Auto se střešním boxem

Jak je to s pojištěním rakve na auto?

Střešní zahrádky a rakve patří mezi nejoblíbenější doplňky na auto. Aby také ne - jejich použití je pohodlné, uvnitř vozu ušetří spoustu místa a nestojí moc peněz. Bohužel ale patří  mezi oblíbené cíle zlodějíčků. Stoprocentně bezpečný střešní box neexistuje a na dovolenou se vám proto bude hodit také kvalitní pojištění.

Pojištění rakve nenabízí všichni

Pojištění střešního boxu a jeho obsahu není samozřejmost. Napříč pojišťovnami se setkáte s různými přístupy:

 • Část pojišťovacích společností se na správně zajištěný střešní box dívá jako na součást vozidla a škody plně pokrývá i bez speciálního připojištění. Do této skupiny patří například ČSOB pojišťovna a Direct. Vystačíte tak s kvalitním havarijním pojištěním.

 • Jiné pojišťovny rakev na střeše nepovažují za součást auta. Ani kvalitní pojistka pak jeho krádež nebo poškození nepokryje. Většina těchto společností ale nabízí speciální připojištění, které si k havarijnímu pojištění můžete sjednat. S připojištěním zavazadel pak ochráníte i obsah střešního boxu. Podobné připojištění nabízí pojišťovny Pillow, Generali Česká pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna, Kooperativa, UniqaHasičská vzájemná pojišťovna nebo Allianz. Poslední zmiňovaná společnost navíc jako jediná kryje i škodu vzniklou v noci.

 • Několik tuzemských pojišťoven krytí pro střešní rakve ani převážený obsah vůbec neumí nabídnout. Jde například o pojišťovny Slavia a ERGO.

Speciální pozornost věnujte nočnímu parkování. Drtivá většina pojišťoven totiž škodu za krádež neproplatí, jestliže vznikne v noci. Před sjednáním pojištění se také ujistěte, že kryje vše, co od něj očekáváte. Může jít o box jako takový, převážené věci, již zmíněnou noční krádež nebo třeba škody vzniklé při nehodě. 

Pokud chcete doporučit produkt na míru, který s jistotou pokryje všechny vaše potřeby, neváhejte kontaktovat náš tým expertů na pojištění.

Střešní box řádně zabezpečte

Aby rakev na střeše pořádně držela během jízdy a co nejlépe odolávala nenechavcům, musíte ji co nejlépe zabezpečit. Zámek samotného boxu nestačí - zamykací by měla být také zahrádka, ke které střešní box připevňujete. Jinak by se totiž mohlo stát, že vaši perfektně zabezpečenou rakev zloděj odnese i s konstrukcí pod ní. Ideální volbou je originální příslušenství přímo od automobilek, které tyto požadavky zpravidla splňuje. 

Na noc rakev, nebo alespoň její obsah, přeneste do zabezpečeného prostoru. Pokud tuto možnost nemáte, využijte k parkování hlídané parkoviště. Pokud se i tak stanete terčem zloděje, nezapomeňte krádež včas ohlásit na policii. Bez policejního protokolu se vám bude vzniklá škoda horko těžko dokazovat.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • Krádež auta - zloděj otevírá zámek na dveřích
  21. září 2023|Petr Woff
  10 nejčastěji kradených automobilů: Najdete v seznamu svoji značku?

  Moderní auta jsou stále sofistikovanější, ale pozadu nezůstávají ani zloději. Dříve používali hrubou sílu, která by jim dneska nestačila, takže se naučili různé elektrikářské a programátorské finty. V absolutním bezpečí není žádný vůz, některé modely však mizejí častěji než jiné. Jaké riziko hrozí Škodovce, Volkswagenu, Fordu a dalším automobilům?

 • Platba kreditní kartou
  19. září 2023|Magdaléna Kubečková
  Využijte kreditní kartu na maximum

  Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?

 • Žárovka s mincemi v pozadí
  18. září 2023|Petr Woff
  Dodavatelé nabízejí energie pod cenovým stropem. Komu se vyplatí?

