Cestovní pojištění – srovnání cen

Půjčka v insolvenci - nečekané výdaje

Do insolvence se může dostat každý z nás. V současné době se s ní potýká více než 144 000 osob. Navíc dostat se do prekérní situace, která skončí vyhlášením osobního bankrotu, není vůbec složité. Stačí několik pozdě uhrazených splátek, výpadek příjmu nebo vleklá nemoc a problém je na světě. Pokud se vy sami potýkáte s insolvencí a potřebujete finanční injekci, jistě nám dáte za pravdu, že sehnat půjčku pro lidi v insolvenci není nic jednoduchého. Přesto to není nemožné.

porovnání půjček

Dalším půjčkám je dobré se vyhnout

Pokud se dostanete do stavu, kdy nejste schopni dostát svým závazkům a musíte tak vyhlásit úpadek, o žádné další půjčce byste snad ani neměli uvažovat. Někdy je však osud nevyzpytatelný a do cesty nám staví překážky, jejichž vyřešení je závislé na naší finanční situaci a jednoduše nepočká. V takovém případě je půjčka v insolvenci jedinou možností, jak problém překonat a vyřešit. Kdo vám ale v takové situaci půjčí? 

Banky rozhodně ne. Pro ty je žadatel v insolvenci příliš rizikovým klientem. O pomoc proto budete muset požádat některou z nebankovních institucí, které tento produkt nabízí. Připravte se ale na to, že vám v insolvenci nikdo nepůjčí milion nebo třeba dva. Většinou půjde o nižší částky s poměrně vysokým úrokem a hodnotou RPSN. Také sankce za případné porušení smluvních podmínek budou vše, jen ne nízké. Proto je dobré hlídat dobu splatnosti. 

U vyšších částek počítejte s ručitelem nebo zástavou

U nižších částek není potřeba ručitel ani zástava v podobě nemovitosti. Nebankovní společnosti většinou ani nenahlíží do registrů, nevyžadují vlastní bankovní účet ani potvrzení o příjmech od zaměstnavatele. Pokud si rozhodnete v insolvenci půjčit vyšší částku (třeba v řádech statisíců), s ručitelem nebo zástavou už je potřeba počítat. V obou případech ale platí, že půjčku můžete jednoduše vyřídit online pěkně z pohodlí vašeho domova.

Obvykle stačí vyplnit online formulář, kde si navolíte výši půjčky, případně i délku splatnosti, vyplníte osobní údaje a žádost odešlete. Pokud jsou žádosti schvalovány automaticky, informace o případném vyřízení či zamítnutí získáte prakticky obratem. Jestliže jsou přijaté žádosti posuzovány individuálně, je potřeba počítat s delší dobou vyřízení. Výhodou individuálního posuzování je ale nižší procento zamítnutých žádostí.

Peníze v hotovosti nebo na čerpací stanici

Peníze si můžete nechat doručit kurýrem společnosti nebo si je vyzvednout na některých čerpacích stanicích či ve vybraných trafikách. Protože existuje více nebankovních společností, které půjčky v insolvenci nabízí, je dobré mezi sebou jednotlivé nabídky porovnat. K tomu vám poslouží náš online nezávislý srovnávač. Konkrétní půjčku nevybírejte pouze na základě úroku, ale dívejte se především na RPSN, které má mnohem lepší vypovídací schopnost. 

Pokud se během splácení půjčky pro lidi v insolvenci dostanete do komplikací a víte, že další splátku jednoduše nebudete schopní uhradit, neprodleně kontaktujte věřitele a spravte jej o své aktuální situaci. Domluvit se můžete na odkladu splátek (tzv. splátkových prázdninách), za které je ale ze strany poskytovatele půjčky účtován jednorázový poplatek. Při opakovaném odkladu se vám tak může půjčka pěkně prodražit. Další možností je nový splátkový kalendář, díky kterému se dohodnete na delší či kratší lhůtě splatnosti a nové výši splátek.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 7