).

Tip

Pozor na jednotky

Dávejte si pozor, ať tyto jednotky nezaměňujete:

 • 1 kbit = 0,125 kB,

 • 1 Mb = 0,125 MB.


Když rychlost připojení v kbit/s, eventuálně v Mbit/s vydělíte osmi, dostanete objem dat v kB či MB, který můžete za vteřinu přenést.

Jak internet využíváte a kolik zařízení naráz připojujete?

Podobně jako u mobilních dat byste si nejprve měli ujasnit, jaký jste typ uživatele.

 • Sledujete digitální televize a videa ve vysokém rozlišení?

 • Bavíte se hraním online her?

 • Nahráváte vy sami obsah na internet?

 • Plánujete uskutečňovat videohovory?


Klíčovým aspektem výběru je rovněž počet členů domácnosti, respektive počet zařízení připojených v jeden okamžik k internetu. Jiné nároky bude mít člověk, který žije sám, a čtyřčlenná domácnost, v níž paralelně poběží několik zařízení.

Jakou rychlost internetu vyžadují obvyklé činnosti?

Jednotlivé aktivity se ve svých nárocích na rychlost internetu výrazně liší. Podívejte se v následující tabulce, jak rychlý internet vyžadují obvyklé činnosti.

ČinnostMinimální rychlost internetu Doporučená rychlost internetu

Práce s e-maily


1 Mb/s


1 Mb/s


Surfování na internetu


3 Mb/s


5 Mb/s


Sledování/streamování videa v HD kvalitě

5 Mb/s


10 Mb/s


Sledování/streamování videa ve 4K kvalitě


25 Mb/s


35 Mb/s


Hraní online her


3–6 Mb/s


25 Mb/s


Poslouchání muziky


1 Mb/s


1 Mb/s


Videokonference


2 Mb/s


10 Mb/s


Zdroj: HighSpeedInternet.com

Nezapomínejte na to, že uvedené nároky se vztahují na jedno zařízení. Ve chvíli, kdy jich k internetu připojíte více, musíte tyto hodnoty sčítat. Když tedy v domácnosti čtyři osoby ve stejnou dobu sledují pořad ve 4K kvalitě na různých přístrojích, rázem se minimální požadavky na rychlost internetu dostávají na 100 Mb/s.

Jakou rychlost připojení požadovat?

Žijete sami, k internetu připojujete jediné zařízení a většinu času trávíte čtením zpráv, vyřizováním e-mailové korespondence a brouzdáním na sociálních sítích? Měli byste vystačit s 50 Mb/s. V těchto relacích se standardně pohybují základní nabídky největších poskytovatelů. Pokud jde o početnější domácnosti, uvádí se, že pro běžnou čtyřčlennou rodinu je dostatečná rychlost 150–200 Mb/s.

Zmíněné rychlosti se týkají stahování. Rychlost uploadu pro většinu uživatelů nebývá tak důležitá a u nejlevnějších produktů činí zhruba 5–10 Mb/s.

Internet do mobilu i domácnosti pořídíte v jednom balíčku

Největší poskytovatelé mobilních služeb nabízejí i internet do domácností. Proto začali tyto služby spolu s dalšími prodávat ve zvýhodněných balíčcích. Zjednodušeně lze systém přirovnat k nákupu jogurtů v obchodu. Zatímco jeden jogurt stojí 10 korun, ve zvýhodněném balení můžete koupit čtyři za cenu tří. Podobně je to i u telekomunikačních služeb. Nejčastěji v rámci jedné nabídky pořídíte mobilní tarify, internet do domácnosti a digitální televizi.

Dva pánové s telefony

Jaký balíček je nejvýhodnější?

Mezi hlavní poskytovatele zvýhodněných balíčků pro domácnosti patří tzv. velká trojka, tedy O2, T-Mobile a Vodafone. Jejich služby se v tomto ohledu velice liší, proto není možné říct, který balíček vychází nejlépe. Každá domácnost má zcela jiné priority.

Řadíte se mezi sportovní nadšence? O2 TV, kterou O2 přidává do svých balíčků, pro vás nejspíš bude silným argumentem, proč zvolit právě tuto společnost. O2 totiž vlastní exkluzivní práva na vysílání významných sportovních událostí. Naopak máte-li malé děti, které si oblíbily dětské kanály JimJam nebo Minimax, pak vás to potáhne spíše ke konkurenci, protože u O2 na rozdíl od T-Mobilu a Vodafonu tyto programy již nenajdete.