  Energie na evropských burzách zlevnily, a proto dodavatelé vydali nové ceníky. Společnosti ČEZ, E.ON, innogy, PRE nebo Pražská plynárenská nabízejí elektřinu a zemní plyn pod cenovými stropy, které stanovila vláda. Není však jisté, zda se v blízké budoucnosti dočkáme ještě výraznějších slev. Proto zvažte, jestli v současnosti uzavřete delší cenovou fixaci, nebo volnější smlouvu.

 • Zabezpečení motorky - zámek na kolo
  17. září 2023|Petr Pohůdka
  Zabezpečení motorky: Jak zastavit zloděje

  Lankové a řetězové zámky, zámek kotoučové brzdy s alarmem nebo GPS lokátor. Zabezpečení motorky proti krádeži má různou podobu. Který způsob ochrany je nejlepší? Záleží na konkrétní situaci. Nejlépe uděláte, když zkombinujete více prvků.

 • Figurka Lego
  15. září 2023|Jana Březinová
  LEGO, akční figurky a další sběratelské kousky. Jak je pojistit?

  V kostičkách LEGO nebo pár sběratelských kartičkách můžete mít doma stovky tisíc korun, a tak by vám nemělo chybět kvalitní pojištění. Netradiční sběratelské předměty můžete zahrnout do běžného pojištění domácnosti nebo je pojistit jako sbírku – pak se vám bude hodit znalecký posudek.

 • Kalkulačka a papíry s grafy
  13. září 2023|Petr Woff
  Sankce za předčasné splacení hypotéky mají stoupnout až na desetitisíce Kč. Jak se jim vyhnete?

  Vláda chce dovolit bankám, aby pokutovaly svoje klienty za předčasné splacení hypotečních úvěrů. Někteří občané by potom museli uhradit navíc až 2 % z předčasně splacené části celkové jistiny. V navrženém zákoně jsou však popsány situace, kdy můžete hypotéku bezproblémově umořit ještě předtím, než skončí její fixace. Pokuta se vám vyhne, třeba když prodáte svou nemovitost nebo se rozvedete. 

 • Muž na motorce
  11. září 2023|Jana Březinová
  Pojištění na motorku: Jak se liší od pojištění auta?

  Povinné ručení na motorku je levnější oproti autu, naopak za pojištění havárie si výrazně připlatíte. Neměli byste podcenit pojištění odcizení, protože motorky se více kradou. Co dalšího byste měli vědět o pojištění motorky?

 • Žena sedí s nohama v ponožkách u topení
  09. září 2023|Petr Pohůdka
  Topná sezona začíná: 5 tipů, na co nezapomenout

  Údržba kotle a komínu, odvzdušnění radiátorů nebo správné nastavení termostatu. Na topnou sezonu se raději připravte s dostatečným předstihem – zejména pokud potřebujete využít služeb profesionálů. Dobrá příprava vám navíc může přinést významné úspory. Na co před startem topné sezony nezapomenout?

 • Žena s účty počítá na kalkulačce
  08. září 2023|Jana Březinová
  Víte, co je kontokorent a kdy se vyplatí?

  Kontokorentní úvěr – zkráceně „kontokorent“ vám dovolí jít do minusu na vašem běžném účtu. Poskytne vám finanční rezervu a umožní zaplacení nečekaného výdaje, když si nechcete brát klasickou půjčku. Komu se kontokorent vyplatí a kdo by se mu měl raději vyhnout?

 • struktura-vydaju
  07. září 2023|Petr Woff
  Struktura výdajů domácnosti: Kolik a za co utrácejí chudí, průměrní a bohatí Češi?

  Tuzemské domácnosti platí především za bydlení a potraviny, následuje doprava a rekreace. Česká společnost je poměrně rovnostářská, ale přesto najdeme významné rozdíly mezi chudšími a bohatšími občany. Například nedávné zdražení elektrické a tepelné energie pociťují silněji senioři než průměrní a vysokopříjmoví zaměstnanci. Porovnejme, jakou strukturu mají výdaje našich domácností.