Na západním úpatí Vizovických vrchů leží část moravského statutárního města Zlína – Malenovice. Malenovice byly významným průmyslovým městečkem. Hledáte v Malenovicích stanici technické kontroly, kam byste mohli zajet se svým vozem? My vám poradíme, kde nechat prodloužit technickou, a co všechno bude potřeba mít s sebou.

Minimalizujte riziko

Riziko spojené s neobdržením nálepky na registrační značku nebo obdržení technické pouze na 30 dní může být velké, pokud se na technickou řádně nepřipravíte. V první řadě je dobré sejít se se svým automechanikem nebo auto zavézt do servisu, kde vůz překontrolují.

Zkušený automechanik zná veškeré body, které se na STK kontrolují. Pokud najde nějaký problém, který by mohl technickou ohrozit, může jej odstranit na místě. Vy si mezitím nachystáte dokumenty, které budete během kontroly předkládat. Mezi tyto dokumenty patří velký a malý technický průkaz, zelená karta a protokol o měření emisí.

Jak ušetřit?

Víte, že na vašem voze můžete ušetřit, aniž by vám to nějak ublížilo? Pokud po vás na STK požadují protokol o hodnotě emisí vašeho vozu, můžete si je domluvit zároveň s technickou. Tímto vám technik ze stanice může nabídnout lepší cenu, či malou slevu. Kromě technické můžete ušetřit také na povinném ručení. Zda můžete mít levnější povinné ručení, si můžete nezávazně zjistit pomocí naší kalkulačky.