Milovníky seriálů a filmů osloví Vodafone, který v rámci digitální televize jako jediný z poskytovatelů nabízí populární Netflix. T-Mobile zase na výhodné ceny láká zákazníky, kteří se spokojí s menšími objemy dat a nižší rychlostí připojení. Kromě toho zaujme rovněž možností sdílení mobilních dat u rodinných tarifů.

Balíčky služeb

Kolik zvýhodněné balíčky stojí?

Ceny jsou individuální, záleží jaké služby si do balíčku zařadíte. Obecně platí, že čím více služeb přidáte, tím více ušetříte. Roční úspory se u balíčků v porovnání s pořízením jednotlivých služeb pohybují klidně v řádu několika tisíců korun.

Rodinný balíček s mobilními tarify pro čtyři osoby se zhruba 20 GB dat, domácím internetem se základní rychlostí a digitální televizí standardně stojí 2000–2500 korun měsíčně.

Chci si sjednat výhodný balíček služeb

S výběrem vám rádi pomůžeme

Jste si jistí, že byste u konkurence nezískali výhodnější nabídku? S výběrem mobilních tarifů, internetu do domácnosti či kompletních akčních balíčků vám ve Srovnejto.cz rádi pomůžeme. Zavolejte na telefonní číslo 226 211 122 nebo napište e-mail na telco@srovnejto.cz. Naši specialisté vám představí i neveřejné nabídky, na které byste jinak nedosáhli a celým procesem změny vás případně provedou. Vy vše vyřešíte z pohodlí svého domova.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Chytré hodinky pro děti - Dítě na lavičce s chytrými hodinkami
  Tarify
  10. září 2022|Petr Pohůdka
  Chytré hodinky pro děti: Co všechno umí a v čem pomohou rodičům?

  Chytré hodinky slouží jako prodloužená ruka telefonu, ale mohou představovat také jeho alternativu. Stále častěji na ně narazíte i u dětí. K čemu jsou dětské chytré hodinky dobré a v jakých situacích je ocení rodiče?

 • Displej mobilního telefonu - ukazatel baterie
  Tarify
  07. srpna 2022|Petr Pohůdka
  Jak šetřit baterii mobilního telefonu a kdy přistoupit k její výměně?

  Chytré telefony nabízí celou řadu funkcí a vyřídíte na nich prakticky cokoliv. Daní za tyto výhody jsou vysoké nároky na spotřebovanou energii. Ty se z pohledu uživatele projevují především kratší výdrží baterie. Zjistěte, jak šetřit baterii v mobilu, jakým způsobem telefon správně nabíjet a kdy akumulátor raději rovnou vyměnit.

 • Logo O2
  Tarify
  03. srpna 2022|Petr Pohůdka
  Do zdražování služeb se jako první pustilo O2

  V porovnání s loňským rokem si připlatíte za mnoho produktů či služeb. Dražší jsou potraviny, pohonné hmoty nebo energie. Mobilním službám se lavina zdražování zatím vyhýbala. Tento stav jako první změní O2 – navýšení cen vstoupí v platnost od září. O kolik více budete muset vytáhnout ze své peněženky?

 • Mobil a různý typy nabíječek
  Tarify
  01. srpna 2022|Petr Pohůdka
  Univerzální nabíječka pro všechna zařízení? V EU od podzimu 2024 realita

  Otravuje vás, jak ke každé elektronice potřebujete jinou nabíječku? Od podzimu roku 2024 tyto starosti minimálně v Evropské unii řešit nebudete. V platnost totiž vstoupí nová směrnice, podle které musí mít spotřební elektronika standardizovaný konektor USB-C. Proč EU k tomuto kroku přistoupila a kdo proti přijetí směrnice nejvíce bojoval?

 • mobilní-aplikace
  Tarify
  26. července 2022|Petr Pohůdka
  Jaké mobilní aplikace oceníte na dovolené?

  Chystáte se na letní dovolenou? Vhodné aplikace ve vašem telefonu vám mohou cestování výrazně usnadnit. Pomohou vám například s plánováním pobytu, přesuny, výběrem dobré restaurace, ale také s řešením krizových situací. Jaké aplikace byste si měli před dovolenou nainstalovat do svého mobilu?

 • utopený mobil
  Tarify
  20. července 2022|Petr Pohůdka
  Jak zachránit utopený mobil

  Pobyt u vody k letním měsícům neodmyslitelně patří. Zatímco vy se na příjemné svlažení ve vodě těšíte, váš mobil má oprávněné obavy. Voda mu totiž vůbec nesvědčí. Přestože se jej snažíte chránit sebevíc, ke kontaktu s vodou někdy stejně dojde. Nemusí to však nutně znamenat konečnou. Poradíme vám, jak zachránit utopený mobil.

