Auto se střešním boxem

Jak je to s pojištěním rakve na auto?

Střešní zahrádky a rakve patří mezi nejoblíbenější doplňky na auto. Aby také ne - jejich použití je pohodlné, uvnitř vozu ušetří spoustu místa a nestojí moc peněz. Bohužel ale patří  mezi oblíbené cíle zlodějíčků. Stoprocentně bezpečný střešní box neexistuje a na dovolenou se vám proto bude hodit také kvalitní pojištění.

Pojištění rakve nenabízí všichni

Pojištění střešního boxu a jeho obsahu není samozřejmost. Napříč pojišťovnami se setkáte s různými přístupy:

 • Část pojišťovacích společností se na správně zajištěný střešní box dívá jako na součást vozidla a škody plně pokrývá i bez speciálního připojištění. Do této skupiny patří například ČSOB pojišťovna a Direct. Vystačíte tak s kvalitním havarijním pojištěním.

 • Jiné pojišťovny rakev na střeše nepovažují za součást auta. Ani kvalitní pojistka pak jeho krádež nebo poškození nepokryje. Většina těchto společností ale nabízí speciální připojištění, které si k havarijnímu pojištění můžete sjednat. S připojištěním zavazadel pak ochráníte i obsah střešního boxu. Podobné připojištění nabízí pojišťovny Pillow, Generali Česká pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna, Kooperativa, UniqaHasičská vzájemná pojišťovna nebo Allianz. Poslední zmiňovaná společnost navíc jako jediná kryje i škodu vzniklou v noci.

 • Několik tuzemských pojišťoven krytí pro střešní rakve ani převážený obsah vůbec neumí nabídnout. Jde například o pojišťovny Slavia a ERGO.

Speciální pozornost věnujte nočnímu parkování. Drtivá většina pojišťoven totiž škodu za krádež neproplatí, jestliže vznikne v noci. Před sjednáním pojištění se také ujistěte, že kryje vše, co od něj očekáváte. Může jít o box jako takový, převážené věci, již zmíněnou noční krádež nebo třeba škody vzniklé při nehodě. 

Pokud chcete doporučit produkt na míru, který s jistotou pokryje všechny vaše potřeby, neváhejte kontaktovat náš tým expertů na pojištění.

Střešní box řádně zabezpečte

Aby rakev na střeše pořádně držela během jízdy a co nejlépe odolávala nenechavcům, musíte ji co nejlépe zabezpečit. Zámek samotného boxu nestačí - zamykací by měla být také zahrádka, ke které střešní box připevňujete. Jinak by se totiž mohlo stát, že vaši perfektně zabezpečenou rakev zloděj odnese i s konstrukcí pod ní. Ideální volbou je originální příslušenství přímo od automobilek, které tyto požadavky zpravidla splňuje. 

Na noc rakev, nebo alespoň její obsah, přeneste do zabezpečeného prostoru. Pokud tuto možnost nemáte, využijte k parkování hlídané parkoviště. Pokud se i tak stanete terčem zloděje, nezapomeňte krádež včas ohlásit na policii. Bez policejního protokolu se vám bude vzniklá škoda horko těžko dokazovat.

Jak se vám tento článek líbil?

Sdílet článek

Související články

 • technická kontrola vozu
  26. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Vše, co potřebujete vědět o STK

  Pravidelné návštěvě STK se nevyhne žádný majitel vozidla. Kdy musíte na STK vyrazit, jaká je cena technické kontroly, na co se technici zaměřují a co dělat, když vaše auto na STK neprojde? Shrnuli jsme pro vás všechny důležité informace o STK včetně změn platných od roku 2024.

 • motorka vedle auta
  26. dubna 2024|Jana Březinová
  Když se potká auto a motorka: Nejčastější příčiny problémů a jak je řešit

  Většinu problémů mezi motorkáři a řidiči aut by vyřešilo, kdyby se jedna skupina dokázala vžít do té druhé. Jenomže velká část řidičů za řídítky motorky nikdy neseděla, a tak nedokáže posoudit, jak se její jízdní vlastnosti liší. Motorkáři zase zapomínají, že oni sice většinou vyjíždí pro radost, ale na silnicích potkávají řidiče, kteří třeba vystresovaní spěchají do práce.

