Blog
Pojištění vozu
Auto se střešním boxem

Jak je to s pojištěním rakve na auto?

01. listopadu 2021|Marek Drahorád|

Střešní zahrádky a rakve patří mezi nejoblíbenější doplňky na auto. Aby také ne - jejich použití je pohodlné, uvnitř vozu ušetří spoustu místa a nestojí moc peněz. Bohužel ale patří  mezi oblíbené cíle zlodějíčků. Stoprocentně bezpečný střešní box neexistuje a na dovolenou se vám proto bude hodit také kvalitní pojištění.

Porovnat povinné ručení

Pojištění rakve nenabízí všichni

Pojištění střešního boxu a jeho obsahu není samozřejmost. Napříč pojišťovnami se setkáte s různými přístupy:

  • Část pojišťovacích společností se na správně zajištěný střešní box dívá jako na součást vozidla a škody plně pokrývá i bez speciálního připojištění. Do této skupiny patří například ČSOB pojišťovna a Direct. Vystačíte tak s kvalitním havarijním pojištěním.

  • Jiné pojišťovny rakev na střeše nepovažují za součást auta. Ani kvalitní pojistka pak jeho krádež nebo poškození nepokryje. Většina těchto společností ale nabízí speciální připojištění, které si k havarijnímu pojištění můžete sjednat. S připojištěním zavazadel pak ochráníte i obsah střešního boxu. Podobné připojištění nabízí pojišťovny Pillow, Generali Česká pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna, Kooperativa, UniqaHasičská vzájemná pojišťovna nebo Allianz. Poslední zmiňovaná společnost navíc jako jediná kryje i škodu vzniklou v noci.

  • Několik tuzemských pojišťoven krytí pro střešní rakve ani převážený obsah vůbec neumí nabídnout. Jde například o pojišťovny Slavia a ERGO.

Speciální pozornost věnujte nočnímu parkování. Drtivá většina pojišťoven totiž škodu za krádež neproplatí, jestliže vznikne v noci. Před sjednáním pojištění se také ujistěte, že kryje vše, co od něj očekáváte. Může jít o box jako takový, převážené věci, již zmíněnou noční krádež nebo třeba škody vzniklé při nehodě. 

Pokud chcete doporučit produkt na míru, který s jistotou pokryje všechny vaše potřeby, neváhejte kontaktovat náš tým expertů na pojištění.

Střešní box řádně zabezpečte

Aby rakev na střeše pořádně držela během jízdy a co nejlépe odolávala nenechavcům, musíte ji co nejlépe zabezpečit. Zámek samotného boxu nestačí - zamykací by měla být také zahrádka, ke které střešní box připevňujete. Jinak by se totiž mohlo stát, že vaši perfektně zabezpečenou rakev zloděj odnese i s konstrukcí pod ní. Ideální volbou je originální příslušenství přímo od automobilek, které tyto požadavky zpravidla splňuje. 

Na noc rakev, nebo alespoň její obsah, přeneste do zabezpečeného prostoru. Pokud tuto možnost nemáte, využijte k parkování hlídané parkoviště. Pokud se i tak stanete terčem zloděje, nezapomeňte krádež včas ohlásit na policii. Bez policejního protokolu se vám bude vzniklá škoda horko těžko dokazovat.

© 2022 Srovnejto.cz a.s., všechna práva vyhrazena.

O zprostředkování pojištění se stará společnost ePojisteni.cz s.r.o. Půjčky a úvěry jsou zprostředkovávány společností Elephant Orchestra, s.r.o. Jedná se o společnosti, které jsou součástí Skupiny Srovnejto a jsou držiteli platné registrace České národní banky (ČNB).