 • zálohování-telefonu
  Tarify
  12. července 2022|Petr Pohůdka
  Jak na zálohování telefonu

  Mobilní telefon dnes používáme k řadě různých činností, a tak je logické, že v něm máme spoustu důležitých dat a souborů. Ať už jde o fotografie, videa nebo konverzace, jejich ztráta by nás přinejmenším zamrzela. Správným zálohováním však lze těmto nepříjemnostem předejít.

 • pretaceni-kamer
  Tarify
  01. července 2022|Petr Pohůdka
  Přetáčení reklam? Na kanálech Primy na něj zapomeňte

  Od prvního června nemůžete u většiny internetových televizí přetáčet a přeskakovat reklamy při odloženém sledování stanic FTV Prima. Televizní společnost tak reaguje na ztráty příjmů způsobené neodvysílanými reklamami. Konkrétní důsledky pro diváka se však napříč jednotlivými poskytovateli liší.

 • rychlost-internet
  Tarify
  29. června 2022|Petr Pohůdka
  Jak změřit rychlost internetu

  Přijde vám, že internet běží pomaleji, než by měl? Nebo se jen chcete přesvědčit, že poskytovatel zajišťuje garantovanou rychlost internetu? Jasno můžete mít okamžitě –⁠ změřit rychlost internetu zvládnete z domova během několika minut. Předtím, než začnete dělat ukvapené závěry, se ale ujistěte, že dodržujete zásady správného měření.

 • dvojnásobek-dat
  Tarify
  29. června 2022|Petr Pohůdka
  T-Mobile spouští letní kampaň: Čeká na vás dvojnásobek dat zdarma

  T-Mobile prvního července startuje svoji letní kampaň. Operátor si pro zákazníky připravil překvapení v podobě dvojnásobku mobilních dat. Za vyčerpání datového limitu dostanou klienti navíc ještě vodotěsný vak v barvách operátora.

 • Muž surfuje na internetu v mobilu
  Tarify
  23. června 2022|Petr Pohůdka
  Kolik mobilních dat vám spotřebují oblíbené aplikace?

  Správné nastavení datového balíčku není vůbec jednoduché. Pokud nevíte, kolik mobilních dat spotřebují vaše aplikace, riskujete nevýhodné dokupování dat v průběhu měsíce nebo placení zbytečně drahého tarifu. S jakou spotřebou mobilních dat můžete počítat u nejoblíbenějších aplikací?

 • Tarify
  11. června 2022|Petr Pohůdka
  Viry v mobilních telefonech: Jak se jim vyhnout?

  Viry nenapadají jen počítače, v ohrožení jsou i mobilní telefony. Největší hrozby zůstávají stejné – ztráta dat a odcizení citlivých souborů nebo přihlašovacích údajů. Víte, jak svůj telefon před viry chránit a co dělat, když se vám to nepodaří?

 • Roaming při cestě do zahraničí - Mladík telefonuje v přístavu
  Tarify
  03. června 2022|Petr Pohůdka
  Roaming při cestě do zahraničí: Na co si dát pozor?

  Vyrážíte na dovolenou do zahraničí? Pak se během pobytu jistě nechcete omezovat v užívání svého mobilního telefonu. Zjistěte, kolik zaplatíte za volání či mobilní data a na co byste si při výletu za hranice měli dát pozor.

 • router
  Tarify
  31. května 2022|Petr Pohůdka
  Rozšíření Wi-Fi po domě: Na jaký způsob vsadit?

  Naše nároky na internet v domácnosti se zvyšují. K Wi-Fi připojujeme stále více chytrých zařízení. Online chceme být ve všech místnostech, ale i na zahradě. Bojujete v některých místech domu se slabým připojením? Poradíme vám, jak můžete signál Wi-Fi rozšířit.

 • Internet věcí - Žena drží mobil a ovládá chytrou domácnost
  Tarify
  11. května 2022|Petr Pohůdka
  Internet věcí: Když spolu zařízení komunikují

  Internet věcí se pomalu stává všudypřítomným. S velkou pravděpodobností jeho výhody využíváte i vy sami nebo se s nimi denně setkáváte v práci. Zjistěte, co to internet věcí je, jak funguje a v jakých oblastech se rozšiřuje.Internet věcí se pomalu stává všudypřítomným. S velkou pravděpodobností jeho výhody využíváte i vy sami nebo se s nimi denně setkáváte v práci. Zjistěte, co to internet věcí je, jak funguje a v jakých oblastech se rozšiřuje.

