Blog
Energie
Plyn - plynový sporák

Podle čeho vybírat dodavatele plynu?

15. října 2013|Monika Šaríková|

https://zakaznik.srovnejto.cz/energie/kalkulace-plyn/https://zakaznik.srovnejto.cz/energie/kalkulace-plyn/Už se vám zase nějak nepozdává výpis za odběr plynu? Uvažujete o změně dodavatele, ale nevíte, jak si s tím poradit? Věřte, že změna dodavatele není v současnosti žádným problémem, protože v České republice funguje více jak desítka dodavatelů. Ceny jednotlivých společností mohou dělat až tisícové rozdíly za jeden rok.

Porovnat ceny plynu

Ceny dodávek plynu


Cena dodávky zemního plynu je složena z regulované složky, kterou pevně stanovuje Energetický regulační úřad a neregulované složky, kterou ovlivňuje samotný dodavatel.

Zjistit, jaký dodavatel má právě nyní nejlevnější plyn není problém zjistit. Stačí si najít online kalkulačky pro porovnání cen plynu , kde zadáte vaši spotřebu a hned získáte informace o cenách u jiných společností. Možná až zajásáte, že jste našli konečně něco levného a uspoříte potřebné tisíce…

Cena plynu není jediný faktor - sledujte i jiné parametry

Ano, nízká cena je důležitá, ovšem je třeba brát v úvahu i jiné faktory, abyste posléze nelitovali svého přestupu k jinému dodavateli plynu. Dodavatel si může účtovat nějaké skryté poplatky. Může se jednat o různé sankce, aktivační a deaktivační poplatky a jiné služby. Důvěryhodnost pro vás neznámých společností si můžete třeba ověřit pomocí diskuzí, kde se vyjadřuje dostatek různých osob a mohou vám výrazně pomoci v rozhodování o novém dodavateli plynu.

Dobrý servis a doprovodné služby

Rozhodující při volbě je také komunikativnost plynárenské společnosti. zajímejte se například o to, zda je k dispozici infolinka zdarma, jak snadno se na ni dovoláte a jestli je zdejší pracovník ochotný a hlavně znalý problémů, které chcete řešit. Dodavatel by vás měl sám informovat o různých aktuálních změnách, ke kterým dochází a jaké se vás týkají.


Převod od vašeho stávajícího dodavatele by se měl provádět zadarmo – neměli byste tedy narazit na vyžadování nějakých poplatků za službu.

Monika Šaríková Více článků autora
© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).