 • Muž pije pivo při řízení auta
  15. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Bodový systém a pokuty 2024

  Od ledna roku 2024 platí v České republice nový bodový systém. Pro řidiče by měl být přehlednější. Vážné přestupky jsou postihovány přísněji, u banálních provinění se tresty naopak zmírnily. Jaké jsou hlavní změny a kde najdete bodový stav řidiče?

 • Koupě ojetého auta
  08. dubna 2024|Petr Pohůdka
  Jak dovézt auto z Německa: Vše, co potřebujete vědět

  Německý trh s ojetinami je v mnoha ohledech lákavější než ten český. Za západními hranicemi se dají pořídit modely, které v tuzemsku často chybí. Jak koupit auto v Německu a co je potřeba k přihlášení vozidla ze zahraničí? Připravili jsme pro vás průvodce nákupem auta v Německu.

 • servis a kontrola motorky
  31. března 2024|Jana Březinová
  Jak připravit motorku před sezónou?

  Většina motorkářů svůj stroj ukládá k zimnímu spánku. Dlouhé stání mu ale neprospívá, proto k přípravě motorky na sezónu přistupujte svědomitě. Snížíte tím riziko poruch i nehod.

 • Žena telefonuje kvůli prasklému čelnímu sklu
  30. března 2024|Jana Březinová
  Jak řešit prasklé čelní sklo

  Jeden odražený kamínek dokáže napáchat škodu za desítky tisíc. Není divu, že připojištění skel patří k nejoblíbenějším doplňkovým pojištěním. Sjednává si ho každý čtvrtý řidič. Která pojišťovna vám nabídne nejvýhodnější podmínky a jak prasklé sklo řešit?

 • 24. března 2024|Jana Březinová
  Jak řešit nabourané auto na parkovišti

  Podle statistik pojišťoven se s odřeným autem na parkovišti setkalo 9 z 10 řidičů. Jak si s nehodou poradit, ať už jste ji zavinili vy, nebo jiný řidič? A co dělat, když viník od nehody ujede?

 • Zdražení povinného ručení 2022 - Kalkulačka, model auta, mince a smlouvy o pojistce
  19. března 2024|Petr Pohůdka
  Zdražení povinného ručení a havarijního pojištění v roce 2024

  I v letošním roce se provoz vozidla nejspíš prodraží. Připlatíme si nejen za pojištění, ale i autoservisní práce a součástky. Nicméně inflace konečně klesá, a tak by nárůst cenové hladiny neměl být tak výrazný – u povinného ručení a havarijního pojištění experti očekávají nárůst v jednotkách procent. Jak se s případným zvyšováním pojistného poprat?

 • Předávání klíče k autu
  11. března 2024|Petr Pohůdka
  Kupní smlouva na auto a přepis vozu. Co všechno je potřeba?

  Budete kupovat vozidlo nebo se naopak snažíte prodat to své? V obou případech si dejte pozor na správné vypořádání dokumentů. Vždy byste měli uzavřít písemnou kupní smlouvu a včas vůz přepsat na nového majitele, jinak hrozí dokonce pokuty.

 • Řada motoristů se mylně domnívá, že sjednáním povinného ručení auta a havarijního pojištění je jejich vozidlo plně chráněno. Často je pro ně proto nepříjemným překvapením, když pojišťovna odmítne vzniklou škodu uhradit, případně pojistné plnění krátí. Nejedná se přitom o mimořádné případy, ale takové, které mohou potkat téměř každého. Kdy vám pojišťovna odmítne peníze vyplatit, případně vyplatí méně, než jste čekali? Tady je pět situací.
  10. března 2024|Jana Březinová
  5 situací, kdy pojišťovna nezaplatí, ani když je auto pojištěné

  Myslíte si, že je vaše auto po sjednání povinného ručení a havarijního pojištění plně chráněno? Ve většině případů ano. Mohou ale vzniknout situace, kdy pojišťovna pojistné plnění krátí, nebo dokonce odmítne vzniklou škodu uhradit. Problém je jízda na sjetých pneumatikách, neohlášení nehody policii nebo zbytkový alkohol. O jaké další situace se jedná?