 • Streamovací platformy - sledování filmu
  Tarify
  07. května 2022|Petr Pohůdka
  Streamovací platformy: Netflix, HBO Max, Apple TV+, Voyo a další

  Streamovací platformy zažívají v posledních letech nevídaný boom a nic nenasvědčuje tomu, že by měl ustat. Většina uživatelů si jako první vybaví Netflix, ale na výběr máte z celé řady dalších služeb. Podívejte se na nejoblíbenější streamovací platformy.

 • pripojeni
  Tarify
  03. května 2022|Petr Pohůdka
  Internet na chatu: Zůstaňte online i v odlehlých oblastech

  Chcete zůstat online i na chatě či chalupě? Dnes to není žádný problém, internet naladíte i v těch nejodlehlejších oblastech. Jaké varianty se nabízí? Přečtěte si, jak vybrat internet na chatu.

 • Tarify
  25. dubna 2022|Petr Pohůdka
  Kradou vám internet sousedi? Mýty, legendy a fakta o internetovém připojení

  Okolo internetového připojení koluje celá řada mýtů a legend. Některé z nich se částečně zakládají na pravdě, jiné jsou zcela nesmyslné. Možná i vy jste v souvislosti s internetem slyšeli následující tvrzení.

 • Pár seniorů s mobilním telefonem u počítače
  Tarify
  16. dubna 2022|Petr Pohůdka
  Telefon pro seniory: Podle čeho se orientovat a jaký zvolit tarif

  Mobilní telefon dnes vlastní téměř každý a senioři nejsou žádnou výjimkou. Starší generace však mají specifické požadavky, které je nutné promítnout do výběru zařízení i tarifu. Vybíráte telefon pro seniory nebo pro ně hledáte adekvátní tarif? Pak je tento článek právě pro vás.

 • Bezdrátový router
  Tarify
  09. dubna 2022|Petr Pohůdka
  Jak vybrat router

  Router do značné míry ovlivňuje úroveň vašeho připojení k internetu. Víte, na jaké parametry se při výběru tohoto zařízení zaměřit? Je lepší pořídit si svůj vlastní router, nebo spoléhat na pronajímané modely? Poradíme vám, jak vybrat router.

 • dálkové ovládání televize
  Tarify
  26. března 2022|Petr Pohůdka
  Jak vybrat televizi či projektor

  Uvažujete o koupi nové televize nebo projektoru? Poradíme vám, v jakých situacích se vyplatí televizor, kdy je naopak lepší sáhnout po projektoru a na jaké parametry se při výběru obou zařízení zaměřit.

 • eSim
  Tarify
  21. března 2022|Petr Pohůdka
  eSIM: Co to je a jak funguje?

  eSIM představuje modernější alternativu klasické SIM karty. V čem spočívají výhody eSIM a kde tato technologie naopak naráží na své limity? Zjistěte, jak virtuální SIM karta funguje a jakým způsobem se k ní staví hlavní operátoři.

 • bezpecnost na internet
  Tarify
  14. března 2022|Petr Pohůdka
  Bezpečnost na internetu: Jak se (ne)chovat v online prostředí

  V online prostředí se většina z nás pohybuje každý den. Na internetu čteme zprávy, díváme se na seriály, nakupujeme nebo komunikujeme se svými blízkými. Stejně jako v reálném světě na nás i v tom virtuálním číhají rozličné hrozby. Jste na ně připraveni? Zjistěte, jak si zajistit bezpečnost na internetu.

 • vysílač v noci
  Tarify
  07. března 2022|Petr Pohůdka
  Co je DVB-T2 a kdy potřebujete set-top box

  Standard DVB-T2. Spojení, které jste během posledních let nejspíš zaslechli v souvislosti s televizním vysíláním. Víte, co to DVB-T2 je a jak ho naladit? Jaké změny tento nový standard přinesl a co lze v oblasti pozemního televizního vysílání očekávat do budoucna?

 • mobilní telefon volání
  Tarify
  25. února 2022|
  Na Ukrajinu se dovoláte zdarma

  Největší operátoři v Česku reagují na probíhající ruský útok na Ukrajinu. T-Mobile zrušil veškeré poplatky za hovory a SMS do této země a Vodafone nabízí 100 minut volání zdarma. O2 zařadilo od 25. února volání na ukrajinská čísla do stejné kategorie jako volání v rámci Evropské unie, za minutu hovoru tak volající zaplatí 5,98 korun místo běžných 24,90 korun. Všichni jejich zákazníci se tak mohou zdarma nebo levněji spojit se svými blízkými v oblasti konfliktu.

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Zprostředkování telekomunikací a energií zajišťuje společnost Tarifomat, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).